Islamské mamičky II ozvite sa

safiah
14. sep 2008

assalamu aleikum

tak ak ma niekto nepredbehol tak sem sa 😝

asma
4. jún 2011

@slnieckokati Ahoj môj muž o tom hovorí už mesiac a tiež sa bránim ako len viem ale malu to neminie u nich sa to vraj robi bežne aby mali silne vlásky tiež sa bojím, ale ma ukludnoval nech sa nebojím ze ju oholí svojou mach4 A tou vraj nemôze porezať... 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 tak ale zatial som ho ukecala ze u nas sa deti do 1 roka nestrihaju xi
Malinká je taká šikulka ked tak pekne papka nas čakaju tri mesiačiky tak este mame čas s papkaním, od kedy si ju začala prikrmovať?
Inak ako rozprávaš s jeho rodičmi? Mi pôjdeme na návštevu a tiež mám z toho stres, síce nehrozí že by som chodila sama po vonku a musele si niečo vypítať xi 😝 ale bude riadna hamba ak so svokrovcami nebudem vediet komunikovať, mm na mna tlačí že sa musím naučiť rozpravať len mi to neide nejak, viem teda pár základných viet 😖 😖 😖
Inak sa máme dobre, korzujeme po vonku malinká je najviac spokojná ked je vonku a ked chodí kočík takže sa stará o moju kondičku xixiixix
Z tej zeleniny mam aj ja strach, ešte šťastie že mame za barakom vlastnú zahradu a pomaly aj urodu 😉
tak a malá sa dožaduje svojich raňajok xixi takže všetkym želám krásny víkend

amilat
4. jún 2011

@slnieckokati zeleninu nekupujem teraz, aj tak manzel je v Tunise a ja som len s Adamkom doma, tak varim tak kde neni zelenina a salaty vynacham a hotovo. No zajtra uz sa vratia aj s Emirom 😀 No a dnes som citala ze to nieje zo zeleniny ze tych 18 ludi co zomreli a vela nakazenych jedli v nejakej restauracii. Tak neviem lebo stale sa pise nieco ine a clovek je potom z toho blby.
A tebe sa ako dari v Maroku, ty tam byvas ci len na dovolenke?

amilat
4. jún 2011

A co sa tyka toho strihania vlasov, my sme to ked dobre pamätam robili pri Adamkovi, ale to uz chodil a mal strasne supiny pod vlasami uz taku hrubu vrstvu a ked sme mu oholili tak sa to potom dalo odstranit a pri druhom sme nerobili, ani neviem preco.
A co sa tyka jazyka tak ja som sa naucila celkom obstojne, ked este Adamko nemal skolu, tak som tam bola castejsie aj 8 tyzdnou v kuse a to sa potom clovek nauci. Nie nejako perfektne plynulo, ale pokecam, aj sa dohovorim, takze pohoda a samozrejma aj popri detoch oni tiez rozpravaju takze sa da a naozaj to nie je az taka tazka rec ako som si na zaciatku myslela

aliza
4. jún 2011

@slnieckokati je to moslimsky zvyk, vraj vlasy novorodenca su spinave z porodu a malo by sa holit na 7 den po porode.

naama
4. jún 2011

ahojte dievcata, ja zijem v egypte, ale tu sa vlasky novorodencom nestrihaju, ani moslimovia ani krestania to nerobia. na 7. den je velka oslava, u moslimov nieco ako krst u krestanov, je to prilezitost stretnut sa s priatelmi, rodinou, malemu sa zvycajne dava nieco zo zlata, aby mal do buducnosti. my ked sme boli s malym na slovensku, nakolko doktorku ma na slovensku a aj ockovania absolvujeme tam, doktorka sa len smiala ked videla u babatka v perinke maly zlaty prstienok na ruke 🙂 .

chtoura_ba
4. jún 2011

@slnieckokati salam aleykum, co sa tyka holenia vlasov, je to sunna podla proroka Mohameda (mier snim) to znamena, ze ak tvoj muz je sunni a nasleduje cestu proroka, chce aby sa holenie jeho dietatku spravilo. Ale nieje to povinnost takze je to na vasej dohode. Vlasky, ktore dietatku ostrihate sa vyvazuju zlatom a to sa ma dat potom chudobnym. Zaroven sa robi aqiqa - teda zabija sa baran (pre dievcatko jeden a pre chlapca dva barany) mnam 🙂 mam rada tento sviatok ak som pozvana hehe. Inak tej ziletky sa neboj, to su stovky rokov praxe takze sa urcite nic nestane ale radsej sa nepozeraj 😉 To je asi ako ked sa robi chlapcom obriezka, tiez to vela sloveniek neznasa asi moc dobre ked vidi co sa ide diat ich detom.
@asma Moj muz je arab a rozpravame spolu slovensky kedze je na Sk uz docela vela rokov. Takze ti moc nepomozem, ale v mesite je dievca, ktore ma tiez za muza afganca takze ak sa s nou spoznas mozte sa ucit spolu perzstinu resp. jazyk farsi. Je to velmi pekny jazyk.

Majte sa zatial

hesmaali
4. jún 2011

@chtoura_ba :ta prezyvka nema opodstatnenie nieco v Libanone? 🙂
slnieckokati:urcite si zvyknes a potom uz budes chodit po MAroku ako doma,sice marocky dialekt je dost spevavy aspon pre mna,ale ty ked si tam tak to nebude problem...hlavne to nemiesat s nicim inym a pojde to..drzim palce 🙂
wardinka:medicina je tazka ale krasna,budem drzat palce nech to vide🙂
amilat:co sa nedozviem 😀,Soraya je krasne meno,ale mne sa paci, hlavne kvoli princeznej Sorayi z Iranu 🙂
Ostatnym prajem vsetko dobre🙂))

wardiinka
5. jún 2011

No a už som opäť doma z BA 🙂

@hesmaali Ďakujem

suzi193
6. jún 2011

@naama citam citam ze zijes v egypte a kde presne,?? 🙂
ja tam idem za manzelom o tri tyzdne 😉

naama
6. jún 2011

ja zijem v sharm el sheikh - u, tu je slovakov maloj 😢

suzi193
6. jún 2011

ja budem teraz nejaky cas zit v hurghade, skodaa ☹

naama
6. jún 2011

tam je vela sloveniek, neviem na ako dlho tam ides, ale ak by si si chcela pokecat so slovenkami, urcite ich tam najdes 😉

wardiinka
6. jún 2011

Salam aleykum 🙂 ,,
BTW nájde sa tu nejaká sestra priamo z Piešťan alebo okolia ?

petusska
6. jún 2011

Ahojte dievčatá, chcela by som vás poprosiť o pomoc. Vedela by mi niektorá z vás preložiť anglický text do arabčtiny? Ak áno tak mi napíšte prosím ip. Ďakujem 🙂

suzi193
9. jún 2011

ŽENA... po druhýkrát Malý chlapec sa spýtal mamy: "Prečo plačeš?" "Pretože som žena," povedala mu. "Nerozumiem!" povedal syn. Jeho mama ho len objala a povedala: "A nikdy ani neporozumieš." Neskôr sa chlapec opýtal svojho otca: "Prečo sa mi zdá, že mama plače bez dôvodu?" ..."Všetky ženy plačú bez dôvodu," bolo všetko, čo mohol otec odpovedať. Malý chlapec vyrástol a stal sa mužom, avšak stále nerozumejúc, prečo ženy plačú. Nakoniec zavolal Bohu a keď sa dovolal, spýtal sa: " Bože, prečo sa ženy rozplačú tak ľahko??" Boh odpovedal: " Keď som urobil ženu, musela byt výnimočná. Urobil som jej PLECIA dosť silné na to, aby uniesla váhu sveta, ale natoľko jemné, aby poskytovali pohodlie. Dal som jej vnútornú SILU, aby vydržala pôrod dieťaťa a odmietnutie, ktoré veľa ráz okúsi od svojich detí. Dal som jej TVRDOSŤ, ktorá jej pomôže stále pokračovať, keď sa všetci ostatní vzdávajú a starať sa o svoju rodinu napriek chorobám a únave, bez sťažovania sa. Dal som jej CIT milovať svoje deti za všetkých okolností, dokonca aj vtedy, ak ju jej dieťa hlboko ranilo. Dal som jej ODVAHU prijať svojho manžela napriek jeho chybám a sformoval som ju z jeho rebra, aby chránila jeho srdce. Dal som jej MÚDROSŤ, aby vedela, že dobrý manžel nikdy neraní svoju ženu, ale niekedy skúša jej silu a rozhodnosť stáť vedľa neho bez výhrad. A nakoniec som jej dal SLZU, ktorú vyroní, ktorá je výlučne jej, aby ju použila kedykoľvek ju bude potrebovať, aby to zvládla. Na tú slzu má naozaj právo, nik nevydrží bez slova toľko ako žena!" Krása ženy nie je v šatách, ktoré nosí, v postave, ktorú má, ani v spôsobe akým si češe vlasy. Krása ženy musí byť v jej očiach, pretože tie sú bránou k jej srdcu, miestu, kde sídli láska. ...dajte si veľký pozor, aby ste nerozplakali ženu, lebo Boh počíta jej slzy! Žena vyšla z mužovho rebra, nie z jeho nôh, aby bola pošliapaná, nie z jeho hlavy, aby bola povýšenecká, ale z jeho boku, aby mu bola rovnou... Z miesta pod ramenom, aby bola chránená, a vedľa srdca, aby bola milovaná... Prosím, ukáž toto všetkým ženám, ktoré poznáš. Všetky si zaslúžia našu lásku, za ich trpezlivosť, silu, múdrosť, cit, a vytrvalosť. Prosím, pošli toto všetkým mužom, ktorí ešte nevedia, prečo ženy plačú. PS: Možno je to práve kvôli nim!

jej to je pekne 🙂

asma
9. jún 2011

tak dievčatá dnes mm ukradli v Prahe doklady takze je tak cudzinec bec dokladou parada len čakam čo mi zavola nervy mam v kely... toto sa hadam niky neskonci. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

amilat
9. jún 2011

@asma Tak to je o dusu, dufam ze z toho nebude mat vela neprijemnosti. A odkial je tvoj manzel? A ako sa dari malej Salme?

asma
9. jún 2011

@amilat ahoj muž je s afganistanu ale už ma konečne po dlhej dobe doklady tu na SR a teraz toto... ☹ a navyše sa mi ani neozíva brrrr... malinká je ako obrázok a ako anjelik.. už spinka celú noc, blaboce aggg agggg xi mame z nej strasnu radost..

wardiinka
9. jún 2011

One song can change a moment, One idea can change a world, One step can start a journey, but a PRAYER can change even the impossible!! subhanAllah ♥

chtoura_ba
9. jún 2011

@asma salam. joj tak to nieje nic moc...to znamena co? ze nemoze prist naspat na SK? ved ho tam nikto nebude kontrolovat, nie? a tu nahlasi stratu a oni mu vydaju nove papiere. ci si to predstavujem prilis lahko? 🙂 Inshallah sa ti coskoro vrati.

asma
9. jún 2011

@chtoura_ba Inshallah je v poriadku a na ceste na SK.. musel sedel na polícii kedze to tam nahlasil kym nedali zo SK vedieť za anozaj ma doklady a nie je tam na čierno.. Tak sa pomaly vráti, mne pribudlo par šedivých vlaskou ☹ od strachu.... Neviem ako to bude s jeho dokladmi teraz lebo u nas ked nahlasiš krades automaticky ti všetko zablokuju nech niekto nenakupi alebo nieco podobne na tvoj občiansky tak uvidime co povedia na cudzineckej v banke to este nenahlasoval zatial.. ale chvala Bohu že je už na ceste domov zbláznila by som sa tu od strachu..
😢

monkri
10. jún 2011

ahojte suzi4 neviete čo je snou ako sa má už sa dávno neozvala @suzi4 🙂 🙂 🙂

asma
10. jún 2011

@monkri mala sa stahovať ak si dobre pamatam.. a možno uz nie je 3v1 ixxi a uzíva si drobčekou, aj ja na nu niekedy myslim ako sa citi v týchto horučavach s takym bruškom..
😀

layla06
12. jún 2011

Ahojte zienky..Ja som tu teda pekne dlho nebola, prepacte mi...
Ako sa mi mate? aby som sa pripomenula zijem vo Viedni a muza mam zo Syrie🙂 mam skoro 5 rocneho syna a na ceste je asi dalsie babo🙂 uvidime v utorok idem k dr.
ahojte

chtoura_ba
13. jún 2011

@layla06 salam layla. Chcem sa spytat: nechodila si pred par rokmi obcas do BA na Iftary a tak do ZPIL-u? Pamatam si jednu, ktora chodievala s muzom a malym syncekom a nosili dobre jedlo z Nashmarktu 😀

layla06
13. jún 2011

chtoura_ba ahoj🙂
nie nechodila som vobec...to si si ma s niekym zmylila🙂 pekny dnik 🙂

hameeda
14. jún 2011

Ahojte vsetci ja som tu uz velmi, velmi dlho nebola. Chcela by som sa nieco spytat mate niektora z vas dceru ktora nosi hizab a zijete na slovensku. Moja dcera bude mat 9, a pomaly sa nad tym zacinam zamyslat ze ako to u nas bude s tym hizabom.
Neviem kto tu chcel prelozit text s anglictiny do arabciny, ak nie je dlhy tak ti ho prelozim, ale ak je dlhy tak sa nechcem slubovat, lebo denne mam tak 10 minut pre seba, tak by som to asi nestihala.
Este ma napadlo, mate niekto doma satelit na arabske programy, mi sa teraz chystame na stalo na SK, a mam rozpozerany serial na Abu Dhabi a tiez deti miluju Toyor Al Jannah a Baraem, a tiez MBC nie je odveci a teraz ked bude ramadan tak by sme chceli dat aj na slovensku satelit ale neviem ci to tam funguje alebo nie?

hameeda
14. jún 2011

layla06: aj ja mam muza zo Syrie 🙂 teda aj este stale zijem v Syrii

chtoura_ba
14. jún 2011

@hameeda salam aleykum Hameeda, rada ta spoznavam. My sa chystame tiez namontovat satelit, dufam, ze to bude coskoro 😎 Urcite nebude problem chytit arabske stanice, mnohe moje kamaratky ich doma maju.
Deti zatial nemam tak ti neporadim moc ale asi to cele je proces, ked to videla na mame ako hijab nosi a vysvetluje sa jej dovod nosenia hijabu postupne a nie nasilu tak inshallah to pochopi a bude ho chciet nosit. Ale do nicoho nenutit, musi to chciet hlavne sama.
Kde na SK budete byvat? Ja som z BA.

maj sa pekne zatial

asma
19. jún 2011

Ahojte babulky.. aky druh satelitu idete montovat lebo mi nevieme vybrat taky aby isli aj taketo kanaly