Dojčenie na návštevách. Ako ste to riešili?

susik77
15. okt 2007

Ahojte, kedy ste zacali chodit s babetkami na dlhsie navstevy? My sa chystame -asi na 4 hodiny a riesim, ako to urobit s kojenim. Som zvyknuta kojit poleziacky-posediacky mi to ide len s vankusom na kojenie a teraz neviem, ci sa mam vypytat kojit u navstevy v spalni-pripada mi to blbe 😎
al. si mam priniest vankus na kojenie a kojit pred nimi?Ako ste to riesili? Al. ste chodili len na kratke navstevy?

sjuzi
15. okt 2007

Ahoj Susik, tak ja som zvyknutá kojiť hocikde, kedy si môj drobec vypýta... Ale chápem, že ak si zvyknutá ležmo, tak to môže byť trošička problém. 😅

A ku komu ideš na návštevu??? Lebo moji rodičia, svokrovci alebo kamoši, všetci vždy absolútne rešpektovali, keď som išla kojiť... aj keď len do kútika alebo i diskrétne pri nich v obývke... a tam sa našlo vžy veľa vankúšov... 😉

Alebo ideš k niekomu cudziemu??? 😉
My sme začali na návštevy chodievať určite až po 6-nedelí...

lenadka
15. okt 2007

susik, ja som ani nie kvoli sebe ale pre malu potrebovala sukromie, ju vsetko rozptylovalo a pila najlepsie ked sme boli sami v izbe v tichu...nikde nebol problem, povedala som ze potrebujem malu nakrmit a hned mi boli ponuknute rozne varianty 😉

kattom
15. okt 2007

susik77 - ked sme cestovali na dlhsie, tak po ceste som kojila v aute na zadnom sedadle /maly papal kazde dve hodiny/.
na navsteve sa nehanbi opytat sa, ci by si mohla ist do inej izby, kde budete mat s babom sukromie. kazdy normalny clovek to pochopi a urcite ti dovoli na chvilu sa niekde zavriet, kde mozes dat babu bez stresov napapat. 🙂

dadulka19
15. okt 2007

susík,moja malá potrebuje pri kojení kľud,lebo inak sa stále obzerá....pred svojimi kojím normál(samo,že musia trochu stíchnuť),no a inak poprosím o inú miestnosť,aby sme boli samé nerušené...je to úplne o.k.,som si istá,že Ti vídu v ústrety,len si povedz,čo potrebuješ.....aj ležať 🙂

anielik
15. okt 2007

susik aj mz kojime po leZIAcky, ale ked sme mimo domu matulko je navyknuty na klasiku..nema na vyber...ja by som to pomaly trenovala.
My sme v 4roch mesiacoch museli ist do mnichova a to bolo 9hodin v aute...a vzdy som kojila v zadu v aute...neviem ako by som riesila neustale sedenie...
skus i doma raz za cas to zmenit...

drzim palceky

lucqa
15. okt 2007

Ahoj susik, ja som tiez zo zaciatku kojila len po leziacky, len ma potom nebavilo chodit len na kratucke prechadzky a vzdy sa domov vratit na kojenie a tak som hladala najpohodlnejsiu polohu po sediacky, aby sa mohol maly najest hocikde. Tiez mi to najprv neslo, ale teraz nakojim maleho hocikde, aj na navsteve, a aj v nakupnom centre rovno medzi ludmi. Skus si najst nejaku polohu bez vankusa. A potom, cim je babo vacsie, tym sa lepsie drzi a aj same sa pritiahne do dobrej polohy (aspon teda moj maly je taky) 🙂

katka76
16. okt 2007

susik, kojenie je fajn najma vtom, ze sa mozes zdrzat a babatku das papat zakazdym, ked si vypyta.
na navsteve sa vzdy opytam, ci mozem ist a vzdy vyjdu v ustrety 🙂 . vcera sme boli s kamosmi v podniku, tak som si dala stolicku obdalec, dala sa chrbtom k ostatnym a mala sa napapala

digysa
30. dec 2008

Tak ja som kojila u vsetkych mojich znamych v ich spalni. Vsetci mi vysli v ustrety. Dali mi vankuse, ztvorili spalnu, pustili ukludnujucu hudbu.....uplna pohoda.... A to ja som nekojla nikdy po leziacky....ale sukromie som vzdy vyzadovala. Ja som jedna z tych, co jednoducho nevytrci prso kdekolvek....
Sice je to prirodzene kojit, ale pre mna je neprirodzene, ak by malo vidiet moj prsnik kazde 2 hodiny kopec neznamych ludi....na to som prilis hanbliva. 😅

stvura
30. dec 2008

Ja nie som hanbliva, kojenie mi pripada uplne prirodzene, takze nemam problem kojit kdekolvek. Maly je jedak, nevyzaduje nejako extra klud, no prilis hlucne prostredie pri kojeni nevolim aby ho nerusilo.

ingulka
30. dec 2008

ja tiez ked som u znamych, tak ich poprosim o ich spalnu... a v pohode malu nakojim.. a navsteva pokracuje 😉 inak by som z domu ani poriadne nevystrcila nos 😉 mala si pyta cez den cca. kazde 3hod...

tonicka
30. dec 2008

ja som do roka kojila hoci kedy a hocikde, teraz sa vacsinou presunieme, ale to je preto, aby mala nepytala hocikde a nedajboze netrhala zo mna tricko 😅 , ale ked sa neda presunut a je čas na mliecko, tak dam.... len u nas su to uz po vacsine blbe reci a otazky, ze to este kojis a do kedy budes a tie ma rusia 😉 😀

sirinka
30. dec 2008

ja som kojila hocikde aj na navsetvach, to sme v podstate chodili od jej narodenia bez problemov. ak je to niekto blizsi tak sa kludne opytaj, ci by si si mohla s malou niekde lahnut.