Druhorodičky. Podeľte sa o svoje dojmy!

mercy
3. nov 2008

Chcela by som založiť túto tému, aby sme mali šancu porozprávať sa o druhých tehotenstvách v poradí, keď už nie je všetko nové a zároveň to môže byť také iné...Mne veľmi chýba taký kontakt s bábätkom, ako som mala pri prvom synčekovi, nemám na to toľko času, neprežívam to tak...A niekedy neviem, či to nie je na škodu.zase som pokojnejšia ako pri prvom nemám stresy z rôznych testov, beriem to pragmatickejšie...Budem rada, ak sa zapojíte s vašimi dojmami a pocitmi z druhého bruška vo vašom živote🙂

jaduska
3. nov 2008

No druhé (a každé ďalšie) tehotenstvo už nie je také "romantické" ako to prvé...človek už vie, aspoň zhruba, čo ho čaká, aj keď každé tehotenstvo je iné. Teda aspoň u mňa... A to nehovorím o pôrode. Na druhý pôrod som išla s tým, že pohoda, že už viem, čo treba robiť,ako to bude prebiehať atď..... No omyl, celý priebeh od prvej doby pôrodnej až po poslednú bol úplne, úplne iný.... Takže na tretí pôrod sa chystám ako na ten prvý - nič neviem.... 😀

ketyh
7. nov 2008

mersy akurat som vcera nad tym rozmyslala,ze ake je cudne byt druhy krat tehotna.... ani na to tak nemyslim,ani sa drobcovi tak nevenujem a veru si nedavam az taky pozor ako pri prvom 😒 ...
a obcas ma napadne (hlavne ked sa natahujem s malou) ze co ak nahodou potratim,ale nemam navyber lebo byvame na poschodi a nemame vytah,tak ju aspon ucim chodit po schodoch 🙂
a co sa tyka porodu,ten prvy bol 28 hodinovy,neuveritelne vycerpavajuci a ani malinku mi neukazali,takze tento druhy porod je pre mna este viac strasidelny ako ten prvy 😨 sa fakt bojim
no ale dufam ze to casom prejde
a co ty aky si mala prvy porod?

sirinka
7. nov 2008

no super temicka...u mna je to tiez tak, ovela menej si davam na seba pozor, ale sa aj menej bojim...to prve tehu som bola skoro v kuse v strese, teraz to bezi tak rychlo, ze ani nestiham pocitat tt.
no a kontakt s druhym mimim mam tiez minimalny...myslim rozpravanie, hladkanie bruska a urcite je to aj na skodu...nejako na to zabudam...
moje prve tehu vobec nebolo romanticke a ani som si ho moc neuzivala, tak snad teraz bude trosku krajsie...
a porod som mala rychly, tak by mohol byt aj druhy... 😀

ketyh
7. nov 2008

sirinka a kedy sa ti mala narodila? lebo s mojou su rovnako stare a Moni sa nar. 3.8.2007

sirinka
7. nov 2008

ketyh jeeee...to bol presne nas termin, ale my sme trosku predcasne 11.7.2007, takze zachvilku uz ma 16 mesiacov...

zuzana76
7. nov 2008

ahojte prepacte ze vam sem skacem, len som tak nakukla, lebo tiez planujeme druhe babo

Ketyh, ty si z NR a mala sa ti narodila 3.8. 2007, aj moj patrik sa narodil 3.8. , rodila si v NR? ak ano, tak asi viem ktora si, rodila si tak strasne dlho, nie? az vecer okolo 23.00 si porodila, nie?

dannynka
7. nov 2008

ahojte dobra tema 🙂

veru ani ja si toto tehu nejak neuvedomujem,nevenujem sa tak mimi v brusku po pravde ani neni kedy pri dcerke ktora ked je pri mne si stale vyzaduje pozornost 😅

sirinka
7. nov 2008

dannynka je ahoj...ja este stale cakam na tu polievocku 😀

zuzana76
7. nov 2008

ketyh, aj vam ostatnym gratulujem k tehu, ja by som chcela zacat tak v lete buduci rok

ketyh
7. nov 2008

zuzi aj ja si ta pamatam,isla si nakoniec cisarskym ze? akurat som si pozerala v inej teme tvoj album,si sa mi zdala taka povedoma,maly je zlatunky a ako sibalsky ti beha 😉

zuzana76
7. nov 2008

ketyh, ano, cisarskym 🙂 , ale nevadi, hlavne ze maly bol ok. A aj druhy by som chcela cisarsky, mne to celkom vyhovovalo, tusim si raz pisala aj do temy o NR porodnici.

A tvoja mala ako? ved aj ona uz musi byt velka slecna, inak ja by som uz tak chcela byt zase tehotna, ale nechcem sa velmi uponahlat, lebo patko zacal len teraz chodit , asi len pred mesiacom a vlacit ho v rukach a byt este aj tehu, no tak to neviem neviem, radsej este par mesiacov pockam, len aby sa nam potom podarilo 😀

zuzana76
7. nov 2008

kety, ved pridi k nam do temy Levicatka, 3.8. sa narodilo najviac deticiek, sme tam asi 6 babetiek narodenych v tento den 😀

monkula
7. nov 2008

to druhé tehu je úplne iné ako t odruhé..
už vieme, čo si myslieť, ak nás pichne v podbrušku, aha, to sa rozťahuje maternica... jeej ,t onepochodujú črievka, to kope bábetko, ale jedno sa nezmení... ten úžasný pocit, keĎ držíme na rukcáh naše novonarodené bábenko a môže byť a jdesiate v poradí, vždy je to neopakovateľný a neopísateľný pocit... 😵 😵 😵

daducha
7. nov 2008

Tato tema sa mi paci,

cakam druhe babo,sme v 28 tt a veru, nemam cas si to tak uzivat ako pri prvom tehotenstve.Vtedy som vsetko sledovala, studovala, citala vsetko co sa mi dostalo do ruky,kazdy den sa rozpravala s miminkom, hladkala brusko a od 7 mes. ked som bola na PN,som si mohla robit co som len chcela.Uzivala som si ten cas, ked som robila len to, co sa mi chcelo.Ked som chcela spat,spala som, ked som chcela len tak nic nerobit nic som nerobila a tak pod.Bola som schopna v detskych obchodoch stravit hodiny a nebyt limitu na karte 🙂) , nakupovat a nakupovat.Citila som sa skvele a nebyt rastuceho bruska, ani som nevedela, ze som tehotna.Mala som skvele tehotenstvo aj pôrod.Ten sice trval 12 hod.,no mala som pichnutu epiduralku, takze som v podstate ani ziadne kontrakcie nezazila.Do tyzdna po pôrode som ani nevedela, ze som rodila.Vsetko sa vyborne zahojilo.
Teraz je to celkom ine.Ani nestiham sledovat ako plynu tyzdne, len vzdy v piatok si uvedomim, ze sme zase o tyzden dalej.Uz tolko necitam, nesledujem sa,pri nasom 3-rocnom lumpikovi na to vôbec nemam cas. Niekedy si az vecer spomeniem, ze som sa s malym v brusku ani nestihla porozpravat.A je mi to velmi ,velmi luto,lebo viem, ze dalsie tehotenstvo tak skoro nebude, ak vôbec niekedy.Aj teraz sa citim fajn,pre mna je tehotenstvo jednym z najkrajsich obdobi.Som pysna na rastuce brusko,vsetko je take ine a je mi luto, ze za nejakych 10 tyzdnov sa to skonci.No a stale dufam, ze aj pôrod bude taka pohodicka ako ten prvy.Aj ked...caka ma uplne ina pôrodnica,iny doktori,tak uvidime. Aby som nebola prekvapena a nezazila sok 🙂) Zatial zijem v iluzii,ze vsetko pôjde hladko.
A co ma caka po pôrode s dvomi detmi,tak to bude jedna velka sranda 😀 .Hlavne,ked manzel pracuje v BB a my sme v KE.

sirinka
7. nov 2008

daducha tak ta tema po porode zamestnava dost casto aj mna... 😅 si hovorim, ze kym je male v brusku, este stale je to malina...ale na druhej strane, tolko nespocetne vela zien to uz zvladlo, tak iste zvladnem aj ja... 😀

ketyh
7. nov 2008

zuzi uz som tam

lyongirl
8. nov 2008

Ahojte, tak aj ja sa pridám. Prvé tehu som si nenormálne užívala, hneď od začiatku som bola na PN, lebo som sa o drobca bála a bolo mi stále zle, celé dni som preležala na gauči a nič nevládala/teda v 1 trimestri/, ale moc som sa tešila a všetko si chystala. Toto druhé tehu nás trošku prekvapilo, kedže sme ho neplánovali a bolo na začiatku ešte horšie ako prvé, myslela som, že vyvracám aj to, čo v žalúdku nemám a navyše ešte k tomu starostlivosť o drobca. No už je dobre. Moc sa teším na druhé bábatko, je pravda, že to rýchlejšie letí, ale večer si ho užívam, hlavne keď kopká a hladkám bruško. Tiež si nedávam veľký pozor, treba sem, tam nosiť malého, ale tiež ho učím chodiť po schodoch a mám s ním vačšiu trpezlivosť. Dokým som nebola tehu, tak som ho brala na ruky stále a ani ma nenapadlo 5 minút s ním stráviť na schodoch a teraz? Radšej 5 min. stráviť na schodoch, ako sa nadrapovať 😀 Je pravda, že nemám na drobca v brušku toľko času, ale veď mu to po narodení vynahradím, to bude prednejšie mimi, ako to vačšie, čo mi zas asi bude ľúto, že sa nedá obom venovať rovnako a v tej istej chvíli.... 😒 . Pôrod som mala celkom v poho, preto sa druhého bojím, pretože 2x sa mi to asi tak ľahko neprepečie a viem asi už do čoho idem. Malý sa narodil predčasne, užili sme si svoje, tak teraz dúfam, že drobca donosím do konca a užijem si to a nechytia ma kontrakcie v 33tt, keď som ani len netušila, že to kontrakcie sú.
No a náš malý už vie, že maminka má v brušku bábatko, hladká mi ho a mojká, dokonca mu sem, tam donesie aj ham a strká mi to do pupku 😀 , tak snáď ho živé mimi až tak neprekvapí...
Len sa trošku bojím starostlivosti o dvoch huncútov a popritom stíhať ešte navariť a upratať... ☹

daducha - napísala si to pekne, asi tak som pri prvom bola na tom ja 😉

sirinka
8. nov 2008

lyongirl 😀 ale iste budeme mat v pohode porody...vacsina dievcat, co poznam hovoria, ze ten druhy bol malina oproti prvemu...tak ja to mu verim....
inac ja mavam obcas strach, ze nedokazem lubit nase druhe babo rovnako silno ako klarku, my sme toto tehu tiez planovali, napriek tomu mam nejake zmiesane pocity obcas....a od kedy som tehu, tak snad klarku lubim este viac ako predtym...
inac aj my jej hovorime, ze v brusku je babo a ona ma obcas na brusko len tak pobozka... 😵
este neviete, co budete mat? alebo sa nechate prekvapit? kedy si citila prve pohyby? bolo to skor? uf tolko otazok naraz...

lyongirl
8. nov 2008

sirinka, ja zas čo počúvam, tak kamošky mali druhý pôrod ťažší, tak neviem, moc ma to neteší.
Žeby som druhé bábo ľúbila menej sa vôbec nebojím, viem, že viac báb má takéto obavy, ale ja nie, vždy som snívala o deťoch a chcem ich mať 3, nehovorím, že tie čo majú obavy o deťoch nesnívali, ale každá sme iná a každá má aj iné pocity a bojí sa niečoho iného 😉
Čo budeme mať nevieme, posledný UTZ som mala už veľmi dávno, ale tento utorok ideme na 3D do HC a týždeň nato mi bude robiť aj môj dr. UTZ, tak snáď sa to dozvieme. Prekvapiť sa nechcem nechať, obdivujem žienky, čo to vydržia a dozvedia sa to až po pôrode, aj pri Alexovi sme to chceli vedieť, no a som teraz strašne zvedavá, lebo túžim po dievčatku a všetci nám ho prajú a dokonca si aj veľa ľudí myslí, že to bude dievčatko, tak som takáááá zvedaváááá....
No a prvé pohyby? To bola dilema... 😒 . Toto tehu som bola taká nafúknutá a to čo mi robili črevá bolo neskutočné, čiže prvé pohyby vo forme bubliniek som necítila. Tak som ich cítila pri prvom a presne som vedela o čo ide, no teraz som cítila už slabunké kopance, takže či bublinky boli, netuším. A kopance som cítila v 18tt, čiže o nejaké 2tt skôr, ako pri malom.
A už máme aj nejaké vecičky, dokonca v ružovom, sestra nakupuje a jedno ružové bodynko som si dopriala aj ja, bolo v Tescu za 50 Sk, no nekúp to 😀 . Už máme finálne zariadenú aj spálňu, to znamená, že už máme váľandu pre malého, keďže sme ju kupovali od kamošky a potrebovala sa jej zbaviť. Nenapadlo ma, že tak skoro budeme mať nachystané, ale veď to neutečie a počká v tej izbe. Čiže Alex sa presunie na váľandu a mimi do jeho postieľky.
NO nejako ma už nič nenapadá, ale píšte, rada si prečítam 😉

kasis
8. nov 2008

Ahojte,
tiez druhe tehu nejak rychlo ubieha, nejak ani ja veru nemam casu sa pozastavovat nad pocitmi a porozpravat sa s babtkomv brusku. Bojim sa vsak viacej, ci bude vsetko OK, na kazde testy sa trochu obavam, co zas vyjde, bo na zaciatku ma postrasili s toxoplazmozou(ale je to OK), tak zrejme preto.
Prve bolo v pohode ziadne nevolnosti, tentokrat mi byvalo zle poobede a vecer, dost tazko som to znasala, hlavne ked maly vymyslal, ale dalo sa. Porod pri prvom som mala super, zopakovala by som si ho rada aj pri druhom. To,ze by som druhe mala o cosi menej sa nebojim, vsak bude mat jednu velku vyhodu, ze okrem lubiacej maminky a ocka ho bude mat aj Matko rad, bude mat o jednu najblizsiu osobu naviac ako mal Matko na zaciatku 😉.
A moj osobny pocit je,ze bude chlapec, nejak to tusim od uplneho zaciatku 🙂 Uvidime.

sirinka
8. nov 2008

lyongirl aj my chceme tri 🙂
ja som si pri prvom nevedela predstavit, ze by som nevedela, co to bude a teraz sa zase chcem nechat prekvapit...bude vzruso 😵
my by sme zase teraz radi privitali chalosa...no ale ked nevyjde, este bude dalsi pokus...
inac mam skoro uplne rovnake tehu ako prve, ziadne nevolnosti, priznaky, brucho zatial nerastie....nuz 😝

dobromila
8. nov 2008

ahojte,

pridavam sa do klubu. Obe tehotenstva mam zatial uplne rovnake - totalna pohoda - vlci hlad a rychlo priberam 😝 😀 . Dokonca teraz este rychlejsie, a to som vdaka syncekovi celkom aktivna. Aj preto sme si od zaciatku mysleli, ze to asi bude opat chlapec a uz dva razy nam to lekar aj potvrdil na ultrazvuku.

Velmi sa tesime. Ja som hlavne strasne zvedava, ci sa budu na seba podobat. Pevne verim, ze druhy porod bude ovela lepsi a rychlejsi ako ten prvy, kedze si myslim, ze uz lepsie viem, do coho idem a tiez som presvedcena, ze to druhe bude lepsi spac a nebude mat koliky, lebo inac...no neviem, neviem, ako by som to zvladala, kedze prvorodeny nam dal v tomto smere prve mesiace mimoriadne zabrat 😕 😅

Maly je strasne podareny, dobre vie, ze mam v bruchu babo, tuli sa k nemu a pusinkuje ho a tiez mi uz strkal do pupka kusok jablcka - nech si da babo 😀 Je to nadherne.

sirinka
8. nov 2008

tak nasa klarka od zaciatku dobre spavala, do troch mesacov sa budila tak 2-3x a od tri a pol mesiaca prespi celu noc...a to bola len kojena, ziadne dokrmovanie. ale cez den spat nevedela, iba na rukach a asi 20 min...to bol horor, v kuse bola na prsniku do pol roka...no ale aspon v noci som sa vyspala 😀

sasiki
8. nov 2008

to je niečo o druhom pôrode, ak sa bojíte 😉
mne bývalo pri oboch tehotenstvách zo začiatku straaaaaaaašne zle, a potom pohoda. Len to druhé ubehlo nekjako rýchlejšie, už to nie je také isté, ako keď prvý krát v živote pocítite pohyb bábätka 😀

evka
8. nov 2008

Ahoj pridavam sa do klubu ,prvy porod som mala normal,teraz cakam druhe a strach z porodu je rovnaky ako z prveho. Mozte mi povedat aky byva druhy porod? 🙂

dobromila
8. nov 2008

mimochodom - aj prve pohyby som citila pri oboch tehotenstvach v priblizne rovnakom tt - cca. 21.-22. Cakala som, ze to bude tento raz o nieco skor, ako to vsade pisu, ale nestalo sa tak

lyongirl
16. nov 2008

Ahojte maminky, no kde ste?
Ja zisťujem, že toto tehu je o niečo horšie, síce podobné, ale len v prejedaní 😀 a asi priberaní, aj keď zatiaľ si na váhu dávam pozor a snažím sa napchať radšej ovocím, ale stále ma niečo bolí a to dosť často kríže a som stále unavená, no a doki povedal, že na milion % to bude chlapec, takže každé tehu nie je určite rovnaké aj napriek tomu, že sa čaká rovnaké pohlavie 😉

evka
16. nov 2008

ahoj lyongirl mas uplnu pravdu,ja sa citim horsie ako ked som cakala prve,ze druhy porod byva lepsi ako prvy a rychlejsi 🙂

lyongirl
16. nov 2008

evka - no ja nie som si istá, či druhý pôrod bude lepší, nakoľko som rodila ani nie 2 kg bábo,čo keď budem teraz rodiť 4kg? 😀
Ale dúfam, že rýchlejší bude 😉 a počula som aj to, že druhé tehu býva horšie, závidím tým/v dobrom/, čo ani nevedia, že sú tehotné, až na rastúce bruško.... 😉