Islamské mamičky II ozvite sa

safiah
14. sep 2008

assalamu aleikum

tak ak ma niekto nepredbehol tak sem sa 😝

zizuza
21. sep 2009

zienky viete tu poradit? chcem dnes varit daco neviem ako sa to vola. su to take tenke sliziky, vyzera to jak vlasy 😀 a robi sa to s mliekom. viete mi niekto poradit ako sa to presne vari?

suzi4
21. sep 2009

Slm žienky,

ja sa pripájam...EID MUBARAK vám i vaším rodinám! Príjemné sviatočné dni...

pensadorcallisto
23. sep 2009

Tak, Ramazan je uz za nami... Strasne rychlo to ubehlo... 😀

Viete mi poradit nejake dobre stranky, kde najdem pribehy o prorokovi Mohamedovi? Mala som knihu, ale bol to prevazne zivotopis bez vacsich detailov.
Chcem nejake na nete volne siritelne, knihy by som tu dostala asi za x nasobnu cenu zo SVK.... heh. A neviem, ci vobec take na SVK su...

suzi4
23. sep 2009

Slm Pensadorcallisto,

existuje v českom jazyku skvelá kniha SUNNA Proroka Muhammada... Dá sa objednať cez Islmaskú nadáciu: info@isamweb.sk.

Bariki bajram!

suzi4
23. sep 2009

Srdečne pozývame všetky zvedavé deti a rodičov na interaktívne tvorivé dielne Aladinova zázračná lampa. Viac o programe nájdete v prílohe. U maminiek oceníme šikovné ruky a bude nám potešením ochutnať dobroty – špeciality vašej národnosti podávané na lietajúcom koberci...



Učenie cez zážitky: Hádaj odkiaľ prichádzam?

zo série detského programu Aladinova zázračná lampa

Kedy: sobota 26.09.2009, 11:00 – 18:00h

Kde: Lesná škola (oproti Horárni) v Horskom parku, Lesná 1, BA

Čo vás čaká a neminie J

- Hľadanie stratenej Aladinovej lampy

- Učenie zážitkom: Hádaj odkiaľ prichádzam?

- Mapy sveta

- Pexeso: vlajky sveta

- Spoločenská hra: Cesta okolo sveta

- Vystúpenie plné kúziel a zábavy

- Veselé postavičky z balónov

- Pestrofarebné priateľstvá

- Cudzojazyčná komunikácia

- Dúhový bublifuk

- Strom tisíc chutí a farieb: každý priloží svoju ruku k dielu

- Arabské sedenie: datle a sladkosti na lietajúcom koberci

- Súťaže a hry na objavenie seba a okolitého sveta

- Veľa zábavy a smiechu

Tešíme sa na vás!

Islamská nadácia na Slovensku

www.IslamWeb.sk

Vidíme sa v sobotu,

Zuzana Hasna, info@islamweb.sk, 0903 621 600, 0903 621 604.

omfahad
25. sep 2009

Salaaaaaaaaaam baby, kde ste vsetky 😕

pensadorcallisto
28. sep 2009

Selam... hehehe.... ja som tu... V poslednom case nemam cas sem chodit... 😀

monkri
2. okt 2009

ahojte kde ste všetcia ? 😨

simmea
2. okt 2009

As'salamu alaykum,
nemyslela som si ze najdem na tomto fore nejake muslimky...alhamdulilah 🙂

omfahad
3. okt 2009

w.s Simmea....vitaj medzi nami 😉 .....

suzi4
3. okt 2009

Salam alejkum babenky!

Ako sa máte? Tu v BA je síce babie leto...ake skôr také zubaté...brrŕŕŕ...rána a večere sú chladné...☹

Simmea, vitaj...nie si náhodou naša Simonka?

Monkri, pošli mi prosím Tvoj mail v IP, díky.

Idem sa venovať domácim prácam a dieťaťu, pá.

simmea
3. okt 2009

Salam alaykum,
nie som Simonka 😀
som clenkou isl.komunity CZ a SK muslimiek tak snad vas niektoru odtial poznam 😀
Ked sme pri tom pocasi, tu v Irsku je dost chladno, dnes aj prsi 😠 ...inak pustame kurenie od augusta 😅
Vsetky vas pozdravujem, som stastna ze sa islam rozsiruje aj na SK...alhamdulilah 🙂

nawal
3. okt 2009

salam, Simmea a kde ste v irsku? My sme pri belfaste 😎

simmea
3. okt 2009

w.s. nawal, tak to si straaaasne daleko ☹ ...my na opacnom konci Tipperary.
Sestricky chcela by som sa spytat otazocku ktora tu ale vobec nepatri, a prebehnut celeho konika je pekna fuska, inshaAllah je to ok...pili ste pri kojeni nejaky ten feniklovy,kojaci caj? Davali ste si do neho cukor? Vseobecne jedli ste sladke jedla? InshaAllah mi niektora na to odpoviete 😉
BarakAllahu fiki

nawal
3. okt 2009

Simmea som si to pozrela no to je par hodin cesty autom ☹ . skoda som sa potesila, ze niekto z irska 😅
no ja som nepila ziadne caje na podporu mliecka, mala som dost alhamdulah a jedla som uplne vsetko 🙂 Uz v nemocnici som sa napchavala kesu oriskami aby som mala viacej mliecka. Ale moc sa to neodporuca lebo je to alergen 😒

simmea
3. okt 2009

nawal ja som si zase myslela ze v Irsku nie su ziadne muslimky z SK iba cesky aj to len malinko ☹ . Ja som dokonca ani neverila ze ziju muslimky na Slovensku 😉 Moc ma potesilo ked som vdaka komunite zistila ze aj medzi nami sa nejake najdu alhamdulilah 🙂
InshaAllah budem mat mliecka dost, mne ide asi o to pit ten caj koli traveniu a nadymaniu miminka ze keby nahodou sa cosi do toho mliecka dostalo ☹
Tiez som z toho na nervy ze co sa vsetko nesmie jest, co je alergen atd...manzel len kruti hlavou ze som asi sisi ze co vymyslam 😅 , no ja sa bojim aby krpcek nahodou nedostal tu koliku a tak vies...InshaAllah bude vsetko ok. No aj tak si asi budem davat pozor na stravu.
nawal asi mam na teba milion otazok 😅 mozem ta kontaktovat cez skype, msn? Posli mi prosim IP 😉
ma'asalama

monkri
3. okt 2009

suzi4
ahoj poslala som ti IP môj email 🙂

suzi4
3. okt 2009

Salam babenky!

Konečne troška života opäť...🙂

Simmea, potom budeš Silvia? z okresu Trenčín?

Monkri, díky...poslala som Ti mail...

NAWAL, ako sa máte? MasaAllah tie pozdravy od detí boli fantastické... Darmo...šátra Ummi, šátrín uládi...🙂

Stískam,
Z.

monkri
3. okt 2009

suzi4
poslala som ti IP 🙂

simmea
3. okt 2009

Salam Suzi,
ako si sa trafila 😀 ...aj som ti chcela poslat SZ z komunity no ale ze nebudem otravovat 😅 😅

suzi4
3. okt 2009

Monkri,

super, odpísala som 🙂

suzi4
3. okt 2009

Wa alajku salam Simmea,

no pekne...aspoň na druhý krát..🙂 Mne si tam hneď padla do oka, lebo Sloveniek je tam málo...🙂 A Írsko je moja srdcovka, teda hneď po Sýrií... V Írsku žije moja kamarátka Nawal 🙂 a aj moja sestra...

Ako tehulkovanie? Máte už vybrané meno?

Karolinka...zanedbávaš nás normálne...🙂 Pusa princeznej!

simmea
3. okt 2009

😀 padla do oka 😅
pomalicky sa nam blizi termin inshaAllah, uz sa s manzelikom moc tesime 🙂
jj aj Nawal tu mame 😀 len byva daleko ☹

sara2008
3. okt 2009

salam dievcence!vidim ze sa pekne rozrastame do poctu aj do sirky 😀 Simmea.vitaj medzi nami..a kedy mas termin ak sa smiem opytat?ja som si tak dnes uvedomila ako ten cas leti,ked som sa pozerala na mojho maleho,mashallah,za chvilku bude mat rok..ani neviem ako to ubehlo..ja som takisto uz od prveho dna po porode jedla vsetko,cokoladu,citrusy,matu,jedine co som sa snazila vynechat bola cibula a cesnak,kvoli malemu a aj kvoli mliecku,aby nezmenilo vyrazne chut.ale napokon aj tak uvidis sama co si mozes dovolit jest a co drobcovi chuti.robievala som si aj feniklove caje a aj take bylinkove(z maroka),chuti mi to,v zime radsej teply caj ako vodu.niekedy som spravila aj drobcovi,ale jemu nesladany feniklovy,ale aj tak mi to moc nechcel,radsej moje mlieko.aha teraz som si vsimla datum porodu,to si blizko mojho 😉

sara2008
3. okt 2009

emma-no kedy pridete na vylet?inac tie krowky sa mi nepodarili ☹ ,ale vyskusam to este raz enshallah to vyjde..vobec mi nechceli stvrdnut 😲

sara2008
3. okt 2009

omfahad-ja som nejaka popletena,ked totizto citam citam rychlo a chcem hned odpisat,ved si mi aj pisala kedy chcete ist do K..len mi prosim ta napis kam ti mozem zaslat aspon nejaku tu pohladnicu,moj synacik este asi nic nezmajstruje 😀 ,ale ked sa to tak vezme tak ti to este stihne prist aj na sk.ze?

omfahad
4. okt 2009

Salam a.....žienky 🙂
Simmea, ja Aishu kojim uz 2 roky alhamdullah....a tiez som sa neako neobmadzovala v strave, jedla som vsetko, viem ze na mlieko su dobre datle, mozes ich zacat papat uz teraz pred porodom a potom v tom pokracovat....dolezite je, aby si vela pila, vodu (nesytenu), caje.....biela kava....aby sa ti tvorili mliecko enshallah...
Sara 🙂 ....moj Fahad je uz v Kuvajte s manzelom a ja este nemam termin odletu....v IP sa dohodneme 😉

simmea
5. okt 2009

Salam alaykum sestricky,
sara2008 kde v zahranici zijes?
baby vy ste blazni to ste fakt jedli vsetko? Ja uz som si na papierik vypisala potraviny co nesmiem a manzel len kruti hlavou ze mi sisi 😅 ...ja sa len bojim aby som malemu neublizila, aby sa nezvijal od bolesti v brusku ☹
Juuj datle mnam 😉 ...tiez uz som sa zasobila feniklovym cajom tak budem popijat inshaAllah...este mi ma mama cosi poslat z sk inshaAllah + nejake lieky lebo ze keby nahodou maly cosi chytil ☹
Tak ono to je nase prve miminko tak ja stresujem ☹

Babenky a davali ste si do toho fenikloveho caju aj cukor?
sara2008 cokoladu a citrusy loooool ty si blazonko 😅 😅 😅 Si zacala od tych najhorsich potravin 😅
omfahad prosim ta daj recept ako si dokazala kojit 2 roky...to ja ked mojej mame poviem ta sa len na mne smeje ze kde to zijem, ved sa koji max.rok 😖 Ale inak mrkvicku a take veci si kedy zacala davat?

suzi4
5. okt 2009

Slm žienky, kde ste kto?

Simmea, ja som Haniho kojila 3,5 r. 🙂 Sunna je celé dva roky, pokiaľ mamička má mlieko...a ja som si veľmi priala kojiť...ako dovŕšil 2 roky začala som s odstavovaním...a on nie a nie sa vzdať svojej lásky..🙂 Kravské mlieko nepil vôbec, a ani dodnes...

Držím palce, uvidíš všetko bude ok.

Ostatné stratené pozdravujem!

omfahad
5. okt 2009

Salam a. žienky......všetky vas zdravim a kde ste sa všetky vytratili? 😕
Simmea 😀 recept nemam ziaden, alhamdllah že ju možem kojit este stale, chcem ju pomaly odstavovat, ale ako Zuzka spomenula, ona sa nie a nie vzdat svojej lasky 😝 ...je to uz velka rozumna slecna a neoklamem ju flasou s mlieckom, musi mat "svoje" , lebo inac je nervozna a place...tak co my matky nespravime pre nase deticky vsak? 😅 ....poznam vela mamiciek, ktore sa z vlastneho rozhodnutia vzdali kojenia, no pre mna je to ovela pohodlnejsie, ako ked si predstavim, ze mam vstavat v noci a ist pripravovat mliecko 😖 ....kojenie je ovela pohodlnejsie, zdravsie, pre dieta lepsie a v dnesnej dobe aj lacnejsie ako UM......
No a s prikrmovanim som zacala az po 6mesiaci....prvych 6mesiacov som len kojila, ziadne caje, ani voda....len mliecko.....
Simmea chapem ze ako prvorodicka si vystresovana a chces pre svoje dietatko enshallah len to najlepsie, ale moja rada je taka, aby si sa neriadila na 100%knihami...kazdy maly cloviecik je individualny a ty ako matka zistis, co je pre tvoje dietatko to najlepsie... 😉