Islamské mamičky II ozvite sa

safiah
14. sep 2008

assalamu aleikum

tak ak ma niekto nepredbehol tak sem sa 😝

monkri
21. nov 2013

baby prepáčte ale existuje láska aj cez skype a môže mať aj šťastný koniec 🙂

dominika2727
21. nov 2013

@monkri teba si pamätam, tak nakoniec ste spolu?

vevesh
21. nov 2013

@dominika2727 myslim ze sa stara o zabavu viacerim, nielen tebe 😀 😀 moja (3,5) mi uz tohto roku-teda predvcerom- oznamila, ze ide ozdobovat stromcek a pomahat piect kolaciky (no to budem asi dva mesiace po nej pratat 😀 😀 😀 ale ked ona je taka neodolatelna 😀 )

kuwait
22. nov 2013

@vevesh to moj zas vsetko ohladom rodiny planovania nechava na mna,on aby sa este aj o to staral??? 😎 Takze cely chod rodiny riadim ja,ked cestujeme ja kupim letenky ja rezervujem hotely vsetko vybavim ja,on uz len pride na hotove.O domacnosti to iste,co sa kupi,ci sa nabytok vymeni,co sa bude jest,kam syn studovat vsetko musim vybrat ja,kebyze to nanho necham tak to nebude nikdy,on nema vobec zaujem sa zapodievat rodinnym businessom.Podla neho na to ma zenu aby rodinu riadila.Ale tu je to tak v mnohych rodinach,u beduinov asi nie 😀 Si pamatam pred 10 rokmi ked v Dubaji stavali Arabian ranches tak este nedokoncene vily predavali za pol miliona dirhamov ,ako za facku strasne lacne a ja som ho presviedcala aby to kupil ze neskor za ovela viac predame a on ze nie ze to nikto nekupi,nechcel ani za nic,po par rokoch to predavali uz hotove za desat milionov dirhamov ten ked to videl tak odvtedy sa mi do rozhodovania o nicom nepletie este aj jeho business vediem s napadmi,on to berie tak ze arabky su sproste ze ja ked som europanka tak logicky zmyslam ako chlap lebo sme tak boli vychovane vediet sa postarat same o seba.No aspon ze si to tak pekne zdovodnil.Ale je fact ze arabky su nebetycne sproste 😀 a arabi jak bys smet 😀

kuwait
22. nov 2013

@fidka79 videla som osobne dva pary saudan slovenka a saudan chorvatka oba pary som mala moznost sledovat na letisku a v lietadle,sedeli blizko ,dva rozlicne lety,nie spolu.Tak ta slovenka velmi prisna na syna,same rozkazy zakazy,jedine mile slovicko nepadlo,chlapec viditelne dlhodobo traumatizovany ani len usta nedovolil otvorit tay 4-5 rocny bol a saudan na slovenku presne takto,autorita,zena cus.Ona si to kompenzovala na malom.Mala satku na hlave,nebola v habite,nohavice mala.Leteli do EU,neviem kde v Amsterdame na letisku sa nase cesty rozisli.Doniesli tam sunkovu pizzu v lietadle a on hned je to bravcove?Letuska ze neviem,tak im zakazal si to vziat,zostali tam hladni a stale potom vypytovali vodu,moj muz si vzal a nepytal sa,ten saudan nanho kuka oci vypulene vonku,muz nanho kukne a otrci mu to ze chces? 😀 Saudan jihad v ociach 😀 Ked sme sa trepali von z lietadla a aranzovali kufre tak ja som muza instruovala c a ako ta zena s takym strachom namna kukala ze ako sa vobec odvazim mu davit rozkazy,saudan zhnuseny 😀 a este jej zacal ake je to strasne ked si chlap da dirigovat od zeny,ona sklamana,smutna,sokovana a ja tiez.Ona bola pri nom ako handra a potom vybijala nervy na synovi.Dalsi par chorvatka saudan,on excelentny otec,cely cas sa staral o babatko aj prebalil,nakrmil,k zene soro vobec nehovoril ona sa bavila so starsim synom pekne,vludne,chlapcek vesely stastny.Ked jej muz nieco povedal zavrcala nanho a on klidek,women zasepkal si pod nos 😀 zdalo sa ze su ok,dokial okolo seba neobjavil pekne spolucestujuce,zacal sa usmievat,vytocil sa uplne von z radu a zizal,jeho zena teda nebula nejaka oslniva krasavica taky priemer ale jeho chovanie ked videl ine zeny hroza 😀 2 saudania,2 rozlicne pristupy k manzelkam,nemyslim ze by to bolo hrane pretoze boli prilis zrucni v tom co robili 😀 jedna ma doma hulvata,druha suknickara.Ine veci som videla v Saudi kde obaja manzelia boli Saudi,tam to vzdy bolo o totalnej nadradenosti muza

nivi
22. nov 2013

@kuwait vies ale presne toto iste najdes aj u dvoch slovakov. Najdu sa aj tyrani, aj suknickari, aj normalny aj podpapuciari...
a nie nejdem obhajovat Saudov, nakolko tam nezijem a ani zit nebudem.

kuwait
22. nov 2013

@nivi no ano ale toto je predsa len trosku ine chovanie,este som takto slovakov nevidela ze by sa k zene chovali ani ziadneho ineho nemoslima,aj ten suknickar nebude otvorene balit druhe zeny ze vsak co ja ich mozem mat 4.Proste ziadny respect nemaju,ten moj sa neodvazi skakat zvlast ked sme na ceste do EU lebo si ma nechce rozhadzat kedze tam ma pracovne zaujmy ale taky nejaky dovolenkar zo Saudi to mu je to jedno ako ho ludia beru,a ked sa takto chova na verejnosti co uz potom doma???

nivi
22. nov 2013

@kuwait to bude asi tym, ze uz na Slovensku nebyvas. ale ver mi najdu sa aj taki, co to robia verejne a bez hanby.
a obcas staci precitat temy tu na MK.

kuwait
22. nov 2013

@nivi tak ja som na Slovensku takeho nepoznala,zrejme zalezi od toho v akom prostredi sa clovek pohybuje,temy tu na MK su mnohe vymyslene ,bohuzial je tu par ludi ktori sa sem chodia zabavat .

alice107
22. nov 2013

@kuwait tak tie pary boli presne ako z manualu o chovani muzov z orientu a hlavne moslimov. 😀
presne ako pises, je rozdiel nielen v mentalite ale aj sposobe zmyslania achovania arabov a europanov.a ta islamska ideologia linkovania zivita azivtnych postojov este viac prehlbuje ten rozdiel.

ziaden arab nie je verny jednej zene.a moslim samozrejme ani netusi,co to je vernost. ako moze,ked moze mat podla sarie 4 manzelky ?
na tom videu z tej sudnej siene bolo presne vidiet ich zmyslanie ohladne vernosti a manzelsekeho zväzku.

@monkri ja si ta tiez pamätam.a prepac,ale pamätam sa ,aky problem si vo vztahu mala od zaciatku. a videla si ho prvy krat,ked si isla tam za nim uzatvorit manzelstvo

monkri
22. nov 2013

@dominika2727 ano sme stále spolu a je to super 🙂

vevesh
22. nov 2013

@kuwait ako sorry, ale ja to vidim v nemecku a na slovensku normalne pri NEmoslimoch a v dost hojnom pocte,a aj z opacnej strany....kazdy par ma urcite zauzivane kolaje, kt. sa riadi....ak im to vyhovuje, tak ostatnych ludi do toho nic...
a to ze arabi a arabky su hlupe, je inac silny vyrok....ano, su vo vacsine NEVZDELANI , ale to neznamena, ze su hlupi. to ze ich zaujimaju inaksie veci ako nas europanky tiez nie je o hluposti, ale o odlisnych zaujmoch a potrebach (a lisi sa to tiez od cloveka k cloveku).
bdw. inac vidim, ze si sa tam uzasne "prisposobila" - nic v zlom 😉 , ale ked ty si zachovavas v kuwaite to svoje (europske), nemozes ocakavat od inych, ze sa zrieknu toho svojho po prekroceni hranic(akokolvek sa ti to nepaci, pripada ti to hlupe alebo nepokrokove...atd.) 😉

kuwait
22. nov 2013

@alice107 no presne to chovanie ako v tej sudnej sieni absolutne rovnaky pristup,zena cus a druhy sak co ja predsa mozem mat 4 zeny tak co sa zenska divis ze sa na teba kukam ked mi manzelka sedi pri zadku.Ten Lybijec bol two in one z tych saudov.Ja casto krat hromzim na toho mojho ale ked vidim taketo pripady tak si hovorim ze este to s nim neni take zle.Strasne je pozerat ako sa beduini chovaju k svojim zenam,to je nieco neuveritelne,ako k zvieratu k svojmu psovi sa majitel tak chova ako oni k zene.Boby k nohe,lahni,sadni,zer!Prines panovi papuce,prisamvacku tymto stylom a tie zeny kmitaju okolo nich ako pan kaze.

kuwait
22. nov 2013

@vevesh ale ony hlupe su 😀 ,povaha zla,neprijemna,ja zijem v 21.storoci a kvoli nim sa nemienim vratit do 7.storocia a oni ked ziju v Europe tak by so sebou tam to 7. storocie tahat nemali,je to trapne ako ziju a nechcu sa prisposobit,presne ako nasi cigani.

vevesh
22. nov 2013

@kuwait mozno mas takych hlupych, neprijemnych a neprisposobivych ludi len ty v okoli 😀 a mozno ty tiez nemas najprijemnejsi pristup (usudzujem podla toho ako sa k tebe chovaju) vyplyvajuci s tvojej (myslenej) nadradenosti 😉
ja som stretla vela nevzdelanych (nie hlupych-to je rozdiel!!!), ale za to,ze mi bolo dozicene vyrastat niekde inde, mat vzdelanie a ine vyhody, sa nebudem staviat nad tychto ludi, ale pomozem im dostat sa tam, kde som ja (ak chcem nieco v danej spolocnosti zmenit..).....ale urcite nie stylom, ze ja som zjedla vsetku mudrost sveta, pretoze som zo "zapadnej civilizacie"..
a ja nevidim nic zle na tom, ze chcu zit v 7stor. ( ja nemam pravo vnucovat im moj postoj, pretoze je spravny mozno iba podla mna resp. odkial ja prichadzam a oni ti tiez urcite nevnucuju ze mas zit v stane a pod.) 😉 od nasich neprisp. spoluobcanov (ciganov) su na mile vzdialeni (kedze cigani maju k dispozicii to, co arabi nemaju- a maju aj ine potreby a zaujmi ako nasi spoluobcania, ...a nevyuzivaju to! ) 😒

kuwait
22. nov 2013

@vevesh od ciganov vzdialeni?Ved oni sami inklinuju k ciganom ano su presne taki aj sa s cigankami najradsej zenia a cim chudobnejsi tym viac chovanim ako cigan.Ty nevidis nic zle na tom ako primitivne ziju?Tak potom nema zmyslu sa o tom bavit.Ty zrejme stretas v EU len samych co sa tam zubami nechtami drzia urcite ti nebude do oci plut v Europe, prid sem a uvidis co je to za zberba.Syrcania by ti mohli rozpravat ako ich tam arabi zo Saudi,kuwaitu kataru chodia vrazdit a znasilnovat vraj lebo su shia ,ti by ti vedeli povedat co su to za ludia aj Iracania sa im tam miesaju .Vcera ma zartom chcel jeden taky super clovek uvedomely zastretlit na ulici,asi zabudol ze uz nieje v Syrii.A nie naozaj som este nevidela slusnu rodinu kde by sa muz choval k zene tak ako moslim.Mame dost muzov v rodine,susedov,znamych ale nie NIKTO sa takto k zene nechova.Mozno nejaky primitive z dediny ozrala alebo nejak dusevne postihnuty alebo narkoman alebo zo socialnej spodiny ale to je vinou zeny ze sa vyda za takeho,co ju bije este pred svadbou alebo sa k nej zle chova.Normalna inteligentna zena si vybera podla povahovych kvalit.

vevesh
22. nov 2013

@kuwait syrska politika je o niecom inom a TY sa v nej nevyznas(podla toho, co si prave napisala)....tak to sem neplet (ja viem o tom dost, kedze sa pohybujem v tejto oblasti...) 😉
to, ze tebe sa nepaci ako ziju, neznamena automaticky, ze je to zle...kazdy podla svojho gusta... 😉
a ja stretavam kompletne celu paletu spolocnosti, od zobrakov, neprisposobivych az po milionarov a politicke spicky...takze mam triezvy prehlad, kto je na tom ako...ja netvrdim, ze su dobri alebo zli, zlozenie spolocnosti je take iste ako u nas( mas inteligentnych aj hlupych, vzdelanych aj nevzdelanych, bohatych aj chudobnych, normalnych aj neprisposobivych) - a ked ti takato spolocnost (ina kultura a mentalita) nevyhovuje, mas dve moznosti - bud sa odstahovat alebo byt ticho a akceptovat to, ale nemas pravo im nanutit to, co povazujes za spravne ty (lebo to je to najlepsie pre teba a nie inych)
a aj s tou inteligentnou zenou ti budem oponovat....kazdy si vybera partnera podla svojich priorit (niektore chcu byt zabezpecene, niekt. chcu intelekt alebo lasku, alebo atd....stretla som babu, kt. sa vydala za chlapa s 2 manzelkami ako zena c.3 pretoze chcela byt pani "prezidentova" - a to ze chlap je obycajny egoisticky idiot jej bolo jedno ☹ ) lenze tu plati tiez: kto si ako navari, tak bude jest...a mna do toho nic 😎

alice107
22. nov 2013

@kuwait mas pravdu, mentalitou su cigani rovnaki ako arabi . takze aj tie rysy chovania su podobne.a ak by boli moslimami,tak by to bolo uplne totozne chovanie .
a co sa tyka auropanov,tiez sa stotoznujem s tebou,ze v slusnej rodine europania sa nechovaju ako ´´machovia´´. ak ,tak ide o ludi z nizkej spolocneskej vrstvy,alkoholikov ,deviantov a pod.
ale v moslimskej spolcnosti je toto standartny sposob spravania sa muza k zene.cize dava jej pocitit podla koranu svoju nadradenost nad nou.

@vevesh predpokladam ze vies,ze europske obyvatelstvo a teda aj nemci ziju v 21 storoci. ale moslimovia ,ktori tam ziju v tom 7 storci by radi zili a mohi aj ziju.
a v tom je problem.
pretoze ako som videla vidim,velmi malo u nich zalezi na vzdelani ci spolocnskej vrstve ,kde ziju ,pokail ide o ich chovanie sa. maju tenddenciu chovat sa ako v tom 7 storoci.
mne osobne neprekaza,ak tak ziju vo vlastnych kajinach/co s ada robit, ak sa im to tak paci.ja tam nikdy nepojdem a zit nebudem.ak sa im paci zit v nasili a zenam byt nenejcenne a zahalene,nech su.ale tam,v ich krajinach domovskych.nie tu v eu.
a co sa tyka tych zien,tak kazda ozaj inteligentna,zdravo sebavedoma a ista si sebou si nehlada muza,co ju ako zenu bude pokladat za menejcennu anema ju za nic.
no a to je pravdepodbne pripad aj ten jednej,co si pisala. ze chcela byt pani ´´prezidentova´´. no ak chela,nemusela si vziat moslima,co ma prednou 3 zeny,nie? co takto si vziat nejakeho europskeho prezidenta? 😉
ale pri jej zmyslani ako si ju vykreslila by ju europan /prezident,ak uz teda chcela len takeho/ nechcel...... ak by ano,ver ,ze by nevahala a brala europana. nie bola dalsou zenou v poradi nejakeho moslima.
ktora normane zmyslajuca zena,co si vazi sama seba a ma nejake sebavedomie by toto urobila?

vevesh
22. nov 2013

@alice107 ty mas velky problem v rozlisovani pojmov a dojmov, lepsie povedane povazujes to za jedno a to iste 😉
a bohuzial, ako sme uz povedali, ty si prisla s urcitymi "individuami" v nemecku do kontaktu, takze ani nemas (ani mat nebudes, kedze odmietas tieto krajiny co len niekedy uvidiet) potuchy kto ako a za akych podmienok tam zije....
nerozoznavas zvyk a nabozenstvo (ono je zvykom chodit zahalena v ich krajinach, tak ako odhalena u nas, AVSAK satka (u niekt. aj habit) je znamenie viery, tak preto ju neodlozia, nech idu kamkolvek (napr. taki sikhovia tiez nosia turbany a satky a v zivote sa neostrihaju, lebo je to sucastou viery!! a nikomu to nevadi, takze nemozes od nich ziadat ziadne prisposobenie, lebo NIKTO SA VO SVOJEJ VIERE NEPRISPOSOBUJE druhym ci uz je to krestan, zid, moslim, budhista atd...)
ku zvykom - ty zijes nejaky ten rok v nemecku - preco dodrziavas slovenske vianoce??? urcite by si ich mala aj keby si odletela do ciny, chile, opusteny ostrov atd., pretoze si odmalicka vyrastla tak, mas k tomu vztah a nebudes sa preorietovavat silou mocou na zvyky inej krajiny, akokolvek sa ti (ne)paci, len preto, ze tam byvas na dobu (ne)urcitu ...kolko sloveniek tu pisalo ze maju santu, mikulasa, jeziska a deda mraza, naco tie slovenske ekvivalenty ked mohli rovno na tie cudzie "domovske" zvyky skocit....

k tej babe..bola PRAVNICKA a je rovnakej narodnosti ako ten prezident (ziadna europanka), pochadza z chudobnej rodiny a na moju otazku preco odpovedala, ze chcela financne zaistit rodinu, co sa jej tym sobasom aj podarilo 😉, to ze je 3tia v poradi berie ako neprijemnu nedolezitu skutocnost kedze byva 4000 km od prvej a 2000 km od druhej zeny... 😉
a ak chces europsky priklad, tak ti dam svoju spoluziacku (vystudovana VS, cize ziadna brzda a pod.,tvrda SNS privrzenkyna) povedala, ze ona si vezme len pravnika-slovaka. sme sa z nej smiali, ze hej, pockaj dokym sa zalubis...ale ona sa NECHCELA ZALUBIT, ona chcela aby jej muz mal vystudovane pravo (co aj dosiahla), bolo jej jedno, ze jej chlap je chrapun, hlavne ze bol pravnik!!!! takze city, prachy bokom, hlavne kriterium pri vybere manzela bola profesia a povod 😕 😕 😕
ale tieto veci nie su moja starost, nech si kazdy vybera podla vlastneho vkusu (s inteligenciou to nema absolutne nic spolocne!!!), len nech sa potom nestazuje kade -tade, pretoze si "sam/a zamiesil/a 😉 "

kuwait
22. nov 2013

@vevesh takze fajn,nech sa potom vystahuju tie miliony moslimov z Europy kedze sa tam nedokazu prisposobit.Este som nezazila zapadniara ktory ked tu zije sa prisposobil a zil stylom zivota miestnych ludi.,,nerataje par tych hlupych zien ktore ked sa sem vydali zacali sa opicit po domacich 😀 a vsetci zapadniari sa z nich SMEJU.Je to na smiech ked europska zena prijme takyto sposob zivota a preco?Kvoli chlapovi ktory nevaha sa ozenit vedla nej s inou?Ano stava sa to tu velmi casto,ziadna zena moslima nevie ci ten jej neprivedie dalsiu zenu,zvlast ked ta prva je moslimka tak preco nie,ved to musi pochopit,ma na 4 zeny pravo. 😀 ked vidim ako tie nase slovenky sa tu opicia zahaluju konvertuju zeru tie arabske sracky ,sluzky robia jeho rodine a muz sa im kurvi kade chodi tak nevychadzam z udivu,nuz mnohe su ciganky tak zrejme doma videli podobne a do osady sa vratit nechcu,inak ich absoulutne nechapem,nikdy by som sa neopicili po primitivnych ludoch kvoli chlapovi?Ked by na tom trval aby som zila ako oni takeho by som si nikdy nevzala,bud on bude zit ako europan alebo nech si vezme arabku ved ich tu je dost. Viem o co ide v Syrii ,od nas tam dokonca par ludi tych insurgentov vedie,je to jedno svinstvo kde sa odzrkadluje mentalita tychto ludi.A ano aj iracania tam vrazdia a dokonca z Iraku tam strielaju rakety a Irak sam je plny toho isteho hnoja ako Syria.

kuwait
22. nov 2013

toto je dielo tych fantasticky dobrych ludi 😅
ktorych by sme mali chapat ako ziju
http://images.search.yahoo.com/search/images?_a...

alice107
22. nov 2013

@vevesh vidis,ani nevies co pises. ake slovenske vianoce ja dodrziavam? 😉 to to konkretne znamena v tvojom kontexte? ja ako krestanka slavim vianoce vseobecne .a co sa tyka tradicii vianoc,tak dodrziavame ako rodina nemecke tradicie vianonoc. ato aj v kontexte jeziska,ktory donasa darceky
takze si uplne vedla .
takze to iste ja ocakavam aj od moslimov ,ktori ziju vde. zebudu dodrziavat kulturne zvyky krjiny,kde ziju. anie naprklad podrezavat zaziva zvierata,napriklad.
vo sa tyka tych ´´individui´co vidim v de,tak ci su to lekari , sejk ,ci povalac poberajuci harz IVz moslsmskych krajiny,mentalitu maju rovnaky sposb zmyslania co sa tyka rodinneho zicota,manzelskeho apartnerskeho zväzku aja sposbu vychovy deti.a to zmayslanie je diametralne odlisne od toho nemeckeho,kde ziju.a zial,aj ich konanie
ao tom som ja pisala
man nezaujima,ako oni vo svojej vlasti ziju,ake maju tradicie. ja tam nezijem. preto mna ich trdicie asposb zivota nemusi zaujimat.a ni sa mu nemusism prsposbovat.ale oni ked chu zit vmojej vlaasti,tak sa musia prisposbit jej zakonom,kulture a zvyklostiam. to on dnich my europania pravom ockamvame,ze sa budu asimilovata ka nie,nech ziju tak nech sa vystahujua ziju si vo svojich krajinach moslimskych.

nasa kuktura je vypelejsia. dba na zakladne ludske prva,slobody a prva jednotlivca. mame demokrticke prncipy fungovania spocnosti a statu. a o to ziadme my europania,aby oni respektovali
oni vo svojich moslimskych krjinach ziju v diktaturach,absolutistickych monarchiach. takze my europania asi tazko nesieme potlacenie nasich prav v takej krajine.
citas ,co

@kuwait pise,ako ju napadaju,ohrozuju na zivote?
mx to my europania v nasich krjinach snimi nerobime.to oni na snapadaju a ohrozuju na zivtoch svojiou agresivitou.a sposbom zmyslania veducim k autokracii.
ja nikdy nechodim do krjiny,kd esu poplacene ludkse prava a slobody.a vidim ,ze arabi nie su schopni vsak zit podla zasad demokracie ako ju vnimame my. preto jemi jedno,ako si ziju vo svojich krjinach.ked sa chu podrezavat,nech to robia. ale tam u nich
nie u nas v de,a hlavne nie nas ,europanov.
co sa tyka tej arabky,tak je mi jasne,ze ma take zmyslanie.tak je ona vychovavana. 😀
no ten prklad tej slovenky co si napisala,tak to,ze ma VS este nic neznamena. je skola a skola. azalezi,z akewj rodiny pochadza ta zena. ak ma zmyslanie taketo,tak urcite nie z vyssej treidy.inak by nemusela vydajom si zlepsovat svoje spolocenske ci socialane postavenie.
takze chapem,ze pre ni prvnik asi znamena vyssi spolcensky rebricek,na akom bla predtym
no apresne taketo zeny zeuropy sa aj casto vydavaju za rabov/ak su nemajetne/ a maju prblem si najist europana aarab sa chce hned zenit zvycajne.
vies kolko takych zien som vcidela si takto pokazit zivot?mysleli,ze sa z prblemov co maju dostanu tym sobasom.
a nakoniec opak bol pravdou
ani moja starost nie je ,kto si koho vezme za muza.pokila nebude potom nariekat,aby som jej pomohla sa takeho zbavit. lebo to sa casto uz tazko realizuje. len tak zena to neche predtym pochopit,az ked je uz snou zle.alebo s jej detmi.
a s inteligenciou to ma niekedy co docinenia,mnohokrat s nizkym sebavedomim tej zeny a vzdy s jej problemami,ktore chce riesit tymto sposobom.

vevesh
22. nov 2013

okej, sorry som to doplietla s tymi vianocami - ty si sa kompletne podriadila okoliu a muzovi (cize si tu podla niekt submisivna 😉 )
a to, akym stylom ty pises, je "tajna" svetova politika...urcitym statom totiz vyhovuje tato situacia a az si priam tlieskaju, ked najdu ludi ako ty (a na druhej strane moslimskych extremistov), pretoze ked sa pojde do boja/vojny, budu sa ony skryvat za tvoju nenavist a nadradenost 😎

ja som zastanca toho, ze nenavist nenavistou nevymazes a ani nevyriesis, len ju znasobis.....tak len tolko k tvojmu prilievaniu oleja do ohna... 😉 a nenavistou ani problem nevyriesis...

a k tej mosl. babe...nie, ona nie je tak vychovana(ako si ty myslis)...v jej rodine ma kazdy muz len 1 zenu (nie pretoze by ich neuzivil, ale je to v suc. jednoducho zastarala tradicia a vela rodin je proti, i ked niekde sa vzdy da nejaka nevesta kupit 😒 , vsak za peniaze si kusis takmer vsetko..), ale niektore manzelstva sa aj v dnesnej dobe uzatvaraju z rozumu (coho je ona jasnym prikladom)
a k tej slovenke - ta ma IQ 118(nadpriemerna inteligencia) + drava kapacita...to nie je o skole alebo nizkej sebavedomosti...ale o tom, ze NIE KAZDA ZENA SA VYDAVA Z LASKY a ma aj ine priority pri vybere nastavajuceho.... 😎

vevesh
22. nov 2013

@kuwait este raz..to ci tam niekto a co striela je vedlajsie...to je vysoka politika (tam ide o ine veci a ty nemas o nich paru, podla toho co pises,celkovo o tom probleme sa ani verejne hovorit neda.....a ja to tu nebudem na nete verejne rozoberat, ja sa chcem este rano zobudit vo svojej posteli 😉 )
a to s tymi 2-4 zenami sa riesi rodinami a rodinnymi dohodami pred svadbou, niekedy aj po - zalezi ake "silne lakte" ma ktora rodina (ale kedze ty si europanka, nemas ponatie o takomto vyjednavani....)
a po druhe...tak zapadniari sa tam nechcu prisposobit, ak sa niektore vynimky prisposobia su blbe, ale ty chces po nich, aby ked idu do sveta, aby sa prisposobili...to je snad na smiech 😎

hameeda
22. nov 2013

ja sa vám čudujem že vás to baví večne sa tu hádať, aj tak tu nič nevyriešite, nezmeníte, nemáte príjemnejšie témi, na zasmiatie, na uvoľnenie....

alice107
22. nov 2013

@vevesh ty citas,co pises? 😀 to odkial mas take tvrdenie? 😀 podla jkoho som akoze submisivna? 😉 ak si to myslis ty ,tak to napis a neschovavaj sa za slovo ´´niektori. 😉 to,ze slavime vianice podla nemeckeych tadicii nema na svedomi moja podriadenost okoliu ci manzelovi,ale moja prislusnost k istej spolcenskej triede,kde sa tradicie sviatkov dodrziavaju storocia ,takze ako za mojho detstva som ich mala,tak ich sperstupnujem aj svojej rodine teraz.. no aako si mohla citat,tak napreklad tie oplatky co jedavame kedy nam chutia je asi podla teba na rozkaz mojho nemeckeho manzela..... 😀
vies,smejem sa so sposobu tvojej argumentacie. mna by zaujimalo,kde si prisla k tym tvojim teoriam. 😉
auz vobec nechapem tvoju cast pespevku o nenavisti. o com to vobec pises?
nema tto vobec ziaden suvis s nastolenou debatou.......
co sa tyka tej molsimky,tak ja dobre viem ako su tie zeny vychovavane... a hlavne tie chudobne nemaju na vybwr tiez..... taze ona konala presne tak,ako je vychovavana aky je tam sposb zmyslania a konania...
no aco sa tyka tej slovenky,tak si nenapisala,z akej spocneskej a soc.vrstvy pochadza..to je dolezity fakt..... a iQ nic nehovori o tom,aci dievc ma p prblemy,ci je bohata ci ma dobre spocenske postavenie...
takze ked pises,opis situaciu tak,aby bolo jasne, z coho prmeni jej rozhodnutie.. ci ide o tuznu byt vyssie ,ci preve zvolila seberovnehe k svojmu postaveniu.... chapes?

alice107
22. nov 2013

@hameeda nechapem tvoj prispevok. preco by sme mali hladat temu na zasmiatie? a vymena nazorov ak su na urovni nie je hadanie. co sme deti v skolke? tato tema je nielen spolocensky ,ale aj pravne zaujimava ,pretoze je palciva. teba predsa nikto nenuti sa zapajat do debaty ,ak nechces. 😎 tak kde vidis problem?

vevesh
22. nov 2013

@alice107 😀 😀 😀 ja sa neskryvam za slovo niektori, pretoze si nemyslim, ze si submisivna...ide o to ako tu niekt. argumentuju, ked nieco nie je na 100% povodne a nahodou zena nedodrziava to, co ma z domova...
to, ze nechapes tu politicku cast(drviva vacsina islamskych mamiciek chape)....nechaj tak...buducnost ukaze 😉
a k tej moslimke..ona sa vydavala svojpravne...mala moznost rozhodnut sa a odmietnut, a celkovo povedane ona jeho "namotavala", lebo ONA chcela aby si ju zobral... 😉 takze nie je to tak ako si ty myslis, ze by to malo byt.....
a pre uplnost tej slovenky - bohata rodina, silne slovensky zalozena (preto aj tvrda privrzenkyna SNS), a ma veducu poziciu v urc. nemenovanej americkej pobocke istej firmy v BA - pre uplnost - takze ziadna kompenzacia postavenia, vedomosti, soc. statusu ci inych veci... 😎 jednoducho ona sa vydavala s rozumu a CHCELA pravnika-slovaka...to je len margo, ze kazdy rozmysla inaksie... 😉

hameeda
22. nov 2013

@alice107 : nezapájam sa do debaty, no ešte dobre že vás delí obrazovka 😀, inač by ste si aj do vlasou skočili 😀

hameeda
22. nov 2013

vlasov