Diskusia pre úspešné ex-rizikovky

moni1412
8. júl 2008

Tak, odteraz sa ex rizikovky, teraz uz mamicky, budu stretavat tu. na podnet grazielky, ako spravne poznamenala - uz bola ta tema o niecom inom, tak nechame ju pre sucasne rizikovky a vy babenky, sup sem 🙂

avanka
19. nov 2008

Dadi, ak mozem aj ja mam na to prekusavanie rovnaky nazor ako Graziela, a v neposlednom rade mi to pride brrr 😅 predstav si, ze by to niekto robil tebe, ci by si to zjedla...ale to je len moj nazor, kazda mama si mysli, ze robi pre svoje dieta to najlepsie 🙂
Inak my sme dnes boli na dalsom ockovani a na poradni....o 4 dni mame 5 mesiacov, 7460 g a 68 cm 🙂
Bavili sme sa aj o prikrmovani...doktorka povedala, ze uz mozme zacat, ale ak nechcem, staci aj o 3 tyzdne...takze prvu mrkvicku si dame na Stedry den, aby aj Lukynko mal vianocne menu 😀 😀 😀
A o kasiach mi povedala, ze az, ked bude mesiac jest zeleninkove prikrmy uz aj s maskom, takze najskor od ukonceneho 7 mesiaca a len ryzovu, ktora sa zaraba s vodou. Ze ak kojim, v ziadnom pripade nedavat UM

moni1412
autor
19. nov 2008

ja sa pridavam k tomu predzuvaniu..... minule tu bola kamoska s malym, o nieco starsi od Deniska. a tiez to robila. prislo mi to take, ako avi pise - brr..... 😒 ale kazda mamina vie co moze a co nie. a na druhej strane zasa myslim ze mamicka taketo veci mloze. horsie keby to robil ktosi iny drbcovi 😖

graziela
19. nov 2008

Ahojte,
Avanka, s tymi prikrmami budem postupovat presne tak, ako ti radila doktorka...az po mesiaci zeleninkovania a ovocickovania dame mäsko...a kasicku najskor len ryzovu, tak som to robila aj pri dcerke...Minule som bola okukavat v lekarni, ci mavaju aj take do vody, lebo umele mlieko davat nechcem a svoje by sa mi asi odstriekavat nechcelo...ale ked budem robit zemiakovu kasicku, to sa prekonam a asi odstriekam... 😲

moni1412
autor
19. nov 2008

my sme tiez zacinali takto prikrmy - zeleninku, ovocie a o mesiaci mäsko, uz skusam aj detske susienky, kasicky 🙂

geegee
24. nov 2008

jezismaria ze predzuvanie...fujtajbl...clovek sem kukne po dlhej dobe a vy taketo temy 😀

Idem vas precitat, ako sa mate 🙂

U nas sa rastie ako z vody, aj ked na MAtuska sa Tomino nehrabe, ten mal 7 100g v 10 tyzdnoch 😀 Tominko ma teraz 7kg a ma 3 mesiace.
Stale je na odsatom MM, uz som presla aj zapalom, alebo zapchatym mliekovodom, humus to bol, nastastie ma MM kamosa porodnika, tak mi prisiel pichnut oxytocin az domov 🙂

tonicka
24. nov 2008

ahojte, graziela, pokial viem tie do vody su preto do vody, lebo uz obsahuju umele mlieko 😅 Neviem ci sa ti nechce len kupovat umele, alebo vobec nechces dat umele.. Ja som kupovala tie na vodu a ma to prekvapilo... ale neboj, kojime sa dodnes 😀 😀

avanka
24. nov 2008

Grazi, presne ako pise Tonicka, aj mna to zarazilo, lebo som sa doktorky pytala, ze mam 2 ryzove kase od Nestle, ktore sa zarabaju bud s materskym alebo s umelym mliekom a ze neviem, ci kazdy den odstriekam napr. 150 ml na tu kasu, tak ake mlieko mozem pouzit a ona na to, ze si mam v lekarni kupit kasu, co sa zaraba do vody a ze ked kojim, nesmiem podavat UM 😝
Potom ma vsak napadlo, ze v tej kasi uz predsa UM je 😀
Ale zase si myslim, ze ta trocha Um v tej kasi snad nasim detom neublizi...
Geegee, ako zijes?

avanka
24. nov 2008

Inak, ja mam uz treti krat odkedy kojim, zapal prsnika, stale toho isteho...len tentokrat to chcem bez ATB, tak papam Brufen

ditka1
25. nov 2008

ach jaj baby ako vam zavidim ☹ my sme este len v 27t-prepacte ze sa sem motam k vam ale tak si tu citam a uz by som chcela aj ja byt tu ☹ niekedy si mysli,ze to hadam ani nezvladnem obcas ma chyti taka depka a smutok,ze este nejako vydrzat...aspon tych 11t este...ah boze

avanka
26. nov 2008

Ditus, neboj, o chvilku mas po tom 🙂 🙂 🙂
S psychikou sme na tom boli mnohe podobne ako ty, musis mysliet pozitivne, ved uz mas pred sebou len nejake 3 mesiace a to ti ubehne ako voda 🙂

graziela
26. nov 2008

Avanka,
ja som Jurkovi este ziadnu kasicku nedavala, zatial sme vyskusali len na obed mrkvicku, zemiacik, petrzlen, dnes papal 1.krat jablcko...postupne budeme pridavat dalsie druhy zeleninky a ovocia a po mesiaci aj mäsko...Zatial mu chuti vsetko, spapka tak pol poharika, zo zac. som ho hned po spapkani este aj nakojila, teraz vydrzi po papke aj hodinku, takze ho teraz krmim neskor po spapani...a to väcsinou potom ide hajat...
My sme mali ist vcera ockovat, ale na mna akosi cosi lezie, uz 3.den ma akosi pobolieva hrdlo, taky drazdivy kasel mam, tak sa napajam cajika s medikom a citronom, inhalujem nad eukalypt. balzamom a tak...ale mam pocit, ze dne je uz lepsie...no namiesto toho ma strasne boli prave koleno, aj clenok mi akosi opucha, nemozem si ani cupnut, tak mastim aj to...hadam to do tyzdna prejde...mna asi porazi uz z toho...stale nieco mam... ☹
Inac, vcera som 1.krat jedla mandarinky, dufam, ze Jurkovi nenarobia neplechu...ja sa este stale kontrolujem, co mozem a co nemozem zjest kvoli Jurkovi, ale povedala som si, ved nejake vitaminy musim prijimat aj ja, nielen stale to iste, jablka, banany...a teraz to bude vsetko dookola rozvoniavat mandarinkami, pomarancami, kiwi..no a nedaj si..tak to idem teraz otestovat...a dnes manzel varil mnamkovu sosovicu, aj z tej som si dala...to som uz minule ochutnavala troska a nic sa nedialo, tak hadam to bude ok...este musim vyskusat kapustnicu, lebo na vianoce by som malemu nechcela narobit problemy...aspon budem vediet, ci mozem alebo nie...a uz aj pomalicky davam do varenia aj cibulu..doteraz som ju nahradzovala porom, ale myslim, ze uz teraz je to v pohode...a aj karfiol som uz jedla...aj malemu som minule dala do jeho polievocky, ale to len take drobne kusocky...
Ditka, ako pise Avanka,
musis mysliet hlavne pozitivne, to je zaklad!!!!Neboj, vydrzite to, musite!!!To je normalne, ked ta obcas chyti depka...ked ti bude najhorise, naskoc na konika (modreho) a uvidis, hned ti bude lepsie 🙂 Ved vies, ze nie si sama, kto ma podobne problemy ako ty... mne konik a babenky spolurizikovky vzdy pomohli, len si nezufaj...uzivaj si chvile, kym je miminko este v brusku, snaz sa byt v pohode, vela oddychuj...skus si len predstavit, ake by to bolo, keby si mala teraz chodit do prace a stresovat sa...to by si hadam ani nechcela...ja pravdupovediac na pracu ani nepomyslim...odvtedy ako som ostala doma na PN (zac. februara), som si na pracu spomenula mozno tak 3x... a vobec mi nechyba 🙂 🙂 🙂 teraz su prvorade nase deticky a zdravicko...tak sa drzkajte 🙂 🙂 🙂

avanka
26. nov 2008

Grazi, a ako ti papal Jurko prvykrat? Islo vam to?
Ja chvalabohu jem od 6 tyzdna vsetko od kyslej kapusty az po strukoviny, my vsak ani len z daleka netusime, co je to bolest bruska 🙂
A este stale kojis?

graziela
27. nov 2008

Ahojte,
Avanka,
ja musim Jurka pochvalit, 1.mrkvicka mu chutila...spapal cca. 3-4 KL uvarenej, vymixovanej mrkvicky a postupne som davku zvysovala...teraz po takmer 2 tyzdnoch sme este stale nenahradili uplne obednajsiu davku, vzdy ho este dokrmim mojim mlieckom, teda nakojim...niekedy hned, ale niekedy vydrzi aj hodinku po papke...a ano, stale kojim, comu som velmi rada a chcela by som do roka, ak to vydrzim s tymi bolestami dovtedy...myslim tu artrozu...posl.dni je to dost bida...
A vy ste uz zacali s prikrmami alebo len planujete?

avanka
27. nov 2008

Grazi, doktorka povedala, ze uz by sme mohli zacat, ja som sa musela zatvarit asi dost zhrozene, ked potom povedala, ze mame este 3 tyzdne cas, takze to by mal maly 5 mesiacov a 3 tyzdne, co sa mi zda malo 😅 ved som aj hovorila, ze bez jedla cez den v pohode vydrzi aj 4,5 hodiny (no niekedy sa mu zdaju aj 2 hodky vela) a ona na to, ze to je o mineraoch, ktore mu mozu chybat, lebo je velky a prudko rastie (ved uz mame 68 cm)
Tak teda zacneme na Stedry den, Luky bude mat 6 mesiacov a 1 den, ale velmi sa na to netesim...je to sice nova etapa, ale mam pocit, ze tym stracam to malinke babatko 😢 neviem to vysvetlit, ale snad si ma pochopila
A inak mas moj plny obdiv, kojit cez bolesti...

graziela
28. nov 2008

Avanka,
chapem, ako si to myslela s tym dokrmovanim...podla mna, nie je sa kam ponahlat, ja by som to najradsej tiez oddialila, ako by sa len dalo...ale ked mne to uz bolo aj tak luto, ked sme my jedli a Jurko naprazdno prehltal, normalne mu az slinky tiekli...Ale to nebol hlavny dovod, preco sme zacali...skratka si myslim, ze uz bol na to pripraveny a neboj, ono to bude stale tvoje malicke babätko, ktr. ti bude stale ziadostivo kukat do vystrihu a tulit sa ku tebe...ono vie, ze najlepsie je mliecko od maminky... 🙂
Nas Jurko je taky podareny..ked sa uz blizi cas krmenia a ked sa hrame v takej polohe ako ked ho kojim (väcsinou po leziacky), tak ma tak zacne tahat za tricko a tulit sa ku mne... a aj take podarene typicke zvuky vydava...vtedy neodolam...je to take krasne...
No a tie bolesti a kojenie...no, co uz narobim...vies, velmi mi na tom zalezalo a aj zalezi, aby som maleho kojila, takze ja to beriem tak...aj ked to je na ukor niecoho ineho, verim, ze to stoji a bude stat za to...

graziela
6. dec 2008

Ahojte,
nejako nam to tu viazne ☹ Normalne som nemohla najst nasu temicku, taka je zanedbana... 😖
Co mate noveho, ako sa vsetky mavate, pripravujete sa uz na Vianoce?Ste zdravucki, pekne papkate, priberate?
Budem rada, ked sa ozvete...aby som tu neviedla monolog... 🤐

avanka
7. dec 2008

Grazi, v poslednej dobe sa tu bavime len my 2 😀 😀 neviem, kde su vsetci....uz aj mne chybaju debaty v tejto temicke 🙂
my sme zdravi, stale vyusmievani......az sa vsetci cuduju, ako sa Luky na kazdeho smeje..je to spokojne dieta....ako sa to vravi? ze dieta je odrazom svojej matky? Lebo u nas to sedi na 100%
Ja uz pomalicky zacinam piect na Vianoce, mam na plane viacero druhov, tak aby som to stihla a tento rok peciem este aj pre nasich, lebo mamina bude po operacii oboch ruk....tak sa musim snazit 😀
Inak nove nic, snad len, ze prerabame Lukaskovu buducu izbicku, vratane novych omietok, dveri a plavajucej podlahy, tak tu mame trocha chaos 🙂
Na stenu idem malovat krtka, ktoreho zboznujem

http://www.predlohy.sk/tovar/krtko-s-lopatkou-p...

A vy co nove?? Inak posledne 4 noci sa mi Lukasko zacal budit v noci kazde 2-3 hodiny, zeby to nieco znamenalo?

graziela
7. dec 2008

Ahoj Avanka,
jeeej, ten krtko je kraaasny 🙂 Ja som tiez vzdy chcela krasnu detsku izbicku pre nase deticky, no zial, neda sa vsetko naraz...dcerke sme kupovali minuly rok novy nabytok, aby mala uz aj stol, ked pojde do 1.triedy, no a malovali sme pred 3 rokmi, ked sme sa nastahovali do bytu...chcela by som jej izbicku tiez nejako vynovit, mne sa vlemi pacia take motivy detske, ale neviem, kto by sa u nas na to podujal... vraj take malovanie je riadna makacka a moj muz by asi nemal tolko trpezlivost...no, mozno ho este ukecam..ked Jurka prestahujeme ku Saske do izbicky...
Nas Jurko je inac tiez velmi pokojne a spokojne dieta, vsetci nam ho zavidia 🙂 My nemame problem s nim chodit po navstevach, absolutne sa neboji ani cudzich ludi, ma velmi rad spolocnost, aj velku, na kazdeho sa rehoce, skoro stale a nahlas...je taky maly smejko...je to nase slniecko 🙂 🙂 🙂 A aj dcerku sme mali taku vysmiatu, ale nerehotala sa tak nahlas ako Jurko...jemu staci sa len prihovorit, usmiat sa na neho a uz sa rehoce 🙂
Ja sa tento rok na Viacnoce nechystam moc piect...aj tak to nikdy nema kto zjest ☹ Ale urcite budem robit manzelove oblubene zltkove rezy, vanilkove rozteky, grilazky a mozno este zerbo rezy a hotovka, zopar kolacikov kupime, aby sme mali aj medzi sviatkami pre navstevy, ale zbytocne nebudem vela vypekat...myslim, ze to staci...Inac, u nas su Vianoce a aj obdobie pred vzdy take pohodove, ja to nechapem, ako sa dokaze niekto stresovat, prevratit hore nohami cely byt, len aby bol vsade poriadok a vsetko tip-top, vypekat 20 druhov kolacov a pod...Ja som sa nikdy nezamyslala nad tym, ze ci mam alebo nemam napr.umyte okna pred Vianocami...
A co ma mamina s rukami, ked ide na operaciu?
No a co este u nas nove? Asi ani nic take...Jurko nam krasne papka, nepohrdne absolutne nicim a nikdy, comu sa velmi vytesujem, pretoze dcerka, ta bola a stale je velmi prieberciva, co sa jedla tyka ... takze dufam, ze Jurkovi to papkanie ostane 🙂 Zajtra sa chystam mu urobit spenatik 1.krat...dufam, ze mu bude chutit...
Inac, aj nas Jurko posl. dni akosi nepokojne zaspava vecer, prehadzuje sa, vrti, otvara ocka, akoby ho stale nieco rusilo...neviem, ci ma len zle snicky, alebo to bude brusko...aj dnesnu noc som mala taku divnu...isla som spat az po polnoci, pred 23h. som maleho prenasala z postele nasej do postielky, trosku otvoril ocka, tak som to hned vyuzila, dala som mu cicik (mala som ho uz vecer velmi preplneny, do rana by som nevydrzala, tak by som si inac musela odsat)...No a on sa mi potom zobudil o pol2 a potom este niekedy nad ranom pred 6hod...Medzitym ma este dcerka v noci zobudila, ze ma zle snicky, tak som opät musela ist ju ulozit do postele...Som dufala, ze maly bude spat az do rana, lebo ja ho naposledy krmim tak okolo 20-21hod. vecer a potom sa mi zobudi iba raz okolo 3 alebo niekedy az rano...a teraz, ked som mu dala aj o 23hod.,. tak som myslela, ze stopro bude spat...no i tak...
No a tvoj Luky, zeby sa mu uz malilo ???
Inac, ako si prekonala ten posledny zapal? Zvladla si to bez atb?

avanka
8. dec 2008

Grazi, mne nevadi, ze sa Lukasko budi kazdu chvilu v noci, len rozmyslam, ci s tym zavedenie prikrmu nieco urobi, ved to je predsa na obed 😅 a kasu nam povedala doktorka az od 7. mesiaca, tak neviem...
ved ak sa tak casto budi, potom musi mat aj nekvalitnejsi spanok....a na poradnu ideme az koncom januara...tak neviem, ci mam zbehnut sa opytat mimo poradne, co mam robit....
Ja som mala odjakziva predstavu, ze moje deti budu mat krasnu izbicku, lebo my sme mali vzdy v detskej taku obyvackovu stenu a nebolo to nic moc...
A akosi som si oblubila krtka v poslednej dobe, tak som nasla tuto internetovu stranku a uz som objednavala..vraj to vobec nie je zlozite, tak som sama zvedava, chystam sa na to cez vikend...
My sme inak Lukaskovu buducu izbu zacali prerabat iba minuly tyzden a byvame tu uz 5 rokov, neda sa vsetko naraz 🙂 dolezitejsia bola kuchyna, obyvacka a spalna..
No a ja tam aj tak neplanujem zatial ziaden nabytok, satena, na ktorej bude krtko je biela a zvysne 3 zltucke, na zemi bude plavacka farby borovicoveho dreva, na zemi asi zeleny koberec a nic viac....casom kupime nejake boxy na hracky a zariadovat by som chcela az s prichodom Lukaskoveho surodenca za 2,5 roka....
ono sa ani nijake zazraky v izbe rozmerov 3,5 krat 3 metre robit nedaju
Ved, ked namalujem, odfotim..
Ja som si vcera uz upiekla zlepovane medovnicky, kokosove strapaciky, dnes idem robit kosicky a linecke...mam v plane tak 10-12 druhov, peciem si len suche a plnit budem tesne pred Vianocami, ale ked nestihnem, nic sa nedeje...dolezitejsie je, ze tieto Vianoce budu prekrasne uz len tym, ze mame Lukaska a jeho rozziarene ocka su dolezitejsie ako napecene kolace a umyte okna. 🙂

Mamine operovali zatial len lavu ruku, ma poskodene nervy v karpanych tuneloch, v dlaniach, 17. decembra ide do Blavy na pravu ruku, takze nebude moct robit absolutne nic, tak im chcem aspon takto pomoct

A ty uz davas Jurkovi kasu na noc alebo nie? Luky tiez takto vstaval, jedol naposledy o 7 vecer, potom okolo 2 a az rano....
Lenze ked doktorka povedala, ze ryzovu kasu len do materskeho mlieka a ked maly tak casto papa, neodsajem vela, tak 30 ml a to je zalostne malo...ze UM nedava, dokym kojim, tak tomu sama nerozumiem....

graziela
9. dec 2008

Ahoj Avanka,
ja Jurkovi zatial kase navecer nedavam, okrem obedika, ktr. pozostava zo zeleninky ( dnes mal 1.krat mäsko, kuracie, po takmer mesiaci zelenin.prikrmov), ho iba kojim, tak casto ako si zapyta a este aj po obediku mu vzdy ponuknem cicik, niekedy si da viac, niekedy menej a niekedy mu dam az tak po hodinke...ale je to riadny papkac, vsetko mu chuti..No a tu kasu budem asi az od noveho roka davat, ako pises o 7.mes. Na moje pocudovanie sa Jurko teraz, ako mava obedik zel. budi v noci castejsie a aj sa mu tazko vecer zaspava..ja som uz bola vcera taka unavena, tak som si k nemu o 21h. lahla poumyvana, v pyzame, ze idem s nim spat a ocino ho potom prelozi do postielky...no, tak som ho nakojila a on bambul cely cas tak dzavotal, piskal, rehotal sa..asi tak do pol23, som sa bala, ze este aj starsiu dcerku zobudi....no uplne ho spanie preslo..ja som sa potom otocila na 2.stranu a zaspala som...ani neviem, kedy zaspal on, betarik malicky...sa mi zda, ze cim je starsi, tym viac ma potrebuje...teda mna a moj cicik 🙂 Joj, ale mi to bude srdce trhat, ked ho budem odstavovat od prsnika..najradsej by som bola, keby sa odstavil sam, ako niektore deticky...no, ale zatial si vychutnavam tie nase spolocne "intimne" chvilocky... 🙂
Tak ty si sikovnica s tym pecenim, to aby som uz aj ja zacala suche piect, aby mi pekne uschli...medovnicky asi nebudem, napiekla som aj s malou este minuly rok, pekne sme ich aj vyzdobili a povesali na stromcek...tie ozdobene so snurkou som si odlozila a budeme ich mat aj tento rok na ozdobu, tym nic nechyba...
No, inac, ja som malemu kupila tu ryzovu kasu s mliekom, do ktr. sa dava iba voda...ja by som tiez 2dcl neodsala svojho mliecka kazdy den na kasu...tak to budem riesit tak...nebudem kupovat nemliecne kase a este aj UM, aby som mala z coho kasu spravit...myslim, ze tolko UM, ktr. je obsiahnute v tych mliecnych kasiach, nasim babätkami nijako "uskodit" nemoze...

dadulienka2404
16. dec 2008

ahojte avanka ,,grazi a dalsie...pozeram ze tato tema pomaly upada asi vsetky mamicky pri svojich ratolestiach nestihaju tak ako ja....pozeram ze sa bavite o prikrmovani...jakub ma 4 a pol mesiaca a od 4 som mu zacala davat vanilkove kremiky ako pribinacek apod..tak isto papa jogurty sunarek...jedli sme uz aj kase ale ryzove s ovocim pretoze ma hnacky...zubky este nema ale ma take naliate dasna aje starsne nervozny vsetko by kusal...hnacky ma pretoze od jedneho mesiaca ma teraz 3 krat hnisavu anginu..cize berie ATB...z coho sme dost na neevy pretoze je maly a uz tolko ATB...ale vravia mi ze si musi vytvorit imunitu pretoze kedze mam viac deti tak donesu hoc ake bacili ...v noci sa budi s placom od 4 nespi a place ,,,proste ked som sa stazovala ze vstava aj 5 krat v noci na jedenie tak to bola malina oproti tomu co robi teraz...nemozem na minutu od neho odist pretoze hned krici alebo place respektive on nevie plakat len akosi vydava taky zvuk ako keby piskal je to smiesne ale aj na nervy..ale dufam ze ten jeho stav co najskor prejde 😉 tie vase babetka su uz take velkeeeeeee 😀 idem hodit nejaku fotku do albumu aby ste videli aj jakubka idem pozriet vase albumiky zatial sa majte

dadulienka2404
16. dec 2008

fotky som nepridala treba ich upravit a ja teraz nemam cas ale potom sa s tym pohram este som zabudla ze kubo vazil pred tyzdnom 7700g..

avanka
16. dec 2008

Dadi ahooooooj, ty si tu veru riadne dlho nebola.... asi mas malo casu a vela starosti, vsak?
Neboj, Jakubko sa polepsi, i ked neviem, ci sa da v takomto veku vraviet o zlom dietati....
Aj my sme si presli nocnym nespanim, proste si mlady pan o 1 v noci zmyslel, ze je dospane a hotovo a plakal a plakal...trvalo to asi 2 tyzdne teraz pohodka, vecer o pol 8 uz spinka a vstava rano medzi pol 8 a pol 9, samozrejme medzitym papame, dnes dokonca len o pol 4 a o pol 7 🙂

Inak je Luky uzasne pohodove dieta, jasne, ze ma vsak aj svoje dni, ked je umrncany, ale kto ich nema...
Tak poupravuj fotky a pozrieme 🙂

A deti ti ho na chvilku nezabavia, aby si si mohla oddychnut?

dadulienka2404
17. dec 2008

ja viem ze akoze nieje zle dieta ale je stale mrzuty dnes sme boli po angine na kontorlu a dalsie ATB...zapal priedusiek no neporazy ma??co sa tyka deti ano pomoze mi hlavne veronika pretoez ked pride tak si ho vezme ale o oddychu sa neda hovorit vzdy treba nieco porobit vcera mala veronika nenormalne vela ucenia tak som sa s nou do pol8 este ucila ..ale co ved bude lepsie kubko podrastie a bude kludnejsi..mam pocit akoby som nedokazala nic stihnut ale nieje to az take zle ved ci mam popratane alebo nie nikto mi to nekontroluje dnes ma mirka vystupenie tak musim niekoho ku jakubkovi zavolat ...ja som prakticky nestastna len z toho ze uz mesiac je chory a neprestava to ...idem ho dat spat a vratim sa upravit tie fotky...

avanka
23. dec 2008

Krasne vianoce a aby sa tato tema viac rozbehla

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

graziela
23. dec 2008

Ahojte,
aj ja vam chcem zazelat vsetkym Vesele Vianoce, pokojnu a pohodovu atmosferu bez stresov, nech nasim deturencom ocka ziaria od radosti a aby sme mali vsetci vsetkeho dosti 🙂 🙂 🙂 🙂

evaviki
31. dec 2008

Ahojky,
tak uz sa k vam mozem pridat 🙂
http://sebastian.petrhingar.com/
Maly je este v nemocnici, ja som dnes isla domov, kedze som tam ochorela. Este ma zltacku, ale v piatok ho snad pustia, tak drzte palce.. 🙂
Inak dodatocne krasne sviatky a vsetko dobre v roku 2009, hlavne zdravicko a drobci nech pekne posluchaju..

avanka
31. dec 2008

Evi, gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeem
Sebastianko je uzasny.......pri fotkach som si pospominala, ked bol nas Lukynko taky malicky 🙂 🙂 🙂

evaviki
1. jan 2009

Dakujeeem..
Lukynko bol malicky? 🙂 Nas krpec mal 2,26 kg pri narodeni a vcera vazil nieco nad 2 kila (2015)..

avanka
1. jan 2009

Malicky, ako malicky....pri narodeni mal 3300g a 49 cm, potom schudol na nieco pod 3000g 🙂 pre nas bol malicky 😀
Rodila si v termine? Spontanne, ci cisarakom?