Diskusia pre úspešné ex-rizikovky

moni1412
8. júl 2008

Tak, odteraz sa ex rizikovky, teraz uz mamicky, budu stretavat tu. na podnet grazielky, ako spravne poznamenala - uz bola ta tema o niecom inom, tak nechame ju pre sucasne rizikovky a vy babenky, sup sem 🙂

graziela
29. jan 2009

Ahojte,
Kaskaya, vitaj medzi nami a cit sa tu ako doma 😉 Je to veru nesmierne stastie pre nas vsetky, ze sme porodili krasne a hlavne zdrave deticky, napriek tomu, co vsetko sme si museli pocas tehu vytrpiet.Drzim ti palce, nech aspon to druhe tvoje tehu prebieha bez problemov...ja som mala oba tehotenstva rizikove, to posledne najviac, ale uspesne sme to zvladli a drobce tu teraz cvirika vedla mna 🙂 🙂 🙂
Moni, tak ty si sa tu teda dlllllho neukazala...Ako sa mate?

geegee
29. jan 2009

Avanka, aj Tomino ma 8,5kg a dlzku netusim...uz 2 dni sa ho chystam odmerat, ale stale zabudnem 🙂
V sobotu mu chcem dat mrkvicku, nema sice este pol roka, ale rada by som este mesiac odsavala MM a potom dala UM, tak chcem, aby aspon cast denneho prijmu mlieka nahradil normalnou stravou. Som si to zratala, ze denne stravim odsavanim do 5 hodin, co je pri 2 detoch a domacnosti strasne vela 😖

kaskaya, aj ja som mala 2 rizikove tehu...drzim palce, nech je toto druhe v pohode 🙂

Baby, Tomas sa uz par dni sam pretaca na brusko. Pri prebalovani hned sup a je na bruchu...potom sa zacne rozculovat, tak ho valame naspat...si pamatam Matuska, ked sa prevratil v noci v spanku na brusko, tiez sa hned zobudil nastvany, ze preco je na styroch 😀

avanka
29. jan 2009

Ahojte, Moni, ako sa mate?? 🙂
Geegee 😀 Tomasko je uz velky chlap, aj nas druhy syn, ak teda nebude Barborka, bude Tomasko 🙂 🙂 ale to je este v nedohladne 😀

My sa uz tak gulame, ze ani neviem ako a je na druhej strane obyvacky, dnes som ho nasla spinaveho od hliny, ako objedal moje kvetiny 😀 😀 stihol to asi za 2 minuty, kym som umyvala riad

graziela
1. feb 2009

Ahojte,
Geegee, to s tym odsavanim, to je poriadna makacka...naozaj klobuk dole, ako to zvladas...ale mozno sa ti trochu ulavi, ked zacnete uz prikrmovat, ako sama pises...a koniec-koncov, to najdolezitejsie obdobie ste krasne zvladli a mozes byt na seba pysna 🙂 🙂 🙂 Ako aj ja 🙂 a kazda ina maminka, ktr. koji svoje dieta 🙂 a aj ta, co nekoji 🙂 🙂 🙂
Ja mam zasa taky trosku iny problem, ak sa to da tak nazvat...zalozila som o tom aj temu...mne sa zda, ze Jurko uz tak casto nepyta papat a cicu uz asi pomaly ani nebude potrebovat...aj mliecka sa mi tvori uz podstatne menej ako predtym...kojime sa uz len tak 5xdenne (vratane noci)...a ja si uvedomujem, ze mi to bude nesmierne chybat...uz teraz len tak nostalgicky spominam, ake to bolo, ked takymi malinkatymi ustockami sa snazil chytit moju neforemnu bradavku, nebolo to jednoduche, no on to zvladol s takou trpezlivostou a odhodlanostou...joj, Bozenku, taaaak mi to bude chybat...

avanka
2. feb 2009

Grazi, to nas Lukasko je zase maly zavislak 😀 😀 len teraz neviem, ci na mliecku alebo na maminke 😀 neviem, neviem, ako sa my v roku odstavime
a uz aj krasne papame...1 male jablcko na desiatu, cca 80-90 g na obed, a kasu z 80-tky vody.....a medzitym mliecko...

geegee
2. feb 2009

avanka, ja som Matuska odstavila ked mal 1 rok...napapal sa, vedela som, ze poslednykrat a ani raz nepytal...mliecko som si potom odsala 2x za tyzden, len tolko, aby som sa zbavila bolesti a koniec. Vsetko v pohode 🙂 A on bol strasny zavislak 😵

avanka
3. feb 2009

Geegee, ja by som tiez chcela tak jednoducho ako ty, ja maleho asi necham nasim a pojdeme s manzelikom na nejaky romanticky vikend a snad bude u nas fungovat pravidlo, ze zide z oci, zide z mysle.....
Bude mi vsak za tym luto a strasne ☹ ☹

geegee
3. feb 2009

mne bude chybat este aj to blbe odsavanie...teda nie odsavanie ako take, ale pocit, ze maly papa MM. Preto sa nejdem odhodlat a prejst na UM ako som planovala 😀 A este ked vidim ako z toho pekne rastie. Aj ked ma oproti Matuskovi v rovnakom veku skoro kilovy sklz, vazi dost 🙂 Tak stale odsavam a odsavam 😀

graziela
6. feb 2009

Ahojte babenky, ja len tak v kratkosti sa hlasim...zial nemam moc dobre spravy...vsetci doma sme ochoreli, a nas Jurko opät po mesiaci...tentokrat ho atb obisli, ale hrozi, ze bude mat pravdepodobne astmu...zatial su to len dohady nasej dr., v pondelok ideme konecne po 3 mesiacoch ku alergologicke, tak uvidime, co na to povie...tak nam drzkajte palce, aby sa tie dohady nepotvrdili ☹ Dufam, ze vy ste v poriadku...
Este chcem pochvalit Jurka, vcera aj dnes sa pekne po obede vykakal do nocnicka...sikovnicek... 🙂

graziela
11. feb 2009

Ahojte, kde ste vsetky?
My nemame moc nove, len to, ze sme boli u tej alergologicky a zatial to nie je uzavrete, pretoze v tak malom veku sa nedaju robit spec. testy...vysledky KO+imunita OK, ale pre istotu budeme sledovani a predpisali nam inhal. spreje (flixotide a ked bude horsie tak ventolin)... tak dufam, ze to Jurkovi pomoze a nebude tak casto chory...
Dufam, ze vy ste zdravi...tento tyzden ma byt chripka na maxime...nasu Sasku sme pre istotu dnes nechali doma, lebo uz 2 dni strasne kaslala hlavne v noci, tak sme chceli vediet, ci aj cez den...a cez den to bolo OK...a uz jej to aj trochu prechadza, lebo sme jej zvysili davku spreja, ktr. ona uziva na alergiu...Tak dufam, ze to bol len taky alergicky kasel, nic viac...

geegee
13. feb 2009

graziela, boze, nezavidim...astma ☹

U nas ochorel Matusko, rano mal teplotu 39, tak som ho osprchovala a dala 2 paraleny a zaspal. Tak cakam kym sa zobudi a pobezime k doktorke. Nechcem ho nechat na vikend bez toho aby ho pozrela. Tominko je zatial zdravy, vcera sme boli na kontrole s klbmi, tak je vsetko ok. Zajtra mu idem dat prvu mrkvicku - aj ked uvidim, ako bude Matkovi, lebo my sa na to uz dlho spolu chystame a rozpravame si ako sa Tomasko zatvari ze bleee, tak nechcem Matka o to pripravit 🙂 No a Tomas ma rovnych 9kg 🙂 A 5 zubkov 🙂

evaviki
16. feb 2009

Ahojky, ja len tak v rychlosti 🙂 Mame sa celkom fajn, maly ma nieco nad tri kila a 50cm, takze celkom pekne narastol. 🙂
Ja mam v sebe este kus placenty, po porode mi neodisla sama, tak mi ju v narkoze vybrali a vycistili ma, zial zle. Takze zajtra idem znova na kyretaz (8 tyzdnov po porde, fakt sila ☹). Tak mi drtzte palecky, nech uz mam pokoj 🙂
Graz, teeda, maly nech sa drzi, havne nech je zdravucky.. Tiez toho mas dost ☹

avanka
17. feb 2009

Ahojte, aj my sme chori, ja mam zapal priedusiek a Lukasko virozu s teplotami 😠
Tatinka nam vcera operovali, zajtra ho pustaju domov, tak budeme doma 3 marodi 😀 😀

graziela
17. feb 2009

Avanka, aj nas to tak pred tyzdnom vsetkych 4 lapilo... ☹ Jurkovi sa to po tyzdni opät zhorsilo, od stvrtku mal teploty, na striedacku so segrou...obidvom sa to rovnako vyvijalo, len Sasku to u chvalabohu preslo, no Jurka sa to stale drzi...konecne dne uz mal len mierne zvys. teplotu 37°C, chceli sme ist dnes ku dr., ale som si povedala, ze to hadam tentokrat nejako zvladneme aj sami...ved mame doma kopec sprejov a kvapiek...tak hadam nieco zaberie, nechcela by som, aby bol po mesiaci opät na atb... ☹ Ak by sa mu pohorsilo, jasne, ze nabehneme, uvidime este zajtra, co ako...
Avi, a na co manzela operovali, hadam nic vazne?
Prajem vam skore uzdravenie, nech uz ta zima a hlavne vsetky bacily kdesi odidu 🙂

avanka
17. feb 2009

Grazi, nic vazne, len mal tukovy nador na chrbte, tak mu ho vyberali 🙂 ale uz nech je doma 🙂 aj ja uz sa tesim, ked bude teplejsie 🙂

dadulienka2404
20. feb 2009

ahojte babenky ja tiez tak narychlo...citam ze deticky su chore a myslim ze je to ako aj u nas po navrate z nemocnice stale zle dychal...zmenila som lekara ten nam robil testy v ktorych vyslo ze je alergik...tak isto ma bacil mykoplazmu...boli sme na plucnom dostal flixotide a ventolin...sme objednany na alergologiu urobia testy z krvy aspon na mlieko zvierata a jedlo...cize nic moc...stale kasleme zle dycha...ale zato mu dnes vysiel prvy zub normalne som sa radovala ako male decko...tak sa mi vsetci majte lebo viem ze sa neda casto dostat na net hlavne aspon ja kubo je stale na rukach akurat mam klud ked spi co nieje tiez boh vie co...

geegee
20. feb 2009

dadu, no radosti na rozdavanie 😒

Ja som skusila dat 😒 Tomaskovi UM, uz som skusila 2 druhy 😒 , po obidvoch mi po par hodinach prudom zvracal, tak neviem, ci to nebude alergia na nieco v mlieku. Chcela som uz skoncit s odsavanim, ale ked je to takto, tak este odsavam 🙄

graziela
21. feb 2009

Vitaj Dadu, po dlhom case...
Tak vy ste na tom podobne ako my s Jurkom...bohuzial, nasmu Jurkovi sa stav tak zhorsil, ze ked sme boli vcera u dr., chcela nas poslat do nemocnice...len preto sme nesli, lebo maju na detskom odd. preplneny stav, inac mi dr. otvorene povedala, ze deticky v takom stave posiela rovno do nemocnice...najskor sme zvazovali, ci dat alebo nedat atb, tak pre istotu na moje poziadanie zobrali Jurkovi krvicku a vysetrili priamo v ambulancii CRP, aby sa vylucila alebo potvrdila bakt. infekcia...A vysledok bol viac nez hrozny...CRP vyskocilo na 160!!!, co normalne byva 8... ☹ Tak ma dr. vyplasila, este aj to podotkla, ze tolko liekov, kolko ma Jurko (9 druhov), ze cely den este nepredpisovala a to vysetrila vyse 100 pacientov... ☹ ☹ ☹ Tak viete si predstavit, co som v tom momente prezivala, mala som slzy na krajicku... 😢 A zrejme ide o zapal priedusiek..uzivame take silne atb, ze silnejsie su uz len vo forme infuzii...Dnes uz bolo Jurkovi chvalabohu viditelne lepsie, aj ked stale treba zrazat teplotu, no dufam, ze sa do nemocnice nedostaneme...
Dadu, inac aj nas Jurko ma tie spreje Flixotide a Ventolin, teraz ma take zvysene davky, ventolin dokonca 4x2...Nam tiez robili krvne testy, nasa pediatricka mala podozrenie na astmu, ale spec. testy sa vraj takemu malemu robit nedaju, takze je to otvorene...A co sa tyka imunity, tak tie vysetrenia su vraj velmi skreslene, lebo dietatko do roka ma este v telicku protilatky od matky, takze preto vysledky mozu vyjst v poriadku, ale v skutocnosti to nemusi byt pravda...Ja som sa na to pytala dr., kedze aj alergologicka povedala, ze imunitu ma Jurko v poriadku, tak ze preco byva tak casto chory...tak mi to dr. vysvetlovala...
No mne sa zda, ze tie spreje a celkovo alergiu ma uz naozaj pomaly kazde 2.3.dieta...v posl. dobe s kym sa stretnem, tak uzivaju presne to iste co my... no chudatka, nech sa len z toho konecne dostanu...

avanka
3. mar 2009

Ahojte, kde ste kto????????????????????

My uz sme zdravi, Luli mal virusovy zapal priedusiek, z ktoreho sa dostaval rovnych 10 dni, ale bez ATB, na CRP mal 7...takze sme zdravi...
Luli ma uz 4 zubky a uz sa prerezavaju aj oba ocne naraz 🙂 mame 8700g, stale bojujeme s jedenim, ci skor s nejedenim, na desiatu 50g ovocia, na obe max.90g , na olovrant pol jogurtu a na veceru max. 90ml kase....aj to ho nutime, lebo keby bolo po jeho, zje tak max. 2 lyzicky... 😢

inak uz asi 3 tyzdne lozime, rozpravame tata, baba, dede, mama v nedohladne 😀 😀 , sedi...
A uz objavil, ze nas byt ma aj kuchynu, spalnu, detsku, kupelnu a chodbu, nie len obyvacku staci, ze odbehnem na WC a maly uz uraduje....a lozi strasne rychlo, no je zlaty, akurat uz nemozem odist varit a jeho nechat v obyvacke, ako to bolo doteraz...vymeta vsetky kuty a najradsej okusuje kable 😀 😀

je z neho uuuuuuuuuuuzasne dobre dieta......

Grazi, Dadi to mi je luto ☹

dadulienka2404
5. mar 2009

grazi tak ako pises mi sme nakoniec v nemocnici skoncili s virusovou infekciou pluc bolo to zle az po 8 dnoch zistili co mu je ale ako vieme virusi sa nedaju liecit atb...nakoniec sa ako tak preliecil...mal mykoplazmu v krvy to sme uz preliecili a akoby to nestacilo teraz mame bacila v nose...ale uz je to ovela lepsie,,,s tymi atb jakub uz mal 9 krat atb a tiez sme z toho dost na nervy ale keby mu aspon zaberali...tak sme objednany na krvicku na alergologii a aj na sono na reflux a co je najhorsie sme objednany na 7,30 a posledny krat moze jest v noci o 2,00 ja si to neviem ani predstavit...Avanka tvoj chlapcek uz sedi?,to musi byt super ja to po rukach som vyriesila chodackou a mam pokoj mozem si povarit popratat je to fajn ked ho nemusim mat stale na rukach...to s tym hrizenim kablou jakub si nasiel kabel od tv do tej skrinky na kablovku tak ho stale od tamadial taham...najnovsie sa mu zapacilo spat na bruchu..kolko vazi nemam ani sajnu akosi sme sa k poradni ani nedostali kedze je stale chory...a mam iba jeden zubok vysiel mu pred dvoma tyzdnami je taky smiesny....

geegee
5. mar 2009

baby, tie chorobky vase...je mi ich luto...a aj vas, samozrejme ☹ 😉

u nas je to so sedenim takto https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage... maly sa prevracia o 106, spava stale u nas v posteli a stale papa MM chvalabohu 🙂
S prikrmami je to bieda 😀 😠

avanka
5. mar 2009

Dadi, Predvcerom sa prvykrat posadil sam a teraz cele dni nerobi nic ine, len stvornozkuje a sada si 😀 😀 je to moj sikovnicek

Geegee, aj my mame take iste dupacky ako Tomasko 🙂 🙂 je zlaty

a s papanim si problemy nerob, my jeme, respektive nejeme u 2 a pol mesiaca..

avanka
12. mar 2009

Posuvam temu....babulky, co mate nove? My uz mame 5 zubkov a tyzden sa Luli stavia sam 🙂 🙂 🙂

geegee
15. mar 2009

no, my mame tiez 6 prerezanych zubov, 3 dalsie idu, ale vcelku dobre to Tomino zvlada. Zacina papat prikrmy, nielen na podbradnik kydat 😀 A rovnake je moje odsavanie, ktoreho sa nejdem zbavit 😀 UM odmieta, musime davat HA, lebo z normalneho zvracal, a to HA je este horkejsie ako normalny Nutrilon 😝 😝 😝

graziela
20. mar 2009

Ahojte,
tak my uz mame 4 zubky, neviem, ci som to predtym pisala, cakame, kedy sa nam prerezu dalsie horne dvojky, zatial to vyzera v nedohladne...
My ani take nic nove nemame, chvalabohu sa zatial drzime, uz je tomu takmer mesiac odvtedy, ako bol Jurko naposledy chory...a dufam, ze to vydrzime aj nadalej...davam mu na posilnenie imunity BioGaia probiotika + Cebion multi, tak hadam to pomoze...
No ale skoro som zabudla, Jurko ma teraz take prelomove obdobie, snazi sa vsetko napodobnovat, ci slova, alebo mimiku tvare, ukazovat rucickami a pod...Uz vie ukazat, kde je lampa, kde je baba, kde ma baba oko, kde je tata, mama, Sasa a niektore ine, jemu zname predmety a osoby...Najnovsie je taky podareny, ze ked sa my smejeme tak nahlas, tak on sa tak zahladi na nas a skusa sa aj on tak podarene nahlas kockato smejkat...je pri tom taky na spapanie 🙂 🙂 🙂 🙂 Vie uz hocico povedat, snazi sa napodobnit, ale zatial nevie vyslovit "K", dufam, ze sa to coskoro nauci...jeho sestricka sa uz pytala "kaka" na nocnicek od 8.mesiacov 🙂 Ale postupne sa vsetko naucime 🙂 A inac, Jurkovi sa este stale nechce stvronozkovat a ani podobne aktivity neskusa...zatial vie stat celkom pevne uz na nozickach, hopsat, ale po nabytku sa este netaha hore, len si sedka alebo lezka...je to taky flegmatik...takze ja si to zatial uzivam, ze mu nemusim behat za rituskou, ved sa este nachodime 🙂

graziela
2. apr 2009

ahojte, nikto nic???? 😕

avanka
2. apr 2009

Ahojte, Grazi, ved aj ja tu pravidelne nakukam a nikto nepise 😅 😅 😅 😅

Takze Luli ma uz 7 zubkov a dalsie 2 ocne uz cochvila budu prerezane, maly uz krasne vstava, lozi po 4, je ako vichor 😀 😀 😀 😀
rozprava akurat tata a dede a este nejake len jemu jasne hlasky a zvuky 😀
najkrajsie robi jezka a mlaska ako konik
je strasne zlaty, akurat ma teraz take maminkovske obdobie, stale chce byt len pri mne....
uz sa dokonca aj rozpapal, takze je zo mna stastna mamina 😉

graziela
2. apr 2009

Ahoj Avanka,
vsak to aj ja tu kukam kazdy den, ale ked nikto nic nepise, tak ani mne sa nechce, ved co tu budem sama so sebou... 😖
Tak vy ste s tym zubkami predbahli este aj nas..Jurko ma 4, ale zda sa, ze pojdu coskoro aj horne dvojky...
No a super, ze sa Luky pekne rozpapkal, no vidis, mozno len potreboval cas...
Nas Jurko sa naucil tlieskat rucickami a od vcera vie ukazat, aky je velky...tak sa mu to velmi pacilo, ze stale rucicky daval dohora a tesil sa z toho...a posledne dni sa mu velmi paci stat, samozrejme s pomocou za ruky...ale uz dost dlhu chvilu postoji aj sam na gauci v rohu...a uz zacal aj trosku posuvat nozicky v stoji, predtym ich mal ako zasadrovane...ale lozenie este stale nehrozi, tusim bude skor chodit ako lozit...ani sam si este nevie sadnut...no, ved mame este cas...
A to maminkovske obdobie mame aj my 🙂 Ale je to take zlate 🙂
No, co by som este take napisala...ani ma nic nenapada...dufam, ze aj ostatne nase "ex-rizikove" babätka su v poriadku a su zdrave 🙂 🙂 🙂

geegee
15. apr 2009

ahojte, avanka, aj u nas sa pri jedeni co-to zlepsilo. Tomino asi pred tyzdnom zacal papat, doteraz zavrel aj pusu a nezjedol nic. No a teraz zje aspon pol malej Hippky aj ovocny aj zeleninovo masovy prikrm. Kase nedavam, v piatok budeme mat vysledky z krvi kvoli alergii na mlieko. Aj malo pribral, v 6. mesiacoch mal 9 000g a teraz v 8. len 9 300

kaskya, zelam ti bezproblemove tehu. Ja som mala rizikove obidve a to druhe, ked okolo behal maly a ja som musela lezat vyse pol roka bolo hrozne 😖

avanka
18. apr 2009

Ahojte, ako zijete?

My fajn, Luky uz vstava sam, aj par krokov urobi, ked sa drzi napr. gauca, je z neho sikovny chlapcek a robi nam radost 🙂
A uz sa nam tlacia aj 2 stolicky 😅