Diskusia pre úspešné ex-rizikovky

moni1412
8. júl 2008

Tak, odteraz sa ex rizikovky, teraz uz mamicky, budu stretavat tu. na podnet grazielky, ako spravne poznamenala - uz bola ta tema o niecom inom, tak nechame ju pre sucasne rizikovky a vy babenky, sup sem 🙂

graziela
24. okt 2008

Ahojte,
Dadu, ved som na teba minule myslela, ze co je s vami, ked si sa tak dlho neozyvala...ale jasne, ze nie je tolko casu pri detoch, to je pochopitelne...ja tiez len tak obcas nakuknem, a strucne popisem novinky...Tvojim drobcekom prajem skore uzdravenie, nech to vsetko dobre dopadne, aj s tym vyzivnym...normalne to az vo mne vrelo, ked som citala, co si pisala, ze veronikin otec ziada testy DNA...ti niektori chlapi su ale poriadne svine... prepacte mi za vyraz...ale ja by som take nieco asi len tak lahko nerozdychala...tak Dadu, nevzdavaj to a drzim palceky...
Inac, aj my sme chorlavi...Jurkovi ta choroba poriadne nepresla odkedy ju ma...tj od zac. septembra...dnes som bola po 2 tyzdnoch opät u dr., a nechcela to uz dr. natahovat, dala nam ATB+kvapky hedelix na vykaslanie...Bozenku moj, dufam, ze uz tieto atb mu zaberu, lebo ja uz ani neviem, aky je Jurko bez kaslu a soplikov... ☹

lubkagaa
25. okt 2008

Ahojte babenky
Grazi a neskusala si zistovat, ci maly nereaguje takto na stravu? Viem, ze to znie mozno zvlastne, ale mam kolegynu, ktora mala synceka stale chorlaveho a sama sa zacala venovat strave, aj nakoniec zmenila doktorku, ktora sa venuje stravovaniu. A prisli na to, ze malemu vadi mlieko a preto bol stlae zahlieneny a chory a jej dcera je zasa na inu zlozku alergicka a ako tie dane zlozky vylucili, tak uz neboli tak vaznejsie chori.

lubkagaa
25. okt 2008

Ahoj Dadi, tiez po dlhsom case, drzkame palce, aby ste sa drzali co najlepsie.
Inac ako ste pripravene babenky na zmenu casu? Zevraj budeme dlhsie spat, mi akurat manzel oznamil a ja som sa ho nenapadne opytala, ci o tom vie aj drobec, ze ma dlshie spat.

graziela
25. okt 2008

Ahojte,
Lubi, co sa stravy tyka, nas Jurko dostava vylucne len moje mliecko a ja vela kravskeho mlieka nepijem, akurat tak rano, co si dam 1/4 salky do melty a ani ine mliecne vyrobky moc nie...niekedy si dam jogurt, resp. acidko alebo kefirove mliecko...tak neviem...No uvidime, vo februari sme objednani na alergologiu...tak som zvedava...

jankapo
25. okt 2008

Ahojte mamule,
pozeram ze ani mi dlho netrvalo precitat vas, takze asi tiez nemate moc casu...teeda, casu mame dost, ale nie na konikovanie, ze? 😉
Dadi, tebe velmi drzim palce a prajem vela sil vo vsetkom co robkas, ako fungujes okolo deti, nech ti Veronka pomaha, je to aj pre nu obrovska skola zivota a verim ze najdete spravodlivost a tvoj ex posle na Veronku aspon nejake peniaze. ☹ Som rada, ze vam ocinko pomaha ako moze, aj ked pride neskoro z prace, urcite si to po svojich predchadzajucich skusenostiach velmi velmi vazis.
Grazi, s tymi soplikmi a kaslom ma to mrzi. 😖 Je super, ze stale plne kojis, snad mu to pomoze na imunitu. On uz nejake ATB bral? Som necitala predtym...My sme tiez brali a zabrali, chvalabohu, aj ked ma doteraz pri kazdom kychnuti az trasie. Co vsetko Jurkovi davas? Uz vam robili nejake vytery? Neboli ste na krcnom? My mame v rodine detsku krciarku, ta Matulkovi odsavala sopliky tou sondou co sa krmia predcasniatka, proste uplne z dutin pomaly a to mu super pomohlo. Nerobila mu krvny obraz? Moje krsniatko malo pd augusta sopliky a zistili teraz ze je dost anemicky a ze to je z toho. Malo zeleza a ze cela imunita oslabena. Ze kojene deticky maju casto malo zeleza. Ja dufam ze sa skoro najde pricina vasim neduhom a budete coskoro zdravunkí.

Nas Matulko krasne rastie, na poslednej poradni pred 2 tyzdnami mal 9 kil, co je teda riadny zaberak na moju chrbticu. 😝 Aj ked telo si zvykne na vsetko. 🙂 Stale len kojime,ale uz sa nam blizia prikrmy a voobec sa na ne netesim, skor to beriem ako nutne zlo. 😒 Dufam, ze bude drobec dobry papkac a bude maminke robit radost.
Matulko je maly zazrak, usmievave zlaticko, v noci pekne spinka, ked prave nepapa, cez den ako tak, ale ked nebuva, nie je zly, vie sa krasne pohrajkat aj sam. Jasne, ze ma potrebuje vidiet. Je to macicka pritulna, lubi spolocnost, neboji sa ani dedka (mojho otca), ktory je neskutocne hlucny a vsetky deti sa ho boja. 😀
No nedala by som ho za nic na svete, idem ho zjest od lasky.

Ja mam teraz len jeden problem, ze pred kramami som neznesitelna, mam tazke vykyvy nalad, a skor negativne, a neviem co s tym. Proste ako zakliata princezna, menim sa na bestiu. 😔 Uz to nie je o tom ze sorry, PMS...To vam pisem smrtelne vazne, ak viete, kto a co by mi mohlo pomoct, napiste. 😨 Ja viem ze je to hormonmi, ale je to take, ze nechcem pocut, ze to je normalka.

No a zvysne dni, pohoda, tesime sa z toho co mame. 🙂

jankapo
25. okt 2008

Avankaaaa.....ved Luky je cely ty.... 😀 😀 😀 Aj ked je pravda,ze vy s muzom vyzerate ako surodenci. 😅

lucia31
25. okt 2008

jankapo, vies, preco zeny v case kramov / a mozno aj tesne pred nimi 🙂 /, varia polievku v dvoch hrncoch? 😉

lucia31
25. okt 2008

a teraz si treba zapchat usi, lebo vriesam🙂
LEBO!!!!!!!!!!! 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 ...tak takato nejaka si zla? 🙂

geegee
28. okt 2008

Ahojte, nakukla som k vam, k nam 🙂
Tiez nestiham, medzi krmenim a prebalovanim odsavam, Tominko nie a nie cuckat, tak si vegeti s flasou, ale je vylucne na MM, tak sa vytesujem sama zo seba.
DNes ho ockovali, tak je uspaty snad na cely den 🙂 Ma 6 200g, a je smejo zlaty 🙂 Matusko je komentator, vsetko obkeciava, co sa deje okolo neho, napr. ze: Tata uz ideeeee, na strechuuu, po tomto rebriiikuuu, ide horeee, horeee 😀

Jankapo, na PMS nemam recept...u nas sa to vola HPMS - hrozny PMS, nastastie, zatial kramy nemam, pri matkovi som mala az od jeho 8 mesiaca, tak neviem ako to bude teraz, ked odsavam MM, ci to telo vnima ako kojenie 😒

graziela
28. okt 2008

Ahojte babulienky,
vitajte Jankapo a Geegee, zijete ??? 😉
Jankapo, no Jurkovi je uz viditelne lepsie, dnes sme boli na kontrole a aj dr. povedala, ze sa pekne rychlo odhlienil, som rada, ze mu aspon tieto atb (Fromilid) zabrali...No, my uz sme mali asi tak pred mesiacom atb (Amoksiklav), chvilu sa zdalo, ze mu to preslo, ale o tyzden zasa...kasel, sopliky, hlieny, kychanie...tak dr. zobrala stery a v hrdielku mal Jurko zlateho dtafylokoka...niekedy sa s tym vraj organizmus vysporiada sam, tak sme cakali, ako sa to bude vyvijat...ale cely cas (od septembra) som mala pocit, ze to visi akoby len na vlasku, celkovo mu to vobec nepreslo...stale mu to tam akosi chrcalo v hrudnicku...No a k tym liekom, na zac. sme brali fenistil, sinupret kvapky, vibrocil kvapky do nosteka,tie nezabrali, tak atb Amoksiklav + Spiropent kvapky...a fenistil a probiotika Infant dophillus mame uzivat vkuse 2 mesiace...dr. ma podozrenie na alergiu, takze sme objednani na alergologiu, ale az vo februari...vraj toho bacila maju väcsinou deticky alergicke...no, uvidime...teraz od piatku, kedze sa mu stav opät zhorsil, berieme uz 2.atb + hedelix kvapky na kasel...no a okrem toho denne ten fenistil a probiotika...no a k tomu este pribudne aj hylak, kedze Jurko ma z tych atb poriadne hnacky... ☹ Je toho dost, co nas drobcek uz vsetko musel poskusat...pri starsej dcerke sme do roka vedeli, co je to choroba...Ale hadam sa mu trosku posilni imunita a pomoze mu k tomu aj moje mliecko 🙂
Inac, na krcnom sme neboli, ale dr. sa ma v piatok pytala, ci nas tam este neposielala, asi uz aj ona nad tym uvazovala...No zatial nebolo treba a ja dufam, ze sa z toho dostaneme...Uz je to naozaj viditelne lepsie...
A Matusko ti krasne rastie, 9 kg, to ti teda verim, ze mas co robit....Ja, inac chodim konecne s tymi mojimi krizami na rehabilitacie...3xtyzdenne, uz som vybrala 10procedur, ale moc sa to nepolepsilo, tak este masaze mam predpisane a objednala som sa aj na ortopediu...no, je toho viac, ale nebudem sa o tom rozpisovat...ale poctivo cvicim kazdy den, naucila som sa dobre cviky na fitlopte a taaaaak....
Geegee, tak sa trapis s odsavanim? No veru, klobuk dole, lebo ja viem, ze to nie je len taka sranda...no ale co by sme neurobili pre nasich drobcekov, vsakze?

dadulienka2404
30. okt 2008

ahojte babenky v utorok som bola s kubkom na poradni a nie dobre som pochodila sice vazi 6800g meria 66cm nieje chory ale...doktorka sa vyjadrila ze ma podozrenie na nieco co neviem ako sa vola nejako hermia alebo co??nieje to pruh ale ze nejako mu uteka vajicko to povedal iny doktor ktory videl odporucanie..ona vravela ze to je nejake crievko ci co alebo nerv ale myslela som ze to je pruh ale ze nie...idem s nim na vysetrenie a ked sa to potvrdi tak predoperacne a operacia...mam z toho strach neviem si predstavit ze take malicke babo uspia...ale dufam ze sa to nepotvrdi uvidim na druhy tyzden....

dadulienka2404
30. okt 2008

a prave som si nasla na internete ze ide o pruh idem citat dalej co a ako

lubkagaa
1. nov 2008

Ahojte babenky
dadulienka: drzim vam silno paste, aby ste dopadli co najlepsie a ak bude musiet ist na operaciu, nech vsetko dobre dopadne. Daj vediet co a ako.
Jankapo: ty uz mavas menzes inac? Inac na ten tvoj syndrom je asi najlepsie sa niekde odreagovat, najst si aspon hodku cas na seba a robit nieco, co mas rada. Ja som sa dala na upratovanie dokumentov, normalne ma toukludnuje a minuly a predminuly tyzden som sa dostala na lymfodrenaz, masaz - chrbta, krizov, sije, noh, pedikuru atd. Vdaka tomu, ze mamina dostala dake volne listky do rehabilitacneho centra na poliklinike tu u nas. Je to super, aj manzel so mnou chodil, tak ta mali z nas show, hlavne z mojho manzela ukecaneho. 🙂 xixi. Maly bol zlatunky, vzdy sa mi ho podarilo uspat a teda tu hodku vydrzal si pospinkat, kym mamina, alebo starka nanho davali pozor.
Inac drobcovi uz ide zubok dolny pravy. Aj som mala podozrenie, lebo bol podrazdenejsi, ale aj som citala, ze niekedy to trva dlhsie, no uvidime ake budu dalsie dni.
Ja aj napriek tomu, ze odsavam a kojim a dokrmujem, tak menzes som este vobec nemala. Inac pri odsavani najviac vidim, ze toho mliecka nie je dako extra vela. Ale este kym sa dam, vysavam zo seba, co sa da 🙂.
drzte sa babenky, aj ty geegee som v tom odsavani s tebou 🙂.
grazielka: ajk vy sa drzkajte, aby bolo vsetko uz len lepsie a lepsie, nech vsetky neduhy odidu.

lubkagaa
2. nov 2008

Ahojte babenky,
no tak maly ma zubok vonku, lavy dolny sa uspesne prerezal, ani vlastne nevieme ako a kedy, nakolko "poklopem", v noci pekne spinkal a neprejavoval sa dako tak, ze by ho nieco bolelo. Asi ta citronova stava pomaha.

avanka
3. nov 2008

Jani, dakujem, si jedina, ktora si mysli, ze Lukynko je podobny na mna 🙂 🙂
Lubi, gratulujem, nas to este len caka 🙂
Nas Lukas je taky strasny lenivec.....vobec sa nepretaca a ako to vyzera, tak nikdy ani nebude ☹ on je taky spokojnucky na chrbatiku a ked nie tam, tak na rukach....a to sa ho snazim prevracat stale na brusko a na bok.....ale on je taky spokojny v kazdej polohe a ani sa nesnazi

lubkagaa
3. nov 2008

avanka:dakujeme 🙂.
Vobec sa nemusis trapit, ze je ako ty pises "lenivec", kazdy drobcek je individualita, to urcite poznas a vies a mozno ta potom prekvapi, ze zrazu zacne robit viac veci naraz. 🙂. A mozes byt aj rada, ze je spokojnucky, to je podarene xi. Hlavne sa drzkajte

graziela
3. nov 2008

Ahojte,
Lubi, gratulujem k 1.zubku 🙂 Nasa 1.dcerka mala tiez zubky tak skoro, tesne po ukonc. 4.mesiaci...
Avanka, z toho "lenivceka" si nic nerob, ani nas Jurko sa nejako extra nenamaha, je spokojny vsade tam, kde ho dame a ako ho dame...uz sa mu podarilo parkrat prevratit z bruska na chrbatik, ale to mu tiez trvalo...najnovsie teraz ale mame novinku: ked lezi na brusku, normalne sa odtlaca nozickami, ze sa o par cm posunie dopredu...taky je podareny, dvihne ritku dohora, zaprie sa nozickami, skoro akoby uz chcel po styroch chodit...zlate 🙂

dadulienka2404
5. nov 2008

grazi aj moj maly to robi ze lezi na brusku a sa nohami posunie ale akosi na tom brusku lezat nechce place a neviem sa zapriet do ruk...ale to je mozno moja vina pretoze som ho tak nedavala lebo som nechcela aby sa trapil..kubko ma 3 mesiace a tyzden a neviem ale je strasne nervozny do vsetkeho hrizie ked ma chyti za ruky taha ich do ust ahrizie moze mu ist uz zuby??doktorka vravela ze ano ale on je taky uz asi dva tyzdne doktorka povedala uźe on uz citi ze ho to svrbi tak neviem nenormalne sa po vsetkom hadze aby kusol 😒

avanka
5. nov 2008

Dadi, aj nas maly vsetko papa, co chyti do ruky, vsetko ide do pusy, ale zubky nam zatial nejdu....
Ved mame este cas...Maly je chvalabohu na brusku rad, uz dokonca nelezi len na laktoch, ale opiera sa o cele ruky 🙂 🙂
a tiez tak srandovne zdviha ritulku a posuva sa....je to nase zlatko....
vstaval o pol 8 a teraz sa "vypytal" spinkat,tak si ideme pustit s manzelom nejaky film 🙂

avanka
10. nov 2008

tak kde ste kto?????????????????????? 😀 😀 😀 nejako nam to tu viazne..
Moni, ty si tu dllllllllllho nebola...
My mame novinu, od soboty vecera 2, ano dobre ste to precitai 2 predne zubky naraz 😀 😀 😀
bude z neho taky maly zajacik...jeeeej ja sa tesim....
Furt sa z tych zubkov vytesujem a stale mu pozeram do pusky, ci nahodou cez noc nezmizli je to uzasne a aj preto, ze to trvalo ozaj len nejake 2 hodinky so slabym placom
Lubi, aku citronovu stavu si myslela?? 🙂
Vcera vecer akosi maly zle zaspaval, zaspal az o 9 vecer, co normalne o stvrt na 8 uz spi 😝 , sice vstaval o pol 1 a az rano o 6, ale ked vecer tak place....to po tych zubkoch.
Ale ved ked su uz prerezane, boliet ho uz nema co, ci to len vymysla???

lubkagaa
11. nov 2008

ahojte babenky, ahoj Avanka: no normalne vytlacenu stavu z cerstveho citrona, skus nou pomasirovat dasienka a zubky drobcovi, namocis len prst v stave a masirujes, alebo ak mas taku kefku, ako ja mam na prst co sa dava. uvidis, ci mu to nepomoze. 😉 Nas ma zatial ten jeden zubok, ale je podareny. 🙂.
Co inac robkate. Asi ani vy velmi nesthate behat na net..

moni1412
autor
14. nov 2008

ahojte, ani som nemohla temu najst 😒 ako sa vsetky mate?

lubka ty kde mas foto?

graziela
14. nov 2008

Ahojte,
nejako nam to tu viazne...
Ja sa po case ozyvam s nie moc dobrymi spravami... ☹ deticky su chvalabohu zdrave, no so mnou to je bohuzial nie moc optimisticke...dozvedela som sa, z coho pramenia tie moje dlhodobe problemy s krizami a bedrami...to, ze mam dysplaziu pr. bedr. klbu som sa dozvedela uz pred 5 rokmi, po 1.porode ... no teraz je to viac desivejsie...okrem dysplazie oboch bedr. klbov, mam aj artrozu bedr. klbov, sklerozu acetabula, a osteochondrozu chrbtice ☹ ☹ ☹ Skratka, diagnoza na cely zivot...snazim sa to nejako spracovat a budem sa musiet zmierit s tym, ze dozivotne budem musiet brat s prestavkami lieky na artrozu, aby sa oddialila, resp. aby sa zabranilo v lepsom pripade operacii a umelym klbom, pretoze tie maju zivotnost len 15 rokov...
Zial, kedze kojim, ziadne lieky teraz brat nemozem...takze mam teraz nelahku ulohu, vybrat si...bud kojit a trapit sa v bolestiach, alebo maleho odstavit a zacat liecbu, co podla mojho ortopeda by bol najvyssi cas...ja sa ale kojenia tak lahko vzdat nemienim, neviem si predstavit, ze by som ho uz nekojila...takze uvidim, ak budu bolesti take, ze sa to uz nebude dat vydrzat, nebudem mat na vyber...zatial sa budem snazit zhodit kila navyse (20kg!!) a dufam, ze to zatial pomoze...
Dufam, ze vy sa mate vsetky dobre a aj drobcekovia su zdravi...
Prajem vam pekny vecer 🙂

graziela
17. nov 2008

Ahojte...nejako je tu mrtvo...
Pisala som pred par dnami, ze deticky su zdrave...no hned den na to sa dcerka zobudila s bolestami hlavy, teplota vyskocila az do vysky 40,2°C, takze sme v nedelu skoncili na pohotovosti... ☹ dg. znie angina, taka dost silna a predpisane ma dcerka atb (ospen), berie ich kazdych 8 hodin...no a este dnes sa morime s horuckami...dufam, ze max. do 2 dni uz tie horucky prestanu a bude lepsie...aj ked dcerka tie choroby vzdy zvlada tak super, ju nic len tak nezlozi...aj ked pri tych 40-tkach bola naozaj uz hotova..fyzicky...ale inac vzdy dobre naladena...mam to ja ale poklady moje...
Jurko uz ma za sebou aj prvy prikrm...3x som mu uz dala uvarenu a rozmixovanu mrkvicku a velmi mu chutila, pekne papal... na 3.krat uz asi tak 5-6 lyziciek...dufam, ze bude dobry papkac 🙂
A ako sa vy mavate?

moni1412
autor
18. nov 2008

grazi to mi je luto, ta diagnoza. 😒 uz si ju ako-tak spracovala? hmm, rozhodnutie veru tazke 😖

dufam ze Saska uz lepsie. 🙂

dadulienka2404
18. nov 2008

AHOJTE BABENKY ZATIAL TO VYZERA ZE MALY KUBKO NEMA PRUH DOKTOR U NHO NEZISTIL...JE CORAZ NERVOZNEJSI VNOCI VYPLAKAVA JOJ TAKY JE ZLYYYYY.....NEVIEM CO SA DEJE ..PRED TYM SA V NOCI NAJEDOL A SPAL...A TERAZ STRASNE KRICI A PLACE,,NEDA SA HO USPAT A O 5.00 RANO JE HORE A UZ NESPI...VAZI ....7160G 😀 😀 😀 😀 AHOJ GRAZI ta angina ma mrzi ale aj ja mam choru dceru ale ma zapal priedusiek...ja som kubkovy pred dvomi dnami dala prvy krat papat vyzivu samozrejme mozno nejakych 5 lyziciek ale nemal s tym problem...a to este nema 4 mesiace,,,,vzdy ked nieco jem tak mu trosku pozuvam a sup do pusy 🙂 🙂 🙂

avanka
18. nov 2008

Ahojte...Grazi, to ma mrzi ☹ ale snad bude niekedy aj dobre, ked lieky zaberu 🙂
Preco si davala Jurkovi uz prikrm? kazala doktorka? Ci si uz prestala kojit a beries lieky?
Dadi a ty? Ved je este strasne malicky 😲
Ja teda prikrmovat skor ako v 7 mesiaci nemienim, rastie, prospieva, bez jedla vydrzi cez den aj 4 hodiny, tak nie je dovod a nejako sa mi s tym nechce ponahlat.....za samotnym kojenim mi aj bude smutno, uz to nebude to malilinkate babenko zavisle len maminke......
My mame tiez starosti s tymi nasimi dvoma zubkami...odkedy ich ma, po pol hodinke spanku sa budi so strasnym placom a nie a nie sa utisit a nedajboze zaspinkat znova....jemu asi ako vypadne dudka, skusne naprazdno a pokuse sa 😢 nemate s tym niektora skusenosti?? Vzdy sa musime obliect a letiet s nim von, ale ved to sa neda, byt vonku 5 aj 6 hodin denne...a v takej zime.....nikto iny z nasej rodiny o vozenie nejavi zaujem, tak sme na to s Rastikom sami... 😖 (pomojkat to ano, ale povedat, oblecte ho, vezmeme ho von na prechadzku, to este nikoho nenapadlo...nestazujem sa, len ma to mrzi) ☹
Inak zajtra ideme na poradnu a 2. ockovanie, tak som zvedava, ake budu zase teploty..
A musim sa pochvalit, kupila som dnes Lukymu KRTKOVU osusku, podarilo sa, lebo ja milujem krtka a vsade len samy Macko Pooh a tiger...

graziela
18. nov 2008

Ahojte,
Avanka, k tomu prikrmu - Jurka stale kojim a som odhodlana zatial, ze budem kojit aspon do roka...ale ako som pisala, zalezi iod bolesti...ak bude nevyhnutne nasadit liecbu, nic s tym nenarobim, bohuzial...ale kojenia sa tak lahko vzdat nemienim 🙂 No a zatial som dala Jurkovi len mrkvicku (4x), teraz cez vikend...podla mna uz dozrel na to a je pripraveny na tuhu stravu...myslim, ze moje mliecko mu uz kaloricky nestaci, zacal sa mi budit aj v noci na papanie, co mne osobne nevadi, no a aj cez den ho niekedy krmim aj kazdu hodinu...hovorim, ze mna to vobec nikdy neobtazovalo, ale toto a aj ine priznaky som si vsimla, co vsade pisu, ze kedy by uz malo byt babo pripravene...A okrem toho bude mat o tyzden Jurko 6.mesiacov, teda 24 tyzdnov, co uz pre kojene deti je najvyssi cas...Doktorka nekazala, ani sme sa o tom este nebavili, podla mna je to ulohou rodicov, aby si vedeli odsledovat svoje dieta a aby vedeli sami odhadnut, kedy je cas...
Dadi,
ja som ani malej a ani malemu to tak nikdy robit nebudem, ze potravu prezut najskor v mojich ustach a potom dat malemu 😖 Okrem toho, ze je to nehygienicke, v neskorsom veku, ked uz bude mat maly zubky, sa takymto sposobom moze lahko prenasat zubny kaz...pri dcerke sa mi dokonca nikdy nestalo, zeby som jej olizla cumel..no a jedlo som malej do 8.mesiaca mixovala a neskor len popucila vidlickou...to je len moj nazor, kazdy si robi podla seba... 🙂
Dadi, zelam dcerke skore uzdravenie...nasa Saska sa ma uz lepsie, atb zabrali, sice teplota este kolise, ale uz je to pod kontrolou, v piatok este na kontrolu k nasej pediatricke a dufam, ze v pondelok uz do skolky...
Avanka,
co sa tyka kocikovania, na to som u nas ja sama...ale mne to vobec nevadi, ani ma to nemrzi...pretoze prechadzky a kocikovanie je to naj, na co som sa cele tehu tesila 🙂 okrem babätka samozrejme 🙂

avanka
18. nov 2008

Grazi, ten prikrm ma zaujimal... 🙂 🙂 🙂 🙂
Ja som sa na to kocikovanie nestazovala, len ma to obcas mrzi, lebo by som si potrebovala obcas nieco vacsie porobit (napr. poumyvat skrinu s brusenym sklom atd) a pri malom sa niekedy neda....a brachove 2 deti sme chodili vozit cela rodina a pri Lukaskovi to este nikoho nenapadlo
no a ja ho nikomu nukat nebudem....este ze mam takeho uzasneho manzela, nebyt jeho tak neviem...

dadulienka2404
19. nov 2008

grazi to nieje o kocikovaniu ale o kolisani a tie dnesne kociky nesu na to prave najlepsie tak to nieje kocikovanie skor take nadhadzovanie...a co sa tyka zutia ma to byt nehygienicke ale akosi som to robila pri vsetkych a zubarka sa cudovala ake maju zuby bez jedinej chybycky a to uz nove aspon dievcata a ani chlapec nema ziadny kaz ale ma este mliecne...ano tvoj nazor 😉 😉 😉 kocikujem aj ja rada lenze po drgacom inac to nezabera..