Islamské mamičky II ozvite sa

safiah
14. sep 2008

assalamu aleikum

tak ak ma niekto nepredbehol tak sem sa 😝

slnieckokati
22. sep 2010

aaaaaa kto sa nam to tu zaregistroval? super fotka moja a tiez zayedka ako vzdy kocka 😉

monkri
22. sep 2010

@slnieckokati

ahoj aj teba tu vydiet 🙂 ako sa máš ?

zayed
23. sep 2010

Veru veru rozrastame sa 🙂

erikasadek
23. sep 2010

@zayed ahoj moja zlata no kocka si.. 🙂

zayed
23. sep 2010

@erikasadek dakujem mojkaa, samozrejme ze az po Tebe 🙂

zayed
23. sep 2010

Tak mamicky ako sa s drobcekami mate,a co mate noveho, treba to aj tu rozprudit trosku 😉

monkri
24. sep 2010

@zayed
ahoj aj teba vydieť 🙂

wardiinka
25. sep 2010

Ahoojteee 🙂
Slniečkokati : ááno aj ja som tu 🙂)) vždy som tu bola ale len číítala 😅

slnieckokati
27. sep 2010

@wardiinka ano viem moja, super ze si sa ukazala. Drahy je uz na SVK?

monkri a ty ako? teba velmi nevidiet 😀 😀 😀 uz si v Alzirsku?

aj k nam uz konecne zavitala jesen, ochladilo sa trosku ale je prijemne slnecno.

muslimah_noura
27. sep 2010

assalamu walaykom. som tu nova. odkial ste sestricky? pridem na nejaky ten mesiac na slovensko do trencina, ste niektora aj odtial? x

slnieckokati
27. sep 2010

Ahoj Noura, vitaj medzi nami. ja som z Prievidze 😉 a na SVK pridem v decembri...

monkri
28. sep 2010

@slnieckokati ahoj ešte som na sk novembri idem do alžírska musím dokončit ešte lekára než odídem 🙂

wardiinka
28. sep 2010

slnieckokati--ale kde 😒 nie je, bola ta complicated situation..uvidíme kedy príde, každopádne dám vedieť 😉

monkri- ty si ešte tu 🙂) ja som si myslela že už dáávno v Alžírsku 🙂 no tak dúúfam ti október ubehne čo najrýchlejšie 😉

noura - viitaj 🙂)no ja som zas z Piešťan 😅

zayed
28. sep 2010

@slnieckokati mojka posielam pusku drobcekovi 🙂
@wardiinka drzim palce nech je to co najskor 🙂
@monkri ahoj,ano malinko, bolo toho teraz vela...tak som sa vsade len tak mihla... 🙂
@muslimah_noura Wa alaikum assalaam 🙂 tiez Ta tu vitam,kde v zahranici pobyvas?

wardiinka
2. okt 2010

@zayed ďakujeeem 😉 , budem to potrebovať.. Ako ako sa ti daríí v škole ?

gombolka
5. okt 2010

Ahojte dievčatá.
Možno som tu trošku mimo, ale chcela by som vedieť, či tu niektorá nežijete v Dubaji? Asi mi hrozí, že určitú dobu strávim v tomto emiráte, nakoľko manžel sa tam uchádza o prácu. Ja mám z toho velikánsky strach. Máme jednu 5-ročnú dcérku a druhé bábätko je na ceste. Dcérka sa k tomu stavia úplne s odporom. Sama si neviem predstaviť, čo by ma všetko čakalo. Dovolenka minulý rok tam bola skvelá, ale to je iné. A hlavne angličtina je v mojom prípade slabšia, dcérka vôbec nič. A pri predstave, že vytrhnem dcéru z domáceho prostredia a šupnem ju tam o pár mesiacov do nejakej anglickej školy. Asi by sme mali prvé mesiace doma viacej plaču ako smiechu. Cestovali by sme až po pôrode, čiže je ešte dosť času na paniku, ale aj tak stále na to musím myslieť.

wardiinka
5. okt 2010

Babyyy , kde ste stratenéé ??? 😒

monkri
5. okt 2010

ahojte ja som tu každý deň ale len kuknem 🙂 a ked tu nik nieje idem

zayed
10. okt 2010

@wardiinka dakujem moja,tak skola frciii riadne,mam co robit veru 🙂 a ako Tyy?

wardiinka
11. okt 2010

@monkri- aj ja tu vždy pozerám a málokedy je tu nejaký prííspevok 😔

@zayed -aj ja mám čo robiť 😝 mám kvantá toho sa učiť...už si ma snííva len o biologií & chémiíí 😀

monkri
11. okt 2010

no ja sa kuknem ale nič moc sa tu nedeje 🙂 nijako to tu zaspáva 😉

pensadorcallisto
26. okt 2010

Gombolka, mysli pozitivne a to neprehanam...
Minuly rok manzel dostal ponuku odist pracovat do Dubaja. Patri do top manazmentu a je riaditelom. Ponukali nam tam vselijake vyhody. Sukromne skoly, byt atd..... Ja by som sla aj hned, dcera mala vtedy 7 rokov a tiez sa k tomu stavala pozitivne... Anglictinu ovladam velmi dobre, ale nepocitala som, ze by som sa dohovarala anglicky. Skor by som sa zacala ucit arabsky... Pre mna by to bola vyzva ziskat nieco nove, vedomosti, kultura atd....
Okrem toho, deti sa mozu naucit novy jazyk...
Moja dcera mala 5 rokov, ked sme prisli do Turecka a za 2 roky sa naucila turecky natolko, ze v pohode zvladla aj 1. rocnik v skole, teraz je uz v druhom, niektore slova este nevie, ale nikto by nepredpokldal, ze nie je turkyna... podla mna, ak tam mate ist, tak cim skor... Kvoli detom.. Jasne, ze zo zaciatku to bude tazsie, ale musis mysliet pozitivne.,... Ved budes mat urcite vela moznosti ako vyplnit volny cas. Tym, ze nie si sama, mas uz dieta a druhe cakas...
Ja by som to v'dela ako vyzvu naucit sa nieco nove....

hameeda
30. okt 2010

@pensadorcallisto to si pekne napisala, aj ja ked som si to precitala tak ma hned napadlo, ze vraj 5 rocna dcera tam nechce ist, no ja mam deti a viem ked som so svojou stvorrocnou dcerou prisla do Syrie tak vobec sa k tomu nestaviala ani pozitivne ani negativne, isla by na kraj sveta ak tam ide mamka s ockom,prve dva tyzdne boli trosku tazke ale potom uz v pohode, a teraz uz ani neviem snad po takych dvoch mesiacoch uz rozpravala arabsky v pohodicke, medzi detmi sa hned chytila

suzi193
8. nov 2010

ahojte dievcata 😉 dlho som hladala takyto "pokec" a som rada ze som tu 🙂 potrebovala by som poradit, v januari sa chceme s mojim priatelom vziat v kahire. nemate s tym niektora skusenost? moja kamaratka sa tento tyzden zosobasila v kahire s jej teraz uz manzelom, ale ona je z Polska, tak urcite je to odlisne. chcem sa opytat, ake potvrdenia a papiere alebo tlaciva budem musiet ja priniest zo SK, pripadne aky je postup.. nemate s tym niektora skusenost?
Dakujeem prajem pekny den 😉 Dufam ze mi poradite 😀

monkri
8. nov 2010

@suzi193 presné informácie ti povedia na ministerstve zahraničia v bratislave

Žiadosť sa podáva:

1. e-mailom na adresu:

info@mzv.sk

2. telefonicky v pracovných dňoch od 8.00 - 18.00 na tel. čísle:

+421 (02) 5978 5978
pošli im email mne odpísali ked som potrebovala poradiť

slnieckokati
8. nov 2010

@monkri co si chcela tym videom povedat?

@suzi193 nevadi, ze kamoska je z Polska, ked sa brali v Kahire a aj vy sa chcete. Rozdiel by bol skor vtedy, keby sa brali v Polsku a vy na Slovensku. Urcite budes potrebovat tie iste doklady ako ona. Najlepsie bude, ked sa tvoj nastavajuci informuje na egyptskych uradoch, co oni vyzaduju. Vacsinou sa jedna o nasledovne doklady: rodny list, vypis z registra trestov, potvrdenie o trvalom pobyte, cestne prehlasenie o stave. Ak si krestanka a nechystas sa konvertovat, velmi potrebny je krstny list, moze byt aj cestene prehlasenie, ze si krestanka a bola si pokrstena - na tento doklad kladu casto velky doraz. Pozor, pri vybavovani papierov musis vsade pripomenut, ze ich potrebujes do zahranica a budu musiet byt superlegalizovane - teda musia ti vsade dat ohruhlu peciatku zo slovenskym statnym znakom. Vela stastia 😉

monkri
8. nov 2010

@slnieckokati akým videom ? ja nechápem

slnieckokati
8. nov 2010

jej monkri prepaaaac. to som si az teraz vsimla, ze nejaka monika si dala tolko namahy, zaregistrovat sa tu, aby sem mohla vlozit link na video o moslimoch... ja som si jej meno ani poriadne neprecitala, len prve 3 pismenka ja tapa...preto som nechapala 😀 😀 😀, ze co ta monkri tym videom vlastne myslela.... 😀 😀 😀
inak ako? uz mas pobalene kufre? kedy letis?

suzi193
8. nov 2010

dakujem pekne za pomoc dievcata.. 🙂 ste mile, uz som volala na ministerstvo aj na konzulat 🙂 snad to nejako zvladneme...potom dam vediet.. 🙂
a ohladom toho videa,pointu naco to sem zavesial som celkom nepochopila... ale myslim ze viem naco narazala slecna...
nech si skusi pozriet krimi noviny kazdy vecer a pochopi akí su slovenskí muzi a co vsetko robia zenam, to ze muz v amoku pozreze svoju zenu a sam sa na povale obesi pred vlastnymi detmi to je asi v poriadku..jasne ved sme na slovensku.... vsade su dobrí ludia a zlí.... dolezite je vybrat si... idiota alebo psychopata stretnes vsade...