Diskusia pre úspešné ex-rizikovky

moni1412
8. júl 2008

Tak, odteraz sa ex rizikovky, teraz uz mamicky, budu stretavat tu. na podnet grazielky, ako spravne poznamenala - uz bola ta tema o niecom inom, tak nechame ju pre sucasne rizikovky a vy babenky, sup sem 🙂

avanka
25. aug 2008

Moni, presne to....my nie sme veriaci, svadba bola na urade, tak aj uvitanie do zivota maleho bude na urade....
Tusim, ze u nas posielaju papier, len neviem kedy, ci sa tam mam ist radsej opytat, aby sme to neprepasli?
Luci a vy sa ako mate? Strasne dlho si tu nebola......
Ja mam nastastie mliecka dost, kupila som si aj Aventacku odsavacku a ked sa mi zda, ze malo je, tak poodsavam a na druhy krat je ho viac....

dadulienka2404
25. aug 2008

geegee gratulujem... 😉 😉 😉 krstiny sme mali mat tak isto v sobotu ale koli svokrovi ktory pracuje v cechach sme to odlozili na nedelua aj koli jarmokom.krstiny boli super v kostole ani raz nezaplakal proste spal a vobec ani cez den.no a potom hostina a nakoniec sme isli do restiky ktora patri sestre krstneho takze tam zme trosku povystrajali.manzel ked sa Jakub narodil sa prakticky neopil ale vcera to uz bola"koma"neviem ani ako domov prisiel.rano bolesti zaludka atak...isiel do prace a musel autom ale vravel ze by este urcite nafukal...AVANKA zapis na mestkom urade u nas sa to robi v kastieli ale iba pri prvej viac krat som nesla naco je to podla mna blbost.no kazdy to berie inac neviem ale z da sa mi ze pri ostatnych detoch som ani nedostala pozvanku. 😉 😉 😉 😉 GEEGEE este k tomu kojeniu jakub ma 4 tyzdne a ked sa ma prisat zurim ja jak zacne z ruckami a ne a ne ich dat prec tak sa nemoze ani prisat tak mu musim podrzat ruky a ja mam vtedy take nervy ze konec ale neboj upravy sa to zvykne si 🙂 🙂 🙂 🙂

vikitino
25. aug 2008

dufam ze aj ja sa k vam raz pridam zatial som dnes zahajila prvy den rizikoveho... ☹

evaviki
25. aug 2008

geegee, gratulujeeeeeeeeeeeem 🙂

vikitino
25. aug 2008

dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeem

😀

avanka
25. aug 2008

Dadi, preco si myslis, ze zapis je blbost????????? ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

lucia31
25. aug 2008

avanka, ym dobre, ja som moju Tamaru asi vyhrala v loterii, co je taka dobra 😀 ..neplace, nezlosti sa, nic ju netrapi, jednoducho pohodicka 🙂 ..zlata je, usmieva sa od rana do vecera, rozprava si, no, mam idealne dieta /asi ako kazda mama 😵 /...len to kojenie s klobucikom by si mohla odpustit 😀

moni1412
autor
26. aug 2008

vikitino my verime tiez 🙂 pisala som ti aj do rizikoveho.....

avanka asi sa chod radsej spytat 😉 pre istotu. nech ma Lukasko nejake uvitanie do zivota...
a avent odsavacka - ja som ju mala kupenu, zial som ju nepotrebovala, ale aj jedna kamoska ju velmi chvalila. tak ak budem niekedy potrebovat, tak jedine tu 🙂

dadulienka2404
26. aug 2008

avanka to je len moj nazor prepac odsedis tam z babom hodinu dostanes kvietku a podpises sa...a naco???nijako to tvoj zivot nezmenia a ni tvojmu babetku.neber to v zlom proste ja to povazujem za zbytocnost...moj nazor nic viac 😉 mozno je to aj preto ze ked sa narodila veronika bola som sama a nemalo to na mna ziadny vplyv..proste neviem kazdy to berie inac

moni1412
autor
26. aug 2008

dadi ale pre ludi ktori nemaju krst (avanka, nemate, vsak?) je to nieco tomu podobne...... 😒

lucia31
26. aug 2008

moni, ja mozem aj porovnat rucnu avent aj elektricku medela, a medela sa na aventku nechyta 🙂 aventka mi dokaze za chvilocku spustit mliecko a odsajem do poslednej kvapky a medela aj na najsilnejsom stupni len tak po biede...verim, ze ti bude pri druhom babatku dobre sluzit 🙂

avanka
26. aug 2008

Nie Moni, krst nemame, nie sme veriaci, takze preto zapis
Mne Aventku pozicali v porodnici, potom mi dali aj tu piestovu od Baby novy a ta sa absolutne nechytala...

graziela
26. aug 2008

Ahojte,
ked pisete od odsavackach, aventku mali u nas tiez v porodnici, ja som ju neskusala, mala som svoju staru piestovu od Baby Nova, ktr. som mala este pri 1.dcerke...ale baby si ju velmi pochvalovali...mne manzelik potom kupil od Baby novu manualnu, ta je tiez celkom dobra (piestovu som takmer vobec nepouzivala, je to podla mna velmi namahave), hoci mliecko sa spustalo az po par sekundach, nie tak rychlo ako pisete o Aventke...uz davno som ju chvalabohu nemusela pouzivat 😉 Mliecka mame stale tak akurat,v noci prezliekam parkrat nocnu koselu, ale to je tym, ze Jurko sa mi budi v noci väcsinou len raz, takze mliecko sa za tu noc nahromadi...no a cez den, ked je Jurko hore, tak krmime stale aj kazdu hodku, niekedy vydrzi aj dve, no a ked spinka cez den, tak aj 4 hodky...
Luci, ja s Jurkom tiez nemam ziadne problemy, je to velmi zlatucky chlapcek, malo place a vela sa smejka 🙂 🙂 Len posl. 3 dni nam akosi zacal v noci a uz aj cez den pokasliavat a kychat viac nez by bolo normalne, som mu dnes aj trosku sopliky poodsavala, no ak to neprejde, budem musit zajst k dr.Dufam, ze ho to co najskor prejde...
My sme na zapise na urade neboli ani so starsou dcerkou, tusim sme ani pozvanku nedostali a ani teraz nic...ale tiez mi to nechyba nejako...my sme veriaci a obe deticky uz mame pekne pokrstene 🙂

dadulienka2404
27. aug 2008

moni sak ano ak nemaju krst to som nevedela ale neberte ma v zlom sak to je kazeho osobna vec...

moni1412
autor
27. aug 2008

dadi ved my to berieme v poho, neboj 😉

dadulienka2404
27. aug 2008

dakujeeeeeeeeeeeeeem moni 😉 😉 😉 ja ma vsetky pokrstene cize asi tak

dadulienka2404
27. aug 2008

pridala som niekoko fotiek mozte kuknut. 🙂 🙂 🙂

avanka
27. aug 2008

Dadi, v pohode......nic sa nedeje...... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

moni1412
autor
28. aug 2008

dadi super fotocky 🙂 kto bol krstna? nie tvoja segra? dost sa podobate 😉

dadulienka2404
28. aug 2008

nie nei moja sestra prakticky v papieroch ano ale na krste boal kamoska pretoze sestra je v rakusku tak preto 😉

sandrika
28. aug 2008

ahojky už som tu dávno nebola...
ako sa máme???
Aj my mame nové foto...
my sme nekrstili nechám tona nom , keďbude väčší , lebo sme sa nevedi dohodnúť 😉

moni1412
autor
28. aug 2008

dadi jaaaj, tak som sa sekla. ale podobate sa s kamoskou 😉 😀

sandri pocula som uz aj take nazory, ale nam napriklad na nauke pred krstom povedal farar ze keby rodicia nechavali vsetko na detoch nech sa rozhodnu ked budu väcsie, nevedli by napr. ani pisat, citat, pocitat..... ale ved hej, ked by mali byt kvoli tomu hadky, radsej zaradit neutral 😀

dadulienka2404
28. aug 2008

babenky som zufala.maly v kuse place boli sme na pohotovosti ma anginu.neviem ako mu dat pit ani ako aby prestal plakat.najlepsie je na tom to ze dnes o 12.30 som s nim bola u lekarky a ked mu pozrela do hrdla nic nevydela ama ho cele zahnisane.boze co s nim mam robit aby neplakal a nieco zjedol teda vypil sak ked nebude pit tak schudne.viem ze ho to boli neviete nahodou ako mu dat aspon pit???

graziela
28. aug 2008

Joj, Dadu, to mi je luto, ze mate choreho malickeho , ale osobne ti poradit neviem, lebo nasa strarsia Saska bola do roka uplne zdravucka, takze neviem anim, co by som si ja pocala s takym malinkym choruckym... ☹
Ja som inac dnes tiez sa chystala ist k nasej dr., lebo Jurko uz viac ako 3-4 dni pokasliava a rano ma väcsinou hlieny a chrapci mu v nosteku..lenze obisla som naprazdno, na dverach bolo napisane meno zastupujucej dr. Tak dufam, ze sa to do utorka nezhorsi...lebo teraz je vlastne o tie 2 sviatky predlzeny vikend...Dadu, prajem skore uzdavenie drobceka, skus nakuknut do temy BABATKA, mozno tam nieco najdes a niekto ti poradi...A co vlastne dali malemu na pohotovosti, nejake lieky? a teplotu nemate?

dadulienka2404
29. aug 2008

vies co graziela ten plac sa nedal zniest plakala som aj ja vedela som ze ho to boli nakoniec som mlieko odstriakala a dali sme mu sice nie vela mozno 30ml ale na striekacku.preligoval a plakal ale aspon nebol hladny a este 10ml caju.zaspal a spal az do noci.-pod vplyvom dithiadenu.bala som sa co bude ked sa zobudi ale na moj udiv neplakal a som ho nakojila.cez noc 2krat a spal.na pohotovosti mu dali penbene.S tym nostekom to mame aj mi a lekarka povedala ze s tym Physiometrom mu mam nos preplachnut a vycistit takymy hendymi kvapkami,dostala aj akesy kvapky Fenistil ale tie neviem naco pretoze este ma aj Sor v ustach.Ja mam sice tri deti ale neboli takto chore aspon nie ked maly mesiac citila som sa taka bezbranna.manzel ho mal asi 3 hodiny na rukach len aby spal... 😉 😉 😉 uz dufam ze zaberu antibiotika.mna len stvalo ze ta zastupujuca lekarka to nevidela a pritom kazdy ju chvali aka je super.A stym vikendom mas pravdu ja som tiez preto isla za lekarkou pretoze som sa bala aby sa jeho dychanie nezhorsilo .aj tak som skoncila na pohotovosti.

dadulienka2404
1. sep 2008

baby zalozili ste temu a dajak to tu upada preco???? ☹ ☹ ☹

avanka
1. sep 2008

Dadi, vies, je predlzeny vikend........
Inak ako mate? Jakubko uz je zdravy?

graziela
1. sep 2008

Ahojte,
Dadi, dufam, ze Jakubkovi sa uz dari lepsie, ved ako vidim, si poriadne vybavena lekarnickou 🙂
My sa chystame k dr. zajtra a vo stvrtok ideme na 2.sono noziciek, tak dufam, ze bude vsetko OK.
Inac, mi poradila moja znama sestricka na ten kasel davat fenistil kvapky, rano aj vecer po 6 kvapiek.Tak davam od vcera vecera, uvidime, ci nieco zaberie...lebo zatial nic...
Nas Jurko vcera ukazkovo spinkal v noci, zaspinkal pred 21 a na krmenie vstal az nad ranom o pol 5...takze keby som isla spat s nim, tak by som sa vyspala krasne do ruzova...no ale kym ja zalahnem do postele, je uz väcsinou 23,00 hod.Niekedy po veceroch varim na druhy den, aby sme sa doobeda nenahanali, no a okrem toho, kym sa nasej starsej dcerke uraci ist vecer spat... ☹ No ale teraz uz musi skor, kedze prazdniny sa dnesnym dnom koncia...a ja sa priznam, ze sa aj tak trochu tesim, ze uz opät skolka... 😅

lubkagaa
1. sep 2008

Ahojte babenky, dlho som tu nebola, nestihala som. Najskor statnice, ktore som nastastie v pondelok urobila, potom sa u nas robila terasa za domom, co je teraz pre mna a drobca na nezapolatenie. Ked potrebujem, dam ho do kocika a sup von na terasu, kde mi prespi pekne aj tri hodinky. Este siuce o pravidelnom rytme sa neda hovorit, ale dako sa k tomu dopracujeme.
Uz ale celkom len nekojim, lebo dako malemu bolo malo mliecka, tak uz dokrmujeme, aj nam zacal priberat, akurat zajtra ideme k pani doktorke, tak uvidim, ako to dopadne.
Inac mi aj hovorila znama doktorka, ze je teraz velmi rozsirena angina.
Inac aj dalsia vec, babenky, vy ste zaockovane pŕoti zltacke B? Lebo co som sa rozpravala so znamou, tak to velmi odporuca, hlavne ked mame drobcov, jedine ak sme kojace, tak este nemozeme byt okcovane, ale potom rozmyslam, ze sa radsej dam zaockovat.

lubkagaa
1. sep 2008

dadulienka: ako sa drzka maly? Dufam sa poliecil. A chcel ti napr cumlik, ked bol chorucky?

geegee: gratulujem k drobcovi. 🙂