Herečky a herci z Júloviek 2006 II.

siwike25
2. apr 2009

Baby aby som aj ja v niečom bola prva,heheh.Tak šup sem nech mame novu temu. 😀 😀 😀

leninka75
22. máj 2012

..
@denisenko ..my sme ešte do školy nekupovali nič..Lilka síce stále užiera, že už by sme mali začať, ale nejako sa mi do tých nákupov nechce ☹ ☹ ☹ ...keď začneme nakupovať už to bude také naozaj, že sa ide do školy.....zatiaľ si to nejako neuvedomujem 😉

denisenko
22. máj 2012

@leninka75 ked ten čas tak beží...už asi vytiahnem aj zoznam vecí, lebo potom medzi tými návalmi ludí v paiernictvách sa mi motať asi nebude chcieť.... 😝 ....musím ísť pozrieť do jednej predajne v Carefure, tam mi pani povedala že v polovici mája by už mali mať nový tovar školských tašiek TopGal... 😉

mnááááám, polievočka...výýýborná....... 😵 😵 😵 😵 😵

jacka
22. máj 2012

no pekne....tak som mimo témy ☹ 😒 😉

jacka
22. máj 2012

@denisenko perník lubia...ten som robila ked sme šli k strige.........hm..neviem čoby som im....dačo pokukám

jacka
22. máj 2012

@denisenko vidím ťa 😉

denisenko
22. máj 2012

@jacka tu soooooooom......... 😉 ...ide tatík na desiatovú polievku...... 😀 😀 😀 😀 😉

jacka
22. máj 2012

@denisenko desiatovú....to je aká........ved je 11 😀 😀 😀 😉

jacka
22. máj 2012

idem ich volať dnu.........pokial prídu ...umyju sa prezlečú sa.....akurát bude obed

zyko
22. máj 2012

@leninka75
@denisenko ..tiež ešte nič nekupujeme do školy...tašku sa rozhodli kúpiť juniorovi k narodeninám svokrovci,takže to má ešte chvíľu čas....a poštou nám došlo,čo všetko treba kúpiť,aké zošity a kusy...a keďže moja krstná mama má veľkoobchod s papierníctvom,tak jej dám zoznam a ona nám to nachystá 🙂 ....
tiež si to akosi neuvedomujem,že sa tá škola a nové povinnosti blížia...

denisenko
22. máj 2012

@jacka dobrú chuť..... 🙂 my sme už po.... 🙂
@zyko tak to máte fajn, my zošity a ešte polovicu vecí nekupujeme, dostanú od mesta..... 😉 ale tiež ešte máme zoznam, čo treba dokúpiť... 😠 ..len s taškou máme problém, lebo musí byť zelená...alebo aspon monster truck.... 😝

jacka
22. máj 2012

@denisenko aj my sme už po....Peťulo už aj spinká.....Maťula som prinutila poležať na gauči...a. tak kuk tv.......síce dlho nevydrž ale aspon chvilu.... 🙂

kedy ideš pre Deniska?..................čo robí Simonko....spinkáva ti v kočíku?

utka
22. máj 2012

Ahojte...
@leninka nech sú baby rýchlo fit!
My ešte tiež nemáme do školy skoro nič. Len nejaké dosky na zošity, na čísla a písmenká a peračník. Tašku budeme kupovať na narodeninky.
Na krčnom dnes "pohoda". Doktorka mi vopchala do naosa také ihly. Na konci bol nejaký krém či čo. Vraj nech sa mi to uvoľní. Po chvíli kukla a dala ešte raz. Potom ma posadili na 5 minút pod solux. Vraj by sa to malo spustiť. A ak nie, tak mám prísť vo štvrtok, zase mi to tak uvoľní. Dala mi aj ATb, ale tie nemám ešte brať, len ak by to nebolo lepšie...
A obvodná mi kázala prísť budúci utorok na kontrolu. Takže ešte to nevyzerá na nástup do práce. Ale je to hnusná bolesť tie dutiny ☹.

utka
22. máj 2012

@leninka
Hnačka (podráždené hrubé črevo)
Pripraví sa maslová polievka, ktorá vytvorí ochranný obal na črevá. 6 dkg masla + hladká
múka, z toho urobiť bledú zásmažku, zaliať 1/2 litrom vody a trochu rasce, soli, nechať
povariť a zjesť. Užíva sa vtedy, keď sú črevá na všetko veľmi citlivé. Môže sa užívať denne pri chronickej hnačke vždy ako prvé jedlo.
-Bolestivá – 1 zarovnaná polievková lyžica rasce drvenej upražíme do svetlohneda, pridáme 1/2 litra vody, povaríme 15 minút. Vypiť počas dňa po hltoch.
-1 šálka vareného červeného vína – na špic noža škorice a cukor, najlepšie vypiť večer. Užívať do zlepšenia stavu.
-2 dcl červeného vína + 3 celé dubové listy, 2 minúty variť, vypiť naraz.
-5 minút močiť nohy v odvare ľubovníka bodkovaného. Na 1/2 litra vody 2 polievkové lyžice ľubovníka.
-Silná – odvar z pastierskej kapsičky v červenom víne. Na 3 dcl vína 1 polievkovú lyžicu
kapičky, variť 1 mútu. Piť po hltoch celý deň.
-Do 1/4 litra dobrej ražnej pálenky alebo slivovice vysypať hrsť čučoriedok. Nechať vylúhovať v teple 10 dní. 10 – 20 kvapiek na cukor, alebo 1 kávovú lyžičku do teplej vody. Môže sa použiť aj po 1 dňovom vylúhovaní.
-Pri katare hrubého čreva jesť čučoriedky s tvarohom alebo piť odvar zo sušených čučoriedok.
-Na 3 dcl vody 2 malé lyžičky čučoriedok 8 minút variť. Piť po hltoch celý deň.
Spojená so zvracaním – obklad zo suchej teplej sennej mrvy na brucho.

utka
22. máj 2012

@leninka
Hnačky
Proti hnačkám je dobré do trošky vody vmiešať polievkovú lyžicu maizeny a túto tekutinu vypiť. Môžete podávať aj dojčatám.

Proti hnačke môžete použiť toto: do jednej lyžice octu pridajte cukor a vypite.

utka
22. máj 2012

@jacka a ty z čoho vraciaš? Nie si tehotná?

zyko
22. máj 2012

@denisenko junior nemá zatiaľ žiadne kritériá pri výbere tašiek...tie Topgalky sú vraj naj...pozrieme sa po nich

@utka
@jacka ...kto je tu tehotný??? 😉 😉 😉

zyko
22. máj 2012

@utka ach až ma tie dutiny bolia,keď to čítam...dúfam,že sa ti to zlepší,keď nie tak ATB už určite pomôže....si tu takto pekne s nami ako keby si bola na materskej 😉

jacka
22. máj 2012

žeby utka??? 😉 ................ja mám mrchu....takže žienky...klud 😀 😀 😀

@utka opozdená reakcie od strigy 😉 .......................neviem ale už je to lepšie...... 🙂 ....................som zvedavá či sa ti to spustí......

leninka75
22. máj 2012

@utka ...a pustilo sa?? 😕 ....ďakujem za recepty 🙂 ......top je ten s tou pálenkou 😵 😵 😵 😀 😀

@zyko..to máte supiš pupiš, že vám krstná všetko nachystá 😵 😵 😵 .......

...mne v papiernictve povedali, že tie top gal tašky sú vraj vhodnejšie pre staršie deti 😒 ...o teraz si vyber..každý ti povie inak 😝 .....

...moja mama tiež špekulovala Lilke kúpiť tašku na narodky..ale toto si má podľa mňa dieťa vybrať samo.......však by mi neskôr frfotala, keď bude nadávať na školu, že sme jej dali pekný darček 😝 😝 😅 😀 😀

leninka75
22. máj 2012

@jacka ..maťko sa ešte lieči doma???

jacka
22. máj 2012

@leninka75 lieči..... 😠 behá celý den ako o život 😠 😠 ....................prilepiť 😝.............berie ešte atb.......

http://varecha.pravda.sk/recepty/bezlepkove-jab...
aha čo som našla....myslíš žeby to mohlo byť dobré....

jacka
22. máj 2012

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=46120
ešte tu som našla jeden.....len neviem neviem..vyzerá ako perník 😝

denisenko
22. máj 2012

@jacka Nisko už je doma....tatinko bol pre neho na obed, ideme plávať...po 100 rokoch, ale už tolko dranká....že hpo uhovoril..... 🙂 ...ale tiež som ho dala ešte povystierať kosti do postele, tak zaspal ako medved 😀 😀 😀 😀
a Simonko? v kočíku...ako kedy.....najlepšie sa mu spí len v maminej posteli v spálni, už ani na gauči mi nechce ležkať.....zbadá ružový plafon a je mu to jasné....... 😵 😵 😵 😵

denisenko
22. máj 2012

@utka držkaj sa...aspon si oddýchneš.... 😵

my sme tiež povodne chceli tašku na narodky, lenže ......ja by som radšej väčší bicykel..... 😵 😵 😵 😵 @jacka Maťko má 20-tku????...Nisko preteká na 16-tke, terenke, lenže mne sa zdá akými menší...tak by som chcela väčší, len tatinko frfle, že mu to je tak akurát.....lenže chlapovi nedojde, že pred školou tie deti zas podrastú...... 😔 😔 😔 😔

denisenko
22. máj 2012

@jacka mne sa páči ten jablkový, len neviem, ak majú radšej také perníkové, alebo krémové???? 😕

denisenko
22. máj 2012

@leninka75 že pekný darček 😀 😀 😀 😀 😀 neboj, ona isto bude mať rada školu..... 😉 😉 😉 ..ja chcem kúpiť tú Topgal, sestra kupovala obom už v prvej triede a boli spokojní...... 😵 😵 😵 😵 😵

zyko
22. máj 2012

@jacka aj u mňa mrcha 😉
...juj vyzerá fajne chutne koláčik...práve si krájam jabĺčka miesto čokolády,ale neviem neviem,či ju nepôjdem zobrať do špajzy 😀

denisenko
22. máj 2012

@zyko tak šťastná žena....náš Denisko je zaťažený na zelenú farbu..... 😠 😠

jacka
22. máj 2012

@denisenko 2Otku.....vlani šomral ako staré pivo.......že je veliký...ale teraz v pohodičke........letí ako strela...... 🙂

Maťko schválil jablkový.......ten druhý nebudem robiť tam ide káva.......to nemám rada..... 😉 😉

zyko
22. máj 2012

@denisenko aj junior má 16-tku a už mu je len len...musíme na jeseň kúpiť väčší...a tento o rok bude krpcovi dobrý

@leninka75 sa teda radšej popýtam na tie topgalky,ako to s nimi je...chcem aby si ju junior vybral sám,pôjde s babkou dedkom a vyberie si...tu v nitre je všetkého veľký výber 🙂

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre