Islamské mamičky II ozvite sa

safiah
14. sep 2008

assalamu aleikum

tak ak ma niekto nepredbehol tak sem sa 😝

wardiinka
20. feb 2011

Dobrýýý Večerr 🙂

seldabi
21. feb 2011

Ako sa vyrovnať so začínajúcimi vráskami 😀 😀 😀
Halima stala pred zrkadlom a prezerala sa. "To je hrozne, vidíš tie vrásky?" spýtala sa svojho muža.
"Ale áno, starneš , ak tomu vrásky patria," odpovedal manžel" "Subhána Alláh, vonkajšia krása neni natoľko dôležitá, podstatná je vnútorná krása."
"To je ale nezmysel," reagovala nahnevane Halima.
Druhého dňa jej manžel priniesol darček. Bol zabalený v peknom lesklom papieri a omotaný stužkou. "To je pre teba," povedal, "aby si bola so svojim obrazom v zrkadle spokojná."
"Á , krém proti vráskam," tešila sa v duchu Halima a rozbalila baliček. A v ňom ... nič nebolo!
"Robíš si zo mňa srandu?" spýtala sa svojho muža smutne.
"Nie, ako ťa to len mohlo napadnúť? A vôbec, nechápem ťa, "odpovedal," včera si predsa povedala, že doležité je , ako čo vyzerá, a teraz nie si s prázdnym a krásnym balíčkom spokojná? "
Halima pochopila, čo jej muž tým myslel. Usmiala sa a objala svojho manžela. Neviem, či je táto poviedka pravdivá, ale poučná určite! 😀

seldabi
22. feb 2011

Ahojte , sdrečne Vás pozdravujem. No ja ,ako obyčajne idem do roboty, ale dnes som už stihla urobiť pitu s kapustou a tvarohom, takže o obed mám už postarané. Môj muž by pitu jedol snaď každý deň 😀 . Inač máme pekný slnečný deň, ale ako je to vonku, ešte neviem. Lebo aj včera sa mi zdalo cez okno, že je pekne slnečno, ale vonku bola zima-a-a 😉 ´. Tak sa majte pekne, a sem tam sa ozvite, nech Vás nehľadám až na tretej strane 😀 😀

seldabi
22. feb 2011

@suzi4 časopisy a kalendár som dostala, ďakujem. Ale boli mi poslané aj časopisy z roku 2010. Nemám niečo doplatiť? 🙂 Veľni ma potešili, ešte raz dik 😉

seldabi
22. feb 2011

@jasmine9 ako si dopadla v škôlke?

seldabi
22. feb 2011

@monkri pozdravujem 😀

monkri
22. feb 2011

@seldabi ahoj mam sa dobre len je tu zima moc ani von sa mi nechce včera prsalo a dnes je dost chladno normalne blaznive pocasie 🙂 prepacte za dlzne ale mam inu klavesnicu 🙂

suzi4
22. feb 2011

@seldabi
Salam alajkum Irenka, rado sa stalo 🙂 Nech Ti čítanie padne na úžitok... Ako sa inak mávate?

seldabi
23. feb 2011

@suzi4
Aleikum salám Zuzanka, máme sa dobre alhamdulilláh 🙂 . Dnes nám tu napadol sneh. Včera bolo krásne slnečno
🙂 a ja som sa vybrala len tak naľahko. Domov som prišla taká premrznutá, že som sa nemohla rozmraziť 😀 . Dnes som vytiahla už odloženú bundu a už mi bolo fajn 😉 . Zatiaľ nové nevieme ešte nič. Daňové priznanie už som dokončila, tak zajtra odnesiem na daňový úrad a začínam robiť nový kvartál inshaAlláh.
@monkri som rada, že píšeš a z dĺžňou si nerob nič. Ja ich dávam aj tam, kde nepatria 😀 . Tak ako som už písala, včera som tak premrzla, že som si popoludní ľahla,/ležím len vtedy, keď som chorá/, poriadna sa poprikrývala a zaspala. Mala som pekný sen, že bolo leto, príjemné teplo 🙂 , a ja som mala šatku len tak na hlave prehodenú. Cítila som sa príjemne, len som sa divila, že mi šatka z hlavy nepadá 😀

discovery8080
24. feb 2011

ahojte baby 🙂
prosim Vas, som zúfala, potrebujem rady ohladne rozvodu, prepacte ze Vas ziadam o takuto radu, ale už nevladzem,
nevedel by mi niekto poradit alebo dohodit dobreho pravnika???? Mam malé babenko a bojím sa aby by mi ho manžel nezobral. Manželovi som vybavila trvalý pobyt.
dakujem velmi pekne.

eva8
25. feb 2011

@discovery8080 pošli mi kontákt ná Tebá cez IP

eva8
25. feb 2011

@aliza prosím Ťa, nemáš nejaké skúsenosti s Alžírčahmi? Poprípade, či nepoznáš niekoho, kto sa touto témou zoberal?... Ďakujem.

monkri
25. feb 2011

@seldabi ahoj dúfam že si už zdravá
teraz ja som troška prechladnutá je tu zima v alžirsku ale inač super uživam si 🙂

seldabi
25. feb 2011

@monkri ahoj, tak ja som sa poriadne zohriala a hneď mi bolo fajn. 😀 My tu máme poriadnu zimu aj s kopou snehu.
@eva8 mňa si sa síce nepýtala,ale aj ja som mala možnosť dvoch Alžírčanov osobne poznať. Jeden bol v našom meste ženatý. Bol to inžinier, veľmi šikovný. Mal 4 krásne deti. Potom sa asi v ich rodine niečo udialo a on začal piť. Pil už v takej miere, že sa s nim manželka rozviedla. A to bol jeho koniec. Raz ráno ho našli na ulici mrtvého. A druhý pracoval v jednej reštaurácií s jednou čašničkou. Ona asi nenašla toho správneho partnera a tak ostala s dieťatkom sama. Ten Alžirčan sa začal od prvého dňa o túto svoju spolupracovníčku starať, ani nie o ňu, zle som sa vyjadrila ale o jej dieťa. Dbal, aby mu nič nechýbalo, kupoval mu, a je tomu už niekoľko rokov. S matkou dieťaťa nemá žiaden vzťah , ale o dieťa sa zaujíma. 🙂 Tak sa starať o dieťa mnohokrát nedokáže ani vlastný otec. Proste stal sa jeho opatrovníkom. Tí, čo ho poznajú hovoria, že on sa snaď kôli tomuto dieťaťu už ani neožení. Ešte pripomínam, že aj prvý bol moslim a aj druhý je moslim. Ten prvý síce stále chcel nájsť správnu cestu, ale akosi pre alkohol sa mu už nepodarilo. ☹

seldabi
25. feb 2011

@discovery8080 keby som ti mala ja poradiť, tak by som povedala, že neponáhľaj sa tak s rozvodom. Ale možno je to preto, že nepoznám tvoju situáciu. Taktiež si myslím, že ty si matka, dieťatko je malinké, možno ho ešte aj kojíš, ako by ti ho mohli zobrať? Ale to je tiež len môj názor a moja domienka. Lebo dnes už je všetko možne, možne je aj zobrať dieťa matke a odísť s ním a matka nezmôže nič. Však to vidíme aj v televízií. Takže držím palce a prajem pevné nervy. Nakoľko ti nemôžem inač pomôcť, tak aspoň tak 🙂 🙂

aliza
25. feb 2011

@eva8 zial, nepoznam, moja 'specializacia' je pakistan, afganistan 😒, ale kocky tu ti mozno povedia viac

eva8
25. feb 2011

@aliza @seldabi Ďakujem vám

aliza
25. feb 2011

@discovery8080 no, zobrat ti ho nema ako, myslim von z krajiny, ak male nema svoj vlastny pas, na zapis do jeho pasu potrebuje tvoj suhlas a take male babatko by ani nebral, ked tak, pocka, kym bude starsie. Ak je to take vazne, tak sa rozved, dieta ti bude zverene do opatery a ak by ho aj nahodou zobral, SR ti ho musi hladat. Ale pokial budete manzelia, ma na dieta rovnake pravo, ako ty a nikto ho hladat nebude. Pri rozvode treba povedat, ze sa ti vyhrazal, ze ti raz dieta zoberie a ze z toho titulu ziadas obmedzene stretavanie, trebars len v tvojej pritomnosti.... ale toto je len tak veobecne, neviem, aku mate situaciu

eva8
26. feb 2011

@discovery8080 myslím, že viem o čom píšeš, i ja som mala podobné obavy. Bohužiať nikdy nie je 100% ochrana, napriek existujúcim zákonom - ja si to tiež uvedomujem. Neboj, zatiať ste ako-tak "v bezpečí" a po ukľudnení situácie sa budeš na celú vec pozerať inak. Mňa ešte stále bolí to, ako to u nás dopadlo. Ozvi sa.

asma
28. feb 2011

Haló dievčatá kde ste všetky zmyzli? Ako sa darí? My sme uz nachystane, kočík odparkovaný, taška pobalená, len malinkej sa nece ešte asi von...
😒

layla06
1. mar 2011

Ahojte zienky, dlhsie som tu nebola bo nebolo akosi casu...

Ako sa Vam dari? Nam celkom fan, zachvilku pojdem pre maleho do skolky a potom hned na logopediu, syncekovi sa tam strasne paci tak sa tesime🙂

No inak pocasie vo Viedni pod mrakom trochen chladnejsie ale da sa...
A vecer pekne do prace na dve hodky a taaaak sa mi nechce. Obed navareny, dnes zapecene cestoviny s mäskom a sampionmi...MNAM

discovery8080 drzim palec nech vsetko dopadne ok a rychlo🙂

Pekny zvysok dna papa

asma
2. mar 2011

Ahoj babulky...
S manželom by sme chceli moslimskú svadbu... je tu niekto z okolia Bratislavy kto by nam poradil na koho by sme sa mali obratit? Popripade nejake bližšie informácie..
velmi ďakujem za odpovede..

suzi4
4. mar 2011

Slm, čaute baby!e?

Ako sa máte? Dlho som tu nebola, tak musím dočítať zmeškané...🙂

Idem sa s vami podeliť o čerstvú novinku, budú to chalan a baba! Som taká šťastná! Alhamdulillah!

Krásne slniečkové dni,
Z.

asma
4. mar 2011

@suzi4 jeeeee tak to velká gratulácia a takto pekne do paru Vám to vyšlo..
Teším sa spolu s Vami , ja už len tak sedím doma a čakam kedy to pride, tej mojej paradnici sa velmi nechce..

monkri
4. mar 2011

@suzi4 gratulujem 🙂
@asma ved ma čas kam by sa mala ponahlať 😉

seldabi
4. mar 2011

@suzi4 pripájam sa ku gratulácií 🙂 🙂

discovery8080
4. mar 2011

dakujem vam vsetkym, stale neviem co mam robit, u nas je to tak ze ma pouraza do krvi a potom sa udobruje a ja to uz nechcem, neviem, nedokazem uz s nim asi zit, i ked mame male babo, neviem ako mi tak moze ublizovat, preco, ved vsetko robim pre neho...uz bolo dobre a zase hadka kvoli hluposti, ale on automaticky na mna zvysi hlas a je agresivny a ja uz sa bojim....tak som mu zase povedala ze je koniec, ja uz ani neviem riesit situaciu, nechcem to ukoncit, lebo nechcem malemu zobrat otca, ale zase bojim sa ze mi ho on zoberie, alebo ze budem mat zly zivot s nim, ze ma bude urazat, ved mam pri nom len stres, a teraz ma uplne boli zaludok, citim ze mi to nerobi dobre.
seldabi: dakujem, stale mu davam druhe sance ☹ ale nic, je to len horsie a horsie
eva8: Evi ak možem zavolam ťi
aliza: dakujem velmi pekne za rady, maleho mam ja len zapisaneho v pase, a je slovensky obcan, mali sme aj hadku uz ze on chce z neho aj egyptana, ale len cez moju mrtvolu, nechcem to dovolit...manzelovi som vybavila trvaly pobyt, neviem co mam robit, chyba nam este zdravotne poistenie a nabuduci tyzden ho mam doniest a potom vsetky papiere budu v poriadku, normalne mam chut to neurobit ale nemam na to srdce ☹((
takze teraz mi ho zobrat nemoze, a co v buducnosti??? ja viem ze v 14 rokoch potom maju na dieta pravo otcovia ak je rozvod. Boze je mi z toho zle, do akej situacie som sa dostala, nikdy som na taketo nemyslela, ale je to hrozne zit s mojim manzelom, je hrozne agresivny a najhorsie je ze to otoci na mna ze ja som agresivna.
najhorsie je to, ze vybavila som mu trvaly pobyt, este chyba mi priniest zdravotne poistenie a neviem ci to mam priniest na policiu alebo sa na to vykaslat...a potom mu mozno zoberu ten trvaly pobyt a sa s nim mam rozviest. Hrozne ma nici, nebol taky pred svadbou, stale mi hovori ako ma chce urobit stastnou, ale on ma nerobi stastnou, robi mi len zle a recami mi ublizuje, potom vidim v jeho ociach ako je falosny, ja uz mu ani neverim, hroza
a zase na druhej strane, nechcem aby prisiel moj maly o otca, je to hrozne, neviem co mam robit.
som uplne na dne.

jamila
4. mar 2011

@suzi4 jééééééééééj krásna a veselá správa 🙂)) veľká gratulácia a dávajte na seba pozor ....

jamila
4. mar 2011

@discovery8080 ťažko ti poradiť, že čo urobiť. Hlavne buď silná a rozhodni sa čo najskôr ako chceš svoj život prežiť. Raz sa jedna moja kamarátka rozvádzala a jej dcéra mala vtedy 3 roky...ja som mala 15-násť. Vtedy som jej hovorila, že nech sa nerozvádza hlavne kvôli malej, že malá potrebuje otca a vtedy mi tá moja kamarátka dala odpoveď, ktorá mi do dnes zostala v pamäti. Povedala mi : "práve kvôli malej sa rozvádzam, lebo nechcem aby vyrastala v takomto prostredí kde vládne násilie, hádky a stres."
Neviem čo viac by som k tvojmu problému napísala, lebo naozaj je ťažké sa vžiť do tvojej situácie. Dúfam, že sa ti to podarí zvládnuť. Držím palce.

monkri
4. mar 2011

@discovery8080 tu je každa rada draha moja neviem čo by bolo dobre ale srdce a rozum ti poradia ako dalej ,po pravde neda sa ti poradit lebo tak ci tak to odnesie dieta ty mysli na seba a na dieta po prve ,dufam že to dobre dopadne

no ja sa zase musim pochvalit dostala som krasne prekvapenie od manžela dnes k narodeninám to ma nechal trápit sa celí den že zabudol na moje narodeniny ale poobede už nevydržal a dal my darčeky že nech sa už nehnevam že on nezabudol len chystal prekvapko na večer ale že nemôže sa kukat už na mna 😀 😀 😀
su to najkrajšie narodeniny 🙂