Herečky a herci z Júloviek 2006 II.

siwike25
2. apr 2009

Baby aby som aj ja v niečom bola prva,heheh.Tak šup sem nech mame novu temu. 😀 😀 😀

utka
29. nov 2011

@aninka29 aké rožky? Čo je to zač?

jacka
29. nov 2011

@utka .....že nie je všetko pravda čo kometuju media........chápeš?...... 😉

jacka
29. nov 2011

@utka vy ste zas chorý ☹ ☹ .......aj má teplotu? ☹

jacka
29. nov 2011

@aninka29 nejak nedorazilo 🙂 🙂 ........................na Mikuláša robia v školke aj nejakú akciu pre rodičov?.....

aninka29
29. nov 2011

@utka normálne z lístkového cesta 😉 ..miesto štrudle som urobila malé rožteky..no malé 😕 ...napučali na obrovitánske 😀 😀
@utka ja mám recept na medovníčky,ktoré sú hned mäkké
file:///C:/Documents%20and%20Settings/Bill%20Gates/Plocha/recept-makke-vianocne-medovniky-297.htm

aninka29
29. nov 2011

@utka som to dokafrala...mám to nejak divne uložené,ten recept 😝 ...takže nič...ale aj na mmb máš plno plno receptov...ale ten môj osvedčený nedám za nič 😵cestičko je fajnovité ...ak nič nenájdeš,tak ti napíšem 😉

jacka
29. nov 2011

Medovnicky :

800 g muky
250 g Hera
320 g pras.cukor
1 lyzicka soda bicarbona
medovnikove korenie-
5 vajec
6 lyzic medu
vsetko spolu zmiesat s roztopenou Herou,dokladne vypracovat cesto,zabalit do folie a do chladu,aj na tyzden-ja aj na 2 tyzdne.. 😀 Vykrojene medovnicky potriet vajickom a piect pri 200 stupnoch

cesto mozes dat odpocinut,je to lepsie..

aninka29
29. nov 2011

Mäkké vianočné medovníky

Doba prípravy :
100 min.
Spôsob prípravy : Pečenie
Ingrediencie :
múka hladká 650 g
maslo 250 g
cukor kryštálový 250 g
vajcia 3 ks
med 3 pol. lyžica
mletá škorica 1 káv. lyžička
sóda jedlá 1 káv. lyžička
perníkové korenie 1 káv. lyžička
vajce na potretie 1 ks
Postup prípravy :
Vymiešame vajcia s cukrom a zmäknutým maslom, pridáme ostatné suroviny a vypracujeme cesto. Cesto je dobré následne zabaliť do fólie a nechať v chlade aspoň hodinu odpočívať, aby trochu stuhlo (alebo si môžeme cesto nachystať už deň vopred a nechať v chlade cez noc). Na pomúčenej doske postupne rozvaľkáme časti cesta a vykrajujeme medovníčky ľubovoľných tvarov. Ukladáme ich na plech (ktorý sme vystlali papierom na pečenie). Medovníčky ukladáme na plech s medzerami od seba, aby sa nám pri pečení nespojili. Vrch medovníkov potrieme pred pečením rozšľahaným vajcom a ozdobíme vlašským orechom. Pečieme vo vopred vyhriatej trúbe na 175 - 180 °C dozlatista asi 10 – 15 minút (podľa veľkosti a hrúbky medovníkov).
Obtiažnosť prípravy :
Stredná náročnost
Poznámky :
Uvedené množstvo surovín postačí cca na 4 veľké plechy medovníkov. Medovníky môžeme ozdobiť podľa chuti: mandľou, lieskovým orieškom, či po dopečení čokoládou, bielkovou alebo citrónovou polevou.

jacka
29. nov 2011

@aninka29 aha.....skupana..... 😝 😀 😀 😀

jacka
29. nov 2011

@aninka29 beriem späť 🙂

muž mi už asi 100x volal.....to je des...poslať ho na nákup 😝

aninka29
29. nov 2011

@jacka jááá nie som skupaňa 😀 😀 ....až teraz mi trklo,že to môžem aj takto prekopírovať 😉 ....by sa mi to nechcelo písať...chápeš 🙂

aninka29
29. nov 2011

@jacka on sa ešte odvtedy nevrátil z nákupu? 😀 😀 😀 typický chlap 😀 😀 😀 .....len aby si tie mikulášske sladkosti nešla zháňať nakoniec ty 😀

utka
29. nov 2011

@jacka však ja neverím médiám...ale veľa vecí aj vidím. Hlavne toho múdreho Kollára. Mimochodom, je to môj gynekológ.
http://www.topky.sk/cl/100371/1292364/Odborar-K...
Nie, Viki nemá teplotu, len soplí zase ☹.

aninka29
29. nov 2011

ja idem zajtra k zúbárke na prehliadku 😝 ..sa rovno objednám..nech mi robí zuby....zase ma pobolieva ten jeden škaredý.......ach tie moje zubiská 😠

jacka
29. nov 2011

@aninka29 jasné že chápem...ale musela som ťa podpichnúť 😉 😉

jacka
29. nov 2011

@aninka29 nie nevrátil 😀 😀 😀 .....................................................ešte šiel do roboty.........ale mám ostať na linke 😀 😀 😀

aninka29
29. nov 2011

@jacka podpichuj kludne...ved aj ja 😀 😀 😀

utka
29. nov 2011

Ďakujem za receptíky...asi vyskúšam ten rýchlejší...čiže v piatok urobím cesto a v sobotu pečime...

aninka29
29. nov 2011

@jacka presne ako môj muž 😀 ...napíšem mu zoznam..všetko dopodrobna rozpísané..a aj tak volá milionkrát 😀 😝

jacka
29. nov 2011

@utka toto asi nemá význam riešiť....-....nikto do toho poriadne nevidí 😉

jacka
29. nov 2011

@aninka29 si možu podať ruky 😀 😀 😀

aninka29
29. nov 2011

veru baby...nemá to význam riešiť.....každá na to máme vlastný názor..je to zbytočné rozoberať...aj tak si žial nepomôžeme 😝

aninka29
29. nov 2011

@aninka29 idem šupnúť babule do vane 🙂

jacka
29. nov 2011

@aninka29 inak to som mu aj ja popísala.......čo kde ako.......a aj tak volá...........čoby si bez nás počali 😀 😀 😀 ................... 🙂

jacka
29. nov 2011

@aninka29 😀 😀 len chod,......ja ich tam pohádžem zachvilku......

utka
29. nov 2011

@jacka však tak je...mňa len vytáča prístup niektorých lekárov k pacientom...Hlavne to ich neponáhľanie sa...ale to je jedno. My do toho nevidíme a hjlavne s tým nič neurobíme...

jacka
29. nov 2011

@utka veru tak.....aj tak si urobia po svojom..................ja by som niektorých dr tiež poslala na Sibír 😝 😝

aninka29
29. nov 2011

ja som fakt iná...sama sebe furt píšem 😀
detičky vykúpané 🙂 ..som ich nenechala dlho vo vani..robili potopu 😠

utka
29. nov 2011

To moje decko ma tak vytáča dnes!!!Drzí je jek ploštica. Až ma hrdlo bolí, čo som na neho kričala...Ale prišiel za mňou, že prepáč. Odpúšťaš mi? Tak som mu povedala, že ja hej, len neviem, či mu Ježiško odpustí...

jacka
29. nov 2011

@utka ja mám toto isté........tiež....a hlavne ked príde že prepáč dá pusinky a lubi ma ako milon zemegul.....tak zmäknem....vedia ako na nás 😉

@aninka29 nemáš si s kým písať...čo??? 😀 😀 .............moji už spinkaju...ráno sa predsa ide do školky 😉

dobru nocku.....

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre