Herečky a herci z Júloviek 2006 II.

siwike25
2. apr 2009

Baby aby som aj ja v niečom bola prva,heheh.Tak šup sem nech mame novu temu. 😀 😀 😀

utka
14. dec 2009

jacka, ešte vôbec neviem. Mne kázala dr.na krčnom prísť až o pol roka na kontrolu,ale ja asi pôjdem skôr.Ale až v januári,alebo kedy...

jacka
14. dec 2009

je to iste že mu budu vyberať?.....a teraz sa to ako robí... 😕

utka
14. dec 2009

Nie je to isté,ale ja si myslím,že áno...a neviem ako sa to robí.Čítala som,že je to jednodňová záležitosť.Deťom dajú niečo,že si na to ani nepamätajú...

jacka
14. dec 2009

tak utka držím palčeky zajtra...a daj vedieť ako si dopadla............. 😵 ...dufam že dobre 😵 🙂

dobru noc...... 😔

denisenko
14. dec 2009

ahojte, babule...po sto rokoch sa mi podarilo požičať úplne funkčný modem , tak sa hlásim, som tu len dozajtra asi obeda... 😉
tak v skratke, čo je nové?
ako sa majú babuliatka? my už sa pomaly zas balíme domov, v nedelu sme na SK.....ani neviem, či sa teším.... ☹
to cestovanie ma zabije...
tak som zvedavá, pííííšte... 🙂

denisenko
14. dec 2009

utka, zachytila som len posledné príspevky, ale mám super správu ohladom vybratia mandlí....deniskovi sa polepšilo, ale len pokým sa nedostal do školky, zas sme tam kde aj predtým....aj inhalovanie pomáha, ale tiež len kým nechodí do školky...takže iným bacilom sa nedá vyhnúť, a ja som verila na zázrak 😖

leninka75
14. dec 2009

ahoj deni!!...........takže nič moc ten nosík ☹ ............možno tým deti musia nejako prejsť...............lilka dnes už nemala teplotu, len má tiež plný nosík................dúfam, že to má nádchu odomňa a nie zasa nejakého toho koka................

leninka75
14. dec 2009

utka, že si tu niekde 😉 😉 😉 ...............ostatné babuľky, dobrú nôcku 😔 😔

utka
14. dec 2009

leni,tu soooom!!!
deni,tak to mi je ľúto.Ale ja ss spolieham,že mu to pomôže,lebo sa mu zle dýcha kôli tej veľkej mandli...

denisenko
14. dec 2009

asi už naozaj sa nič dnes nedozviem......tak pekné sny a dobru noc 😉
možno ešte zajtra kuknem, už som mala absťáky.. 😀 😀 😀 😀

jacka
15. dec 2009

dobré ránko..... 🙂

deni.......no som v šoku.....pekne že si sa ozvala 😵 .......prečo sa netešíš domov?......kvoli cestovaniu 😝

teda...nezávidím vám tie chroby......klop,klop......my sme zatial zdravučký.....ani by sa nemal kde velmi nakaziť 😉

leninka75
15. dec 2009

ránečko!!! 🙂 🙂 .............deni, tie absťáky poznám 😀 😀 😀 ...................fuuuu ale bol adnes ráno kosa, u nás -8, brrrrrrr...............

jacka
15. dec 2009

veru kosa....my tu máme-10....brrrr......ael aspon vymrznu choroby 😝

aninka29
15. dec 2009

dobré ránko mamky 🙂

brrrrrrrr.neskutočne mrzne vonku....ale aspoň vieme,že je zima 😉 ...ešte nech nasneží a hotová romantika 🙂

deni ahoj 🙂

mamky ja som tento víkend nič nestíhala nejak.....to bude tým, že bol manža doma...hovorím...tretie decko 😝 😀

konečne mám nakúpené všeeeeeeeeeetky darčeky pre všetkých 🙂 ...som strašne rada, že to mám z krku 😵

Sabuška má kĺbiky v poriadku...nemusíme už baliť naširoko 🙂

denisenko
15. dec 2009

dobré ránko, bola som zaniesť deniska do školky, skoro som zmrzla, aj mm máme mííííínus 5 😝
ale bez snehu a krásne jasno.....
jacka, tak nech vás tie choroby obchádzajú aj nadalej, klop, klop, klop 😉
aninka, aj si ju naširoko balila? čítala som tu kdesi, že už to baby nerobia........ neviem... 😒

denisenko
15. dec 2009

pridali sme aj pár nových foto z vianočného vláčika a kamiona.....denisko sa konečne vozí aj bez plaču....hurrááá 😉

leninka75
15. dec 2009

super, že sabka má nôžky OK!!!..........aspoň bude teraz vlonejšia bez toho batohu!!! 🙂 🙂 🙂 ............deni nádherné očká máte obaja!!! 🙂 🙂 ............modručké!!!.............a drobec chytá už aj nejaké cudzie slovíčka???.............a ty už deni zasa robíš, či má teraz voľno???................jacka vymrazuješ "mančaft"??? 😀 😀

denisenko
15. dec 2009

leni, pekné slovo-mančaft.. 😀 len jacke nepraj futbalový...... 😀
ja chodím len vypomáhať na ten hotel, kde som robila, lebo nie je sezona, tak len ked niekto dojde, aspon čosi 😝
denisko vie po nemecky možno aj viac ako ja 😀 😀 😀 😀 ale kombinuje so slovenčinou 😀 napr: maminka, achtung, zug príde.....ale učky sú s nim spokojné, vraj mu to ide dobre 😉

denisenko
15. dec 2009

jacka, ty sa ulievaš? 😲

denisenko
15. dec 2009

😉 😉 ok, tak idem variť....chlapi si nakázali rybku, tak idem niečo uloviť.....do mrazáka 😀
ale ešte kuknem, ked možem.... 😅

bubba
15. dec 2009

Dar, ktorý žije ďalej (Teddy Stallard)

Tento príbeh sme čítali v UPC ako príbeh na zamyslenie pri sv. omši v pondelok, 9. 1. 2006, keď sme uvažovali v rámci cyklu o láske nad jedným z nepriateľov lásky: Pomstychtivosť.

Teddy Stallard bol považovaný za jedného z najposlednejších v triede: nezáujem o školu; zatuchlé pokrčené šaty; neučesané vlasy; tvár stále kamenná; pohľad tupý, sklený, nezaostrený. Keď sa s ním jeho učiteľka, pani Tompsoová rozprávala, vždy jej odpovedal jednou slabikou. Nepríťažlivý, bez motivácie, stále mysľou kdesi ďaleko: takéhoto chalana nebolo ľahké mať rád.

A aj keď jeho učiteľka tvrdila, že všetkých žiakov vo svojej triede miluje rovnako, kdesi v hĺbke nej samej vedela, že nebola celkom pravdivá voči tomu, čo tvrdila. Vždy, keď opravovala Teddyho písomku, ako keby prežívala akúsi perverzný pôžitok z toho, že mohla označiť červeným iXkom všetky odpovede, ktoré neboli správne a keď mu konečne na spodok papiera napísala známku 5 jej zadosťučinenie bolo naozaj úplné. Nemuselo to byť také. Mala predsa založený osobný spis Teddyho, tak ako každého žiaka. A teda o Teddym vedela viac než ktokoľvek iný. No nechcela dovoliť, aby ju to, čo vedela ovplyvňovalo. V jeho zázname bolo napísané:

Prvá trieda: Zdá sa, že Teddy má budúcnosť. Je nadaný a usilovný. Jeho výsledky v škole sa ukazujú sľubnými. No jeho situácia doma je zlá.

Druhá trieda: Teddy by mohol byť aj lepší. Jeho maka je vážne chorá. Doma mu nemá kto pomáhať.

Tretia trieda: Teddy je dobrý chlapec, no príliš vážny. Učí sa ťažko. Tento rok mu zomrela matka.

Štvrtá trieda: Teddy je veľmi pomalý. Správa sa však slušne. Jeho otec nemá o neho záujem.

Prišli Vianoce. Žiaci sa rozhodli, že prinesú svojej učiteľke pani Tompsonovej darčeky. Poukladali svoje darčeky na stôl v triede a už len čakali, ako sa bude pani Tompsonová tváriť, keď ich bude otvárať. Medzi nimi bol aj darček od Teddyho Stallarda. Bola prekvapená, že aj on jej doniesol darček. Bol zabalený do úplne jednoduchého hnedého papiera a prelepený lepiacou páskou. Na obale boli napísané jednoduché slová: „Pre pani Tompsonovú od Teddyho".

Keď učiteľka otvorila balíček, vypadol z neho krikľavý, lacný náramok, bez polovice kryštálikov v ňom a fľaštička s lacnou voňavkou. Žiaci sa začali uškŕňať a chichotať. No pani Tompsonová zdá sa, že konečne do nej čosi vošlo, či to bol cit alebo rozum ťažko povedať, no v každom prípade si dala náramok na ruku a voňavkou si natrela svoje zápästie. Žiaci stíchli. Ruku vyzdvihla hore a hovorí: „Nevonia to krásne, žiaci?" A žiaci, zdá sa, ako keby pochopili, na čo ich učiteľka naráža, reagovali: „óóó" a „úúú".

Na konci vyučovania, keď už žiaci boli preč, Teddy ešte zostal. Priblížil sa k pani Tomsonovej a tichým hlasom jej hovorí: „Pani Tompsonová..., pani Tomsonová, voniate presne tak, ako moja mama... a jej náramok vyzerá skutočne krásne na vašej ruke. Som šťastný, že sa vám môj darček páči." Pani Tompsonová bola dojatá. Keď Teddy odišiel, padla na kolená a prosila Boha o odpustenie za svoju tvrdosť.

Na druhý deň, keď žiaci prišli do školy, vítala ich nová učiteľka. Pani Tompsonová sa stala úplne iným človekom. Od tohto času nebola len učiteľkou. Stala sa aj poslom Božím. Stala sa človekom, oddaným láske k svojim žiakom a začala robiť veci, ktoré nikdy pred tým nerobila. Začala ukazovať srdce. Pomáhala všetkým žiakom, no najviac tým najpomalším. A zvlášť Teddymu Stallardovi. Ku koncu toho školského roka Teddy ukázal dramatické zlepšenie. Dobehol väčšinu najlepších študentov ba dokonca niektorých z nich i predbehol.

A potom škola skončila a žiaci sa rozlúčili so svojou učiteľkou a sa rozišli. Nepočula o Teddym dlho nič. Až raz jedného dňa dostala kartu. Bolo na nej napísané:

Drahá pani Tompsonová,

Chcel som, aby ste to vedeli prvá: o pár dní končím školu dostávam diplom. Končím ako druhý najlepší v triede.

S láskou, Teddy Stallard.

O 4 roky neskôr prišla ďalšia správa:

Drahá pani Tompsonová,

Práve mi povedali, že som sa umiestnil ako prvý v hodnotení výsledkov skupiny, s ktorou som študoval. Chcel som, aby ste to vedeli prvá. Univerzita nebola ľahká no páčila sa mi.

V láske ostáva Teddy Stallard.

A o ďalšie 4 roky neskôr: ...

Drahá pani Tompsonová,

Oznamujem vám, že som Theodore Stallard, M.D. (doktor medicíny). Čo na to hovoríte? Chcel som, aby ste vedeli ako prvá, že nasledujúci mesiac, aby som bol presný 27-ho sa žením. Chcel by som, aby ste mi prišli na svadbu, a aby ste sedeli tam, kde by bola sedela moja mama, keby sa bola tohto môjho dňa dožila. Vy ste moja jediná rodina, ktorú dnes mám. Otec mi zomrel vlani.

V láske Teddy Stallard.

Pani Tompsonová na svadbu šla a naozaj si sadla, kde by bola sedela jeho matka. Zaslúžila si tam sedieť. Pre Teddyho urobila niečo, na čo on nielenže nikdy nezabudol, ale čo úplne zmenilo jeho život.

leninka75
15. dec 2009

akú návnadu používaš deni??? 😀 😀 😀 😀 .......................bubba z duše neznášam články tohto typu!!! 😠 😠 😠 😠 😠 😠

denisenko
15. dec 2009

leni, návnada sa volá plná penaženka v obchode... 😀 😀 😀 zaberá vždy! 😀

leninka75
15. dec 2009

fuha a takú návnadu kde zohnať???........... 😅 😅 😅 😅 ...............akú rybku si ulovila???.........a ako ju urobíš??

jacka
15. dec 2009

deni....jasne že možeš....alebo čo si si myslela...že poviem nepováž 😀 😀 😀 😀 😀

teda.....rybu by som si dala....ja som ta rýchlo spravila obed že ledva dýcham........ 😝 😝 😝 😝

Maťko je už von a vykrikuje po mne ...musím ísť...ale ja sa vrátim 😀 😀 😀 😀

denisenko
15. dec 2009

jacka, ty si teda šikula...obed už hotový..... 😉
ja som teraz prišla na to, že varím kelovú polievočku a zabudla som tam dať červenú papriku....iba sa mi stále nezdala tá farba...hlavička makovička deravá... 😝
leni, takú návnadu už nezohnať...ale mám aj náhradu, kocúr tiež loví v mrazaku, len mu ho treba otvoriť 😀
xceš? 😀 😀 pošlem.....
a kde je aninka, marfuška?

denisenko
15. dec 2009

leni, máme pangasiusa....tak asi len na bylinkovom masle, jednoduché a zdravé...pred tými obžerskými sviatkami sa to hodí 😀

leninka75
15. dec 2009

deni tvoj kocúr by sa pobil s tým našim, tak radšej eee 🙂 🙂 🙂 ............mňa, dobrý tip..........ale už to nechám asi až na vianoce.............nejako cez týždeň nevarím, keď sa všetci stravujeme mimo domu.............jacka, konkuruješ aninke s titulom superžena!! 😀 😀

denisenko
15. dec 2009

leni, tak nič...náš koc&úr má zakázané bitky 😀
na vianoce chce tatinko kupiť kapra, vraj aby denisko videl, ako pláva vo vani...len neviem, kto potom ho naaranžuje na pekáč... 😀 ja nemožem, ked to vidím najskor živé a potom to mám piecť......greenpeace by asi boli radi 😉 😉

utka
15. dec 2009

Ahojteee!!!
Výsledky som mala ako minulý týždeň,ale nie je to sláva ☹. Dostala som 6ml injekciu.Auuuu,riadne štípe...
Potom som musela fičať na Shell-ku,lebo včera som bola natankovať a teta sa "pomýlila" a naúčtovala mi diaľničnú známku pre autá nad 12ton za 10€...Ale chvalabohu mi ich bez problémov vrátili. A ešte sa mi aj ospravedlnili.
Ja som varila halušky. Pražila kapustu. Budú ale aj na zajtra. Dnes som si trochu urobila s bryndzou. Mňam.
Idem oddychovať a o 15:30 máme tú vianočnú besiedku v škôlke 🙂.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre