Diskusia pre úspešné ex-rizikovky

moni1412
8. júl 2008

Tak, odteraz sa ex rizikovky, teraz uz mamicky, budu stretavat tu. na podnet grazielky, ako spravne poznamenala - uz bola ta tema o niecom inom, tak nechame ju pre sucasne rizikovky a vy babenky, sup sem 🙂

deina
19. júl 2008

Nas maly mal dva mesiace take, ze pribral raz 1.6 kila a potom 1.8 kg. 😀 Proste najprv to bolo krehucke babetko vaziace 1800g a zanedlo tak zacal priberat, ze bol z neho riadny maco (museli sme ho aj "dietovat"). Doteraz je pekne baculaty, ale nastastie uz pribera normalnym tempov a kedze sa vela hybe, dokonca nam zostihlel.

jankapo
19. júl 2008

Ahojky mamule,
jaaaj, kraaasne pisete.
Graziela, s tym kojenim si ma dojala. Ja som ti vcera vecer dospela k takej psych. kojacej krize, neviem ci sa to neikomu stalo, ale som si povedala ze ja uz cicku nedam ani keby co bolo... ☹ 😢 Je mi z toho trapne, ale priznavam sa, mozno sa mi ulavi. Jednoducho ma vecer zlozil, vkuse na didke a nespokojny, nevie ci chce jest, ci spat a ja tiez neviem. Tak len vytahujem cici, a odkladam a vytahujem a on furt nespokojny. Tak sme sa s manzelom vymenili a trpla som jak mala, ze ked bude chciet cicik, ze proste som neni schopna. Ze snad zo mna saje posledne zvysky energie aj s mlieckom 😔 Svata pravda, ze to kojenie nie je len naplnanie fyzickej potreby...Ci to velmi prezivam? Ale uz dobre, znova si to uzivam, to bolo len take skratove asi, len mliecka bolo akosi menej. Zas vsetko o psychike. 😒

Matusenka stale trapi to brusko a je to dost krute, no musim byt silna a verit ze to prejde. Mamka bola na lieceni, dnes sa vratila a vravela, ze krasne pribral, tak dufam ze ma pravdu, ja mam totiz pocit ze to grckanie mu na vahe nepridava. 😒 Uz sa neviem dockat poradne. Strasne. Inak, avanka, priberanie u babetka je obrovske pozitivum, neda sa priberat vela... 😉 Matus mal take 2 tyzdne ze pribral pocas nich 700g...za dalsie dva tyzdne uz "iba" 400...Takze tak, asi sa to potom spomali...Tak len sa pekne tes.

A cas naozaj neuveritelne leti, tak si to musime pekne uzivat. so vsetkymi radostami aj boliestkami.
Idem sa zregenerovat pekne do postele. Pa zatim.

moni1412
autor
20. júl 2008

avanka tak ako aj v tehotenstve, ten prirastok na vahe je individualny, aj u babätiek je to tak. vobec by som sa tym nezatazovala... este aj ked lekarka povedala ze to je v poriadku. My priberame za mesiac okolo 1kg, zatial to tak bolo, teraz nemam prehlad, musime ho doma odvazit, uz je veru poriadne tazky.

graziela
21. júl 2008

Jankapo,
to ma mrzi, ze si sa tak utrapila...ono je to niekedy to kojenie fakt vycerpavajuce, zvlast, ked babo place a my nepozname ten pravy dovod a ked uz nic nezabera, tak si myslime, ze cica isto zaberie a ked ani to, tak sme zufale...co robit? Aj my mame take stavy, vtedy manzel "hompáľa" maleho na rukach alebo uspi na svojej hrudi (to je zarucene)...A niekedy pomoze, ak mas manzela naporudzi, ze si zajdes do vedlajsej izby, aby si nepocula ten plac, pustis si napr. hudbu a na chvilku akoby si bola v inom svete...
Nas Jurko dnes prespinkal takmer cele doobedie, samozrejme, ze sa zobudil na papanie o 8,10,12, ale hned aj krasne opat zaspinkal. V noci to mame podobne ako Avanka, zaspavame okolo tej 8,9, niekedy aj neskor, ked nemozeme zaspat, okolo polnoci nas Jurko krmenie nevyzaduje, to vynechavame a potom sa budime okolo 2 a 5 rano. Ale s tym, ze pred tou 5 hod. ja uz mam taky preplneny jeden prsnik (ten, z ktr. som kojila vecer okolo tej 9), ze bud je mokra cela postel alebo sa predtym nato zobudim a este predtym ako sa Jurko zobudi,si musim odstriekat.
Inac, ta vaha...Vcera som stretla jednu kamosku, ktr. mala termin este neskor ako ja, nakoniec porodila 020608, ma chlapceka, pri nar. mal vahu cca. 3200 gr a teraz vraj uz ma vyse 5 kil !!! Je cisto len kojeny a ked som videla v kociku tu jeho velku hlavicku, tak som normalne dostala komplexy, ze nas Jurko je oproti nemu ako Janko Hrasko ... 😒 Som sama zvedava,ked pojdeme vo stvrtok do poradne, kolko vazi. Ale nemal by byt ziaden problem, ved mliecka mam dost a maly si fajne pospinka, tak hadam si vytiahne tolko, kolko potrebuje.
Jankapo a na to brusko davate nieco Matuskovi? Dost vela bab tu pise, ze davaju kvapky Espumisan, niektore dokonca preventivne...My sme sa na to brusko tiez pytali sestricky, tak tie kvapky az v najhorsom, ked nic ine nezabera, ako napr. namocit plienku do horucej vody a prilozit na brusko, alebo pomasirovat v smere hod. ruciciek detskym olejcekom...Mne sa zda, ze nasho Jurka brusko trapi uz menej, zatial sme nerobili ani masaze, ani zabaly...Dufam,ze to este nepride...hlavne tie koliky, co chlapci mavaju...
No, lucim sa, drobcek teraz lezi tu s nami na gauci v obyvke, na brusku, tak mozno aj zaspinka, lebo v postielke sa mu moc nepacilo..
Este jedna vec ma napadla: Ako vase deticky zareagovali na ockovanie proti TBC? Myslim tym lave ramienko...lebo nasmu Jurkovi to zacalo hnisat...ma tam taky vriedok...Nemam s tym skusenosti, co treba s tym robit, lebo 1.dcerka to mala krasne zahojene...viete poradit?
Pekny den prajeme 🙂

moni1412
autor
21. júl 2008

grazi, to ockovanie ma okolo 2.-3. mesiaca vraj zacat reagovat, vtedy to telo prijalo. cize hnisat, vriedok..... aj my to take mame. nam teraz v 3. mesiaci by to mali kontrolovat.

espumisan davame aj my, ked sa nevykaka dva dni, tak uz davam. ale naozaj len ked uz to je dlho a je nepokojny....

mirka8429
21. júl 2008

ahojte babule..my sme mali hroznu noc..maly vôbec nechcel hajat a to nehajal ani cez den..tak som myslela ze bude v noci..len on sa o pol 3 zobudil a do 6 nehajal..aj to som ho uspala na fitlopte a azt ak nakoniec zaspinkal..a teraz cez den tiez nejak nechce...ta neviem co to...

graziela aj my mame vriedok po ockovani aj to nahnisalo to je vporiadku...

moni1412
autor
21. júl 2008

mirka asi bude nieco vo vzduchu 😅 nam dnes dala dr. antibiotika a fenistil kvapky. maly chrci, ma upchaty nostek a trosku cervene hrdielko. 😒 ale sirupcek mu chuti, tak snad problem nebude.

dnes mi akurat kamoska vravela ze jej malemu ked to ma nahnisane, dr. prepichne a vytlaca. mne povedala nasa ze je to ok. 😖

avanka
21. júl 2008

ahojte, my sme ziadnu reakciu nemali, ani mu to miesto vpichu nemozem najst 🙂
My mame posledne 4 dni problem s uspavanim, o pol 8 sa kupkame, potom ide Luky papat a uz pri papani zacina bojovat, vidno, ako sa mu chce spinkat, zatvaraju sa mu ocka, ale on ako keby sa tomu branil, kope, trepe rucickami, po dojedeni place, niekedy to trva aj do 9, potom sa asi unavi a zaspi....
Predtym sa najedol a okamzite zaspinkal 😢
Inak cez dn je ako anjelik, aj v noci spinka, len to vecerne uspavanie....nemate s tym skusenosti?
Grazi, nam doktorka predpisala Sab Simplex kvapky, ale este sme ich nepouzii, problemy s bruskom nemame, dufam, ze ani nebudeme mat...malinky poprdkava, kade "chodi" 😀 a pri kazdom prebalovani preventivne cvicime nozickami......
Dnes sme papali snad kazdu hodinu a pol, lebo si maly potiahol par krat a hned pri tom zaspal, potom mal taku zelenu stolicu, vraj preto, ze pil len predne mlieko....

lubkagaa
21. júl 2008

Ahojte babenky, tak ja velmi nestiham behat na net, tak ked sa mi obcas podari, tak napisem. Nas maly, je zlatunky, ako sa hovori na spapanie. Len cez den moc toho nenaspi, ale vnoci sa zatial budi len 1-krat. Ak ide o to kojenie, co som citala ze ste ostatne spominali, tak uz aj aj som mala obcas stavym ze nedam prsnik, lebo ma bradavky bolievaju, ani si nestiham obcas natriet kremikom. Vy aky pouzivate? Ja mam cicadremu. Ale dost zavisi od polohy kojenia, aj to, v akej polohe kojite? A nestava sa vam, ze pri kojeni zaspavate? Ja byvam po nom strasne unavena. Este je to znasobene aj tym, ze mam stale zly krvny obraz. Ale maly inac je na spapnie sa z neho vytesujeme a teda si neviem predstavit, ze by som nemala manzelika, ze mi obcas s malym nepomoze, lebo cez den obcas nestiham sa ani najest a este dorabame aj nieco v dome, takze vtedy to byva vesele.
Dneska mal nas drobec meninky, tak sme mu kupili tu hraciu deku s hrazdickou, lebo na to, ze ma len 3 mesiace, tak ked na nas pozera tymi velkymi okalmi, mame pocit, akoby rozumel.
Inac na to bursko mam viac typov: Po papani chodit s drobcom dovtedy, kym si neodgrgne, lebo aj to byva dovodom bruskabolenia, dalsia vec sledujete si jedalnicek, kedy mava tie bolesti? dalsia vec, rurka, ktoru dostat v lekarni, len ju nepouzivajte casto, je vraj navykova, creva by zleniveli, pouzivat, len v pripade, ked uz nebude fungovat nasledovne, co napisem. Posledna vec, ktoru sa snazim robit, aj ked na psychiku je to niekedy tazke, ked vam dribec place, az sa zadusa, masirovat brusko, v smere hodinovych ruciciek, pripadne v tom smere akoby presuvat mierne tlak teplej ruky, alebo aj prezehlenu plienku dat na brusko a masirovat, alebo aj dat drobca, kym sa da troku polezat na brusku, treba to striedat, do kym drobec si nepopuka a neulavi si. A ta rurka je ozaj posledna monost. Je este aj udajne daka masticka na brusko, ale to mi napr moja doktorka neodporucala, lebo niektore deti mozeu na to reagovat alergickou reakciou, takze radsej skusat tieto veci. Uf, som sa rozpisala.

Inac mate nieco cervene v kociku?
A stretla som sa aj s nasledovnymi radami, vraj drobce byvaju nervozne aj preto, ze sa na nich pri kocikovani niekto kukol, su vraj ludia, ktori na deti posobia zle, vtedy byvaju nervozne, na to je recept, ocikanou plienkou pretriet oci, aby ako sa hovori, zislo z oci. A to mi viacere potvrdili, ze to funguje. Alebo si dat do kocika nieco cervene, je to zaujimave, ale teraz to kazdy hovoril, koho som stretla a aj to funguje.
Aj to moze byt dovod nepokoja.

lubkagaa
21. júl 2008
avanka
21. júl 2008

Jeeeej Lubi ahoj, my mame kocik cerveno bordovy, preto asi nemame bruska bolenie 😀
Ja byvam tiez po kojeni akasi uanvena, chodim spavat s malym uz o 9...a ja napr. kojim posediacky bud na posteli alebo v kresle s vylozenymi nohami a tu ruku, na ktorej mi Lukasko lezi mam podlozenu doma kojacim vankusom alebo u nasich obycajnym......
U mna je najhorsie kojenie o ponoci, vtedy nad malym zaspavam ale o 3 som uz schopna fungovat normalne 🙂

sue13
21. júl 2008

Caute maminky 🙂 Neviete nahodpu co je s Dadkou??? 🙂 Dlho sa tu neukazala.... dufam ze je ok 🙂
Jeeej vy uz mate mile mamičkovské starosti 😵 Pekný večer 😉

moni1412
autor
22. júl 2008

avanka vy ste este drobci 😉 to zacne reagovat vraj az okolo 2.-3.mesiaca.

lubka Dankovi vsetko naj k meninkam 😵 cervene na kociku . . . kupila som malemu taku hudobnu hracku, tak ta ma cerveny golierik. ale potom som si vsimla, ze nas kocik ma visacky cervene, aj strunky pri kolieskach, asi narocky. 😉 inak . neverila som reciam ako - ze malemu prislo z oci, alebo ako sa to vravi..... ale tento vikend ma o tom presvedcil. 😉 videlo ho v piatok strasne vela novych ludi a bol potom nepokojny, co on nezvykne 😒

graziela
22. júl 2008

Ahojte,
Moni,
ja som si vsimla ten vriedok po ockovani len pred par dnami a to ma Jurko dnes presne 6 tyzdnov 🙂 🙂 🙂 , takze ta reakcia moze byt aj skor ako 2-3 mesiace...
Avanka, donedavna sme ani my nemohli najst, kde ho to vlastne ockovali, az teraz...takze mozno neskor uvidis...
Lubkaga, ja kojim len poleziacky, vynimocne posediacky a zda sa mi, ze lepsie "sadne cica" do pusy Jurkovi posediacky, lebo ked lezim, casto mu aj vapadava... ale zatial zial nemozem takto posediacky kvoli tym mojim krizom, stale mi ta bolest vyzaruje do tej jednej (lavej) strany, uz som z toho nestastna, dnes som si kvoli tomu zasa poplakala...ved uz je tomu presne 5 tyzdnov, ako ma to chytilo a stale to nie je o moc lepsie...
Avanka,
ty si spominala, ze tvoj brat je neurolog, mohla by si sa ho prosim opytat, aky postup liecby by volil v mojom pripade? Teda, ze kojim, opakujem sa mi to takmer kazde 3 mesiace (ischias, resp. lumbago), nie je to nachladnutim ale mechanicky, pri pohybe nespravnom sa mi to stava...Stale mam taky pocit napätia v lavom krizi, bedre a do nohy mi to vyzaruje, nemozem obidve nohy vobec vystriet, aj pri chodzi akoby som mala lavu nohu kratsiu, lebo ju podvedome skrcam, aby ma to nebolelo...Asi s tym budem musiet nakoniec zajst k dr., len by ma zaujimal nazor aj inych odbornikov...Len si neviem predstavit, ako by sa mi este dalo pomoct...myslim tak urgentne...a budem si asi pytat rehabilitacie, to tiez by mohlo pomoct...

graziela
22. júl 2008

Lubkaga,
ja mam tiez tu masticku CICADERMA, zda sa mi dokonca lepsia ako kalciovka a nemusi sa pred kojenim zotierat, to je vyhoda niekedy 🙂
Tu hrazdicku s deckou mame aj my (pozicanu) a zacali sme ju pred par dnami pouzivat, lebo ked bol Jurko dlhsie hore, bolo ho uz treba niecim zabavit a mavat hrkalkami ponad neho sa nam dlho nechcelo 😲 Ja som mu tam zavesila hracky zo stareho kolotoca, ktr. sa nam pokazil, su to take sloniky na snurke + hrkalky a ine ... zatial len tak na to kuka a kuka a ide si ocka vyocit 🙂 🙂 🙂 Ale uz sa vie aj tak krasne tesit, okrem najkrajsieho usmevu na svete uz zacina radost prejavovat aj kopkanim a dychcanim 🙂 🙂 🙂 Je to take uzasne 🙂 🙂 🙂 Ked sa na mna hned rano takto na mna nasiroko usmeje, hned mam krasny den 🙂 A niekedy je taky zlaty, ked ho rano vyberiem z postielky, on je chudatko taky hladny a ja su mu len prihovaram a nevytahujem hned cicu...tak on sa na mna aj napriek hladu usmeje a potom skrivi pusinku do placu, ze "mama, co ma trapis, daj tu cicu konecne" 🙂 🙂 🙂

mirka8429
22. júl 2008

avanka aj my mame presne ten problem..vidno ze chce hajat lebo aj ocka si šucha a aj sa mu zatvaraju ale stale hlava hore lebo spinka na brusku...no a je to...aj tuto noc papal o 22:00 a uz o 1 bol hore a potom o 4...a potom nie a nie hajat..tak ho vzal muz a zaspal mu na hrudi..a tak spali az do 6🙂) no som zvedava na dnesnu noc..mne sa treba ucit na statnice ale vobec to nestiham..unavena som na mraky...no budem musiet nejak skopit..

moni aj nas ma trochu sopliky ale este sme neboli u dokiny lebo ma dovolenku..ideme 30.7...a dnes som bola na kotrole po 600 nedeli a je to vsetko ok🙂) inak ten hnis malemu vysiel sam..a dokina vravela ze nemam vytlacat ani nic..ze ak chcem mozem mu to potriet liehom ale nedavala som mu to...

lubkagaa to s tou rurkou je pravda aj s tym cervenym v kociku..ja som svojmu dala cervenu nitku na rucku..ale dnes som ho vykupkala v cistci...je to bylinka cistec to je presne na to ked spadne z oci...ked je dietatko nervozne a nekludne...skuste aj toto..aj s tou ocikanou plienkou som pocula🙂) fakt to pomaha...potvrdzujem..

graziela aj masticka na bradavky z DM babylove Mamma je dobra a tiez ju nemusis davat dolu pri kojeni...

inak poradte mi..mam mlieka tak akurat kolko vypije..ale musim si poodsavat aby som mala na 2 dni ked budem mat statnice aby maly nebol nervozny a ani ho neberiem so sebou lebo to bude dost dlho...ked budem odsavat to nestratim mliecko??a ako skladovat to odsate..davat pocas dna do nejakej nadobky a potom do mraznicky??ci ako...a kolko asi vypije jednu davku cca 4 mesacne babo lebo to bude mat presne 4 mesiace...
🙂

avanka
23. júl 2008

grazi, ked budeme spolu, povyzvedam 😀
mirka, cim viac mliecka budes odsavat, tym viac sa ti ho vytvori....vlastna skusenost...v chladnicke moze byt mlieko 24 hodin....ja to po kazdom odstriekani po kojeni prelievam do vyvareneho poharika a ked ho mam dost, tak si vyvarim vo vode obycajny poharik od zavareniny, do uz vychladnuteho prelejem mliecko(ale nie uplne doplna, lebo by pohar praskol, musi tam ostat aspon 1 cm medzera) a zamrazim....
Radsej zamraz viac do vacsieho pohara, ako by malo byt malo....citala som, ze 4 mesacne babo vypije asi 120 ml...ale urcite je to individualne
My nechame maleho nasim, ked pojdem na kontrolu po 600 nedeli, lebo lekara mam 30 km od nas a nechcem ho tahat so sebou a chcem ist aj na nakupy a zamrazila som pre istotu 120 ml, aby nebolo malo...
A v mrazaku moze byt mliecko 3 mesiace 😀

mirka8429
23. júl 2008

avanka dakujem no ja musim odsavat uz asi odteraz lebo vcera som raz odsala a bolo to asi len cca 30ml..nieje to malo na 1 krat??maly to vypil na 1 šup sa mi to zdalo akoby nic,,,a potom este papal z môjho prsnika 20 minut 😖 tak budem musiet pocas dna stale odsat..aj z toho co pije este poodsavat aj z druheho..a to sa mi doplni tak za cca 2 hodky dostatok mlieka?lebo sa bojim ci budem mat potom dost mlieka...viem ze by sa malo dotvorit ale po akej dobe...kolko tak odsajes ked odsavas raz??neviem ci chapes..no ze odsavas viackrat do dna..ale jedna davka co odsajes kolko toho je...diik

avanka
23. júl 2008

Mirka, ja mam zatial dost mlieka, ja ked maleho dojcim z jedneho prsnika, musim mat na druhom plienku, lebo mi mieko vyteka....raz mi to doslo , ze zbytocne to ide do plienky, tak mi Rastik drzal pri nom umyty poharik a mlieko vytekalo do neho a po skonceni sme este odstriekali a na jeden krat to bola ta 40 - 50-tka.....ked dojcim kazde 3 hodiny, to by bolo za den asi 300 ml mlieka....a vzdy odstriekavam aj z toho prsnika, z ktoreho malinky pije a trochu aj z toho druheho....ale to len ked sme mrazili mliecko (dali sme si do mrazaku len 3 pohariky, keby nieco), normalne neodsavam, naco?
Ja si myslim, ze ked vela pijes, malo by sa to dotvorit....skusila si meltu? Ta je dobra na mlieko, ja denne vypijem asi aj 1,5 litra melty s miekom.....

sandrika
23. júl 2008

mirka keď si odsala 30 mliečka si mala aspoň 60 odsávačka nikdy neodsaje ako dieťatko, ja keď bol malý prvý mesiac v inkubátote a stále som odsávala odsala som každé 3 hodiny 100 ml teraz ako kojím sa mi odsávať nedá vôbec odsajem tak 10 ml tak neodsávam vôbec ja malého nebudem nikdy nechávať bezomna takže mlieko má vždy po ruke 😀

graziela
24. júl 2008

Ahojte,
dnes sme boli na klbikoch, vsetko je OK. No skoro som odpadla, ked som sa pytala, ze dokedy treba balit nasiroko, vraj do 1 roka...uff.no neviem si predstavit take batola, ktr. pomaly uz aj chodi samo, ako ma nozicky nasiroko...ja to budem praktizovat tak max. do polroka, samozrejme ak vsetko bude v poriadku. Dcerku som tiez tak balila a bolo ok...aku s tym mate skusenost vy?
Boli sme si dnes odvazit aj nasho Jurka, uz ma 4,5 kg, takze za posl. 3 tyzdne pribral cca. 750gr, co je celkom slusne...som spokojna 🙂 🙂 🙂 Predchvilockou mi drobcek zaspal sam v postielke, napapkany, vykakany, prebaleny...trosku si pomrncal, ale netrvalo dlho a zachrapkal, super 🙂 🙂 🙂
Ja mam dnes ale dalsi dovod na vrasky ☹ ☹ ☹ Rano ked som vstala a kojila som, cosi ma bolelo pod lavou pazuchou, pozeram a tam taka cervena bolava hrcka...neskor, ked sme prisli od dr. uz pribudla dalsia...a dost blbo to boli, ako ked sa vam urobi vriedok niekde v slabinach...neviem, co to moze byt a co je na pricine...rozmyslala som, zeby nejaky upchaty mliekovod, ale ved mliekovody nie su pod pazuchou a prsniky mam vyprazdnene, s tym by nemal byt problem....neviete niektora poradit? Asi otvorim novu temu a necham si poradit...no, hruza, nestaci mi ischias, podrazdeny dvorec (ten sa mi stale nevyliecil, macam uz ajv repiku)...a ktomu este aj skarede pocasie ☹ ☹ ☹

titkovamiriam
24. júl 2008

A naco by si este balila nasiroko ked je vsetko o.k.? 😠 a ze do roka ?! ved uz pol rocne by v tom nevydrzalo ,s tymi vriedkami neporadim ☹

graziela
24. júl 2008

Miriam, ved aj mne isli oci vyskocit, ked mi to sestricka povedala...s tym balenim nasiroko...

mirka8429
24. júl 2008

avanka no aj ja som mala predtym vela mlieka ze az vytekalo..ale teraz sa tak ustalilo ze akurat kolko vypije...

sandri ja viem ze odsavacka tolko nevysaje..ale ja inak neodsavam..len teraz potrebujem na tu prilezitost co budem 2 dni na statniciach...ale ked je toho dost malo tak ktovie ci tolko nazbieram..no uvidime..a to nemozem len na tie 2 dni dat nutrilon??a potom by som zas len kojila... 😕

avanka
24. júl 2008

Grazi, s tymi plienkami to soklo aj mna, ja som ratala, ze max. do 4 mesiacov....
A kolko plienok davate? Ja jednorazovku a 1 latkovu a postolky....tak mi povedali na klbikoch, kde sme s malinkym boli v 3 tyzdnoch....len sestricka u lekarky furt, ze mam davat 2 latkove, ale to je strasne moc, ved ma co robit aj s 1, ked ho boli brusko, tak ani nozicky ohnut nemoze chudacik, musime sa zakazdym vyzliect a tak pocvicit s nozickami....
Mirka, skus sa opytat svojej lekarky.....

moni1412
autor
24. júl 2008

grazi do roka???? sa zblaznili.... u nas to je do 4. mesiacov ak je ok...... po dvoch este kazu na kontrole do 4. no teda.... do roka sa mi to zda uz ozaj chytene za vlasy. 😒

lubkagaa
24. júl 2008

ahojte babenky: ak ide o balenie na siroko, je to individualne, ale do tych 4 mesiacov niektore deti sa len balia potom sa chodi na kontroly a podla toho sa bud bali nadalej na siroko, alebo nie.
mirka: radsej umele nedavaj, daj radsej len svoje, co si odsajes. Lebo by sa mohlo stat, ze by mu uz tvoje nechutilo.
Inak aj ja mam stanicu 25. 8. ale radsej beriem drobca zo sebou, aj ked pojdeme asi rano o polstvrtej, lebo statnica zacian rano o osmej, ved uvidime, ale maly celkom rad cestuje, len tak daleko sme este s nim nesli. Bude to zazitok, uz sa mi aj snovalo, ze som ho kojila a zaroven odpovedala na statniciach a kedze su to z AJ, tak som ropravala po anglicky a vysvetlovala im, preco mam dieta pri sebe a podobne veci. no zazitky.

lubkagaa
24. júl 2008

inac ako casto vy kupete drobcekov?

avanka
24. júl 2008

Lubi, my sa kupeme kazdy den okolo pol 8 vecer....uz sme chceli aj vynechat, ale bojim sa, ze mu narusim rytmus a potom mi nezaspi 😀 😀 tak v cistej vode, mydlom kazdy treti den

graziela
24. júl 2008

Lubkaga,
my kupkame tak kazdy 3.den, len v cistej vodicke a ine dni len rano a vecer poumyvam tvaricku, zahybceky tamponom alebo zinkou namocenou vo vode.A tvaricku este obca spotriem borovou vodou, tu sme nafasovali, ked mal maly vyrazticky ... pomohlo 🙂
Mirka, len tak pre zaujimavost...to odsavanie...ja som si dnes skusila odsat z praveho prsnika, lebo mi odporucila znama sestricka skusit viac prikladat z toho laveho prsnika pre istotu, ak tam mam zapal al. neico upchate (kvoli tej podpazuche, co som hore pisala).Takze nakrmila som z laveho, odsala cca. 10 ml a chcela som uplne odsat pravy prsnik, aby som pri dalsom kojeni zasa mohla dat lavy...No a podarilo sa mi odsat cca. 60 ml...o com pochybujem, ze to bolo vsetko, co v prsniku bolo, lebo toto, keby vytiahol maly sam, tak by mu urcite nestacilo...Neviem, ci sa to da porovnat s umelym mlieckom, ale baby v Junovkach, co krmia nutrilonom a pod. davaju vypit rovnako starym babatkam tak cca. 120 ml.Inac, ak by si sa chcela poradit o odsavani, jedna kocka z junoviek odsava velmi casto, aj daruje pravidelne mliecko do laktaria, lebo ma strasne vela mliecka, tak skus sa popytat jej, ma nick WERONI, skus jej napisat IP, alebo nakukni do Junovcata2008.
Inac, ta moja podpazucha...som si tam dala octanovu mast, tak som zvedava, ci mi to do rana aspon trosku odpuchne...a zajtra idem k dr., drzkajte psm palceky, aby to nebolo nic vazne...dobru nocku prajem