Diskusia pre úspešné ex-rizikovky

moni1412
8. júl 2008

Tak, odteraz sa ex rizikovky, teraz uz mamicky, budu stretavat tu. na podnet grazielky, ako spravne poznamenala - uz bola ta tema o niecom inom, tak nechame ju pre sucasne rizikovky a vy babenky, sup sem 🙂

lucia31
19. sep 2008

Avanka,rado sa stalo 🙂 ja prave teraz pijem caro s mlieckom, urobila som si plny cajnik, tak popijam 🙂
aukcie su na mimibazare skvele, aj ja prihadzujem az tesne ku koncu, ale vtedy je to uz dobry adrenalin 😀 sa smejem, ze moje deti oblieka mimibazar 🙂 a aj receptiky su tam skvele, paradna stranka..

lucia31
19. sep 2008

Grazi, odsavacka avent je dobra aj v tom, ze ti na nu staci jedna ruka 🙂 len ked uz ku koncu chcem poriadne vytahat vsetko mliecko , tak si tou druhou masirujem miesta, kde viem, ze este cosi potecie🙂..tak preto mozem este aj druhou rukou pisat, no skor dobat do klavesnice 🙂
ja kojim vzdy z oboch prsnikov, i ked mala sa mi na lavom vzdy jeduje,kedze z toho jej to ide tazsie..ale nepovolim, a prave ten jej davam ako prvy, pravy ma potom za odmenu 🙂 no a vzdy po kojeni odsavam a aventka mi este dokaze spustit mliecko i ked mam pocit, ze su prazdne..

graziela
19. sep 2008

Ahojte babenky,
tak som sa dnes zaregistrovala na mimibazare, trosku som postudovala, no a najblizsie dni sa chystam urobit nejaky ten obchodik, hlavne kupit, ale aj na predaj sa nieco najde...mam nejake tehu veci, ktr. som si kupila este na zac. a moc som ich nevynosila, kedze od 20tt som ostala pekne domka na rizikovom...Takze, hadam sa mi podari nieco aj predat, aj pekne kupit...
Ja som si dnes tiez popijala meltu, mnamky... 🙂 🙂 🙂
Pre dnesok koncim, lebo manzel uz stepuje, ze chce aj on k PC, tak vam prajem dobru nocku 🙂

evaviki
19. sep 2008

Caute ex rizikovky. 🙂
Tak som absolvovala geneticky utz, vsetko sa zda byt ok (klop,klop). A vyzera to tak, ze budeme mat chlapceka. Takze takmer vsetky ex-rizikovky mate chlapcov, tie co sme teraz v teme tiez cakame chlapcov. A co z toho vyplyva? Chlapi este nie su na svete a uz vymyslaju.. 😀

avanka
20. sep 2008

Evi, gratulujem......nech uz si tu medzi nami 🙂 A bude to predsa Sebastian? V rizikovkach som postrehla nejaku polemiku o chlapcenskom mene...
Vidis, ale zaroven, co by sme bez tych chlapov robili, ze? 😀 Mne pri nasom Lukaskovi ani na um nepride, ze som tuzila po dievcatku, je taky rozkosny a vida za 10 Barboriek 😀

evaviki
20. sep 2008

No na mene sa stale dohadujeme 😀 Sebastian je pekne, ale neviem si predstavit, ako by som volala to mini babo zdrobnene. A manzel s nijakym menom zatial nesuhlasil 🙂 Tak uvidime..Inak aj Lukasko sa mi paci, tiez nad nim uvazujem.

avanka
20. sep 2008

Jedine snad Sebastianko, Sebko, co ja viem 😒 Mate este chvilku cas
Mne sa Lukas pacil od zaciatku, i ked manzel chcel Tomaska, presadila som si svoje....dohodin sme sa, ze Tomasko bude, ak bude druhy syn..... 🙂

graziela
20. sep 2008

Ahojte,
Evi, gratutulujem a nech ti to pekne ubieha a hlavne v zdravi 🙂
Ja poznam jedneho Sebastiana, presnejsie povedane Sebastiena (on je francuz totizto) a jeho volaju "Basťo"...ale to je uz dospelak, neviem, ci by sa to niekomu pacilo, keby tak volali babätko...
My sme mali chlapcenske meno jasne od zaciatku, teda po ockovi Jurko...aj ked mne sa pacilo aj Oliver, ale ta zdrobnelina akoze "Oľo, Olinko", to by sa mi moc uz nepacilo... 😲
Inac, minule, ked maly spal, ja som varila v kuchyni, len tak som stala pri okne a pozerala som sa von... prisla ku mne mala, objala ma okolo pasa a tak sme si nieco pospevovali chvilu...a ona o chvilu zdvihla hlavu hore ku mne a hovori""mami, ja budem asi plakat"...a ja, ze preco? a ona, ze jej je smutno, ze uz Jurinko nie je v mojom brusku ....Jooooj, a ja na to, ze aj mne to je luto...ze uz ziadne babätko v mojom brusku zrejme nikdy nebude ☹ ☹ ☹
Neviem, co ju to tak napadlo, ale mala som slzy na krajicku...Tak ma to dojalo 🙂

evaviki
20. sep 2008

Grazi, Oliver sa nam paci tiez. Problem je, ze na Slovensku by ho volali Oli, Olinko a v Cechcach (kde byvame) je to dievcenske oslovenie. Inak by sme dali Olivera. A tu sa zase oslovuje chlapec Oline, co sa mi moc nepaci .-)
Mala je zlata, to by ma nenapadlo, ze aj deticky to brusko tak pekne vnimaju. 🙂

moni1412
autor
22. sep 2008

grazi oni sa rozhodli este pred porodom. rysovalo sa to ked som tam lezala ten mesiac.... aj ja verim ze pri druhom sa bude dat. odkedy je Denny na svete, som velmi stastna, nechapem niekedy ako dokaze take male stvorenie takto zmenit zivot.

lubkagaa
22. sep 2008

Ahojte babenky,
ako citam, tak sa mate dobre,
avanke: skore uzdravenie.
My mame krstiny za sebou, tak som rada 🙂. Bolo super. Pridala som aj dake fotocky do albumu. Inac babenky, vam sa podarilo uz schudnut pekne? mne sa vobec nedari, dokonca neobleciem veci, co som si obliekla pocas tehotenstva okolo pasa, resp. bokov. Tak som z toho trosku viac nestastna, lebo len predstava ist niekde ma nelaka, kedze vlastne nemam co na seba. ☹

geegee
22. sep 2008

ahojte, my sme dnes mali super den, vsetko v pohode - hrali sme sa s Matkom, dokonca sme aj vonku boli vsetci, aj veceru som stihla urobit 🙂
MM odsavam ako blba, nebavi ma to ani nahodou, ale co narobim 🙂 Odsajem tak 120ml, maly Tomas na veceru vypil vcera 160ml, takze sme dovarali UM - a takto je to kazdy vecer, ze sa nejde dojest 🙂 Vcera som ho vazila pred kupanim, vazil 4,81kg 🙂

lubkagaa, ja mam stale 10kg navyse, mam 61kg z povodnych 52, a nic s tym nerobim, ani nemienim. Ono to pojde same dole, aspon dufam, ako pri Matuskovi. Obleciem jedny rifle a hotovo 😀

lubkagaa
22. sep 2008

geegee: ked ja tomu dako neverim, ze to u mna pojde dole. V bokoch som po porode tak sa rozsirila, ze mam problem s nohavicami, nosim len jedny a teplaky. A pritom nejak extremne nejem, dokonca este menej ako pocas tehotenstva. Odsavanie je fuska, drobec to taha rychlejsie, ja ked som si odsavala, tak som sa snazila uz aj si len tak rukou odsavat, ale zasa to aj pomohlo trosku. Inac ta slepacia polievka bude mat nieco do seba, teraz som tri dni jedla slepaciu polievku a tak mi zacali sa nalievat prsia, ze dnes vecer som drobcovi nedala ani umele mlieko, ako obvykle chce po kojeni este.

graziela
23. sep 2008

Ahojte krasky,
ako vidim, tak sa trapite s papkanim...
Ja som predvcerom musela tiez odsat, neviem, ci som to spominala, ale posl. dni mam vecer tak naliate prsia, ze by som do rana asi nevydrzala...tak som radsej odsala, pre istotu, aby som nedajboze nedostala nejaky zapal...A to odsavanie je isto riadna makacka...ja som to uz pisala aj Lucke, ze ako to ona dokaze, pisat na MK a este popritom aj odsavat..ale to uz je cvik a samozrejme kvalitna odsavacka...Ja ked odsavam, tak vzdy potrebujem obe ruky, no a minule som asi za 20 minut odsala len 90ml a to som uz bola cela stuhnuta...aj ked viem, ze urcite v prsiach este bolo vela mliecka, viac som uz proste nevladala...aj vcera vecer som si musela "ulavit", ale len tak do umyvadla...aj ked to robim tak nerada, pride mi to ako take plytvanie a ked si pomyslim, co by som za to mliecko dala, ked som mala 1.dcerku, ktr. som nekojila...joj, aj ma tak pri srdci vzdy zaboli...
Inac, nas Jurko sa vcera konecne 1.krat prevratil z bruska na chrbatik 🙂 🙂 🙂 jupiiiiiiiii!!!! Ale podarilo sa mu to len tak2x, potom nic, tak budeme aj dnes cvicit, uvidime, ako mu to pojde 😉
Geegee,
tak ty sa nemas naozaj za co hanbit, co sa tyka vahy...ja snivam o vahe 60 kg uz vyse 7 rokov, tusim....Dlhe roky som sa drzala na takej vahe, pre mna to bola idealna hmotnost vzhladom k mojej vyske (168)..hoci aj tak som si vzdy pribadala tucna 😝 No ale to som mala vtedy oveeeeeela viac pohybu...a ako som zacala pracovat, stale len sediet za PC, tak sa to zacalo na mna nabalovat...
Teraz pri Jurkovi som zhodila nabrate kilecka cez tehu takmer hned, krasne to islo dole, az som bola prekvapena...Nosim uz vsetko, co predtym, aj ked brusko nad pasom mi na niektorych nohaviciach trosku "vykuka"...Do urcitej miery som spokojna, vzhl. k tomu, ze som 3 mesiace po porode, no a kvoli tym krizom nemozem ani cvicit...ale mam to v hlave, len tak sa nevzdavam, ked si dam do poriadku tie krize, tak idem na to...ale len tak pomalicky...teraz si tak hovorim, ze ked nemozem cvicit, aspon stravou by som si mohla trosku pomoct...ale ked tie maskrtky su take dobreeee, vsak????? 😝 😝 😝
Lubkagaa, nerob si z toho tazku hlavu, ja to vzdy kazdemu hovorim, pokial sa clovek dobre citi a nema ziadne zdr. problemy a hlavne komplexy, tak potom nema co riesit...No a o tych komplexoch by som ja vedela veeeela, prevela rozpravat... ☹

moni1412
autor
23. sep 2008

lubka prosim ta, cim sa to tu ty trapis????!!! treba ratat s tym ze po porode sa zmeni telo a ak sa pacis Robkovi (o com vobec nepochybujem) a mas sa fajn, vykasli sa na to, hmm? 😉

lubkagaa
23. sep 2008

ahoj Moni, dakujem...len je to tazko, ked si nemam co obliect, vsetko mi je male. A to len v pase, neviem nic obliect ani zapnut, nechapem to. Ale co uz. Dako bude. 🙂.
Ako sa inac majkas? Myslime na Vas, aj s Dankom 🙂.

avanka
24. sep 2008

Lubi, ja som na tom podobne a pritom som pocas tehotenstva pribrala len 10,5 kila ☹
Takze si idem kupit 1 rifle a vahu, ci skor postavu budem riesit az ked dokojim 🙂
Inak ja som mala dnes v noci prvykrat pocit, ze mam malo mlieka, malemu som musela dat najprv z 1, potom z 2 a az potom zaspal 😨 tak som si uz podla Lucky zvarila mlieko s vodou a fenyklom a dufam, ze do vecera to uz bude v pohodke

dadulienka2404
24. sep 2008

ahojte babulky dlho som tu nebola namala som casu.vcera sme boli na poradni a vyzime 5,9 kg a to nemame este ani dva mesiace.doktorka vravela zw dwti maju pribrat do pol roku dvojnasobok svojej vahy pri porode a on uz ma teraz pomali 6kg a to nemam ani dva mesiace. 😉 😉 takze babenky ja uz nekojim od piatku a je to lepsie aj pre chlapca aj pre mna..je kludnejsi nema take krce a aj sam zaspi...pridala som nejake fottky do albumceku...pa 😀 😀

moni1412
autor
24. sep 2008

lubka tak si nieco kupis. aspon mas zamienku kupit si nove veci. 😉

maly mal v noci 39,7 teplotu. ficime na panadol baby cipkoch, vcera sme boli totizto na ockovani, kardiologii a poradni. na kardio o pol roka, tak sa tesim ze nam to stale predlzuje..... a mame uz 7500g. strasne ma bolieva chrbat ked mam melho na rukach....

geegee
24. sep 2008

dadu, hlavne, ze sa citite lepsie. Ja tyzden MM odstriekavam poctivo, len vecer, ked je velmi hladny uvarim UM a dokrmim nim. A vcera sa Tominko krasne prisal, takze verim, ze sa k plnemu kojeniu este dostaneme 🙂

Matusko mal v polroku 9kg 😀 Rocny 12 kg a teraz ma 16,5 kg 🙂

graziela
24. sep 2008

Ahojte,
Dadu, Jakubko ma krasnu vahu, tolko mal nas Jurko, ked sme vazili naposledy, tj. ked mal 13 tyzdnov 🙂 Ja sama som zvedava, kolko ma teraz...dufam, ze neschudol, lebo po tych atb mal stolicu castejsie, aj ritku ma este teraz cervenu, poctivo natierame 😉
Moni, a co teplotka, uz klesla? A ako znasal Denisko tie predosle ockovania? My by sme mali ist na 2.preockovanie buduci utorko, ale to musi byt Jurko uplne zdravy, co zial este nie je...Asi zavolam doktorke, ci nemame este prist, ked mu to stale neprechadza...to sa mi pri dcerke nikdy nestalo, zeby jej atb nezabrali hned po 1-2 dnoch...Uz vidiet sice, ze je lepsie, ale stale mu este musim odsavat sopliky a este kasle... ☹
Inac, dnes som bola u zubara, akurat som natrafila dobre, lebo tam nikto nebol, urobil mi 2zuby a vsetko aj s cestou som to zmakla za polhodku, tak som happyyyyy, mam na dlhsi cas pokoj 🙂 🙂 🙂

moni1412
autor
24. sep 2008

grazi teplotka sa stale drzi, po chvilke od podania panadolu klesne, o chvilu zas vystupi. dufam ze uz nebude dlho. toto bolo preockovanie, minule ockovanie znasal takisto. on je v pohode, usmiaty, rehoce sa nahlas, akrat ze ma tu teplotku. Dufam ze to Jurkovi co najskor prejde.

lubkagaa
24. sep 2008

ahojte babenky: moni, ty podavas tabeltky, ci sirupcek? Ci cipky na znizenie teploty? Nas drobec bol dneska cely den taky daky nervozny, nespinkal vela, neviem co sa deje. Zeby zubky? Ale ved zajtra bude mat len tri mesiace a vraj u chlapcov idu zubky neskor. No ved uvidime. Teplotku nemal, tak sa uvidi, co a ako.
Ako sa dari vam?
Ako moni ste na tom?
grazi: ake plienky ty pouzivas?

moni1412
autor
25. sep 2008

lubka zubky su individualne. Deniska trapia uz dlhsie. este nevysli, ale uz sa chystaju. minule sme davali po ockovani paralen cipky, teraz sme mali kupene panadol baby. ale tie su az od 9kg, paralen od 7kg. museli sme ich delit.

uz je dobre. teda lepsie. snazime sa. vy sa ako mate?

geegee
25. sep 2008

lubkagaa, matusko mal prvy zub von uz ako 4 mesacny. Ja som mu davala na zubky gel proti bolestiam pre babatka.

My dnes ideme na ortopediu...ortopedicke nohavicky mal Tomas hadam 10x dokopy len na par hodin...neda sa mu potom vyprdkat 😅

geegee
25. sep 2008

a zabudla som pochvalit Tomaska - odvcera je z neho cloviecik - usmieva sa na mna 🙂 😵

graziela
25. sep 2008

Ahojte,
Lubi, plienky pouzivame fialove tesco, som s nimi velmi spokojna. Raz sme v nudzi kupili Huggies classic, ale tie vzdy prekakal, nemaju totizto pruznu tu zadnu cast, takze ostaneme pri tescacoch 🙂
Co sa zubkov tyka, taka nasa Saska mala 1.zubok po ukoncenom 4.mesiaci, bolo to dost skoro, ale doteraz ich ma krasne a ani jeden kaz 🙂 🙂 🙂 Sa mi zda, ze jej ich budu musiest nasilu vytrhavat, aby uvolnili cestu novym...

moni1412
autor
25. sep 2008

grazi jasom toez skusala huggies clasiisc (dostali sme dva balicky) ale fialove tesci su pre nas stale No.1. este Sleep and Play od Panmpers su celkom fajn.

moni1412
autor
25. sep 2008

grazi ty vzdy pises okolo 14.40 - 15.00 hod. ma to nejaky dovod?

lubkagaa
25. sep 2008

ahojte babenky: tak my sa mame tak, ze drobec mal zvysenu teplotku, tak dneska som ho doslovne nutila, papat a spat, papat a spat. Rano bol uplne mokry, co sa tak spotil.
Ak ide o plienky, skusala som aj fialove, tesco, aj pampersky, ale na jedny aj druhe reagoval, jedine, ktore mu nevadia su huggies a akurat skusam Babylove, tak poklopem, zatial sa nevyhadzal na zadocku, tak uvidime.