Herečky a herci z Júloviek 2006 II.

siwike25
2. apr 2009

Baby aby som aj ja v niečom bola prva,heheh.Tak šup sem nech mame novu temu. 😀 😀 😀

leninka75
13. dec 2012

@letty86 ....tvoj muž má pravdu so stromčekom 😉 ....však aké je to krásne keď na štedrý deň ráno detičky opatrne nekúkajú či ježiško stromček priniesol 😵 😵 😵 😵 ....tento pohľad by som teda nemenila za nič...sa čudujem utke 😒 .....ty sa máš s pečením!!..ja zasa opačne vypekám pre všetkých, a už sa mi o koláčoch aj sníva 😝 ...sama sa divím čosom všetko napiekla..aha: vanilkové rožky, čoko rožky, linecké, medovníčky, medvedie labky, citrónové kvietky, chrumkvé hviezdičky, škoricové srdiečka, mandľové venčeky, ovocno-orechové hrudky, smotanové venčeky, a ešte chcem nejaký rez, ale to až budúci týždeň a bratislavské rožky a hádam končím 😀 ...........to vyrábali detičky tie veci na trohoch?......ale však peniažky idú asi na školu, nie?.... tak potom je to na dobrú vec 🙂 .......len choď na tú preventívku 😉 ......to chceš stihnúť ešte do vianoc?....
...jacka nemá signál na net a deni asi nestíha, alebo sú chorí alebo všetko dokopy ☹

leninka75
13. dec 2012

....fuj!..už mi je z toho sladkého na blééé 😝 😝 ...som si otvorila jedno nealko pivo 😵 😵 😵

utka
13. dec 2012

Ahojte...
@leninka75 u každého sú ineé zvyky...u nás nikdy stromček nenosil Jažiško. Ani keď sme boli my malí...A neviem si predstaviť odoprieť Vikimu tú radosť zo zdobenia stromčeka. On to tak rád robí. Okrem svetiel a reťazí ho vyzdobil úplne sám. A druhá vec je, že my asi 22.12. odchádzame preč a vrátime sa až v novom roku. Tak sme si chceli stromček užiť aj doma 😉. Ty si toho teda napiekla. Ja som zatiaľ len medovníčky a zázvorovníky. Ešte chcem linecké. Tie ovocno-orechové hrudky sú čo? daj recept 😉.
Dnes bol manžel s Vikim ráno na krčnom, nech mu kukne tú mykózu na mandliach. Tak mu to dr. vytrela niečím, ale keď zbadala, ako huhne, poslala ich na RTG dutín. Takže vyfasoval ATB na 10 dní a je ešte doma. A to už mal ísť dnes do školy. Tak boli v škole, že čo a ako. Učka povedala, že má ísť domov, poobede nech príde na besiedku. Tak do školy pôjde až 8.1. ☹...A tým pádom asi zmeškáme aj školské vianočné trhy ☹.

letty86
13. dec 2012

@leninka75 ty si tááááka šikulka, fakt, klobúk dole 😵 máš to fajnové už len tými názvami...kvietky, srdiečka, labky., venčeky, hviezdičky 😵 tie smotanové venčeky sa ako robia?...som tu videla niekde vo fotoblogu smotanové srdiečka, to nebude to isté?...to by mi chutilo.....ináč ja koláčiky lúbim, vikinka ani velmi nie a manza najradšej ten metrový...a mne najviac chutia linecké 😵 😵 😵

si asi jedno slovko vynechala...na preventívke som bola dnes 😉 ešte sa mám objednať na ultrazvuk prsníkov
peniazky išli na školu...teda mali by 😅
@utka ☹ nech sa viktorko vylieči.....matko dnes začal sopliť a kašlat 😖

utka
13. dec 2012

@letty86 ďakujeme...

leninka75
13. dec 2012

@utka .....ja ten stromček už radšej nekomentujem 🤐 ........takže u vás už frčia vianočné prázdniny, Viki sa teší či mu škola aj trošku chýba?..tie zázvorníky máš so salajkou či bez?.....ja som raz mala recept so salajkou, ale tá mi strašne smrdela 😝 😝 😝
Ovocno - orechové hrudky
250 ml mlieka, 80 g práš. cukru, 25 g masla, 40 g hl. múky, 200 g kandizovaného ovocia (ale asi by sa dalo použiť aj konzervované, nabudúce skúsim), 130 g mandlí, 100 g vlašských orechov, 40 g lieskovcov, čoko poleva
Do hrnca dáme mlieko, cukor, maslo, múku a za stálehomiešania na miernom ohni uvaríme. Odstavíme, pridáme posekané orechy a kúsky kandizovaného ovocia. Dobre premiešame a necháme vychladnúť. Z masy mokrými rukami (ja som robila lyžičkami) tvarujeme ploché koláčiky, ktoré ukladáme na vymastený plech. Pečieme pri 170 st. asi 12 min.Po vychladnutí spodnú časť koláčika ponoríme do čoko polevy (ja som ich polievala z vrchu).

leninka75
13. dec 2012

@letty86 ...ja mám najradšej medvedie labky a hocičo kokosové 😵 😵 😵 😵 😵 .........juj chrústik malý ☹ , dúfam, že je len prechladnutý a rýchlo sa vylieči .....na preventívke OK? .....

Krehké rožky
450 g hl. múky, 250 g masla, 1 lyžica práš. cukru, 200 ml kys. smotany, štipka soli
Preosiatu múku zmiešame s maslom, smotanou a štipkou soli. Vypracujeme hladké, nelepivé cesto a na noc ho dáme do chladničky. Cestom plníme formičky a pečieme vo vyhriatej rúre na 190 st. asi 10 min. Mierne vychladnuté opatrne vyklopíme a obalíme práš. cukrom.

....takéto som ja robila.. 😉......aj môj muž dnes začal hovoriť o metrovom koláčiku , žeby som mu urobila radosť? 😀 😀

letty86
13. dec 2012

@leninka75 dakujem za recept....asi vyskúšam...som myslela, že tam ide šlahačková smotana....a tie ovocno-orechové hrudky musia byť fajn 😵 , ja mám podobný recept a veeelmi mi chutia, ja ich mám pod názvom Marokánky a ide tam namiesto mlieka slahačka 😉

uvidím ako bude zajtra matkovi, lebo sople sa mu leju, také vodové a aj pokaslievať začína 😖
mudra mi robila cyto ster, to musim pockat na vysledky a urobila aj ultrazvuk....ja si tričko vyhrnam a potom pozeram, že ten vaginálny mi ide robiť 😅

utka
13. dec 2012

@leninka75 ďakujem za recept, určite ho urobím...

denisenko
14. dec 2012

dobré ránko.... 😉
@leninka75 už máš napečené??? tak príd aj k nám...m,ne sa tak nechce.... 😖 😖 😖 ...tatinko šiel včera do Prahy, príde až dnes v noci, tak som tu včera ani "nepáchla"...nejaká som bola unavená....3.x som zaspala pred telkou.....a Denisko pri hraní....nejaký zvláštny den to bol.... 😒 😒 😒 😒 ...dnes už hádam aj konečne niečo urobím....aspon cesto.... 😖 😖 😖 ...ozaj...tie kvapky....sa mi zdá, že trochu pomohlo...aspon na tie sople...ale pokašliavame stále....asi kúpim zvlhčovač.... 😖
@utka aj my asi budeme tento rok zdobiť stromček skor...DEnisko sda nevie dočkať, tak prečo mu neurobiť radosť...kašlem na to, že až na štedrý den....si toho veľa naplánujem a pri umrnčanom Simčovi prd urobím tak či tak.... 😔 😔 😔 ..idete na sviatky preč? aj ty???
@jacka ...zavialo vás?????? 😕 😕 😕 😕

denisenko
14. dec 2012

@letty86 vysokohorská prirážka???...skor vysokoškolská...... 😀 😀 😀 jha sa tiež chystám robiť vanilkové rožky, linecké, a medvedie labky...suché napečieme...ale rezy a tak...kúpim hotové....pre pár kúskov nebudem vypekať celé plechy.... 😝 😝 😝 ..aj tak mi rastie sadlo na bruchu.... 😀 😀 😀 😀 ..Maťkovi skoré uzdravenie..... 🙂

leninka75
14. dec 2012

ahojte!!.....už by tie mrazy mohli trošku poľaviť ...... ☹.....aj keď blížia sa vianoce 😵..tak dobre ešte vydržím 😀

@letty86 ....ja koláče môžem všetky 😵 😵 😵 😵 😵 😵 .....jedine kremeše z lístkového cesta nemusím,ostatné traste sa predo mnou 😀 😀 😀 😀 .........ach tie choroby ☹ ...Lolka mala včera celý deň studené ručičky a to sa riadne kúrilo, tak dúfam, že sa niečo nechystá...a Lilku som dnes ráno musela budiť, čo sa tiež bežne nestáva 😒 .......aj Maťkovi niečo dávaš?.........ten cyto ster je taký ten kvalitnejši, že?.....tuším to vyhodnocujú u utky v labáku 😉 .........si zlatá, že tričko vyhŕňaš 😀 😀 😀 😀

@utka ...ako vlastne dopadlo to RTG?.....má chytené dutiny?......

leninka75
14. dec 2012

@denisenko ..ďalšia čo nevie vydržať 😠 😀 😀 ......asi som staromódna ☹ ☹ ☹ ........jasné prídem, upečiem, som rozbehnutá 😀 😀 😀 😀 .......tatinko niečo viezol do Prahy?......simka stále trápia zúbky?........tebe a rastie sadlo??!!!! 😅 😅 😅 ..to isto!!..neverím!!! 😉

denisenko
14. dec 2012

@leninka75 ...ja nie som nedočkavá.....len moje dieťa.... 😀 😀 😀 ..ale pravda je, že isto v den D stíhať nebudem...varím 3 polievky a rybu 😉 ...no, čakáám ťa..... 🙂 🙂 🙂 😀 ..práve som si našla nejaký recept na medvedie labky....všetky moje overené a odskúšané sú u mojej maminy.... 😠 😠 😠 neva, vyskúšam iné.... 😉 ...aj ty robíš takéto??? http://varecha.pravda.sk/recepty/medvedie-labky...

denisenko
14. dec 2012

@leninka75 ..tatinko niečo viezol ...z Ružomberka do Prahy a potom odtial niečo spiatky do žiliny.....nikto nevie čo... 😀 😀 😀

denisenko
14. dec 2012

@leninka75 a zas som to zabudla napísať....šikovnááááá si..... 😉 😉 😉 😉

leninka75
14. dec 2012

@denisenko ..prosím ťa to ani nemusíš písať 😀 😀 😀 😀 .....to každý vie 😀 😀 😀 ...bože aká som zasa skromná 😀 😀 😀 😀 ......

leninka75
14. dec 2012

@denisenko .....fíha to bude niečo super tajné 😀 😀 😀 .......cestu má v pohode? ...

leninka75
14. dec 2012

@denisenko ..aké varíš polievky??...tipujem, že jedna je kapustnica, potom žeby nejaká hubová a tretia niečo zo strukovín?......som zvedavá čo som trafila 😕 🙂 ........robíte aj rybku? 😵 .......hej také podobné, trošku mám iné miery ale v konečnom dôsledku sú rovnaké 😵 😵 😵 ....robíš do klasických plechových formičiek?

denisenko
14. dec 2012

@leninka75 ...hej, do klasických formičiek...chodím si požičať od svokry....tak isto vieš, do ktorých... 🙂 🙂 🙂 ...polievky...my robíme...hrachovú...sušený hrach, ale musí byť celý zelený....ten....a potom...kapustnica s hríbami a biela kapusta so smotanou....plus šalát a rybka...asi aj tento rok bude pstruh 😉 ...Denisko mi to aj tak nebude...a najhoršie je, že síce robievam každý rok šalát, ale nakoniec ho aj tak polovicu vyhodím.....dám si len na štedrý večer a dosť....Denisko ani to nie a tatinko to všetko zjesť nestíha..... 😀 😀 😀 😀

denisenko
14. dec 2012

ozaj, mamky..už máte všetko pokúpené???, 😕 ..ja stále neviem, čo svokrovcom.... 😠 😠

leninka75
14. dec 2012

@denisenko ..takže dve som si dobre tipla 😉 ....biela kapusta, to ako sladká kapusta?...zo všetkých troch papkáte na večeru?....veru aj u nás bojujeme dlho so šalátom 😝 ..svokra z neho robí na štefana "ruské vajcia", poznáš to?...........aj u vás sa tatino musí obetovať? 😀 😀 😀 😀 ......

leninka75
14. dec 2012

@denisenko .....poznám tie plechové 😝 ...a preto už tretí rok robím labky do silikónových a som max spokojná 😵 😵 .......aaaale, teraz ako napadol sneh a Lilka vytiahla kombinézu, tak ju má tak enem enem, som si mysela, že jej vydrží ešte túto sezónu, ale minule sa plazila v snehu a pišťala, že sa jej moc vyhŕňajú rukávy ☹ .....takže jej idem ešte pozrieť kombinézu.....ostatné máme 🙂 .....my sme svokrovcom kúpili také tie turistické palice.......a nepotešil by ich nejaký poukaz na masáž alebo sauna, alebo niečo také do Rajeckých?.....

utka
14. dec 2012

Ahojte...
@denisenko
@leninka75 to nie je o tom, že moderná, staromódna...Podľa mňa u každého sú iné zvyky. A u nás to vždy bolo tak, že sa stromček robil skôr. A na dedine sa dokonca predbiehalo, kto ho bude mať skôr pri okne vysvietený 😀 .
Tie dutiny má chytené, hlavne ľavú stranu. Zateká mu tam hnis ☹.
Chceli sme ísť preč až 25,, ale ideme skôr. Ja som síce PN, ale doktorke oznámim kedy sa kde budem nachádzať a ona to oznámi do soc. poisťovne.

leninka75
14. dec 2012

@utka ....hlavička ho nebolí?.....rozmýšľam, že zasa vám nevyšiel ten plavecký ☹ ..tuším aj minulý rok vám to zrušila choroba......

@utka @denisenko ..chcela som sa vás opýtať......nepadajú chlapcom tašky z pliec?.....Lilke stále a teraz sa jej taška ešte aj šmýka po bunde 😝

utka
14. dec 2012

@leninka75 veru, zbytočne sme platili za plavecký...a môj drahý mu zaplatil ďalší kurz od januára. Ja som nesúhlasila, lebo sú to zbytočne vyhodené peniaze, teraz v zime!
Vikimu nepadá...a hlavne ju on skoro vôbec nenosí 😀

utka
14. dec 2012

@leninka75 hlava ho nebolí, ale dr. kázala 3x denne po 10 minút nahrievať infra lampou. Aj ja aká hrdá, že sa nahrieva 1x 5 minút...

denisenko
14. dec 2012

@leninka75 Deniskovi sa to tiež zošuchuje dolu...ani sa nečudujem, taká váha..... 😔 😔 😔 ...svokre sme rozmýšlali, že asi kúpime nejaké tie vitamínové gebuziny na klby, strašne ju bolievajú kolená a podobne..len zas neviem, či to bude aj jesť..... 😠 😠 😠 😠 😠

@utka a vám to nepresunú do dašieho kurzu??? my máme ešte pár hodín spred leta, teraz keby šiel, tak mi to odrátajú.... 🙂 🙂 🙂

mamky, bola som so Simčom u mudrej....stále soplí...ved aj Denisko...ale už im vobec neučinkuje Fenistil, ani kvapky do nosa, ani pamycon....ani teplotu nemajú..len stále soplia a soplia a potopm ešte soplia...tak mu dala nejakú hnedú vodičku na vytieranie nošteka...pomohlo to niekomu???

utka
14. dec 2012

@denisenko u nás je to tak, že má tak akurát jednú náhradnú hodinu...a ani na tú nestihne ísť, keď má ATB ☹. Takže škoda peňazí ☹
Tú hnedú vodičku nepoznám ☹

denisenko
14. dec 2012

@utka tak to hej...poteší.... 😝 😝 😝 😝 😝 ....ale ked nemožu kvoli chorobe, tak sa mi to zdá trošku blbé, že nevrátia peniažky, alebo to aspon nepresunú.... 😠

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre