Diskusia pre úspešné ex-rizikovky

moni1412
8. júl 2008

Tak, odteraz sa ex rizikovky, teraz uz mamicky, budu stretavat tu. na podnet grazielky, ako spravne poznamenala - uz bola ta tema o niecom inom, tak nechame ju pre sucasne rizikovky a vy babenky, sup sem 🙂

graziela
15. aug 2008

Ahojte krasky, kde ste vsetky?
Ja len na kukuk, nemam moc casu a vlastne ani nic nove..co to taram, kazdy den je nieco nove, Jurko nas vzdy niecim prekvapi... 🙂 🙂 🙂 Drobcek este nespinka, tak len takto kratko sa ozyvam...co mate nove vy?

avanka
16. aug 2008

Dobre rano, to bola ina veterna smrst s burkami....este ze sa Lukasko nebal a prespinkal celu noc (jasne, ze sme 2 krat papali) 🙂
Inak sa mame fajn, stale je zneho uzasne babatko, stale len spinka a papa...najnovsie zacina vydavat svoje prve zvuky, ako ej, gr a zacina sa coraz viac usmievat...tak si to vychutnavame..
A prestava mi spinkavat vonku v kociku, zaspi na 20-30 minut a potom je hore, aj ked sa mu ziva a ma cervene ocicka....ani sa mu necudujem, tie dnesne moderne kociare...trase to s nim na kazdom hrbole a to ho mame este specialne odpruzeny ☹ , ae zase doma v postielke nemame problem potiahnut aj 2-2,5 hodiny... 🙂

moni1412
autor
16. aug 2008

avanka aj tu bola v noci pohroma..... normalne som sa parkrat aj zlakla, tak hrmelo..... mysleli sme ze bomby vybucuhuju 😒 joj.....
no my sa coraz castejsie usmievame, skerime......, papa me rucicky, slintame a tak..... bezne veci.....

moni1412
autor
16. aug 2008

ozaj, som vam nespominala.... v stredu bol manzel s malym na ockovani (ja som cakala u svojej obvodacky).... v noci nabehli 39 teploty, malemu to bolo vsak naramne smiesne, takze sme to zvladli super 😀

avanka
19. aug 2008

Posuvam nas, co mate nove? My budeme mat v sobotu 2 mesiace, uz sa nadherne usmievame, zuzleme si rucicky, stale krasne spinkame.....

graziela
19. aug 2008

Ahojte,
tak aj my uz mame za sebou 1.ockovanie...teraz su uz tie vakciny jemnejsie, ako boli boli Saske (prd 5 rokmi), takze Jurko ani moc neplackal, len chvilku, ked ho sestricka pichla.A este stale spinka asi tak od pol 1. Vonku na to slnko ale ist nemozeme, tak skoda...Hlavne kvoli Saske...uz ju pustame sice tak trosku samu vonku, aspon pred bytovku, kam dovidime z okna, ale ked vonku nikto z deti nie je, tak sa nudi...No, dufam, ze nas pri Jurkovi teploty obidu...
A musim sa pochvalit, nas Jurko uz ma takmer 5,5 kg...uz je z neho dobry chlapik...tj od porodu pribral 2 kg 🙂, z toho takmer kilo za posl. mesiac...Inac, spinkava nam stale dobre, cez den uz menej, niekedy potiahne od tej piatej rana, ked sa prebudi, aj do deviatej, niekedy buntosi uz od piaej, siestej a okolo 10-11 hod. ide spinkat, no a poobede zvykne take 3-4 hodinky potiahnut...a to pekne v postielke, tak super...
Inac, na mna lezie zasa cosi...akoby som mala chytene priedusky, ci co...piska mi v hrudi a drazdi ma na kasel...manzel mi kupil v lekarni calcum sirup, no hadam zaberie po par dnoch...ale oi sa mi zasa urobili tie hrcky v podpazusi...prednedavnom som s tym bola, vlastne pred mesiacom...mam na to este tu vodicku, no ak to neprejde, budem musiet zajst k dr a asi ATB...(zapal lymf. uzlin)...
Prave sa Jurko ozyva, uz vstal, idem k nemu...papkat...majte sa krasne...

dadulienka2404
20. aug 2008

ahojte babeenky dlhsie som sa neozvala kaosi mi neostava cas.jakub si akosi vyzaduje neustalu pozornost doma ma problem so spanim tak sme stale von kde v kuse spi.naucili sme ho na dudlik tak stale beham a davam mu ho do pusy.pribera pekne.ale musela som sa pytat doktorky ci ho nemam prikrmovat lebo je stale hladny.takze netreba ked pribera.a este pripravy na krstiny.budeme krstit v sobotu.ani nespi v postielke pretoze spi s nami na posteli bolo unavne v kuse k nemu cez noc behat.Grazi tvoj malicky je uz velky chlap 5,5kg...kubko vazi 4.100g.myslim ze je to ok.Babenky kde sa mam pozrit do tabulky???? 😉 😉 😉 😉

dadulienka2404
20. aug 2008

pridala som nejake fotto idem kuknut aj na vase 🙂 🙂 🙂

evaviki
20. aug 2008

Babyyy, neviete, co je s Geegee? Naposledy pisala este v rizikovkach, ze jej zacali bolesti, ale to uz je dva tyzdne. A odvtedy sa neozvala ☹
Inak drobci vam pekne rastu 🙂 Vidno, ze ste sikulky a dobre sa o nich starate.

dadulienka2404
20. aug 2008

vazne sak akosi my vyplo ze pisala ze ma bolesti a od vtedy nenapisala...no dufajne ze sa coskoro ozve

moni1412
autor
20. aug 2008

dadi, ved minimalne tyzden v porodnici s malym a potom - vies ako je to, kym si najdu aky-taky rezim.... len sa domnievam 🙂

evaviki
20. aug 2008

Snad mas pravdu 🙂

dadulienka2404
20. aug 2008

v porodnici najviac 5 dni ale ak ma zlatacku aj viac takze moze byt hoci co.verim ze sa nic nedeje len proste nema cas alebo co ja viem ja som sa tak isto nedostala hned k pocitacu. 😉 😉 😉

evaviki
20. aug 2008

Dadu, tebe tam stale svieti, ze si v 43tt. 🙂

dadulienka2404
22. aug 2008

a jak to mam dat prec???

dadulienka2404
22. aug 2008

uz som dala

moni1412
autor
22. aug 2008

baby, kuk https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu... konecne aj prva baba 😀

dadulienka2404
22. aug 2008

babenky co robite ked je vonku tak horuco.dnes a zajtra su u nas jarmoky tak sme trochu pochodili ale hic neda sa dlho.jakubko v noci konecne normalne spi.sa tesim ked skoncia prazdniny deti doma nebudu budeme len ja a kubko .dakujem za pridanie do tabulky.idem kuknut tu babuuu

dadulienka2404
22. aug 2008

fakt teraz som si vsimla ze vsetko su chlapcekovia... 🙂 🙂 🙂 🙂

lubkagaa
22. aug 2008

Ahojte babenky, tak ja cez den vobec nestiham a este sa teraz ucim na tie statnice, co mam v pondelok,len drobec cez den akosi mi nedovoli sa ucit a tak sa ucim vecer, ked zaspi a vacsinou zaspi okolo desiatej az jedenastej, takze sa stihnem ucit tak do tej poljednej a teraz sa posledne maly zobudza o druhej, stvrt na tri, tazke vela nenaspim, uz aby som mala po statniciach, hadama sa vratime do dakeho normalu...

dadulienka2404
23. aug 2008

ahojte mamimcky ja dnes pilny den varenie a priprava na krstiny.zajtra pokrstime a uz bude pokoj prajem pekny vykend 😉 😉

graziela
23. aug 2008

Lubkagaa, drzim palceky, aby statnice dobre dopadli, neboj, ty to zvladnes, si sikulka 🙂 🙂 🙂 To ucenie tie ale nezavidim, ja by som na take nieco energiu uz fakt asi nemala...ale ktovie, mozno raz, ked deti trosku odrastu...chcela by som si niekedy urobit prekl.-tlmocnictvo z nem. jazyka, to je moja srdcovka, vzdy som to chcela robit...lenze bez oficialit to nejde...
Dadu, aj tebe prajem, nech krstiny dobre dopadnu, nech vam maly v kostole moc neplacka...My sme inac krstili v sobotu, mimo omse, hlavne kvoli krstnemu, lebo ten bol pred operaciou kolena a asi tazko by zvladol tak dlhu omsu, ako byva v nedelu...sme sa aspon nemuseli byt, ci Jurko vydrzi...
Neviem, ci som to spominala, my uz mame 1.ockovanie za sebou a poviem vam, na Jurkovi cely den a noc ani nebolo vidiet, ze ho pichali, proste ziadna reakcia ako byvaju teploty,hnacky a pod....aj v noci spinkal ako vzdy...zlatucky...ale to mi aj sestricka spominala, ze terajsie vakciny uz su jemnejsie ako tie spred 5 rokov, ked sme ockovali starsiu Sasku...Takze vy, ktr. mate este pred ock., tak sa nebojte, aspon u nas to prebehlo uplne v pohode 🙂

geegee
24. aug 2008

ahojteeeeeeeeeeeee....tak uz sme tu 🙂 Zivi a zdravi, aj ked zatial s malo mlieckom, tak dokrmujeme Sunarom.

Tomasko sa narodil 16.8. o 04:00.

Po mojich piatkovych bolestiach - smiesne slabych a nepravidelnych po osprchovani, som sa rozhodla, ze vecer do porodnice nejdem, ze ved ak sa nieco zmeni, silne bolesti ma zobudia. Zobudila som sa par minut pred 03:00 v noci, myslela som si, ze ma maly kopol strasne nizko - ale ona to praskla voda. Tak poplach, rychlovka do nemocnice, kontrakcie hned zosilneli ako som sa postavila z postele.
Cestou nas zastavili policajti, tak muz len zakrical, ze rodime a isli sme dalej.
V porodnici som vsetkych postavila do pozoru. Hned som hlasila, ze prvy porod bol do hodiny od odtecenia vody a ze mam streptokoka, ze potrebujem Penicilin. Tam mi dali 20 minut pasy, mna uz prehynalo na posteli od bolesti, doktor este ani nevedel, ze som tam. Potom prisla sestricka, ze ci mam bolesti, ze pasy nic extra nezachytili Tak konecne zavolali doktora, zdvihli ma z postele, ze na kozu vysetrit, a akonahle som sa postavila, prisla kontrakcia a maly sa tlacil uz von 😅 Sestricka poplach, rychlo este raz volala doktora, ja som musela doslova pobehnut na salu a lahnut si. Sestricka pozrela medzi nohy a ze: "No tu sa rodi" Tak som si pomyslela, reku, sak to tvrdim uz hodinu Doktor dobehol, rozospaty, nevedel najst ani rukavice
No a teda samotny porod bol zalezitost na 5 minut Takze super
No a este pri zasivani som sa dozvedela, ze Dr. si zabudol okuliare...tak mu na zaver pozicala svoje jedna sestricka...tak popozeral, a ze toto som vam naozaj skaredo zasil...prerobim ten steh 😀

Proste porod ako do filmu 😀

graziela
24. aug 2008

Jeeeeej, Geegee, srdecne gratulujem k Tomaskovi 🙂 🙂 🙂 a vitaj medzi nami 🙂 Tak ste to krasne zvladli a ten porod, no super rychlovka, som rada, ze to takto dopadlo...az na tie pikosky... 😲
A neboj, mliecko bude, len stale a casto malickeho prikladaj, nech sa ti tvori co najviac...
Odledy ste domka? Uz ste si to doma nejako zorganizovali? a co na braceka hovori Matusko?

moni1412
autor
25. aug 2008

geegee gratulujeme 😵 no a porod - sen kazdej rodicky... parada 😉 taky chcem mat ked budem nabuduce rodit 😀 ( inak ja sm tiez mala pocit ked mi praskla voda ze ma maly kopol..... je to dost neprijemne, vsak? )

geegee
25. aug 2008

Matusko prijal braceka pekne...nosi mu hracky, za to mu Tomasko dovoli si pozicat jeho male ponozticky, ktore si Matko natahuje na rucky 🙂 Organizovanie neprichadza do uvahy, teda nejaky rezim dna. Zatial je tu mama, tak ona ma na starosti velkeho a ja maleho. Od pondelka budeme sami, tak potom to naozaj zacne. Dovtedy by som chcela poriesit to kojenie. Akurat som na MK citala o hnevani sa pri kojeni. Tomino je zurivcek maly, dokaze neskutocne plakat pri prsniku a nie a nie sa pricucnut. Tak som z toho dost nestastna a este som nevymyslela co s tym...ale nieco sa najde. Musi sa. 😠

moni1412
autor
25. aug 2008

geegee drzim palceky. nech sa to nejako vyriesi..... a neboj sa, zvladnete aj bez maminy 😉

avanka
25. aug 2008

Geegee, gratulujeme..
Ved ty si mala kratsi porod ako ja sekciu 😀 😀 😀
Dadi, ako dopadli krstiny?
Kto tu mal len zapis na mestskom urade?????
Lukinko mal v sobotu 2 mesiace a nam este stale neprisiel papier na zapis.....chceli by sme to 18. oktobra, maly bude mat aj meninky, tak by to bolo fajn

moni1412
autor
25. aug 2008

avanka, myslis uvitanie do zivota? a chodi to u vas? u nas ide len ten, kto sa nahlasi sam... my sme neboli, ludia to väcsinou maju namiesto krstu

lucia31
25. aug 2008

geegee, gratulujem 🙂 boze, ten cas leti....
ja som mala tiez problem s kojenim, v nemocnici sa mi mala odmietala prisat, ak sa prisala, tak na par sekund a potom plac, ani sestricky mi nevedeli pomoct, jednoducho sa neprisala a basta 😉 ..az doma sa mi chytila na klobucik, co som bola rada, lebo sa mi konecne aj zvysila tvorba mliecka, no ale toho klobuka sa nevieme zbavit dodnes..ked skusame bez, tak sa tvari, akoby som mala bradavku potretu octom alebo co...
gegee, skus po kojeni , ak sa da, este odsavat, aby si stimulovala tvorbu mliecka a kojit castejsie aj v noci..ono je to tazko radit, viem si predstavit,ked sa dietatko srdi a nechce sa prisat, co mamicka preziva..ja som preplaka par dni, ale v momente, ked som sa upokojila a povedala si /a hlavne, zmierila som sa/, ze ak bude malo, tak dokrmim, tak vtedy bolo zrazu aj mliecka viac..
inak, tebe by velmi pomohol aj suplementor, kojila by si a maly by si zaroven tahal aj mliecko z flasticky