Diskusia pre úspešné ex-rizikovky

moni1412
8. júl 2008

Tak, odteraz sa ex rizikovky, teraz uz mamicky, budu stretavat tu. na podnet grazielky, ako spravne poznamenala - uz bola ta tema o niecom inom, tak nechame ju pre sucasne rizikovky a vy babenky, sup sem 🙂

moni1412
autor
13. júl 2008

ahojte 😉

tak sme domka.... vcera sme absolvovali Bathory-cku..... vydarila sa 😉

co sa tyka kakania - aj u nas ide uz dlhsie cas tmavozelena stolica- dufam ze to je ok. lekarka co zastupovala nasu cez dofcu, povedala ze pokial tam nie je krv, je to ok. tak snad hej 😒

moni1412
autor
13. júl 2008

no, a este som zabudla - od dnes rana sa skoro tslae skerime 😀 je to take krasnucke 😵 😵 😵

elize
13. júl 2008

ahojte, tak Maxinko dnes povedal prve slovo "baba" 😀 a dokola si ho opakuje. Som neuveritelne stastna, uz som sa zacinala bat ci je vsetko OK, pretoze doteraz vydaval len take pazvuky 😝 ale dnes to bolo same "hau", "mmm" a nakoniec aj "baba" 😀 taky bol vycerpany z toho rozpravania ze ked sme prisli domov v polospanku sa napapal a hned zaspal, ani kupkanie sme dnes neabsolvovali 😀

graziela
13. júl 2008

Ahojte,
zajtra sa chystam k tomu gyndosovi, hadam nebudem musiet cakat dlho a zoberu ma prednostne...skoda len, ze na buduci tyzden ma caka preventivka po 600-nedeli, bola by som inac zabila 2 muchy 1 ranou..co uz, no este stale krvacam, takze asi by ma nemohol uz teraz vysetrit...a o.i Jurko bude mat v utorok len 5 tyzdnov...no nastastie to mam len tak na 5 min. z domu, len to cakanie je niekedy na nervy...ale teraz budem hadam vynimka..
Zajtra sa chystame hned zrana s Jurkom aj k detskej dr. kvoli tym nechtikom, ten hnis mu nezmizol ani po tej masticke Framykoin, stale to tam ma a radsej pojdeme aj na chirurgiu, ako nieco zanedbat.
No a manzel zatial pojde s dcerkou k logopedicke, sme obj. zo skolky, lebo trosku ma Saska problem s dlhym "R", tak trenuje..teda mala by, ale moc sa jej nechce...
Takze zajtrajsie doobedie stravime u lekara...chvalabohu, ze som uz navarila obed na zajtra...Zvykla som to robievat teraz tak, ze navarim vecer na dalsi den, potom sa nemusim stresovat, ze kedy a co navarit, je to takto super 🙂
Inac, vy, ktr. uz mate starsie deticky, ako dlho ste krvacali po porode a kedy prisla 1.menstruacia? Zaujimalo by ma to, lebo pri 1.dcerke, ktr. som vobec nekojila, som dostala menzes hned po 600-nedeli a poriadne silny...som takmer len na WC presedela...tak tajne dufam, ze teraz to pride neskor, hoci viem, ze s kojenim to vobec nemusi suvisiet...
Elize, Maxinko je teda sikovny, a vobec sa nemusis obavat, niektore deti este v 3 rokoch maju obmedzenu slovnu zasobu len na ANO a NIE...co tiez nie je nic moc...ja som sa pri nasej 1.dcerke vobec nemusela obavat, jej sa pusa doteraz nezastavila uz od 1.rocika...ju proste nepocut len v noci 😀 😀 😀

elize
13. júl 2008

grazi s tym krvacanim, ja som krvacala skoro do konca 6OO-nedelia - 5,5 tyzdna. O tyzden som zacala znovu trocha krvacat, ale len na par dni. Mala som spontanny porod. No a prvu menstruaciu som dostala po 4 mesiacoch od porodu. Vtedy som este kojila. Po ukonceni laktacie mavam krvacanie silnejsie, dovtedy to bolo len take slabucke. Moja kamoska koji doteraz a menzes dostala po 3 mesiacoch od porodu. . Ale ma ho taky slabsi. Moja svagrina kojila len do 6 mesiacov a menzes dostala az po roku. Takze je to dost individualne 😅

jankapo
14. júl 2008

Ahojky,
moni, s tou bathoryckou si ma teda uuplne dostala, normalne vam zavidim ze si mozte s muzickom vyrazit, my nemame sancu...no nevadi. dako to vydrzime
grazi, ja som krvacala plnych 6 tyzdnov, a potom spinila este aj 10 dni sa mi zda, uz to bolo o nervy...na kontrole som este nebola, doky mi dovolenkuje...ako pise elize, s mrskou po porode je to strasne indivindi, ja radsej ani nic o tom necitam ako bude bude...
elize, tak maly je krasne sikovny potom, moja segra ma viac ako 8mes. narodeny na termin a este len pazvuciky vydavava...joj, co sa reci tyka, to nie je dovod sa bat, a zvlast u chlapcov... 😉
my sme mali perny vikend, maly cez den zas nepal, ale v noci spi 11h, s jednou prestavkou na papanie, tak nemozem nic povedat, az sa bojim ze stratim mliecko ak nebudem kojit v noci...zas cez den jeme kazde 2 hod., asi preto sa nestiha vyspat dlhsie 🙂

moni1412
autor
14. júl 2008

jani, no, bolo to fajn, ale zasa na druhu stranu - este som nebola od maleho tak dlho prec. 😒 bolo to sice len par hodin, ale pre mna ako mesiac 😖

elize no teda 🙂 sikovnicek maly 😵 😵 😵

graziela
14. júl 2008

Ahojte,
tak ja sa dnes hlasim s novinkami...Bola som dnes s Jurkom s tymi nechtikami na chirurgii, nastastie nic mu nerobili, len to mame macat v repiku 2xdenne a v piatok prist na kontrolu, som rada, ze to nie je take zle 🙂
Na tie prsia som sa pytala nasej znamej detskej sestricky, ku ktr. chodime aj s Jurkom, tak vraj by mohol pomoct Imunoglukan al. aj macanie v repiku, al. obyc. genianova violet.Tak som nesla ani ku gyndosovi, len som zaniesla prepustaciu spravu z porodnice a sestricky som sa na to opytala tiez, no ta nebola poriadne kompetentna, mi nic konkretne poradit...Rozhodla som sa, ze vyskusam ten repik, ked budem malemu potierat aj tie prsteky, tak si vzdy pomacam aj ciciky, hadam to pomoze 🙂
Inac, dnes bolo u nas strasne pocasie, normalne kosa, som si ani nemala poriadne co obliect...ale vyskusala som si asi 3 rifli, zapnem sa do nich, ale este to nie je stale ono...no ale svokruska mi dnes hovorila, ze som nejako schudla 🙂 🙂 🙂 to cloveka potesi, ked si to niekto vsimne 😉
A este jedna vec - to moje predsavzatie, ze budem maleho v noci budit na to jedno kojenie, ktr. on vynechava (cca. o 23,00-24,00h).Podla sestricky by som ho nemala budit, radsej si mliecko poodsavat...to, ze tak dobre v noci spinka (aj 5 hodin) je znakom toho, ze mam dobre mliecko a ze mu staci.Dnes v noci som naozaj mala problem ho prebudit, som ho aj rozbalila, znova zabalila a on sa na mna len usmieval a usmieval, v spanku samozrejme, aj moju cicu mal na haku...Takze sa tomu odsavaniu asi nevyhnem.
Netrapia vasich drobcov bolesti bruska? Vraj u chlapcov je to castejsi problem...potvrdzujem, napriek tomu, ze sa snazim jest len lahsie jedla, tak parkrat do dna ma Jurko problemy s bruskom...Snazim sa mu pomoct aspon tym, ze raz za den vypijem salku detskeho cajiku s feniklom, vraj to pekne prejde do mliecka a malo by mu to pomoct.
Vy, ktr. kojite, ako vyzera vas jedalnicek?

sue13
14. júl 2008

Ahojte maminky 😵 Ako sa mavate? Mate krasny albumik 😉 Mam na Vas otazocku...
Myslite ze ked som na rizikovom mohla by som chodit na tehu cvicenie? 😅 Chodili ste niektora?
Nemyslim nejake narocne cviky, ale napr. joga a tak.... Aky mate vy na to nazor? 😵
Dakujem za rady 😉

junovka
14. júl 2008

to zalezi Sue13, koli comu si na rizikovom? 😒

sue13
14. júl 2008

Na rizikovom sme preto ze sme po IVF, casto mavam cysty a chronicke zapaly 😒

moni1412
autor
14. júl 2008

grazi, mna ked sa kardiologicka pytala na prvej kontrole ako casto papa, tak mi kazala mu davat presne, aj ho budit 😒 pritom to nebolo z kardiol. hladiska cosi.... tam je opatera normalna..... (dufam ze pochopis co som chcela povedat ) 😉

sue diki..... baby pozrite, uz je albumik aj s tabulkou na svete. a doplnujuce info piste na nick albumu..... hlavne lubku by som rada doplnila 😉

avanka
14. júl 2008

Grazi, ja napr. nejem strukoviny, zeleninu, len varenu mrkvu, rajcinu a papriku v malych mnozstvach, to som zistila, ze malemu nevadi, vela jogurtov, mlieka, acidka, celozrnne vyrobky, ovsene vlocky, musli, zemiaky, ryby, netucne maso, do uplne vsetkeho pridavam kopec kminu,jem vlastne skoro vsetko okrem nafukujucich veci..... s bruskom problemy zatial nie su, ani dufam, ze nebudu, vetry mu odchadzaju....Lukasko z toho kminu strasne prdi.....
Inak pijem vela vody, poobede si vzdy varim caj z medovky, levandule a feniklu, striedam ho s cajom pre kojace matky

deina
14. júl 2008

Elize, Maxik je velmi sikovny. 😵

Pozerala som album, no krasne deticky mame. 🙂

jankapo
14. júl 2008

Ahojky, maminky, ste si vsimli, ze len chalanosi su rizikove babatka??? 😀 Jednoznacne slabsie pohlavie vyzadujuce si 100percentnu opateru a pozornost. No comment. 😉

Moni, diky za tabulku, super. Deticky su jednoznacne nadherne, sak su nase.

Grazi, ja maleho tiez nebudim a zo zaciatku som aj odsavala v noci, lebo ako pises, on mal moje budenie v trubke a ja som bola rada ze spinka, lebo od porodky toho vela cez den nenaspi, tak nech sa aspon v noci vyspi chudatko. Teraz neodsavam a obcas sa bojim ze stratim mliecko, lebo on spi aj 6 hodin vkuse a nepyta. A nocna tvorba a sanie je vraj velmi dolezite. No zatila bolo mliecka celkom dost, maly pije cez den odusu, pomaly kazdu hodku a pol.

junovka
14. júl 2008

.....no, zase aby vsetko nebolo len na chlapov 😀 😀 😀 😀 ...tak sa pridavam s mojimi oboma babami....len skoda, ze pred 7 rokmi MK nebolo a pred rokom?...som netusila, ze existuje tema Rizikovky ☹ 😔

moni1412
autor
15. júl 2008

janka tak to by ma nenapadlo 😉 hehe....chlapi 😀

elize
15. júl 2008

veu deticky su kraaasne, moni fakt je to super 😉
som pocula, ze chalani su troska nachylnejsi kym su v brusku, no ked sa narodia vedia paradne zabojovat. Toho su dokazom aj Deinin Misko a moj Maxino 😀

deina
15. júl 2008

No naozaj, plno chalanov. 😀 A este sa to aj ponahla na svet!

moni1412
autor
15. júl 2008

uz su pridane vsetky babätka... teda dufam 😉

moni1412
autor
15. júl 2008

elize, okrem toho ze su bojovnici, su aj hrozne tvrdohlavi..... toho dokazom je zasa nas Denisko 😀 v 7. mesiaci sme ho prehovorili nech este zostane v brusku.... dal si povedat, na par tyzdnov, aj tak si urobil po svojom. dufam ze nebude taky tvrdohlavec stale 😅

mirka8429
15. júl 2008

graziela no ja som az teraz sem dostala a spätne citam tvoj prispevok ohladom kojenia...ja som davala malemu papat kolko chcel..papal aj 40 minut a stale by len sal..lenze potom to vygrcal...a rozpravala som sa s lekarkou ze je zbytocne aby bol tak dlho na prsniku ze stacia mu prve 15-20 min a za ten cas sa napapa kolko mu treba ze potom to uz je len take...tak som to vyriesila tak ze po tych 20-25 min ho odpojim a par sekund poplacka a sa mu odgrgne a je pokoj..davam stale len z 1 prsnika a o cca 2 hodky z druheho...no lebo moj maly tusim nic neodmietne..aj cajik mu davam a ten keby som mu dala pol litra tak by to vsetko vytrubil a potom vygrcal..tak davam len trosku...aby mu to stacilio...inak na tie bradavky tak ako pise junovka aj ne pomohla ta masticka od Babylove Mamma je vyborna a dostat ju v DM drogerie..a nemusis ju davat dolu pri kojeni..

mirka8429
15. júl 2008

graziela ja kojim a menstruaciu som dostala den pred ukoncenim 600 nedelia a uz som mala aj druhy krat persne na 28 den...klop klop...dufam ze sa mi ten cyklus pekne upravi lebo pred tehu som mala nepravidelny...krvacala som tak velmi asi 3 tyzdne a potom len tak slabsie...este tyzden a tak uz len zlty vytok...
jedalnicek...no papam skoro vsetko okrem citrusov, strukovin, a cerstvej zeleniny...ale skusam uz postupne co malemu vadi a co nie..napriklad broskynu nemozem..ale ceresne ano aj na kolaci...aj melon a take ...uz som skusala aj uhorky ale nie kysle ale tie normalne...pijem vsetko aj s bublinkami aj malinovky..aj lucku , feniklovy cajik a caj pre kojacie mamy...treba skusat postupne co tvojmu malemu vadi a co nie...

graziela
15. júl 2008

Ahojte,
dnesne doobedie nas Jurko moc nepospinkal, od osmej rano do takmer pol 2 bol hore, chudatko, takmer kazdu hodinu som mu davala cicik, nasledne na to sa vykakal, tak to bolo dookola nakrmit, prebalit...Aj dost plackal, niekedy sa len tak zaloval, ale zjavne ho opät bolkalo brusko...Jeho stolica sa mi ale zdala dost hlienovita a opat sme tam nasli take nitky krvicky ☹ Pri najblizsej poradni (vlastne uz v piatok ideme an kontrolu na chirurgiu) sa na to musim opytat, hlavne na tu krvicku...Mam takeho tusaka, ci nahodou nereaguje takto na mlieko a mliecne yrobky, ktr. ja zjem, tie zahlienuju.Nepijem moc mlieka, tak salku denne+1 jogurt...Skusim to na cas vysadit, uvidime.Rascu pouzivam aj ja, dost vela a casto.
Len si neviem predsatavit, co potom budem papat...
Ja tiez nejedavam ziadne strukoviny, cibulu som uplne nahradila porom (aj zvysok rodiny si na to zvykol), zrusila som aj paradajky+salatove uhorky, len par koliesok som si dala minule, ale odvtedy, ako ho bolieva brusko, to neriskujem... Z ovocia som uz jedla aj broskyne, melon, jablka, baban...postupne som to odskusavala este na zac., vtedy problemy s bruskom este nemal...No, musim prist na to, z coho ma tie bolesti...
Teraz spinka uz od pol 2, pred 13,00 hod. papal, to uz budu zasa 4 hodky odvtedy, co papal naposledy.
Ja viem, ze potrebuje dospinkat to doobedie, len nechapem, ze ho ani hlad nezobudi ???ASi ho budem musiet nejako nenapadne zobudit...
Jankapo, ved to prave, ja mam tiez strach, ze ked to jedno nocne krmenie budeme vynechavat, ze mliecka bude menej a okrem toho este dalsia vec - zapal, toho sa tiez bojim...lebo v noci vstavat len na odstriekanie, ked drobec spinka...joooooj...Dnes v noci som to urobila tak (spinkal, teda papal od 21 do 2 hod. rano), ze o 2,00 hod. som ho nakrmila z praveho prsnika a z laveho, ktr. uz bol moc naliaty, som trochu odsala, ale len rucne do umyvadla...A pri dalsom krmeni o 5,00 som mu dala z toho odsavaneho laveho cicika...dufam, ze to takto robim dobre a vyhnem sa nejakych problemom este aj s cicami...
Inac, ta masticka, vyzera, ze pomaha, uz sa mi to zacina pomalicky hojit, vcera som si na to dala aj repik...asi to bola isto len zaparenina...
No, lucim sa s vami nateraz, mozno este vecer nakuknem, papa
🙂 🙂 🙂

avanka
18. júl 2008

Caute babulky, nejako to tu viazne, asi mame ine starosti, ze? 😀
My sme boli dnes na poradni, a soklo ma, ze Lukasko uz ma 3940 gramov a 55 cm......a 15. jula sme mali len 3340 gramov..Vraj je vsetko v norme, ze sa nemam co cudovat, malicky vraj nema byt po kom (ja 177 cm, manzelik 188 cm)..ale aj tak sa mi to zda vela.....ako ste na tom vy? alebo ako ste na tom boli?

deina
19. júl 2008

Zda sa ti, ze pribral vela alebo ako si to myslela? Podla mna to je v norme, vraj za mesiac by to malo byt priblizne do jedneho kila (menej ako kilo). 😉

graziela
19. júl 2008

Ahojte,
Avanak, v jednej mudrej knizke som sa docitala, ze babo by malo za tyzden pribrat tak 250-300 gr, to je priemer, ale to neznamena, ze to musi byt presne podla tabuliek...ak babatko je spokojne a prospieva, tak sa nie je coho at.
Ja osobne neviem, kolko teraz mom. nas Jurko vazi, buduci tyzden ideme do poradne + 1.krat na klbiky.Ale vzdy rano sa mi zda, ze je väcsi a väcsi 🙂 🙂 🙂
Vcera sa mi stala taka sranda: cez den som si vetrala ciciky, tj bez podprdy a uz som mala take naliate prsia, ze som si tam prilozila aspon plienku...a tak ma zacali cudne svrbiet bradavky...ked som odkryla plienku, tak mi zacalo normalne striekat mliecko, zasa som zakryla a odkryla a zasa striekalo...normalne som nechapala, ani odsavacku by som nepotrebovala..to bolo asi tym, ze ta plienka mi tak drazdila bradavky, ze sa same "zmobilizovali"... je to pre mna vsetko take pozoruhodne, ako to Panbozko genialne vsetko vymyslel 😉
Vcera v noci nam dal Jurko zabrat..Budil sa na krmenie takmer kazdu hodku a pol, co nebyva zvykom u neho...A zakazdym sa vykakal, takze ho bolo treba stale prebalovat (niekedy mu vydrzi jedna plienka aj do skoreho rana, ked sa nepokaka)...Mozno zo bolo tym, ze cez den si viacej pospinkal, ale ktovie...u takych malych babatiek treba ratat so vsetkym...
Ked si to tak porovnam so starsou dcerkou, ktr. som nemohla dojcit, od nar. bola na umelej strave, bolo to na jednej strane ovela jednoduchsie, proste sa napapala, vedela som kolko zjedla a ze vstane na dalsie krmenie az o 3-4 hodky (takmer presne) a celkovo bola aj taka pokojnejsia, nemala ani problemy s bruskom...Vzdy mi to ale bolo luto, ze som ju nemohla kojit, dlho som sa z toho psych. nemohla spamatat a pred nar. Jurka som mala casto sny, ako ho kojim...Teraz sa moj sen splnim a vobec mi to nie je luto, ze musim aj v noci k nemu casejsie vstavat, ze sa dozaduje mliecka aj kazdu hodinu a castejsie...na druhej strane je to vzdy pohodlnejsie, ako ist zarabat umele mlieko, mat vzdy nachystanu prevarenu vodu, sterilizovat cumliky, bez flase sa nemoct pohnut ani na krok...A je to to najmenej a pritom najviac, co mozme nasim drobcekom dat 🙂 🙂 🙂 Neviem, ci ste pochopili, ako som to myslela, ale hadam ano... 😲
Co sa tyka menzesu, zda sa mi, ze krvacanie po porode uz pomalicky ustupuje, uz je to len slabulinky dohneda zaf.vytok.V utorok bude mat Jurko presne 6 tyzdnov a ja len dufam, ze nepride pravy menzes a laktacna kriza 😒 JOj, ale to strasne rychlo letiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
Nas mladenec sa uci zaspavat v postielke, v noci s tym nie je problem, lebo nakrmim, prebalim, dam do postielky a hned zhasnem svetlo, takze si to ani nema kedy uvedomit, ale cez den to niekedy inac nejde ako na rukach, al. na manzelovej hrudi...Ked som vycitala manzelovi (zo srandy), ze na co ho to uci, tak povedal, ze si "vytvara puto"
😀 😀 😀
Inac, aj vy ste si vsimli, ze na vas drobcekovia reaguju inaksie (viac) ako na vase polovicky 🙂

mirka8429
19. júl 2008

graziela..ja uz som skusala postupne v malinkom mnozstve papat aj paradajku, kecup, aj kukuricu hrasok...tak v malom mnozstve skusam co to spravi malemu...to je super ked tvoj maly chce spinkat v postielke..nas veru sam nezaspi...dam ho do postielky a place a jeduje sa ....zaspi v kociku alebo na rukach alebo tak na hrudi...a samozrejme pri nas v posteli..a potom ho prenasame do postielky... 😠

avanka
19. júl 2008

Deina, praveze sa mi zda, ze pribral vela.....uz to nie je to malilinke krehke 3 kilove babatko ☹ strasne ten cas leti, o 4 dni mame mesiac....
Grazi, aj mne sa zda, ze maly na mna reaguje viac ako na manzela, ale ved sme ich nosili 9 mesiacov v brusku, takze nie je o com 😀
Ale zase Rastik sa mu venuje, je z neho FANTASTICKY tatinko....
My sme boli s nasimi dnes na zahrade a maly spi od 12-tej, zobudil sa o 4, asi 10 krat si potiahol a spi a spi.....nemohli sme ho zobudit...som zvedava, aka bude noc...hoci, kazda je rovnaka, zaspava okolo 8-pol 9, budime sa okolo polnoci, o 3 a o 6, spime spolu az do 9, takze parada.....
A s tym mlieckom to je krasny prispevok 😀
A ja uz ani nespinim....nejako rychlo som sa vycistila....tak aj ja dufam, ze nebude menzes aspon pol roka