Diskusia pre úspešné ex-rizikovky

moni1412
8. júl 2008

Tak, odteraz sa ex rizikovky, teraz uz mamicky, budu stretavat tu. na podnet grazielky, ako spravne poznamenala - uz bola ta tema o niecom inom, tak nechame ju pre sucasne rizikovky a vy babenky, sup sem 🙂

moni1412
autor
9. okt 2008

avi v 3,5 mesiaci aby udrzal hlavicku????? to nam nasa dokina nikdy nekontrolovala..... ta len ci ju vie zdvihnut na brusku. a tahanie do sedu nam skusal len neurolog ked sme tam chodili, to mal maly mesiac. teraz uz udrzi uz krasne, dokonca sa sam uz aj taha do sedu, ked sa ma chyti..... ale myslim ze vo vasom veku to est vediet nemusi....

inak, je to hnusne od nich 😒

lubkagaa
9. okt 2008

Ahojte babenky
Avi, tak podla mna teda vobec nemusi maly este vediet nieco extra s hlavickou. To je podla mna individualne. Nas drobec si krasne dri hlavicku, skoro od narodenia, co sa kazdy cuduje, ale ak ide o sedenie a podobne veci, tak to radsje robime pomaly a mame ist k ortopedke, tak ona nam povie co a ako.
A je to riadne hnusne, ja som im pisala, uz dvakrat a odpisalmi daky manager a som ich upozornila, ze po technickej strnake to nemaju dobre domyslene.

avanka
9. okt 2008

No nasa pediatricka tvrdi, ze vraj to musia deti v 3 mesiacoch vediet, tak ja potom neviem...
inak do spravy napisal, ze hlavicku v polohe na brusku dviha vydatne 😀
Luky ma zase 39 teplotu, som zvedava, dokedy to bude trvat.....okupali sme ho vo vlaznej vode, dostal Panadol baby a dali sme ho spinkat ☹

lubkagaa
9. okt 2008

avanka: tak sa drzkajte a daj vediet, ako zajtra budete na tom. Malo by to prejst za tie tri dni. Uvidis. Drzim paste.
moni: ako si sa mala?

geegee
9. okt 2008

avanka, nas Matusko bol tiez hlavickovy lenivec, az v 14 tyzdnoch zacal drzat hlavku. Tomasko uz teraz celkom funguje bez opory hlavky. Kazde babo je ine a raz hlavicku udrzi aj Lukasko. Aj bez trapenia s cvicenim 😉

avanka
10. okt 2008

Ahojte....mainky do tristvrte na 10 vecer plakal (ja s nim 😅), o 10 som ho prezliekla, prebalila, dala mu papat a spinkal az do pol 5 rano a potom mi ho Rastik, ked prisiel z nocnej, zobudil o stvrt na 8, lebo ho opacoval, ci ma teplotu 😀
takze pohoda a dufam, ze dnes v noci uz teploty nebudu 🙂
geegee, v pondelok ideme na rehabku, ze mi len ukazu nejake cviky a ja budem pokracovat doma..nie je to Vojtovka, len nieco na spevnenie sije a hrudnika, co potrebuje, lebo nam za 14 tyzdnov narastol az o 15 cm... 🙂

moni1412
autor
10. okt 2008

lubka a co ti odpisali na to ze to maju zle zebazpecen? aj moja mamina mi uz pisala ze to isto nie je "regulerna" sutaz ako pisu....

kde ako som sa mala? 🙂

avi teplotka z ockovania? to prejde, neboj 😉

geegee
10. okt 2008

tak, ja uz som bez Matika...uz si vegeti v BB u mamy 🙂 Vzdy mi chyba uz ked ho balim...a ked ho potom pocujem v pozadi, ked volam s mamou, tak som taka rada, ze ho mam 😅 😔 /teda niezeby som inokedy nebola 😉/
No a nas maly duracel mal od 1 poobede hadam 6 10-15 minutovych spankov. Ma moze urvat. Tak cakam teraz na televizne noviny, ze budem popritom odsavat MM 🙂

Ma byt krasny vikend, tak si ho babulky uzite 🙂

lubkagaa
13. okt 2008

moni: odpisali mi, ze to vraj nie je podvod, ale ze vraj su vsetci tak znevyhodneni - to ale zabudli na takych, co maju t-mobile aleboorange, lebo ti maju vzdy inu IP adresu. Kym napr. ked mas velke firmy a maju jeden spolocny internet na jednu IP adresu, moze tam byt aj 1000 zamestnancov a ty dostanes len jedne hlas, lebo ostatnym to uz nedovoli hlasovat. To je co. Proste nemaju to doriesene a odpisali mi, ze mi dakuju za podnetne informacie, ze to posunie dalej technikom. No to chcem vidiet.
ako sa drzkate ostatne? Uzili ste si vikend? Bolo krasne. Ja som zasa vo Zvolene pri mamine, kedze manzel dochadza na skolenie a ma to blizsie stadialto, ale som aj rada, tu trosku zrelaxujem. 🙂 a postretavam sa s kamaratkami.

moni1412
autor
13. okt 2008

lubka my mame naprikla t-mobile a mame tu istu IP adresu. inak, sutaz pokracuje dalej..... ako som si vsimla ...

avanka
13. okt 2008

Ahojte, Moni, uz nie, uz to ukoncili 🙂
Tak my sme po prvykrat chory, maly v noci strasne kaslal, kychal a mal nadchu, tak sme boli rano u dr., nedala mu sice antibiotika, ale kopec kvapiek (Fenistil, Sinupret, Bromhexin, Physiomer do nosteka.....)a 3 dni nesmieme ist von a v stredu kontrola ☹

moni1412
autor
13. okt 2008

avi nech sa Lukasko z toho rychlo dostane 😒 chuda.....

hej, potom to ukoncili, ale rano tam boli nove fotky, aj 6. tyzden napisany... potom to stopli.

avanka
13. okt 2008

Moni, diky 🙂 aj ja budem rada, ked bude zdravy, je teraz taky mrzutejsi...a v sobotu mame zapis este k tomu 🙂

Skoda, ze ste nevyhrali ☹

graziela
14. okt 2008

Ahojte,
Avanka, malemu prajeme skore uzdravenie, asi to teraz nikoho neobide v tom chaotickom pocasi, sice teraz je posledne dni krasne, ale bacily sa mnozia a mnozia....Inac, tie sinupret kvapky mal aj nas Jurko a fenistil musime uzivat po dobu 2 mesiacov, kvoli tomu nabehu na alergiu.Na alergologiu sme objednani az na 090209, tak dufam, ze dovtedy sa mu to snad nezhorsi...Ale sa asi budem musiet zmierit s tym, ze nase deticky budu obed alergici ☹
Dnes sme boli Jurka 2.krat ockovat, pichanie zvladol statocne, a zatial teplotku nemal...aj 1.ockovanie bolo v pohode bez nejakych reakcii, tak dufam, ze aj tentokrat to bude OK...teraz drobcek spinka, ocino so Saskou idu pustat sarkana a ja idem asi umyt okna..Vo stvrtok by mali prist k nam pozriet kolegyne z prace, tak by sa patrilo trosku vyupratovat... 😉 No, mavajte sa krasne a uzite si este posl. dni babieho leta...

lubkagaa
15. okt 2008

Ahojte babenky,
tak asi vsetky sme v plnom nasadeni. Je toho strasne vela, aspon u mna. Behame jedna radost a teraz maly je daky nekludnejsi, neviem, co sa deje. Na buduci tyzden aj nas caka 2. ockovanie, tak som zvedava ako to dopadne.

moni1412
autor
16. okt 2008

baby, rozmyslam.... co tak doplnit tabulku? udaje o drobcoch mozte posielat do IP na uspesne_rizikovky. vahu a dlzku v 1.mesiaci, druhom, tretom...... 🙂 dakujeeem. 😵

avanka
16. okt 2008

Moni, poslala som to do IP tebe, lebo neviem udaje na nas album 🙂

lubkagaa
21. okt 2008

Ahojte babenky, kdeze ste? Dufam ste v poriadku, aj drobce su uz zdravucke u tych, ktore ste boli chore.
My sme boli dneska na ockovani druhykrat, tak som zvedava, ci budu teplotky, teraz drobcek zaspal...tak uvidime.

avanka
21. okt 2008

Lubi ahoj, my sme uz nastastie zdravi, ja som totiz uz druhykratpo sebe prekonala zapal prsnika 🙂
V sobotu sme mali zapis, Lukasko mal aj meninky, tak sme to spolu oslavili......
nam maly zacal strajkovat pri zaspavani, teraz ho polozime do postielky a on place..

graziela
21. okt 2008

Ahojte,
dodatocne prajeme Lukymi vsetko naj k meninam 🙂
My mame doma dalsieho maroda...Saska v piatok v noci vracala, cez vikend sme dietovali, vcera bola sice v skolke, ale vraj plakala, ze ju bolelo brusko a vsetky deti sa jej vraj smiali, ze place ☹ Tak sme si ju dnes nechali doma, cez den bolo v pohode, ale teraz zasa navecer sa stazovala, ze ju boli brusko...tak som jej dala cierne uhlie, zaspinkala, no vedro ma pri posteli prichystane, pre istotu...No, som zvedava, aka noc ma dnes opät caka...manzel je na nocnej...no a teraz mi tu k tomu este aj maly zalosti z postielky, akosi nemoze zaspinkat....tak idem k nemu...
Inac, davno tu uz nebola Dadulienka, neviete o nej nieco, hadam je vsetko v poriadku s nimi....
idem pa

avanka
22. okt 2008

Grazi, dakujeme 🙂
tak aka bola noc?
Nam Luky zaspal hned potom ako som sem dopisala 😀 , a o pod pol 4 do tristvrte na 5 nevedel zaspinkat....tak vyprevadzal tatinka na rannu 🙂 a teraz dospava 🙂

geegee
22. okt 2008

graziela, u nas bolelo brusko Matuska. Mal 2 dni hnacky, zil len na rozkoch a ryzi 😒

graziela
22. okt 2008

Ahojte,
tak noc bola celkom ok, Saska uz potom zaspinkala a zobudila sa az rano, bez bolesti, tak zajtra uz hadam pojde do skolky..Vcera vecer som k Jurkovi musela asi tak zo 5x prist do spalne, pohladkat ho po hlavicke, no a potom niekedy okolo 21hod. zaspinkal a zobudil sa tusim okolo 3hod. na papanie...Vecer nezvykne takto zaspavat, väcsibpu to tak vymaknem, ze ho prelozim rovno po krmeni do postielky, ked este spinka...alebo ked sa prebudi, tak si trosku porecni v postielke a zaspava sam...Ale drobcek malicky, ma na to plne prave, dozadovat sa maminky, kedy on chce a trosku pohladit.... 🙂 🙂 🙂 Ja, ked citam, ake problemy maju niektori rodicia s detmi, ci uz so zaspavanim, alebo krmenim, hranim sa a pod., tak dakujem panbozkovi, ze mam take zlate deticky...Aj ked je urcite nieco v tom, ako si to my rodicia zariadime a svoje dietky naucime, no nieco moze byt ajv povahe...

moni1412
autor
22. okt 2008

lubka ako po ockovani? zvladli ste v pohode?

dadulienka2404
23. okt 2008

ahojte babenky nebolaa som tu dlho...akosi pri tom mojom kubkovi a pri detoch niet casu.do 18.00 sme vonku a potom s nimi treba robit poriadok a davat ich spat no a vecer sa mi uz nechce sadat za pocitac..moj kubko trpi nespavostou dostal kvapky..ma stale zapchaty nos az v pondelok mu zobrala vyter.inac je zlaty len rozmaznany no co uz..na poslednej poradni minuly utorok mal 6600 g.klby ma v poriadku len oblicka je taka aka by nemala byt ale ze vraj je to v norme..mirka natupila do skoly tak mam trosku viac roboty aj s nou...este ze mam veroniku ta mi z kubkom pomaha..manzel sa mu venuje ako sa da lebo chodi neskoro z prace..maly bude mat 3 mesiace a ja som ho este nekupala to robi on..inac mam teraz take super obdobie co sa tyka veroniky dala som trest,oznamenie ze mi jej otec neplati vyzivne a vysledok???vraj ma ani nepozna a nevie o ziadnej veronike tak chce testy DNA 😒 nebojim salen mam nervy z toho ze sme spolu zili podpisal ocovstvo a ked terba platit tak nas nepozna vrchol...boze jeky ste uz vsetci velky idem popozerat albumiky a nieco dalozim aj sebe..zatial pa to len na rychlo lebo idem s mirkom na plucne na kontrolu..

avanka
23. okt 2008

Dadi, ved uz sme si robili starosti, ze co je s tebou 😲
Drzim palce, aby vsetko dobre dopadlo.... 🙂
Kubko je nadhernyyyyyyyyyyy a tie vlasiska 😀 😀

avanka
23. okt 2008

Prilozila som nejake fotky 🙂 🙂 🙂
My dnes mame 4 mesiace, boze ale ten cas leti 😝 😝 😝

moni1412
autor
23. okt 2008

avi vsetko naj Lukaskovi k vymesaciu 🙂 k meninkam som nestihla, prepacte, mala som vtedy nejaky hekticky vikendik ale myslela som na vas...
nieco hovor, my mame zajtra pol roka, ani neviem ako to uslo 😒

avanka
23. okt 2008

Moni, dakujeme 🙂
Ved sa Denisko len pred chvilou narodil 🙂
Vy uz asi prikrmujete, ze? Ako vam to ide? A prespi maly celu noc, ci nie?

dadulienka2404
24. okt 2008

aojte babenky mi sme vcera boli na plucnom so starsim cize s mirkom a z vyteru co mu robili tak vysledok bpol ze ma pneumokoka oc bol prosti nemu zaockovany..vysvetlila mi ze je zaockovany proti tomu aby nedostal tie veci kolo too zapal mozg.blan atd..takze nebude vaznejsie chory /dufam/oci ma cervene zapalene akosi kvapky nezaberaju..dostal ATB...s kubkom idem v utorok a mam pocit ze toho pneumokoka dostal aj on robili mu v pondelok vyter tak uvidime ake budu vysledky..ozvem sa pa.. 😉