Druhorodičky. Podeľte sa o svoje dojmy!

mercy
3. nov 2008

Chcela by som založiť túto tému, aby sme mali šancu porozprávať sa o druhých tehotenstvách v poradí, keď už nie je všetko nové a zároveň to môže byť také iné...Mne veľmi chýba taký kontakt s bábätkom, ako som mala pri prvom synčekovi, nemám na to toľko času, neprežívam to tak...A niekedy neviem, či to nie je na škodu.zase som pokojnejšia ako pri prvom nemám stresy z rôznych testov, beriem to pragmatickejšie...Budem rada, ak sa zapojíte s vašimi dojmami a pocitmi z druhého bruška vo vašom živote🙂

mamamima
16. nov 2008

Ahojte, tak aj ja sa k vam pridam 🙂

S tym, ze to nie je taka romantika ako pri prvom, to je pravda, ale ja si uzivam toto tehotenstvo skoro ako prve, a to som si na zaciatku ani nemyslela, len uz by som chcela radsej babo ako brucho, uz mi zacina zavadzat 😀
Ale viem hlavne to, ze je velky rozdiel v tom, ci ste tehotne ked ma vase prvorodene len nejaky rok, ci dva aj kusok, alebo 4 a viac ako moja princeznicka, lebo ona je uz samostatna a je to super, takze mam aj chvilky pre seba...
Viem to porovnat, lebo som bola tehu aj kratko po natalkinom 1 roku a to bolo poriadne narocne obdobie, este som ju kojila, potrebovala ma vtedy najviac a nosit dieta na rukach aj s bruskom teda nie je sranda a nanajvys dost nebezpecne...to tehu nam ale nevyslo ☹ a toto si opat uzivam skoro ako prve, len tolko nenakupujem kedze mam kopu veci po malej 😀

jarka82
16. nov 2008

Ahojte aj ja napisem no prve je vzdy prve to druhe je ine aj ked pre mna je aj toto vynimocne tym ze cakame dvojicky a neviem co a ako ale dufam ze to zvladneme bez problemou a hlavne porod pojde hladko a rychlo... 😅

evka
16. nov 2008

Ahoj lyongirl dakujem za odpoved,no dufam,ze ani ja to druhe nebudem mat nejake 4kg 😅

lyongirl
17. nov 2008

😉

tilly
2. máj 2009

ahojte, chcela by som obnoviť túto tému 😉

pridá sa niekto?

dinduska
2. máj 2009

ahoj tilly jasne 😀

sisinka76
2. máj 2009

ahojte, aj ja sa rada pridam 😉

miabla
2. máj 2009

Ja tiež 🙂

sisinka76
2. máj 2009

jeej, miabla, tebe sa to uz krati 😉 moja segra ma termiin 10. maja a uz hysterci. ale ona je prvorodicka, takze to chapem 😀

miabla
2. máj 2009

Aj ja sa chvíľami cítim, ako prvorodička, hihi 😀... Na ten prvý mám už len matné spomienky 😵 ... Veď kukám na Vás babuľky, že ešte máte toho pred sebou dosť, ale ja som už veeeeľmi netrpezlivá 🙄

sisinka76
2. máj 2009

ja mam teda zive spomienky na 1.porod, bol krasny a veeeeeeelmi rychly. keby aj tento bol taky, hmmmm 😵
ale toto tehotenstvo je od zaciatku uuuuplne ine ako prve, co sa tyka pocitov, stavov, prezivania.
mate niektora problem s nadchou? ja mam stale upchaty nos, doktor tvrdi, ze to je v tehu normal, ale neviem si predstavit, ze pojdem rodit s takym upchatym nosom 😖 co budem dychat ziabrami? 😀

miabla
2. máj 2009

No na to, že prvý bol krásny si pamätám aj ja 🙂 - darmo prvý krát - je prvý krát 🙂... A či bol rýchly - to neviem, ale bol asi v norme, od začiatku po koniec asi 12 hodín, takže to nemohlo byť hrozné 😀... Jediný nepríjemný zážitok mám z medikov, čo stáli okolo a kukali ako mi doktor púšťal vodu (brrrrrr - a že čo som taká napätá) 🙄 ...
Ale tento druhý, bude tiež svojim spôsobom "prvý", bo máme "nového tatina" (som rozvedená).. A s tým rozdielnym tehu som tiež na tom podobne - neporovnateľné s prvým. Už som ako slonica, kríže, brucho - spať mi nedajú, ranná nevolnosť sa zmenila na celodennú a trvá dodnes 😝. Upchatý nos mávam tiež, ale myslím, že je to u mňa skôr spôsobené tým rýchlim prechodom "zima-leto" 😀. Takže Sisi do októbra trénovať dýchanie pod vodou, možno sa vyvinú i žiabre 😀

sisinka76
2. máj 2009

u mna bol rychly dost, muz ma doviezol na Kramare o 11, aj to som frflala, lebo som necitila ziadne kontrakcie a chcela som ostat doma. ale plodova voda odtiekla a tak som musela posluchat 😀 potom som ho poslala do roboty, vraj naco tam bude so mnou, medzitym som citala, lustila krizovky a mala len jednu jedinu kontrakciu za cele to cakanie. okolo 15 prisiel doktor, vysetril ma a vraj idete rodit. taka prekvapena som volala muzovi, nech dojde, ze uz idem rodit. dorazil o 15.45, to som uz po svojich sa dopravila pomaly na salu a drobec sa narodil 16.05. takze pre mna to bolo neskutocne rychle a okrem jednej kontrakcie a potom samozrejme uz tlakov som necitila nic 🙂

sisinka76
2. máj 2009

a to dychanie skusim natrenovat 😉 a myslim, ze mojmu synovi sa pomaly uz aj vyvinu, ten keby mohol, bol by vo vode nonstop 😀

miabla
2. máj 2009

Záááááááávidím 🙂, ja som na vzdychárni okrem seba popočúvala hádam aj 3 ženy, kým som prišla na rad 😀 ... Ale doktorka ma chválila, - vraj ako dobre tlačím na prvorodičku 😝 (taká pyšná som bola, že až 😅 ) - bodaj by nie, skoro som oslepla od toľkej literatúry za tých 9 mesiacov 😀

miabla
2. máj 2009

Môj je vodnár, no ale taký strach zo sprchy, ako on má, si ešte nevidela 🙂 ... Aj kúpať sa smieme len dovtedy, kým nie je všetko poumývané a rýchlo z vane - a to máme 4 roky, ha! 😀

sisinka76
2. máj 2009

aj ja som mala toho nastudovaneho dost, niekedy to vsak nie je na osoh, lebo potom zena chce byt "ucebnicova" a dopadne to este horsie, poznam 😀
miabla, ty si priamo z RS? mam odtial spoluziacku z VS. robi v TV locall a aj regionalne spravy pre Markizu, mozno ju aj poznas

miabla
2. máj 2009

Tak-tak - a potom si myslíme, že inak, ako sme o tom presvedčené to ani byť nemôže 😀, čo už keď sme trvdohlavé 😒 .. Len teória v kombinácii s praxou majú ten správny zmysel 😀 .. Uhm, pochádzam priamo z RS, len pred pár mesiacmi sme sa presťahoval i- trošku mimo... Možno poznám, keď nie podľa mena, "z videnia určite"... 🙂

sisinka76
2. máj 2009

mimo RS? ale ostavate v okrese? inak, ona sa vola Beata K., taka blondina, ma syna, myslim, ze Filip ma uz asi 4 roky.
Samko sa zobudil, tak ideme sa niekam vyvencit 😉
pekny zvysok dnicka zelam, vecer ak bude cas, zastavim sa tu 😉

miabla
2. máj 2009

Uhm, sme o 40km ďalej, ale v okrese 🙂 ... Bea, bea, niečo mi to hovorí, no neviem a klamať nebudem 😀 .... Tak bežte a nech Vás slniečko nespečie... Možno budem aj ja - bo spávam už málinko... Papa zatiaľ.. 😵

tilly
3. máj 2009

aj ja mám stále plný nos...

miabla, aj vy máte 4 roky rozdiel, aj my tak budeme, som zvedavá, či bude krpec žiarliť a ako to žiarlenie zvládneme, lebo on je jedináčik v celej rodine, jediné vnúča a pravnúča, takže je strašne rozmaznávaný...

ozaj, dojčili ste prvé dieťa? myslíte, že aj druhé budete?

miabla
3. máj 2009

Ahoj tilly - veru 4 - a už teraz sa mi zdá, že ani nie tak žiarlivosť, ale snaha o získanie pozornosti nemá medze... sme ako chvostík jašteričí 🙂, ešte aj na záchod musíme ísť dvaja (traja) 😀 ... S tým jedináčikom sme na tom rovnako, a to máme 3 staré mamy 🙄 ... Ja som Sebiho kojila len tri mesiace a predpokladám, že ani teraz to nebude dlhšie - pravdu povediac ani dlhšie veľmi nechcem (možno je to blbé, ale mne to vôbec nebolo príjemné - som dosť citlivá ☹ - v "onej" oblasti) ...
Páči sa mi Tvoje "motto" 🙂 - doteraz bol len citrón, je na čase dať si tequilu 😉

sisinka76
3. máj 2009

ahojte 😉

tilly, ja som dojcila 13 mesiacov a ak sa podari, chcela by som aj druhe.
a k tej ziarlivosti, segra ma 2 dievcata, ked porodila druhu, Miska mala 4 roky a 3 mesiace a ziadna ziarlivost, od zaciatku mamine pekne pomahala a bola maximalne pysna, ze je velka sestricka 🙂
na druhej strane, mam kamosku, ktora ma rozdiel 2 roky a 1 mesiac a tam sa ta ziarlivost teda prejavila, musela dokonca strazit maleho, ked bol v kociku, aby mu starsi neublizil. a ten mal akurat obdobie vzdoru, tak si to viete predstavit, ake to bolo. ja si myslim, ze ten rozdiel 3 a viac rokov je potrebny, nakolko starsie dieta uz je v mnohom samostanejsie a rozumnejsie 🙂

tilly
3. máj 2009

domčo nie je taká prísavka, ale zabaviť sa sám nevie... takže to bude tiež boj o pozornosť...
ja som kojila 18 mesiacov a chcela by som aj druhé tak, no uvidíme, či sa zadarí...

ty si za chvilku aj tú tequilu môžeš dať 😉 ja si musím ešte počkať...

miabla
3. máj 2009

To máte super, že ste tak dlho kojili, mne sa všetko zapálilo,(preto tá "averzia") čo sa dalo a potom už aj mliečko došlo, takže som ani inú možnosť nemala. To s tou žiarlivosťou určite závisí aj od "osobnosti", Sebi je skôr taký pomocníček, takže mi bude v pätách non-stop, len aby sme potom predčasne neprikrmovali aj čokoládou alebo keksíkmi - ako poznám jeho zmysel pre spolupatričnosť 😀 . Oči uši na stopkách - tak som na to zvedavá... A s tou tequilou počkám na Vás, dáme si ju spolu 😅

zojana
15. máj 2009

ahojte...ja som svojho synčeka kojila 6 mesiacov a stačilo to , potom mi odišlo mlieko z jedneho prsnika tak som prestala kojiť úplne, ale malý dostal čo potreboval, myslím ten základ....teraz čakam 2, oktobra druhe bábo tak dufam, že budem kojiť dlhšie, no uvidime čo a ako nie? držim všetkým palce