Herečky a herci z Júloviek 2006 II.

siwike25
2. apr 2009

Baby aby som aj ja v niečom bola prva,heheh.Tak šup sem nech mame novu temu. 😀 😀 😀

aninka29
5. máj 2009

siwi presne tak 🙂
tak možno u maďarov galuška znamená niečo iné a nie haluška 😀

siwike25
autor
5. máj 2009

šomloy galuška je to u nich 😀

aninka29
5. máj 2009

sme my ale mudrlantky 😀 😀 😀
siwi,dobráááááááááááá.........že jacka je asi v mimóze 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

jacka
5. máj 2009

ani myslím šmýklavku...u nás ja tomu nadáva šúchačka lebo sa po nej šucha 😀 😀 😀

to je piškotove cesto a aj s plnkou sa potrha a zaleje sa šlahačkou???...ako to vyzerá 😀

siwike25
autor
5. máj 2009

jacka dufam že si sa neurazila,sorry 😀 😀 😀 😀

jacka
5. máj 2009

no som mimo...nejde mi to do hlavy že to potrhaju

siwike25
autor
5. máj 2009

Jacka dobre,idem kuk ten recept

jacka
5. máj 2009

siwi 😀 😀 😀

jacka
5. máj 2009

chod budem čakat....a nejdem ani von pokial neuvidím 🙂 😉

siwike25
autor
5. máj 2009

už som našla,idem hodit do albumu,jaaaaaaaaaaaaaaaaaj jak by som ssi dala

aninka29
5. máj 2009

ahááááááááá,hej jacka máme šúchačku.........pecka názov 😀

siwike25
autor
5. máj 2009

užžžžžžžžžžžžžžžžž kuk

jacka
5. máj 2009

ani 😀 😀

ja sa tu pučim smiechom a Matko len kuká a semejkuje sa so mnou 😀 😀 😀

siwike25
autor
5. máj 2009

tak to sa ani ja nepočula,heeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeheheheh 😀

jacka
5. máj 2009

siwi vy kde žijete 😉 😀

vyzera to fakt super..mnami...hádam aj tak chutí... 🙂

siwike25
autor
5. máj 2009

Moje dieta ešte chrni a ja už chcem ist von 😠 😠

aninka29
5. máj 2009

jaj aj ja by som si dala,mňam 😝

jacka mne sa brucho tak natriasa od smiechu 😀 ............sa rehocem a Simi sa ma furt pýta že " čo je maminka?"

siwike25
autor
5. máj 2009

V galante,heheheheh 😀 😀 😀 .Inač je to uplne lahky kolač ktory by si zvladla aj ty cica 😀 😀 😀

jacka
5. máj 2009

no ja som čakala na koláčik tak možem ist obliekat drobca pokial svieti 😎

aninka29
5. máj 2009

aj my ideme o chvilonku vonku,len Simka ešte spapká mňaminku 🙂

siwike25
autor
5. máj 2009

Prevzate z TV relacie:
Maďarský Kuchár - Tomáš Gál"
Cesto:
6 vajec
120 g cukru
120 g polohrubej múky
Citrón
********
Vanilkový krém
2 vajcia
50 g cukru
1 lyžicu polohrubej múky
½ l mlieka
10 g masla
Vanilkový lusk prípadne vanilkový cukor
*******
Čokoládová poleva
100 g cukru
2 polievkové lyžice kakaa
5 lyžíc vody
Maslo
********
Okrem toho:
1,5 dl rumu
60 g mletých vlašských orechov
60 g hrozienok v rume
Broskyňový lekvár
Šľahačku

POSTUP PŘÍPRAVY

Bielka vyšľaháme. Pridáme cukor a nakoniec do tuhého snehu pridáme žĺtka, múku a citrónovú kôru. Cesto vylejeme na plech a pečieme asi 15 min.
Žĺtka vymiešame s cukrom pridáme mlieko, maslo a varíme kým krém nezhustne. Vanilkový lusk rozrežeme pozdĺžne vyberieme dužinu a pridáme do krému. Môžeme zahustiť troškou múky.
Z cukru, masla, kakaa a trošky vody uvaríme čokoládu.
Upečené cesto rozdelíme na 3 kusy. Prvý polejeme rumom, na to dáme čokoládu a vanilkový krém potom položíme druhý plát cesta. Opäť ho polejeme rumom, posypeme orechmi ,polejeme čokoládou, pridáme hrozienka v rume a vanilkový krém. Položíme posledné cesto a opäť ho polejeme rumom, posypeme orechmi potrieme džemom a polejeme čokoládou. Hotový koláč necháme asi 1 deň v chladničke. Potom z neho pomocou lyžice vykrajujeme halušky, ktoré podávam so šľahačkou.

siwike25
autor
5. máj 2009

heh jacka pre teba,ktora bude skušaaat??

utka
5. máj 2009

Baby, vy ale robíte chúťky...Mňam mňam...

aninka29
5. máj 2009

siwi,dobre že si sem hodila recept 🙂
prekvapím mužíka niekedy,on to má tiež moc rád 😉

siwike25
autor
5. máj 2009

Aninka noooooooo aj moj by sa potešil
Utka 😀

siwike25
autor
5. máj 2009

Suroviny:
3x hotový piškótový korpus svetlý, kakaový a orechový, ale stačí iba 2x hotový korpus svetlý a kakaový
Na vanilkový krém:
5 dl mlieka
4 žĺtka
150 g cukru
80 g hladkej múky
0,5 vanilky – zrniečká necháme v kréme, resp. 5 ml vanilkovej esencie
citrónová kôra, celé kusky trochu postláčame alebo 1 lžička sušenéj citrónovej kôry (sušenú necháme v mlieku, čerstvú vyberieme)
Na sirup:
250 ml vody
200 g cukru
100 ml rumu
Na náplň:
80 g hrubo mletých orechov
80 g hrozienok (naložíme deň vopred do 100 ml rumu)
1-2 lžice kakaa na posypanie vrchného plátu
Na čokoládovú polevu:
150 g čokolády na varenie
250 g cukru
150 ml vody
100 ml rumu
Na zdobenie:
šľahačka (veľa)
čokoládová poleva
Poznámka: halušky "utopíme" pod vrstvou sľahačky a polevy, prípadne ozdobíme kúskom červeného pomaranča.

Postup přípravy:

Na vanilkový krém - uvaríme mlieko s kúskom citrónovej kôry a vanilkou, potom necháme chladnúť. Dobre vymiešame žĺtka, cukor a nakoniec pridáme múku. Do toho vlejeme vlažné mlieko, ktoré sme pripravili. Opäť zmes necháme za stáleho miešania prevariť - až mierne zhustne. Necháme chladnúť.
Sirup pripravíme - tak, že prevaríme cukor vo vode, necháme chladnúť. Do vlažného sirupu vlejeme a zamiešame rum.
Zomelieme nahrubo orechy. Scedíme naložené hrozienká, rum skonzumujeme, alebo použijeme do sirupu
Na polevu - nalámeme čokoládu, dáme do vody, pridáme cukor a rum (rum prídavame nakoniec, opatrne po odstavení z plameňa). Vymiešame priamo na ohni alebo v pare do hladkej konzistencie. Necháme vychladnúť. Poleva zostane "polotekutá", nemá stuhnúť!
Pod piškot dáme dostatočne veľký alobal (celé to budeme nakoniec baliť do alobalu).
Piškótu by sme mali mať aspoň 3-6 vrstiev. Každú vrstvu polejeme sirupom, natrieme vanilkovým krémom, posypeme mletými orechmi a hrozienkami. Vrstvy "farebne" prekladáme, ľahko pritláčame. Na poslednú vrchnú vrstvu iba nalejeme zbytok sirupu a posypeme hrubou vrstvou kakaa.
Hotovú "tortu" - celú zabalíme do alobalu a necháme v chladničke minimálne 1/2 dňa. Šomlói sú najlepšie na "druhý deň". Ale vydržia v chladničke zabalené v alobale aj týždeň.
Servírujeme tak, že "malou" lyžičkou vykrajujeme neforemné náhodné kúsky, dáme na malý tanier, ozdobíme šľahačkou a vrch polejeme čokoládovou

siwike25
autor
5. máj 2009

¨Somlói galuska¨ zákusek (PRA).
kategorie: zákusky

recept je určen pro 0 osob(y)

Ingredience:
Piškotové dortíky:
6 žloutků
6 bílků
6 lžic cukru
6 lžic mouky, hrubé
vanilkový cukr
2 vrchovaté lžíce kakaa

Ořechový krém:
100g másla
100g vlašských ořechů, pomletých
200ml mléka
1 vrchovaté lžíce cukru
1 lžíce rumu
1 vrchovatá lžička mouky
hrst hrozinek namočených v rumu

Čokoládový krém:
200ml mléka
1 vejce
1 vrchovatá lžíce cukru
100g másla
1 vrchovatá lžička mouky
2 vrchovaté lžíce kakaa

Ozdoba:
300ml šlehačky
100ml mléka
1 lžíce rumu
100g cukru
2 lžíce kakaa

Příprava:
Vymazat a moukou vysypat dvě čtvercové, nebo obdélníkové formy. Rozehřát troubu na 180°C.

Dobře našlehat žloutky s cukrem, až jsou pěnivé a husté. Našlehat z bílků tuhý sníh. Lehce ho vkládat do žloutkové směsy zároveň s moukou.
Rozdělit těsto na dvě části. Do jedné zamíchat kakao a do druhé vanilkový cukr. Každé těsto dát do jedné formy a upéct po 15min., až jde od formy. Vyklopit je na mřížku a nechat vystydnout.

Připravit ořechový krém. V kastrolku smíchat máslo, ořechy, mléko, cukr, rum a mouku. Přivéct do varu za stálého míchání a odstavit z ohně, nechat vystydnout. Potřít jeden piškot timto krémem, posypat hrozinkama a položit druhý piškot nahoru.

Připravit čokoládový krém. V kastrolku smíchat mléko s mašlehaným vejcem, máslem, cukrem, moukou a kakaem. Zahřívat za stálého míchání, až krém zhoustne. Nesmí se však vařit! Nechat krém trochu vychladnout a nalít na dort.

Nakrájet dort na malé čtverečky, poskládat na moučníkový talíř a polít smíchaným mlékem s 50g cukru a rumem. Ušlehat šlehačku a ozdobit zákusek.

Před podáváním smíchat 2 lžíce kakaa s 50g cukru a trochou vody. Polít tím šlehačku.

Doporučená příloha:
Capuccino, nebo Vaši oblíbenou kávu, ale Somlói furmint, nebo Debroi hárslevelu jsou také dobré

jacka
5. máj 2009

siwi dikes vyskušam aj ja...

siwike25
autor
5. máj 2009

aninka možeš si aj vybrat,heheheheheheh 😀 😀

utka
5. máj 2009

Vy sa už chystáte von a Viki spí ešte len hodinu...Takže my zase pôjdeme neskoro von ☹.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre