Islamské mamičky II ozvite sa

safiah
14. sep 2008

assalamu aleikum

tak ak ma niekto nepredbehol tak sem sa 😝

alice107
25. nov 2013

@vevesh ja som bola v tom kostole v rozpäti rokov niekolkokrat. a to uz od detstva.a vzdy za dlhe roky som nikdy nemala problem. ano,su tan bodygardi.a maju byt pokryte ramena. nema byt zahalena ani hlava,ani telo.
a to iste v talianskych inych kostoloch som nemala nikdy nejmensi problem.uz som ti pisala,ze mam osobnu skuesenost.a nie jednu.
ale ja stale nechapem,aku to ma suvislost s nezmyselnym ponizovanim zien v islame,ktore sa musia zahalovat kvoli ich predpokladanemu hriechu zvadzania muzov. 😉

@kuwait rozumiem.. 🙂 ja tiez nechapem zapadnych turistov,preco idu lyzovat do dubaja... alebo idu sa vyspat do toho hotela v dubaji........
no a chapem,ze ty ak chces bravcove,tak ti ine neostava ,len ist hoci aj na cyprus.. ten je blizsie predsa len ako i ci fr ci ine eu krajiny....

sisaka
25. nov 2013

@aliza aj u nas su taketo stvrte, tam by som si dom nekupila, aj keby mi ho niekto nukal zadarmo> POdla mna je najhorsie, ked sa takto zhlukuju, tym padom nemaju ziadnu snahu sa prisposobit spolocnosti, ci akceptovat inu kulturu, najhorsie je tu pre mladu generaciu, ktora chce zit inak a maju potom problem s rodinou, komunitou. Dcerina kamoska ma stastie, ze ma dost benevolentneho otca, ale jej mama je velmi prisna, vozi ju zo skoly, do skoly, kontroluje, co ma oblecene... Cim viac na nu tlaci tym vacsiu chut ma dcera rebelovat, od dcery si zobrala bravcovu sunku a podobne, nevie sa dockat, kedy bude mat 18 a zacne si zit podla seba .....

kuwait
26. nov 2013

@sisaka pozri si v mojom fotoblogu,tam je obrazok dievcat v uniforme je to suromna skola a viditelne su medzi nimi aj pakistanky s dlhymi rozpustenymi vlasmi,skola im NEDOVOLI zahalovat sa a ziacky s tym nemaju problem a je to v KUWAITE,moslimskej krajine.Musia dodrziavat normy skoly o uniformach a k tomu na fotke to je team volejbalistiek.Ak by v EU prisne trvali na vytycenych pravidlach ti ludia by sa museli prisposobit alebo odist,je chybou vlady tej ktorej krajiny ze im takto ustupuju.Tu v ziadnej americkej ci britskej sukromnej skole dievcata nesmu nosit satky.Dokonca v pakistanskej mnohe satky nenosia,takze ja si myslim ze v EU je to cista provokacia kolko im dovolia.A ze tam nezamestnani dostavaju od statu pridavky?Tu tiez nesclychane,tu totiz nezamestnnych DEPORTUJU,pokial nepracuje nema narok na pobyt a vonkoncom nie na nejaky prispevok v nezamestnanosti.EU by si mala vziat priklad ako s nimi nalozit 😉

sisaka
26. nov 2013

@kuwait predpokladam, ze ten prispevok nepatril mne

kuwait
26. nov 2013

@sisaka patril ,ved sa stazujes na emigrantov co vsetko mozu u vas tak aby si videla co vsetko nemozu u nas.

sisaka
26. nov 2013

@kuwait ja sa niekde stazujem, co u nas mozu emigranti? tak to fakt neviem kde. Ja som niekde pisala o nezamestnanych, co ziju z pridavkov? Ja poznam osobne len zamestnanych moslimov, tych, co so mnou pracuju a voci tym nemam ani najmensie vyhrady, prave naopak pisala som, ze vsetci robia na Vianoce, lebo vedia, ze je to pre nas sviatok a chceme byt s rodinami ....Vsak ja som sa ani nestazovala, ze dievcata nosia satky do skoly ku uniforme, prave naopak, nevidim v tom ziaden problem. Nemylis si prispevky od aliza?

kuwait
26. nov 2013

@sisaka sisaka @aliza aj u nas su taketo stvrte, tam by som si dom nekupila, aj keby mi ho niekto nukal zadarmo> POdla mna je najhorsie, ked sa takto zhlukuju, tym padom nemaju ziadnu snahu sa prisposobit spolocnosti, ci akceptovat inu kulturu, najhorsie je tu pre mladu generaciu, ktora chce zit inak a maju potom problem s rodinou, komunitou. Dcerina kamoska ma stastie, ze ma dost benevolentneho otca, ale jej mama je velmi prisna, vozi ju zo skoly, do skoly, kontroluje, co ma oblecene... Cim viac na nu tlaci tym vacsiu chut ma dcera rebelovat, od dcery si zobrala bravcovu sunku a podobne, nevie sa dockat, kedy bude mat 18 a zacne si zit podla seba

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sisaka
26. nov 2013

@kuwait nikde tam nepisem o emigrantoch, nikde nepisem o tom, zeby tito ludia poberali davky, nikoho odtial nepoznam.... Tiez nechapem suvislost medzi rebelujucou pakistankou a sukromnou skolou v Kuwaite, kde diecata nesmu nosit satky. Tato dievcina ma 15 satku nikdy nenosila, ani sal a vyzera, ze ani nebude

kuwait
27. nov 2013

@sisaka tak podla mna tato veta je jasna 😀
( POdla mna je najhorsie, ked sa takto zhlukuju, tym padom nemaju ziadnu snahu sa prisposobit spolocnosti, ci akceptovat inu kulturu, najhorsie je tu pre mladu generaciu ), ze o kom hovoris 😀 O EMIGRANTOCH, ja neviem co teraz prekrucas ,a okrem teba to samozrejme je to adresovane vseobecne aj ostatnym kto sa tu o emigrantoch vyjadrovali,ved to je jasne.nie???

kuwait
27. nov 2013

@fidka79 absolutne spravne !

alice107
27. nov 2013

@kuwait absolutny suhlas

inak ja si tiez neviem predstavit,zeby som byvala v stvrti a dala dieta dos skoly,kde su tito neprisposbivi migranti. lebo tu nejde len o satky
v skolach ide aj o mentalitu tych ziakov,kde sa spavaju velmi nasilne velmi casto.a chlapci arabi ci podobne etnika nerespektuju osobnost spoluziacok.

ono to je tak,ze nie zapadne staty im dovolia zgrupovat sa.oni sa automaticky zgrupuju sami. na zaciatku v de kazda stvrt bola vlastne s nemeckym obyvatelstvom. boli tu taliani, prpadne spaqnieli ,ci greci.ae rozptyleni.potom ,ked pridsli ti migrantz moslimskych krjin,i,tak povodne obyvatelstvo sa postupne vystahovavalo. lebo nikto nedokazal zit s tymi rodinami,co sa necheli prisposobit nasej kulture a sposobu zivota
postupne sa tie stvrte stavavali stale nebezpecnejsie a nevyhovujucejsie pre majoritne obyvatelstvoa klesala cena tych nehnutelnosti..kde sa nastahovala do obytneho domu len jedna takato rodina z inej kultury,mam zacali problemy.
tak sa stalo,ze sa vytvarat zacali geta.
a co sa tyka skol,tak verejne skoly zacali upadat,lebo deti tych mygrantov nevedeli jazyk,boli tiez neprisposbive a deti majoritneho obyvatelatva zacali svoje deti davat do skukromnych skol.a tak nastava v de boom v sukromnom sektore skol. tie maju svoje pravidla, tak tie deti,co tam chodia musia sa prisposobit.
a tak, ako je to vidiet aj v tej skole z kuwaitu.inak, v tych sukr skolach v de je ozaj tych moslimskych ziakov ako safranu.

kuwait
27. nov 2013

@alice107 Dnes sme to akurat preberali ze tu v Kuwaite zije len 30 % kuwaitanov a 70 % su expati z filipin,indie,bengalci srilanci, pakosi,arabi z chudobnych krajin a expati zo zapadu.Kuwaitanov je v ich vlastnej krajine len jedna tretina,vsak to je hrozne 😕 tak sa rozhodli ze behom 10 rokov 1 million expatov chcu zredukovat,kazdy rok 100 tisic ,chcu najma zredukovat unskilled labor teda ludi bez vzdelania,ktori sa I tu prehanaju v noci po uliciach a pachaju rozne zlociny,lupeze,kradeze,alkohol,drogy,prostitucia,oni si tu z toho spravili junglu na svoj obraz,takze je skutocne cas ze ich zacali deportovat.Kedy to ale dojde tym pankom v EU ze je treba nieco robit?Ked bude Europanov tretina???To sa ich asi potom nezbavite ,s nimi treba tvrdo tu sa s nimi nikto nemazna chyba len bola ze si ich sem napustali tolko ,po vojne s Irakom tu nebola ani noha a behom 22 rokov je ich tu 2 krat viac ako domacich 😅

sisaka
27. nov 2013

@kuwait s tebou je fakt strata casu o hocicom pisat, pani najmudrejsia, odbornicka nielen na moslimsku kulturu, ale aj na to, co ini ludia myslia svojimi prispevkami sa ma snazi presvedcit, ze som vo svojich prispevkoch pisala o emigrantoch (odbornicka by mala vediet, ze v tomto pripade ide o immigrantov!!!!) a este z toho aj vydedukolvala, ze tito ludia ziju zo socialnych davok.
Skoda vysvetlovania, ale posledny pokus - som si ista, ze v tychto stvrtiach neziju len prve generacie pristahovalcov, ludia z azijskych kultur (a to nielen moslimskych) maju silne rodinne zvazky a drzia pokope a tym padom, si aj radi kupuju nehnutelnosti pri sebe, takze tieto stvrte v ziadnom pripade nie su cisto pristahovalecke, ja uz druhu generaciu nevolam pristahovalci, su to ludia, co sa tu uz narodili, inak by sme zachadzali do extremov a museli by sme vsetkych v Kanade volat pristahovalcami, v ratane domorodych indianov, kedze ti sa tiez pristahovali a je jedno, ze to bolo pred 1000 alebo kolko rokmi.Nikde som nepisala, ze tito ludia ziju zo socialnych davok, ja si myslim, ze socialne davky je specialitka "white trash" vratane velkeho poctu Slovakov, ktori chodia do zapadnej Europy vyciciavat socilane systemy, vid temy tu na MK.
Koncim tuto nikde neveducu diskusiu, lebo je mi jasne, ze sa ma budes snazit presvedcit, ze TY vies najlepsie o com ja pisem, tak prijemnu zabavu v interpretovani mojich prispevkov.

kuwait
27. nov 2013

@sisaka immigrantmi ich mozes volat v Kanade panicka najmudrejsia 😀 po slovensky im hovorime EMIGRANTI vdaka ze koncis ,niesme zvedavi na hadky nervoznych emigrantiek ci white trash z Kanady ako si sa sama nazvala 😀 druhy raz kym nieco napises ROZMYSLAJ lebo potom sa to tazko stahuje spet,.Miss arogancia 😀 samu seba nazvat white trash 😀 😀 😀 neuveritelne 😀

mariuskaa
27. nov 2013

@kuwait
@sisaka nenapisala, ze je white trash, (ona socialku nepobera), ale ze je to specialitka "white trash" a aj niektorych slovakov. White trash su biely americania, vacsinou z nizsich socialnych vrstiev, chudobni, kde je velka nezamestnanost, drogy, prostitucia, kriminalita, nevzdelanost, rasisticke utoky.

alice107
27. nov 2013

@kuwait vies kedy sa to v europe zmeni? ked europania sa vzburia.ked situacia bude tak neudrzatelna,ze aj politkov zmietne.
vies ktori slovaci/slovenky / casto vyuzivaju soc.system v DE? tie,ktore sa vydavaju za arabov a pod.etnika a pridu zit sem. tie byvaju v tych getach. casto som to videla,ked som nejakej pomahala. ani jedna nezila v dobrej stvrti . .medzi majoritnym obyvatelstvom.a este tie slovenky ,co pridu do de robit manualne prace.aj tie ziju v multi-kulti prostredi.aj velmi casto maju kolegov moslimov.a velmi casto aj potom si nachadzaju muzov medzi moslimami.
tie zeny maju niekedy take osudy,ze normalny clovek zasne,ze vobec na nieco take pristupili. zobru v charitas a hlavne ich zaujima,ci majmu narok na nejake davky.
nikdy som nevidela,uzeby lekar /lekarka / z sk chceli zit v tom gete. vzdy sa snazia najist si byt v lepsej stvrti.
bezny nemec sa hanbi zit zo soc.davky. aj ked vlastne tomu,kto ma nizke vzdelanie apreto aj nizko ohodnotenu pracu,sa vlastne velmi neoplati pracovat.pretoze rozdiel medzi soc.davkou a nizkym prjmom nie je velky. aj ked ma mizky prjem,casto ma narok na dorovnanie v soc,davkach. /naprklad kadernicky a pod.profesie/.
nuz,to je ten nas humanizmus. v kuwaite take nieco nie je,ako soc,pomoc.a preto teraz ked maju tam vela tych pristahovalcov,tak jasne,ze sa ich chcu zbavit.
lenze v eu vies ako je to? sme socialni,dbame na humanitne potreby a vysledkom je marazmus v stupajuucej kriminalite pristahovalcov /havne z moslimskych chudobnych statov/. ateraz sa prdavaju aj romovia s rumumska ci aj sk.
v kuwaite je autokracia.tam jednoducho sa emir rozhodne vypovedat koho chce. ale u nas my nemozeme ani do talianska ci grecka poswlat nelegalnych migrantov.pretoze ´´chudaci´´ by nemali taky sicialny status tam,ako v De 😝
takze aj ked na to mame prislusne zakony,tak vypovedat hoci nelegalneho migranta je skoro zazrak,ak sa to udeje.
a uz vobec nehovoriac o legalnych,co su problemovi . ci takych ,co poberaju soc ,davky.
a tam by veru mali zacat. vypovedat kazdeho,ktzo stratil pracu a povedzme v priebehu 3 mesiacov si ju nenasiel.to by sme sa zbavili hned mnohych prizivnikov z ich radov.

kuwait
27. nov 2013

@mariuskaa co ty vies ako ju tam v Kanade volaju ked tak dobre vie ze aj slovakov tak volaju 😀 prisla sem kydat na emigrantov ked videla ze nam to zily netrha tak vyvracala svoje vlastne slova a nakoniec este aj slovakom do white trash tu zacala nadavat 😀 akoze co je ona???Ekonomicka emigrantka v Kanade a podla toho aka je agresivna tam urcite nejaky problem ma 😉
@alice107 nuz Europa zakape na humanizmus,mal by sa ozvat pud sebazachovy

kuwait
27. nov 2013

inak v Amerike volaju aj ruskych zbohatlikov white trash,videla som v Louis Vuitton butiku rusky par a kupovali tam za desattisice $ v HOTOVOSTI,normalne mal dolare u seba,nejakych 10 tisic $ platili a ked odisli ja sa kukam na predavacku ze to sa neboji chodit po ulici s takou hotovostou???A on na to ze white trash from Russia,takze ten vyraz nieje mysleny len na chudobnych ludi ale aj na ludi z istych krajin sveta kde sa predpoklada ze peniaze maju z nejakej nelegalnej cinnosti zrejme 😀

alice107
27. nov 2013

@kuwait zial mas pravdu,my ten humanizmus uz dohaname do takej formy,ze jej nam brzdou.a mas pravu aj tymi agrresivnymi prispevkami. ja tiez pozorujem na dotycnej,/aj ku mne taka bola/,ze ma nejaky problem.... minimalne so sposobom komunikacie....
a co sa tyka zbohatlikov,tiez uplny suhlas...aj stou definiciou....... v dobrej spolocnosti su nevitani...nezalezi,kolko maju penazi.... kto dnes chodi s takou hotovostou? 😀 len ludia,co peru peniaze,ci nemaju sposoby....

lenucha_ucha
26. dec 2013

Ahojte dámy,
chcela by som sa s vami poradiť. Som tu nová a ako vidím, vy máte medzi sebou už pekne vybudované vzťahy, tak sa tu teraz cítim trošku ako votrelec 😕
Najprv vám trošku opíšem moju situáciu a potom sa dostanem k problému, ktorý by som chcela s vašou pomocou vyriešiť 😅
Mám už dlhšiu dobu partnera - moslima. Vysvetlil mi väčšinu vecí, a najmä ich možnosť mať až 4 manželky. Žijeme vo vzťahu už 1,5 roka, no nie som jediná. Má ďalšiu partnerku, inej národnosti a v podstate finančne zabezpečenú, čo sa o mne povedať nedá.
Z počiatku som si myslela, že takéto niečo v živote tolerovať nebudem, ale popravde už som si zvykla.
Je tu však problém v tom, že ona o mne nevie, no ja viem úplne o všetkom, a keď vravím o všetkom, tak to tak aj myslím. Partner sa mi vždy so všetkým prizná a je ku mne vždy úprimný a viem, že ma ozaj ľúbi. Skutočne nemá byť prečo iné so mnou, vzhľadom k tomu, že mu nemám čo ponúknuť (čo sa týka peňazí) - dokonca mi už neraz zaplatil letenku, len aby som prišla za ním, ale to nie je podstatné...
Vysvetlil mi, že ľúbi aj ju, a že medzi mnou a ňou nie je žiaden rozdiel, že jednoducho sme síce každá iná, no miluje nás rovnako a nedokáže si vybrať iba jednu. Ja som totiž tá tolerantná "trubka" a v živote som od neho nechcela, aby si vybral... Keď sa rozprávame o tom, prečo ona ešte stále o mne nevie, vždy mi povie, že to chce ešte čas, že ona nie je taká chápavá ako ja a bla bla...
Takže to je tak v skratke.
No a ide o to, že by som bola najradšej, aby sme sa zobrali. Už sme sa o tom rozprávali, neraz...
Ibaže sa mi priznal s tým, že ponuku na sobáš mu dala už tá druhá. Pýtal sa ma na môj názor a chcel vedieť čo ja na to. Vysvetlil mi, že mňa si môže zobrať potom podľa ich práva. No ja s tým moc nesúhlasím. Nesúhlasím s tým, aby som bola druhá, dúfam že ma chápete 😅
Ja by som totiž chcela, mať normálnu svadbu aj na Slovensku nielen tam, plnohodnotnú a právoplatnú. Som na 100% presvedčená, že chcem stráviť zvyšok života s ním.
Chcem sa vás preto opýtať, ako treba postupovať pri uzavretí manželstva, aby bolo legálne a právoplatné ako tam, tak aj u nás.
Rada prijmem každý názor a radu. Začínam byť ozaj zúfalá, a bojím sa, že si ho uchmatne ona ☹

czechzuzanaba
26. dec 2013

@lenucha_ucha a si umis predstavit, ze po svatbe budete zit vsichni dohromady?

lenucha_ucha
26. dec 2013

@czechzuzanaba asi to tak nebude z počiatku. Myslím, že on má v pláne cestovať a byť raz s jednou a raz s druhou... Ja viem, vyzerá to dosť pritiahnuté za vlasy a ver mi, že ja som si v živote nepredstavila, že takéto niečo zažijem a budem tolerovať, no popravde láska k nemu je silnejšia ako všetky predsudky...

seemani
26. dec 2013

@lenucha_ucha wau.. no neviem, či nejak záleží na tom, ktorá si ho vezme ako prvá. Otázne je, či bude ochotný urobiť svadbu aj tu na slovensku a ak sa vezmete na úrade, ja si myslím, že to budú brať ako právoplatnú svadbu. Nemusíš sa báť, že ti ho tá druhá uchmatne, ono sa už tak stalo, keďže si vezme aj ju.. Ale možno budeš mať šťastie a keď sa o tebe dozvie, nechá ho..

czechzuzanaba
26. dec 2013

@seemani no ja nevim, ale kdyz si ho ta druha vezme prvni, tak potom asi na Slovensku uz pravoplatnou svatbu s @lenucha_ucha uz asi mit nesmi, ne? 😕

czechzuzanaba
26. dec 2013

@lenucha_ucha a nepripada ti trosku bezcharakterni, ze te druhe lze? Pro me za me, kdyz nekdo chce aj 3 manzelky, at je ma..kdyz o tom vsichni vi a jsou spokojeni...ale takto? Asi to moc uprimny a hodny clovek nebude...

kuwait
26. dec 2013

@lenucha_ucha ja by som toto netolerovala mojmu som hned na zaciatku s vaznou tvarou povedala ze ak sa dozviem ze ma dakde inu zenu tak ho zabijem 😀 zatial som na ziasdnu dalsiu nedosla(za vyse 20 rokov) samozrejme ze by som ho nezabijala za to ale on si to vzal k srdcu a bud ziadnu nema alebo to dobre skryva.Aj tomu moslimovi ak naozaj na zene zalezi tak nieje az tak otvoreny aby sa jej priznaval ze dakde ma aj inu lebo vie ze zeny ziarlia ak sa takto otvorene priznava tak ta az tak nelubi skor potrebuje niekoho aby si ukazoval aky je on chlap.Krbyze to bohatej hovori to co tebe tak ho posle kade lahsie,aj tie rodene moslimky su ziarlive a chlapa chcu len pre seba a zvyknu sokyne odpratat z cesty

seemani
26. dec 2013

@czechzuzanaba no to neviem, naše zákony sú na hlavu postavené, tak to možné je. Ono potom záleží natom, čo chce tá druhá, aa nech sa dohodnú, aby jej ustúpila.. 🙂 bože, to znie tak čudne ... ale prečo vlastne muž povedal, že teba si môže vziať až po nej? @lenucha_ucha

czechzuzanaba
26. dec 2013

@seemani pochybuju, ze zenaty jinde si tady legalne muze vzit druhou zenu...to se mi fakt nechce verit. Napr. kdyz jsem si brala manzela ja, potreboval potvrzeni o tom, ze je svobodny...

kuwait
26. dec 2013

@czechzuzanaba ano NESMIE byt zenaty inde aj moj muz potreboval doklad ze nieje zenaty s inou ked si ma bral a pani matrikarka mu dokonca povedala ze ak sa pocas manzelstva so mnou ozeni s dalsou tak moze byt v Europe stihany za bigamiu!