Herečky a herci z Júloviek 2006 II.

siwike25
2. apr 2009

Baby aby som aj ja v niečom bola prva,heheh.Tak šup sem nech mame novu temu. 😀 😀 😀

jacka
10. dec 2009

vyspíš sa?....no neverím...ráno príde a hned vás zobudí.................tak si daj kapustnicu aj za mna.......ja možem len z dialky .....a dufma že sa mi nedostane vona do nosa........ ☹ ........ako robí punč....by som aj aj spravila..len neviem ako...aby to nebolo len varené víno

tak budeš s Lilkou domka?.....aj ona mám prázdniny?.......aj muž?

večer už nevrieska....klop,klo........neviem čo budem jesť....asi len obzerance,...sparvím rybaciu polievku a taký zemiakovy šalát bez tatarky...len s vajíčkom a trochu cibule

letty.....tá šla k svokre...len neviem kedy má prísť...či dnes alebo zajtra 😅

aninka29
10. dec 2009

dobré ránko mamky 🙂
leni...dnes máte hody....pridám sa? 🙂 ...tak dobrú chuť a na zdravie 😵 ...a veru zisti receptoš na ten punč 😉

jacka ja mám rada ten zemiakový šalát bez tatárky.....ale aj bez vajíčka...len čisto zemiaky cibuľa...a sladkokyslý nálev 😉 ...mňam mňam 🙂

letty spomínala, že bude u svokry do štvrtka...vraj sa večer ozve 🙂 ...tak čakajme 🙂

letty86
10. dec 2009

🙂 mamky, ahojte 🙂
no citam, ze ste ma spominali, uz sme domka, vcera vecer sme dosli, dnes uz isiel tatik do prace a Vikuska do skolky, velmi sa jej teda nechcelo
bolo dobre, ale doma je doma, uz som sa na vas tesila 😉
robili sme v utorok hurky(jaternice), ja ich velmi nemusim, ale svokra ich robi naozaj dobre a zjedla som viac, ako som mala...no, minimalne do konca roka ich nechcem vidiet 😀 😀
cakam svoje dni, som zduta ako pavuk, boze, brusicko mi ide gombik z nohavic roztrhnut 😀
idem si vas precitat, ako ste sa mi mali

jacka
10. dec 2009

že spomínaj čerta 😀 😀 😀

ahoj letty.... 😉

ani asi máš pravdu...vajíčko tam nedávam....... 😝 ..to vieš to materstvo 😠 ....aký nálev robíš?....pochvál sa ..ja s horčice vody a trochu octu..uvariť...ak sa nemýlim musela by som kuk

leninka75
10. dec 2009

ja sa už tak teším na tie vianočné dobroty........prepáč jacka!!! 😉 ............. tu sú tie punče, skúšala som 1. a 3. a sú fajné!!! :

Punč č.1
1l červeného vína
1l bieleho vína
0,5l rumu
1l pomarančového džúsu
1l čierneho čaju
škorica, klinčeky
ovocie na koniec (pomaranč, mandarínky, jablko, ananás..)

Punč č.2
1 fľaša červeného vína
5 cl grenadinového sirupu
šťava z 2 červených pomarančov
5 cl rumu
cukor

Punč č.3
3 l červeného vína
1 l hroznovej šťavy
100 g cukru
1 pomaranč
10 klinčekov
1 tyčinku škorice
0,7 l rumu

Punč č.4
1 chemicky neošetrený pomaranč
1 jablko
300 ml jablkovej šťavy
1 fľaša červeného vína
100 ml rumu
100 g kryštálového cukru

Punč č.5
1 l červeného vína
100 ml rumu
250 g cukru
šťava z 5 pomarančov
5 klinčekov
2 a pol čajovej lyžičky strúhanej pomarančovej kôry

Švédsky punč č.6
1/2 l šťavy z čiernych ríbezlí
8 kusov pomarančovej kôry
4 citrón
1 lyžička klinčekov
2 tyčinky škorice
16 toboliek kardamómu
1 l červeného vína
1/2 l koňaku
cukor, hrozienka a mandle

Postupinský punč č.7
300 g cukru
fľaša rýnskeho bieleho vína
1/4 l umu
6 lyžíc citrónovej šťavy

No veru budeme sa doma nervačiť ................😀 😀 ............muž pôjde asi hneď po troch kráľoch do práce......... a vaši chlapi ako budú doma???..........no veru lilda nás asi bude chodiť budiť lebo ju plánujeme už konečne presťahovať z postieľky do riadnej veľkej postele..............

ahoj letty!!!.........mňam také dobručké jaternice som už veru dlho nejedla..........svokra nenabalila???........prídem!!! 🙂 🙂 🙂

letty86
10. dec 2009

nabalila, dojdi 😉
ona nas stale zasobi, zlate to ziena 🙂 aj prasule nam dala na Vianoce, aj bundu mi objednala, no neviem, cim som si taku svokru zasluziala, alebo ja som taka super nevesta 😀

letty86
10. dec 2009

aj ja sa tesim na Vianoce a ja najviac milujem bobalky, ale s makom, ale kyslou kapustou, juj, zas mala bude boliet brucho, uz to vidim...len neviem, co vymyslim Vikuske, tak ryby vobec nechce, ani huby a kapustu, ta len maso by jedla a halusky a pirohy 😀

letty86
10. dec 2009

boze, som to napisla 😀 ...takze este raz....bobalky nie s makom, lae kapustou...a bude ma boliet brucho

leninka75
10. dec 2009

letty s kapustou??? 😕 😕 ............to nepoznám.........s kyslou???...........to sú skoro ako strapačky,nie??..........teraz neviem či si fakt ty taká dobrá nevesta alebo svokra taká dobrá svokra 😀 😀 😀 😀............ale v každom prípade je to od nej pekné..............no to máš s vikinkou ťažké..........a ako jedáva v škôlke???

letty86
10. dec 2009

no bobalky s kyslou kapustou, je to vyborne, mnam, kapusta sa poprazi na masielku, na to sa najviac tesim
Vikuska je velky jedak, nema problem s papanim, ved uz ma tusim 19 kil, len akurat vianocne menu nie je nic pre nu. Ryby nechce papat, kapustovu polievku tiez nezje, tak budem musiet nieco vymysliet...raz som kupila take rybky uz obale v struhanke, take male tvary, si myslela, ze je to masko, tak to skusim pohladat v obchode 🙂
leninka, takze vy snazilkujete? juj, keby nam to vyslo spolu, bolo by to fajn, mat partacku 😀 my zatial nad tym uvazujeme, ale robotka sa mi necrta, tak asi sa dame aj my nato, jacka s aninkou my narobili chute s tymi svojimi pokladmi.....
len sa trosku bojim, aby druhe nebolo take velmi uplakane a ubolene ako Vikuska, som to dost zle znasala ☹ ...aj tehu som mala hrozne, ocinko mi umieral ☹ ☹ ☹ ´..tak by som chcela aby to bolo ine, krajsie

letty86
10. dec 2009

mamky, kde ste??? som vas vyplasila, ci co? 😉 😀

leninka75
10. dec 2009

juuj letty, tak to si mala naozaj ťažké ☹ ☹ ...........ja sa tiež moc bojím, že aj druhé bude taký plačko ako lilka a nespavé!!!!............tak sme na tom rovnako............ja doteraz zle znášam keď lilka plače a to plače každý deň pre hocičo aj miliónkrát!!!!.........ona to má proste v povahe, že je upišťaná a precitlivelá...........ale hovorím si, že to nejako vydržím veď hádam nebude taká naveky..............mali by sme sa letty posnažiť budú vianoce, viac voľna, oddychu, času na ťuťu-muťu 😉 😉 ..........a budeme septembrovky 🙂 🙂 ................

leninka75
10. dec 2009

ja tak priebežne už odbieham aspoň voňať kapustničku, už sa varí!!!!!!!!! 😝 😝 😝 😝

letty86
10. dec 2009

Vikuska uz teraz, nastastie, neplace 🙂 obcas, ked sa zlosti, ale ona hlavne plackala, lebo ju brusko bolelo, inac to bol smejko.....
no september by bol dobry, mozno aj na nase narodky by sa narodili 😀

letty86
10. dec 2009

ty sa mas 😀

leninka75
10. dec 2009

letty, ty si septembrová??? 😨 😨

letty86
10. dec 2009

nooo...minus 20 od tvojho datumu 😀 ale ty si uz vahy, ja panna ako vysita

leninka75
10. dec 2009

no super!!!...........takže ďalšia puntičkárka 😀 😀 😀 ............myslíž, že už som váhy???............lebo väčšinou to ešte nachádzam ako pannu, tak neviem 😕

jacka
10. dec 2009

jéééj...len sa snažilkujte........aj moj poklad je vianočný....ale to som už musela byť teho na vianoce len som to netušila

nechcem vás odrádzať...ale ja mám povahovo obe rovnaké.-..ešte by som povedala že Peťko je stým spánok ...ešte horší.....a MAťko je upištaný stále......aj dnes ráno vstal a reval....že prečo oco nie je doma...že už nikdy nepríde....a ani mu bolanku neukázal

to len aninka má ukážkové detičky 😉

jacka
10. dec 2009

leni...aj mojmu Peťkovi v jednom horoskope píšu že je panna a v druhom váhy...tak neviem 😝

jacka
10. dec 2009

tak ja prídem a vy zdrhnete 😝 😉

ak bude dnes pršať...tak sa fakt nas....m 😠 😠 😠

leninka75
10. dec 2009

jacka, cítim v kostiach, že aj to druhé bude be, be, be, be 😝 😝 😝 😝 ..............jasné, že peťkovi píšu aj tak aj tak lebo je presne tak narodený ako ja 😀 😀 😀 😀 😀

letty86
10. dec 2009

tak ste radsej panny, s tymi si ja rozumiem, este mam rada rybky, vodnarov, baranov, rakov
ozi, co si ty jacka
ja som si stihla povysavat
u nas svieti slniecko krasne

letty86
10. dec 2009

my mame v rodine najviac septembrovych, leninka, to vsetci na vianoce tut mutu, teraz mi doslo 😀

jacka
10. dec 2009

čoooooo???? leni...vy ste na den presne????? 😕 😕 😕 😉 😉 ....to fakt? 🙂 🙂

kde je zase slnko.......no jasnéééé vychod..ako inák 😠 😠 😠 😠

letty86
10. dec 2009

tak ti posielam par lucov 😀

jacka
10. dec 2009

letty....ja som blíženec ako vyšitýýý 😉

som stihla tiež len povysávať.....ostatnú hodku a pol som kočíkovala.....tak neviem kedy si doriadim..... 😠

jacka
10. dec 2009

prečo len pár.......aspoň tucet.... 😎 😵 😉

leninka75
10. dec 2009

aj my sme v rodine takmer všetci septmbroví!!!...........to vieš dlhé večery, telka vtedy moc nefrčala.............no tak čo vedeli iné robiť!!! 😀 😀 😀 .................u nás síce nie je úplne slnečno, ale aspoň neprší 🙂 🙂 🙂 🙂 ............veru jacka 23.9. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ............idem si cucnúť trošku toho punču a potom ešte kuk..........

aninka29
10. dec 2009

mamky tu som....ma svrbeli päty...tak som šla zase nakupovať 😀

letty čaaaaaaaaaaaau 🙂

švagriná tiež robí bobalky s kapustou...nejedla som,ale môže to byť fajné 🙂

jacka...no ja ten šalát nerobím....robili sme ho keď som makala ako slobodná v reštike 🙂 ....ale horčica tam nejde.....ide tam ocot to určite,trošku vody...viem že sme dávali čerstvú petržlenovú vňať,trošku cukru...nejaké korenie...to nám všetko postálo 24 hodín a bolo to fajné 🙂 ....ale vajíčko si určite nedávaj 😉

idem nakŕmiť detičky...poobede idem ku kozmetičke....zbúcham to aj s prechádzkou 🙂

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre