Diskusia pre úspešné ex-rizikovky

moni1412
8. júl 2008

Tak, odteraz sa ex rizikovky, teraz uz mamicky, budu stretavat tu. na podnet grazielky, ako spravne poznamenala - uz bola ta tema o niecom inom, tak nechame ju pre sucasne rizikovky a vy babenky, sup sem 🙂

mirka8429
24. júl 2008

graziela dakujem pekne...napisem weroni lebo sme uz spolu pisali..dik za tip...dnes som si zas odsala trochu..no ale ta bieda...ale snad nieco nazbieram 😅 dufam ze sa ti s tou podpazuchou polepsi 😔

mirka8429
24. júl 2008

lubkaga aj ja mam statnicu 25.8 a 26.8..najprv som chcela brat drobca ale sa bojim ako mi to vyjde casovo..lebo v jeden den mam aj obhajoby aj statnice..a netusim ako budem musiet behat..lebo je to na hlavu...o 8 zacina aj obhajoba aj statnica tak sa asi roztrhnem..no a neviem ako dlho to bude trvat kedy pojdem na rad a sa bojim ze Samulo zacne vtedy plackat ked pojdem dnu...a bol by aj nervozny z mojho mlieka lebo ja nervozna vtedy isto budem 😒 uz si sa nieco ucila??ja este nie..ale uz musim zacat..lebo pri Samkovi sa velmi neda...inak to s tym snom je super 😀 😀
ja kuo´kupem maleho kazdy vecer🙂

moni aj nasa suseda nema v poriadku nozicky a uz maly bude mat rok ☹

moni1412
autor
25. júl 2008

grazi nieco podobne ako popisujes ty som citala v nejakom casopise, musim pozriet..... bol tam pribeh jednej zeny..... mozno by ti to v niecom pomohlo.

graziela
25. júl 2008

Ahojte,
tak ja som dnes pobehala doktorov, bola som u svojho obv. + na koznom...takze ta moja podpazucha je zapal lymf. uzlin, moze to byt ako nasledok holenia a tym sa tam mohla zaniest nejaka infekcia, vraj dojciace zeny su na to nachylnejsie. Predpisala mi na to nejaky alkoholovy roztok a ak sa to do PO nezlepsi, musim prist znova a potom by bolo treba nasadit ATB liecbu...Dufam, ze to nebude treba a ze sa cez vikend poliecime...Ale som rada, ze to nema nic spolocne s kojenim, velmi som sa vzdy bala zapalu...No a kozna mi predpisala aj masticku na ten moj dvorec, co tam mam stale tu svrbivu plochu, len s tym budem opatrnejsia, lebo vsade pisu, ze nesmu dojciace zeny...
Inac, my mame zajtra krstinky, este musim dnes poupratovat, co sa da...minule som sa pustila do spajze, dnes by som mohla malej izbicku poupratovat, kym je u babky na prazdninach, lebo ona je strasny bordelar...Musim sa na nu postazovat trosku...s tymto+s jedenim mame s nou dost velky problem...vzdy pri jedeni a pri (pred) upratovanim izbicky musi plakat..Niekedy uz neviem, ako na nu...ale inac je to velmi zlate dievcatko...od pondelka je u babky, normalne mi uz zacina chybat...ale aspon sme sa mohli trosku viac povenovat nasmu chrobacikovi Jurkovi...
Vcera vecer, ked sme ho kupkali, sa mu odlupila ta chrasticka po ockovani TBC...tolko hnisu z toho vytieklo, uf a ked som potom zbadala ten krater, co mu ostal na rucicke...skoro mi prislo zle, volala som hned muza, nech sa na to lepsie pozrie...dnes tam uz ma opat chrasticku a vraj, kym to nie je nejake moc velke a moc to nehnisa, netreba sa bat, mozem mu to tak prip. vysusovat liehom. Joj, ked som mu to vcera videla, uz som sa toho radsej ani nedotykala...Nejako skoro mu to odpadlo...ale uz sa mu to tam zbera znova, tak uvidime, ako to bude dalej reagovat...
No, idem pozriet maleho, lebo manzel isiel dnes na dennu do piatej, potom na nocnu o 23,00 hod....Dala som mu nad postielku take hrkajuce mysicky, tak sa s nimi dost dlho hral, teraz je akosi ticho, zeby sam zabuval???
Zatial sa majte a prajem vam pekny den (u nas stale prsi a je zima, brrrrrrrr)

graziela
25. júl 2008

Juj, si predstvate, ten nas chrustik naozaj zaspaval...ale som ho vyrusila, ked som davala tie hrkalky dole...ale nechcela som, aby ho zobudili, keby v spanku do nich buchol...do kelu, mozno keby som chvilu pockala, kym zaspi...no a teraz mi tam mrnka... ☹

titkovamiriam
25. júl 2008

graziela takuto reakciu mala aj kamoskina mala a trvalo to pol roka,stale jej to hnisalo,lupala sa jej chrasticka a stale dookola ☹ .hlavne ze ti lekar pomohol to by ma ani nenapadlo ze sa z holenia moze nieco taketo stat 😒

graziela
25. júl 2008

Miriam,
ano, mas pravdu, ta reakcia na ockovanie sa sleduje aj pediatrom vzdy v poradni min. do polroka, moze sa stat, ze ta chrasticka odpadne viackrat a znova sa urobi...treba sa vyvarovat vode, pokial sa da, sem-tam presusit a dezinf. liehom...A ten hnis, ten sa tam dokonca MUSI tvorit, keby nebol, to by nebola prirodzena reakcia.Len treba davat pozor, ci tam toho hnisu nie je privela a ta chrasticka nie je moc velka. Niekedy zvyknu posielat na plucne, ale to vtedy, ked je uz moc zle...Jurkovi sa do rana urobila nova chrasticka, takze je to v pohode, budem mu to len tym liehom susit.
Inac, to holenie...ani mna by to nenapadlo, ze z toho ten zapal...no teraz po porode nie je organizmus zrejme este stale taky fit a vraj dojciace zeny su na take este viac nachylnejsie...No, co si este neuzijeme.... ☹ Ale prezijeme, to je jasne 🙂

graziela
25. júl 2008

Opat som tu, nas drobcek spinka od 11,00 ho, jupiiiiiiii...
Podarilo sa mi pridat zopar dalsich foto do albumceku, tak kuknite 🙂

mirka8429
25. júl 2008

graziela som kuki fotky maly je krasny.hehe ake su tie babatka zlatunke...a pocuj..ty si aka stihla po pôrode 😎

lubkagaa
25. júl 2008

Ahojte babenky, ako ste prezili dnesny dnik? Ja som si kupila trojo teplakov, aby som aspon akoze slusne chodila von, nakolko najviac po porode mi ostali boky a brusko, ale zatial sa nestresujem, sak casom to hadam zhodim, dolezitejsie je, ze musim byt vpohode. Inac sa mi pacila taka krasna teplakova sustakova suprava u nas, ale zial ani XXL som neobliekla cez boky... ☹.
Inac vas po porode nebolia bedrove, panvove klby? Ja sa niekedy ledva postavim, aj pred tehotenstvom ma boleli sakramensky, ale som myslela, ze po porode to prejde. V porodnici mi sice doktorka hovorila, ze po 600nedeli by sa to malo napravit, ak nie, mam ist vraj k ortopedovi, ze pri porode sa mi to tam vselijako poposuvalo ci co, ale uz su 4 tyzdne po porode a nemam pocit, zeby sa to zlepsilo.
aj ti tisko zavidim, ze sa mozes tak pekne obliekat a nemas boky a brusko ako ja, ale to tak v dobrom zavidim. 🙂.
Inac aj ja som popridavala fotky, zasnem z nasho drobceka. Dneska sme ho dali na brusko a on sa normalne obratil na brusko a to ma mesiac. Kazdy hovori, ze je dost silny 🙂.
Jaj inac som aj dneska dokonca stihla ist, vdaka mojej mamine a mojmu zlatemu manzelovi na depilaciu, uz som mala riadny prales na nohach, aspon niekde som sa chcela citit pekne xi. To tak ako sa hovori, trosku labuznicky pisem.

A vas co tak potesilo, urcite najviac drobci, ked sa usmeju tak bezzubo, nedala by som mojho za nic 🙂 ani ked place, place tak zlatunko. som skoro tusim rymovala 🙂.

graziela
25. júl 2008

Mirka, dakujem za komplimenty...ono t tak vyzera na fotke, ze stihla....v skutocnosti mam stale nadvahu, hoci takych 14kg som po porode zhodila hned...Chcela by som este aspon takych min.20 kg, aby som sa citila dobre, hlavne z tej zdravot. stranky...Labkaga, ako ty pises, aj ja mam problem s bedrami a panvou...ale u mna to este viac bolo znasobene tym, ze ma hned po porode trafil "hexenschuss" ludovo nazvany ... odborne ischias, al. lumbago, co je vlastne ochorenie (u man zial chronicke) bedr. + kriz. kosti, ci ako by som to nazvala...takze ja som po porode cela posramotena a tiez som sa spoliehala len na to, ze po 600-nedeli to prejde...Je to uz sice lepsie, ale stale to nepreslo a dost ma to obmedzuje..nemozem sa zo sedu ani postavit, zhrbena som ako 80-roc. babka, musim to vzdy rozchodit al. si lahnut na tvrdu zem a tak uvolnit to svalstvo...normalne citim, ako to mam stuhnute...Aj som sa na to pytala dnes svojej dr., kde som tam bola kvoli tym uzlinam, povedala mi, ze ona ona to tiez mava a je to zial chronicke...takze ked to pride, tak jedine brat tabletky od bolesti...u mna je to ale tak 2-3krat do roka, a vzdy to trva min. mesiac, kym sa z toho ako tak dostanem, potom 2 mesiace pokoj a stale dookola to iste..okrem toho mam este asi vrodenu dysplaziu bedr. klbu, takze vsetko toto mi este pridava na bolesti...
Inac, uz 2 dni som zacala postupne okrem strechingu cvicit na mojom elipticali, ale zatial len tak na zahriatie po 5 minut...Normalne ma clovek lepsi pocit, ze nieco pre seba robi..drobec mi dnes fajne pospal cez den, tak som stihala...
No, nemozem dlho sediet, takze koncim a prajam vam dobru nocku (esteze viem tak rychlo pisat a netrva mi to tak dlho 😉

avanka
26. júl 2008

Grazi a ty uz cvicis? Mne bolo povedane, ze po sekcii az po 2 mesiacoch, najskor...ja som chcela ist plavat a boo mi to zakazane....
Ja napr. pne dojcim a schudnut sa mi nedari....mam sice len 1,3 kila oproti povodnej vahe, ale uplne zmenenu postavu, takze obleciem len malinko veci....vsetko mi ostalo vrazene v bokoch, no nie je to take strasne, ide len asi o 6 cm, ale oblecenie som mala a mam take, ze ked som pribrala co i len kilo, mala som to problem obliect, takze tak....

graziela
26. júl 2008

Avanka, ja uz cvicim od 2.tyzdna, ale ziadne posilovacie cviky, len take strechingove, kvoli tym krizom a chrbtici...pri tom kojeni som mala strasne stuhnutu siju a bolelo ma aj medzi lopatkami, to neslo uvolnit inac ako cvicenim...ale vsetko su to len take cviky na zemi + az teraz som si pridala ten eliptical, to podla mna neuskodi, je to len nieco ako rychla chodza, ba este lepsie, lebo tym, ze to ma elipticky tvar, tak setri klby...
Kedze sme uz po 600-nedeli, tak pomalicky uz mozme zacat aj cvicit, ale jasne, ze nie tak zhurta...
Inac, sranda je, ze rifle v pohode zapnem, aj sukne, ale nohavice, ktr. som mala presne na telo predtym, s tym mam este stale problem, takze radsej neriskujem...nevyzeralo by to dobre...
Inac, dnes sme absolvovali rano krst nasho Jurka, takze uz mame domka dalsieho krestana 🙂 Mali sme to bez omse, len obrad, takze to v pohode zvladol, len sa trosku prebral, ked mu liali tu sv. vodicku na hlavku...
No a zajtra budeme hostinovat + spolu s mojou 30-tkou 🙂 🙂 🙂 V lete mame strasne vela oslavencov v rodine,
sme min. 5-6 Levovia, väcsinou robime oslavy naraz niekde na opekacke, ale 30-tka je predsa len o niecom inom, tak sme to zgrupovali s krstinami...AJ moj muzicek je LEV, on bude mat 0608, ja mam 2807...POmalicky uz zaciname pripravovat na oslavu, manzelik nakupuje, dnes uz bol chudacik zo 2x v obchode, lebo by to vsetko naraz neuniesol a auto nemame...S menu si nerobim starosti, budeme podavat kir. polievocku s rezancami, pecene stehna + kridla kur. + ryza + salatik + prip.opekane zemiaciky alebo americke, ak stihneme...kolaciky kupime + krstna uz upiekla torticku a asi aj babka (svokruska! upecie...tak dufam, ze hostina sa nam vydari..
ked stihnem, pridam par fotiek z krtu.
Majte sa krasne a prajem vam pekny vikendik 🙂

moni1412
autor
26. júl 2008

avanka preco ti zakazli chodit plavat? mne napriklad nikto nic nepovedal, ani kedy mozem mat druhe babo.... minule som stretla jednu sestricku, co som spoznala v nemocke a tej som sa pytala..... asi na mna zabudli. 😒 ked odchadzala jedna co som s nou lezalap ar dni na izbe, tej pekne setko povedali... 😖

moni1412
autor
26. júl 2008

avanka este som zabudla - v tych tigrikovyhc dupackach je maly uuuuzasny 😵

avanka
26. júl 2008

Moni, dakujem 😀
Mne to hovoril bracho, ze mam pockat, kym sa jazva poriadne zahoji...este stale ju mam citlivu na dotyk....a mne tiez nikto nic nepovedal, to som si precitala v sprave, ze pacientka bola poucena o moznych rizikach pri otehotnenia skor ako po 2 rokoch...ale nikto sa neunuval povedat mi to osobne...
My sme boli dnes nuteni prvykrat pouzit cumlik, lebo Luky bol nejaky nervozny a nevedel zaspat ☹
A ozaj, ako zaspavaju vasi drobci cez den? Lebo Lukasko je uz nauceny zaspavat na rukach a nevie sam zaspat, ked ho dame do postielky.....tak od zajtra sa ideme vychovavat 🙂

mirka8429
26. júl 2008

lubkaga uprav si link lebo podla neho si v 44tt 😀 😀 mna dost casto boli chrbat a aj krize...hlavne ked uspavam maleho na fit lopte..bedra a panva ta moze boliet aj preto ze sa stahuje..nie..

grazi no aj ja sa najradsej fotim z boku 😀 😀 lebo este mam tu panvu dost sirsie... 😠 no a neviem ci mi to uz tak ostane alebo sa este stiahne..lebo ja mam stale +5kg...a neviem sa ich zbavit...

inak kuknite toto ak chcete som pridala fotky 🙂

lubkagaa
27. júl 2008

avanka: podla mna zatial nemusis prevychovavat maleho, ved podla viaceryh zienok, toto je obdobie, kedy hlavne potrebuje drobec citit lasku a to, ze zaspava na rukach je prenho najvacsi pocit istoty. Takze by som si zatial tazku hlavu nerobila 🙂.
Ani mne napr. nikto nepovedal nic ohladom otehotnenia, kedy mozem dalsie, ale podla mna vam to povedia vasi gynekologovia, pri vysetreni po 600nedeli, zasa aj oni vas este lepsie by mali poznat.
mirka, vidis, som aj zabudla, dakujem 🙂
no ak ide o kila, tak ja vyzeram ako ta hruska, obcas kvoli obleceniu ma to hneva, ale ked pozriem na drobca, tak si poviem, ze kaslat na to, sak to pomaly zhodim, ze sa tym nejdem znervoznovat. Kupila som si trojo teplakov na chodenie von, aobcas mi manzelik povie, aka som pekna, tak mu verim xi 🙂. Hlavne ze sa jemu pacim, aj ako hruska javorova xi.

Inac idete niektora s drobcom plavat? ak mate v okoli taku moznost, co male deticky v bazenikoch plavaju?

moni1412
autor
28. júl 2008

avanka a ake su tie rirzika? ja som to nenasla ani v sprave dokonca 😒 ale pytala som sa tej setsricky minule a ta mi povedala ze tak pol roka, rok staci....... ale cim dlhsie, tym ,lepsie 😒 no my uz planujeme druhe babo..... ked bude mat maly rok, by sme chceli zacat so snazilkovanim.... cize v maji. no uvidime. 🙂 nepaci sa mi ked maju surodenci medzi sebou velky vekovy rozdiel. vidim to na na mojich a ked vidim Miloska so sestrou, je tu uplne ine... oni su po roku a my po 4. 😒

lubkagaa na plavanie som uz mysela, codi sa uz okolo 3 mesiacov, ale my asi zacneme neskor, este to tak ti drobci nevnimaju skor.

avanka
28. júl 2008

Moni, pri raste maternice hrozi prasknutie jazvy, nasledne krvacanie........a este kopec inych veci
No my to rozhodne riskovat nebudeme....chceme 3 rocny rozdiel ☹

lubkagaa
28. júl 2008

ahojte babenky:
moni: podla mna sa opytaj lekara, gyn, tvojho a uvidis, co ti on povie.
Moja svagrinka caka babenko, s tym, ze mala ma rok a toto druhe sa narodi v decembri, cize ani rok nepresiel od porodu.
Ja mam asi zlatu zilu, som mala sice krvacanie, ale som myslela, ze to prejde a dneska nie a nie sa vy... ved viete co, take bolesti, tak som normalne to prerusila, mam sice daku masticku, ale sa bojim si ju aplikovat, aby som daco nezbabrala. Uf, normalne neviem co robit.

moni1412
autor
29. júl 2008

avanka chystam sa najblizsie spytat lekara.... ale tak - aj sestricka vie o com hovori, podla mna..... my by sme chceli co najmensi rozdiel.

lubka ale svagrinka rodila prirodzene, vsak?

lubkagaa
30. júl 2008

Ahojte babenky, dako dnes tu je mlkvo, asi ani vy nestihate popri drobcoch behat sem. Mna najviac ubija, ked je vonku horucava a teda nemozeme ist vonku, to je hrozne pocasie, bud pris, alebo je horuco a dusno.

moni: ano svagrinka rodila prirodzene.

citala som inac nejake rady aj na www.rodinka.sk - celkom su tam dobre veci.

graziela
30. júl 2008

Ahojte, no Lubkaga, mas pravdu, akosi nestihame... u nas na Orave zasa az tak priserne teplo nie je, aby sa nedalo ist vonku, hoci okolo obeda sa radsej zdrziavame doma, lebo slniecko posl. dni fakt pecie...No len skoda, ze sme tento rok este neboli ani pri vode...mame tu totizto Oravsku priehradu a to sa nerata leto bez vody u nas...ale hadam sa este do konca leta vyberieme, hlavne kvoli malej..ja s Jurkom len tak poobede niekedy asi a z kupania pre mna nebude nic, nebudem to riskovat, kadejake choroby nazbierat a este k tomu, ked kojim, bala by som sa...
Inac, ta svrbiaca skvrnka, co sa mi robila na pravom dvorci, sa mi opat zacala robit...potrela som to predtym zo 2x mastickou od koznej, zmizlo, ale teraz je to tam opät. vobec neviem, co je na pricine...zeby kojenie, tampony??? co ja viem...
No, idem ja konecne lahnut si, som totalne unavena po dnesnom dni, sme boli von od jednej do siestej, na pizzi, v meste a tak....no, makacka...
Ked bude viac casu, tak sa ozvem...papa

lubkagaa
31. júl 2008

Ahoj grazielka: no ja napr tampony vobec nepouzivam, namiesto toho si davam obycajnu bavlnenu plienku do podprsenky, ma az svcrbely obcas cele prsia, az som bola nervozna z tamponov, ale teraz je to poklopem, lepsie.
Sme fakt zaneprazdnene, ale to je prijemne zaneprazdnenie

graziela
1. aug 2008

Ahojte,
Lubkagaa, mas pravdu, tie tampony su fakt nie moc prijemne asi..hoci ja pouzivam vylucne len od Fixies, co si aj vela babebiek pochvalovali...ale ked pretecu, tak pretecu, a vtedy to asi ma za nasledok to moje svrbenie...treba castejsie menit...Zo zac. som nosila podprdu aj v noci a tampony menila kazdu chvilu, teraz uz podprdu v noci nemavam, ale zato menim nocnu koselu aj 2x...a minule sa mi stalo, ze sa mi Jurko zobudil len raz v noci na krmenie, tak to som mala co robit s takymi naliatymi prsiami... 😲dvtedy si davam vzdy v noci, ked sa uz blizi kriticka hodina, tak nad ranom, plienku na prsia...Ale malo by sa nam to niekedy uz aj ustalit, ta tvorba mliecka, nie? Ja v tomto nie som nejako skusena... v mojom pripade je to take popletene trosku, lebo Jurko cez den, ked je hore, tak papa aj kazdu hodku a potom zrazu v noci, ked je dlha pauza, tak ciciky su akesi zmagorene 😀 , lebo si myslia, ze dopyt bude ako cez den...asi si tiez musia zvyknut na to, ze v noci sa ma spat 😀 😀 😀 🙂

avanka
1. aug 2008

Babulky, ja som si kupila tampony do podprsenky od Aventu, stali sice 365 korun, je ich tam 6 kusov, su pratelne a su super.....je pravda, ze ked maly dlho spi, tak trosku pretekaju, ale ja mam aj hodne mliecka....ale nedrazdia prsia, ako tie papierove, tie mam este stale v policke... 😒
Inak ako sa mate?
Nas Lukasko sa naucil zaspinkavat sam, sice s cumikom, ale sam v postielke....takze si aj nieco porobim....
a v noci sa posledne 3 dni budi tak, ze zaspi okolo 8-pol 9, zobudi sa o pol 3 a o 6...ked sa napapa, potiahne aj do 9...a tiez nmam naliate prsia, musim si pred kojenim vzdy odsriekat, lebo potom to rychlo tecie a maly sa dusi 😀

lubkagaa
1. aug 2008

ahojte babenky,tak ja keby som nemusela, tak by som podrsenku nemusela mat vnoci, lebo mam mliecka tak akurat. Len nam zasa sestricka v nemocici hovorila, zemamenosit podprsenku stale aj vnoci, z jedneho dovodu, aby sme vraj nemali prsia ako slonie usi.

dadulienka2404
3. aug 2008

ahojte babenky tak sa k vam mozem pridat uz aj ja.maly sa narodil 27.07. o 22.45.je zdravy a krasny potom napisem viac ja stale akosi nemozem uverit ale som stastna ze je zdravy po tolkom trapeni a strachu.. 🙂 🙂 🙂

sandrika
3. aug 2008

dadu gratulujéééééééééééééém 😵 😵 😵 😵
lubi ja si aspoň raz do týždňa dám na noc dole už so znej taká dotlačená 😒 😒 😒 😝