Diskusia pre úspešné ex-rizikovky

moni1412
8. júl 2008

Tak, odteraz sa ex rizikovky, teraz uz mamicky, budu stretavat tu. na podnet grazielky, ako spravne poznamenala - uz bola ta tema o niecom inom, tak nechame ju pre sucasne rizikovky a vy babenky, sup sem 🙂

moni1412
autor
10. júl 2008

dadi, neboj ty nic..... cakame ta tu 😉

deina ale to leti.... pripada mi to len nedavno ked sme sa dozvedeli ze sa Misko narodil.... to boli vtedy stresy..... ale ste bojovnici 😉 😀

elize napis mi do IP na uspesne_rizikovky datum narodenia, maleho, miery a tt v ktorom sa narodil. ja si foto okopirujem, oki? a vlozim ho tam.

deina
10. júl 2008

No stresy to boli, prislo to tak necakane. 😀 Teraz sa uz na tom len usmejem, ked si spomeniem, ako som sla na izbu v nemocnici v dakej starej otrhanej koseli (ich) a zimnych cizmach, lebo som nemala nic pobalene.

moni1412
autor
10. júl 2008

deina ved kto by to cakal....v 33tt, vsak? 😉 ja som sa poucila na par pripadoch a v 32tt som mala zbalenu tasku 😀 pre istotu.... ale ved sa oplatilo, esteze som to nenechala na neskor 😒

moni1412
autor
10. júl 2008

elize ten rok sme nakoniec dali prec, aby sme sa tu mohli stretnut vsetky rizikovky.....tak vitaj 😀

mirka8429
10. júl 2008

caute babule..tak uz aj ja tu..

janka veru super temicka...

moni ja mala zbalenu uz od 34tt xixi pre pripad 😀

jankapo
10. júl 2008

jee, deina, vitaj, som rada ze si sa pridala, tvoj (vas) misuliakovsky pribeh mnou velmi vtedy pohol, boli ste mi obrovskou nadejou, ze aj ked to bude skor, nebude to take zlee... 🙂 super..takisto tribitka v tom case porodila, fuu, to bol mesiac vtedy

moni, moja, to ty makas na tej tabulke...si nas poklad, dakujeme...nech sa ti dari

ja som zbalila tasku odkedy nasa denka-majovka porodila, teda od nejakeho 30tt...a nakoniec som z nej utierala prach, xixi...a musela som ju v aprili vysypat a znova zbalit, aby som vedela ci mam vsetko a kde co mam... 😀

graziela
10. júl 2008

Ahojte babenky,
vitam vsetky nove "kolegynky" 🙂 🙂 🙂
Musim sa vam trosku postazovat, nas Jurko dnes od rana nema moc dobry den ☹ , hned rano sa zobudil s takym srdcervucim placom, cez den tiez dost vela plackal, chvilu bolo dobre na rukach, potom sme ho dali do postielky, tak zasa spustil plac...a teraz vecer tiez, len co mi zaspal na cice a ked som mu ju vybrala...jooooj...bolo placuuuu...
Akosi mame posl. dni problem zaspavat vecer...na rukach samozrejme vzdy zaspinka v pohode, no len co sa ocitne v postielke, tak sa preberie...tak dame cumlik, ten vypluje ani nie o sekundu, tak znova cumlik a takto stale dookola...Viem, ze je jednoduchsie, zobrat ho na ruky a tak uspat, ale nechcem si sama na seba pliest bic, aby si nezvykol na takyto sposob zaspavania...Vy s tym nemate problem ?
Dnes rano som si vsimla, ze ma Jurko na nozickach tie dva velke palceky nejake cervene a opuchnute a na jednej sa mu zacal tvorit hnis, akoby ich mal vrastene do kozticky..tak som hned volala detskej sestricke, vraj sa to stava, treba len macat v slanom repiku, ale ak to hnisa, tak rovno ATB masticku FRAMYKOIN, pre tu manzel aj hned isiel...Ak sa to ale do pondelka nezlepsi, budeme musiet ist na chirurchiu...Dufam, ze nebude treba...Inac, sama som o takomto niecom nepocula, ze sa to moze s nechtikmi stat..pri Saske s tym nebol problem...viem, ze som nechtiky na nozickach strihala tak po mesiaci aj viac, rucicky som Jurkovi uz 2x, ale na nozickach ich este nemal poriadne narastene, asi preto sa mu to tam zapalilo...
A este jedna vec ma napadla - uz asi 2.tyzden ma Jurko na tvaricke take male vyrazticky, v strede zlte. Myslela som si, ze to je z niecoho, co som ja zjedla, nejaka reakcia, ale ked mu to nepreslo, opytala som sa detskej sestricky, predpisala nam na to borovu vodicku...Nemate s tym skusenost? Ako by vyzerala nejaka alerg. reakcia na jedlo? To by sa asi vyhadzal na celom telicku, resp. min. na hrudnicku, nie?
Davate si nejako obzvlast pozor na jedlo?
Este nieco - ked kojite, davate pri kazdom krmeni len jednu cicu na striedacku alebo z oboch?A ako dlho? Mne d. povedala, ze tak max.15 min. z jedneho prsnika, za ten cas si babatko musi vytiahnut tolko, co potrebuje. Ja mam casto problem s tym, ze Jurko mi pri krmeni zaspava, tak ho musim budit, ale tak ci tak, to dlhsie ako 15-20 min. netrva, tak niekedy si nie som ista, ci sa dostatocne napapal...Ale hadam ano, ked mi niekedy spinka aj 4-5 hod. (hlavne v noci)...
Budem rada, ked sa podelite s vasimi skusenostami...

jankapo
10. júl 2008

Grazi, nooo, ty mas prispevky... 😀 typickeee....ale ja sa rada zacitam... 😉

S tym zaspavanim, neboj sa, ziaden bic, proste mal Jurko horsi den a mozno potrebuje viac pomojkat...on je este malinky, ja som do 6 tyzdnov vkuse rucinkovala, potom som si povedala, ze pomalinky zacne chapat a pokusala som sa mu zaviet rezim, tak cez den nula bodov, len vecer uz sam sa nastavil, ze spinkat okolo 21.00, ani nahodou skor, ale tak max. do 21.30..su dni ked zaspinka uz pri didke a nezobudi ho absolutne nic,dnes mi zachrapal (doslova) pri didke a dala som do postielky a kukadla take ze dovi dopo, sladky spanok,skusali sme na brusku s cumlom, potom bez, v postielke, na nasej posteli (potom prekladame), na boku s cumlom, aj bez..no polohovanie jedna radost, uz neberiem na ruky, lebo velmi dobre chape ze tak mu je lepsie a je uz dost tazky, tak len hladkam...u teba by som do tych 6 t. rucickovala, podla mna je to potreba rovnaka ako papanie a potom zacala postupne pridavat, skusat to samostatne spanie....tot moj nazor

S tymi nechtikmi, to som uz pocula ze sa to moze stat, ale viac ti o tom nepoviem...viem ze sa ide na chirurgiu a nareze sa kozicka a vytlaca sa ten hnis akosi... 😒 tak vam drzim palceky, nech to nemusite absolvovat

Alergia na jedlo, ak to co sme mali, bola reakcia na arasidy (ja hlupana, som sa pozzabudla), tak malemu vysli take suche flaky jak lisaje na tvaricke a krku, nemal ich na telicku...po 3 dnoch to ale zmizlo, tak preto si myslim ze arasidy to boli. Odvtedy drzim krutu antialegicku dietu, ziadne alergeny, vcera som si dala jednu cokoladku z dezertu a zopar kakaovych keksov a maly ma na licku take vyrazticky, ze isto z toho... 😕 ale musela som...ani vycitky moc nemam... 😖 🙂

Kojenie- jedna cica jedno kojenie, druha cica druhe kojenie, niekedy, najma vecer mu nestaci, a davam aj z oboch...A kojim ako dlho chce a ako casto chce. Len by to nemalo presiahnut asi 30min..toi uz je len hranie s didkou...A isto je dost napapany, ked tak dlho spinka, neboj, on by sa patricne ozval, keby nebol... 😉

graziela
10. júl 2008

Jankapo, k tym mojim prispevkom 😲 Vies, ked ja sa tu tak malokedy dostanem,ze chcem napisat vsetko, co ma napadne, aby som nic nezabudla a potom sa z toho vykluje taky dlhokansky prispevok...Ja len dufam, ze to nikoho neotravuje 🙂
Pre dnesok sa lucim, Jurko nam spinka uz od deviatej, tak som zvedava, kedy ho zobudi hlad...Dobru nocku prajem 🙂 🙂 🙂

moni1412
autor
11. júl 2008

grazi, co si???!!! 😉 radi ta citame 🙂

jani diiik 😉 a ja som s tou taskou podobne.... odkedy nam denka porodila, a deina a tribitka, dostala som taky strach...... 😒 no a po mesiaci v nemocnici, prve co som urobila, bolo ze som si zbalila tasku 😀

avanka
11. júl 2008

Grazi, ja ked kojim, tak vacsinou z jedneho, ale niekedy je maly taky hladny, ze po 15 minutach sania, ked ho dam odrgnut, nahana este, tak mu davam aj z druheho, setrim si tak bradavky 😀 aj mne Lukasko pri kojeni vzdy zaspinka, ale doktorka mi na to povedala, ze je malinky (len teraz sme dosiahli porodnu vahu 3300 gramov) a mam mu dat kedy si vypyta, tak cez den papa niekedy aj kazde 2 hodiny, niekedy vydrzi aj 5...
Mne tiez maly zaspava na rukach vzdy pri kojeni, ale ja ho okamzite davam do postielky, ked sa preberie a mrnci , tak ho hladkam po hlavicke, ked uz moc pace, znova ho zoberiem na ruky a po zaspani hned do postielky..nechceme si na seba upliest bic v podobe zaspavania len na rukach....
Cumel odmietam davat, hoci ho mame kupeny 😀
Na stravu si davam velikansky pozor....do vsetkeho davame kopec kminu a to som ho predtym vyberala aj z chleba...niekedy sa musim premahat, ale co clovek neurobi pre svoje deti 😉
Aj doktorka mi povedala, ze do mesiaca a pol si mam davat strasny pozor na stravu a potom mozem zacat pridavat a skusat, ale co ja viem, mne to za to nestoji, aby moje experimentovanie maly odplakal.....
Zatial s bruskom problemy nemame...chvalabohu...
Nam zase hnisaju ocka, tak vymyvame repikom, a davame antibioticku mast, tak dufam, ze to prejde a nebudeme musiet ist na preplachovanie kanaikov....
Jani, Matusko ma uz 2 mesiace????Ved si len predchvilkou rodila 😀

sandrika
11. júl 2008

grazi môj Luky zaspí zo zásady len v izbe , kde som aj ja a ja pri tom nemusím robiť nič dám ho ležať a on zaspí,len proste nesmie byť v izbe sám...
posledné dni sa kojíme krásne každé 2,45 väčšinou po 12-15 min dlhšie už len chvalabohu výnimočne, lebo predtým hlavne v noci aj hodinu....to je super dokonca včera poobede vydržal 4a pol hodiny až som sa bála
inak ja som mala strašnú noc moje dieťatko síce spinkalo no ale ja som nemohla o 23,30 som šla spať o 1,00 papal LUky a ja som zaspala až o 4,30 hod a od 5,15 je hore luky, už sme cvičili vojtu, kupali sa teraz vspálni počúva kolotoč 😒
graz neboj Jurko potrebuje čas všetko sa zlepší ja som si prešla všetkým ako ty až na to , že môj Lukáško bol prvý mesiaccelý v inkubátore na JIRS

moni1412
autor
11. júl 2008

maminky, cez vikend sa pokusim urobit tu tabulku...... 🙂 zatial sa majte krasne, ideme k nasim, zajtra by sme mali prist spät, tak potom sa ozvem. pekny vikend. papa

graziela
11. júl 2008

Ahojte,
dnes mam akosi hlavu v smutku, ani neviem, co ma ma trapit viac...
1.
Uz asi tak 2.den ma akosi svrbia prsia, hlavne okolo dvorcov, mam tam aj taku suchu kozu+take drobne cervene vyrazticky, nie vela a su malinke, ale na dotyk citim take napätie a svrbenie, najhorsie je to, ked mam plne prsia mliecka.Od vcera sa to zhorsilo hlavne po vcerajsej noci, ked Jurko spal vkuse vyse 5 hodin a ja som mala tak bolestivo naliate prsia...Odsavacku uz nepouzivam, odsavam si vzdy rucne vecer v sprche ten prsnik, z ktr. som naposledy kojila a kalciovu masticku pouzivam len na noc. Nemate s tym niektora skusenost, myslim to svrbenie???Dufam, ze takto sa nezacina zapal ???? ☹ ☹ ☹
2.
Dnes vecer pri prebalovani som zbala v plienke taku do cervena zafarbenu stolicu, ktr. vyzerala ako krv. Strasne sme sa prelakli, potom manzel nasiel nieco na nete, ze to sa stava vylucne kojenym detom, vraj treba upravit stravu, ziadne mlieko a mliec. vyrobky. Ja som dnes jedla parad. polievku, ktr. som uz minule odskusala a kedze nebola ziadna reakcia, trufla som si ju navarit znova. Myslite, zeby to mohlo byt tym? Dufam, ze to nie je nic vazne, najhorsie je, ze ide vikend a aj nasa detska dr.ma cely tyzden dovolenku... 😢
Dnes som sa rozhodla, ze v noci budem maleho budit na kojenie, aby papal aspon kazde 3 hodiny, tak dufam, ze predidem tej bolestivosti prsnikov.Teraz papkal o 21,00, takze mam nastaveny budik na 24,00 hod.
Dufam, ze zajtrajsi den nam neprinesie ziadne podobne neprijemnosti a ze bude lepsie. Potesim sa ale kazdej vasej rade...clovek aspon nadobudne istotu, ze to robi spravne alebo naopak, sa pouci a zisti, kde robi chybu.
Pekny vecer vam prajem...

sandrika
11. júl 2008

graz môže to byť len tým, že máš naozaj veľmi naliate prsia, ale aj dáka infekcia, pozri čoi drobec nemá v ustočkách dáky biely povlak - sár....ja som zápal mala na vnútornej strane a mna to len hrozne bolelo nesvrbelo....
a tá krv no ak sa to bude opakovat musí tvoju dr niekto zastupovať tak radčšej zájdi k dr, ale ak už nie tak by som sa nestrachovala...

graziela
11. júl 2008

Sandri, dkm, trochu si ma upokojila, ten povlak som si nie ista, ma sice taky biely jazycek, ale neviem, ci to mal predtym nejake inaksie. Pravdupovediac, o tom som uz pocula, vraj to potom treba niecim potierat, aj drobcovi, aj prsia. Bozenku, dufam, ze to prejde...

sandrika
11. júl 2008

graz aj my sme tomalo a prešlo to za 3 dni to naozaj nič nie je to je ten najlepší prípad čo by to mohlo byť preto sa fakt netráp ja som potierala len drobcovi jazyk a podnebie 2 dni a bolo to fuč no radčšej potieraj 5 dní lebo Lukymu sa to terz vrátilo a vysterilizuj mu všetky cumľe, neboj všetko bude dobré

junovka
11. júl 2008

GRAZIELA, to zafarbenie stolice moze byt aj tym, ci nemas nahodou rozdrazdene bradavky-ragaty, ktore sem-tam zakrvacaju a pri kojeni potom babo spapa aj trocha tvojej krvicky.A TEN POVLAK SOOR, zistis tak ci ho ma alebo nie, ze vytries rozkom plienky jazyk.Ak sa to neda zotriet, tak je to soor 😉

elize
11. júl 2008

graz presne ako pise junovka. Ak sa neda ten povlak zotriet ide zrejme o soor (ludovo zabka, je to plesen). Aj my sme ho mali. Dr. nam na to dala doxybene a vytierali sme Maxikovi celu pusinu (aj podnebie) + moje bradavky. O par dni bolo po tom. Ked mal drobec zabku najprv ma prsia svrbeli a neskor strasne palili. Kazde dalsie kojenie bol pre mna horor ☹ Ak to bude soor urcite pravidelne sterilizuj vsetky cumliky. Najlepsie je vymenit ich za nove. Nam sa to uz nastastie nevratilo.
Zapal prsnikov som nikdy nemala tak neviem ako prebieha, takze v tomto neporadim ...

S tou stolicou, moze ist naozaj len o to, ze Jurko pri kojeni spapa aj krv pochadzajucu z tvojich bradaviek. Je to bezne. Na druhej strane ak nemas ragaty a bude sa to opakovat urcite zajdi k dr. Alebo jej to povedz na najblizsej poradni.

sandrika
12. júl 2008

naš luky ma zase hustúzelenú stolicu..

deina
12. júl 2008

Ahojte baby. 🙂 No predstavte si, Misulo nam dnes taaak krasne spal, celu noc, zobudil sa az rano o siedmej. 😵 On sice spava dobre, ale nie az takto dlho, parada. Mohlo by mu to zostat, ale velmi tomu neverim, kedze mu ide zubok - a maly musi byt stale niecim zaujimavy, si povedal, ze ako prvy mu narastie zub hore vlavo. 😀 Bude vyzerat ako maly upir.

elize
12. júl 2008

deina neviem co to bolo za magicku noc, ale aj Maxik spal celu noc az do siedmej. S jednou prestavkou na cajik, ale to ani oci neotvoril 😀 Ako naschval takto krasne spi ked je manzel na nocnej 😀 a teraz obaja odfukuju spolu.
S tymi zubkami je to vesele vsak? My doteraz nemame ani jeden, zatial. To bude zlatunke ked bude mat len jeden a hore 😀

avanka
12. júl 2008

Nas Lukasko zase kaka akosi riedko, dnes sa pokakal, ked sme ho prebalovali a vyletela z neho len taka hustejsia hneda voda......vsetci mi vravia, ze vraj to je dobre, ale mne sa to nezda 😢 a uz byvame pokakany len kazde druhe kojenie....
Maly bol dnes od po 9 do pol 11 hore, lezal na lehatku, sledoval, potom sa napapal, po 2 hodinach a teraz spinka v postielke

elize
12. júl 2008

avanka, ked to nie je riedke ako voda je to OK. Hlavne v tychto teplach mavaju deti redsiu kakanicku, neboj 😉

graziela
12. júl 2008

Ahojte,
no nasa dnesna noc bola asi takato - o 21,00 vecer posl. vecerne krmenie, na 24,00 som si natocila budik, ako som spominala, tak sme zasa krmili, potom okolo 3 rano a potom okolo 7 hod. Teraz spinka uz od 13,00 hod., dala som mu vynicmocne z obidvoch prsnikov, lebo ked vypil v jedneho, bol akysi zivy a zdalo sa mi, ze by si este dal, proste nebol taky "opity mlieckom" ako inokedy...Tak bol potom asi hodinku hore, obzeral si hracky, ktr. sme mu dali okolo, bol tichucko, dcerka sa mu prihovarala a takto spokojne a tichucko zaspinkal v obyvke na gauci. Uz sa pomalicky natahuje, chystame sa potom vonku...
...a mna tie prsia stale svrbia a svrbia...skusim mu vytriet ten jazycek, ako pisete...
A nemoze to byt len zaparenina?SU to take drobne cervene vyrazticky...Ja totizto pouzivam STALE tampony na kojenie a musim ma t podprdu aj v noci, lebo mi mliecko strasne vyteka...a mohlo sa mi stat, ze v noci som si premoceny tampon nevymenila a mala som ho dlhsie ako by sa patrilo...
Nasla som na nete jednu masticku BEPANTHEN, vraj je to dobre aj na zapareniny, aj babatko aj prsia aj hocico...Este je aj mast CICADERMA, nemate s nimi skusenosti?
Inac, som odhodlana, v pondelok ist k lekarke, len neviem ku akej? Asi rovno na kozne???Lebo moj obvodak je taky stary chren, co by mi ten poradil s didami???

junovka
12. júl 2008

graz, ja by som ti skor odporucala na didi masticku od Babylove MA-MA.Neviem ci ju poznas, predavaju ju v DM, je to priamo urcena prsia, ktoru vobec nemusis zotierat, ked ides kojit.Je perfektna, mala som ju na odporucanie este v porodke z novorodeneckeho.Co sa tyka CICADERMY, tak ja ju iuzivam pri zapareninach na zadku, ale na prsia???....neviem 😖
Ak by si chcela ist na kozne, tak ci tak potrebujes odporucanie od obvodneho 😉

graziela
12. júl 2008

Junovka, akurat dnes som si zakupila tu cicadermu, citala som tu niekde na fore, ze tato sa tiez nemusi pred kojenim zotierat a je lepsia ako kalc. mast. No, uvidime 🙂
S tym obv. mas pravdu, do kelu aj s byrokraciou...to by som ale asi skor zasla za gynekologom, nema on v naplni prace aj taketo diagnozy a problemy?A okrem toho sa mi zda, ze zena po porode do 600-nedelia spada pod kontr. gyn., keby nieco...V pondelok ale urcite niekam zajdem, nech to nezanedbam, ved nieco musi zabrat.

junovka
12. júl 2008

ano, graz, aj gyndos sa zaujima o cici 😀 ...chod tam a povedz 😉

elize
13. júl 2008

graziela gyndos by sa mal o teba zaujimat az do konca laktacie. Po nej je tusim posledna kontrola co sa tyka tehotenstva.
Do kelu nemozem spat, doma vsetci odfukuju, aj drobcek. Ma trosku sopliky a som hore s kazdym jeho zachrapcanim ☹

jankapo
13. júl 2008

ahojte byvalky, my uz mame 2 magicke noci za sebou. 😉 ale tie dni potom tiez maju neuveritelne caro... 😝
moje ditko nabehlo na moj rezim asi (nie ja na neho)...spi od 9 do 3 (to som ja chodila stale cikat v noci) napapa sa a spi do rana do 6-7... 😵
ale aby ste mi nezavideli moc, tak cez den ninsen... 😖 take pol hodky slofiky si hodi tu a tam, ale dlhsi spanok nehrozi...budem sa musiet naucit varit a pratat po 9tej vecer, ale to som uz uplne grogy po celom dni... 😕 no neviem
vcera nas zas bolelo brusenko napriek tym ATB...aj kaka bola zas redsia, aj grcali sme celkom dost...tak uz som taka zufala ze sa s tym zacinam zmierovat. dufam ze aspon priberame, ale asi hej, ked uz mam krize au au au
😒 ☹
avanka s tym kakanim sa neboj podla mna, ked je maly spokojny, neplace, spinka, pekne papa, negrcia, malo by to byt ok...ja som tiez uz z redsej kaky chora, lebo u nas to signalizuje, ze moc asi liecba nezabera, som zvedava teda co s nami bude
graz, moja, koza na cicikoch by sa mala cim viac vetrat...presne ako tusis, podla mna tie tampony nerobia dobrotu...ked mas vela mliecka, skus si (najma na noc)dat do podrpdy bavlnenu plienku (podla mna vzdusnejsie ako tie "papierove tampony"...alebo nepremokavu podlozku, 2 plachty pod seba a tak...tak som to robila ja, ale cici boli volne, prip. podrpde bavlnenej...
o cicaderme som pocula, vraj je dobra, ale nepouzila som ju, lebo som nevedela zistit ci sa musi umyat ci nie...ja som pouzivala tu Babylove z DM