• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Islamské mamičky II ozvite sa

31. októbra 2016 
ahojte po akom case ste si vzali svoje alzirske polovicky?
25. aug o 19:51  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahojte chcem sa opytat ci je tu nejaka mamka ktora mala partnera moslima a ma s nim dieta? Ale uz starsie ako 3 roky, mala by som par otazok do IPcky, dufam ze nejaku najdem zatim pekny den prajem :slight_smile:
31. aug o 09:16  •  1 dieťa  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@miapia_vesela ahoj ja mam muza moslima a nasa dcerka ma 4 roky. Ak chces tak sa kludne ozvi
5. sep o 11:22  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahojte, ja sa chcem spýtať, kde sa teda dá uzavrieť na Slovensku manželstvo s moslimom, môj je z Jordánska , ak príde na Slovensko v decembri.
Kto by mam mal zastupovať, nepoznám žiadnych moslimov.
15. okt o 16:51  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@yousef Ahoj, co myslis pod "Kto by mam mal zastupovať"? Nerozumiem kvoli preklepu. Manzelstvo na Slovensku sa uzatvara podla slovenskych predpisov, mozte na urade - snubenci a dvaja svedkovia. V kostole pravdepodobne mat sobas nebudete, moslimske sobase sa oficialne nekonaju. Nikto nikoho nemusi zastupovat, ty zastupujes samu seba. Aj ked nasa poslankyna uzavrela manzelstvo bez pritomnosti zenicha, lebo bol este v Nemecku a cakal na povolenie prichodu na Slovensko. Ale vas pripad je iny, budete pritomni obaja, teda bez problemov. Zisti si ake doklady k uzavretiu sobasu potrebujete. Myslim, ze rodne listy a potvrdenie, ze nastavajuci je slobodny. S kazdou krajinou ma Slovensko uzavrete zmluvy a od toho sa odvijaju poziadavky na uzavretie sobasa. Opytaj sa na matrike

toto som nasla na internete
https://www.humenne.sk/Obcan/Ako-vybavit/Matrika/Uzavretie-manzelstva/

Žiadosť o uzavretie manželstva – jeden zo snúbencov je cudzinec

Čo potrebujeme
snúbenci predložia najmenej 14 dní pred uzavretím manželstva:
vypísanú žiadosť
občan SR predloží:
občiansky preukaz a rodný list
cudzinec predloží:
cestovný pas a rodný list
potvrdenie o pobyte
potvrdenie o osobnom stave (dátum vystavenia dokladu nesmie byť starší ako 6 mesiacov)
u rozvedených alebo vdovcov právoplatné rozhodnutie o rozvode alebo úmrtný list, opatrené vyššími overeniami, ak medzinárodná zmluva neustanovuje inak /preložené do slovenského jazyka súdnym prekladateľom/

Súvisiace predpisy
zákon č. 154/1994 Z.z. o matrikách v znení neskorších predpisov
vyhláška Ministerstva vnútra SR č. 302/1994 v znení vyhlášky č. 159/2006
zákon č. 145/1995 Z.z. o správnych poplatkoch

Poplatky
66 €

Lehota na vybavenie
na počkanie

Opravný prostriedok
nepodáva sa
15. okt o 20:29  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@yousef preco potrebujes moslimov k uzavretiu manzalstva? Teba nik nemusi zastupovat, ziadny moslim
15. okt o 20:37  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@yousef pred manzelstvom sa dobre spoznajte. Spoznavanie az pocas manzelstva sa neoplati....
15. okt o 20:58  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
zatial nejde o sobaš na úrade, ale len moslimsky sobáš.
Viem že nie je u nás právoplatný, ale pre neho je dôležitý aby nežil v hriechu.
a pýtam či v moslimskej komunite v Bratislave sa da uzavrieť, lebo k tomu ich sobášu treba dvoch svedkov moslimov, a ženu má zastupovať niekto ale tiež to musí byť moslim
15. okt o 21:36  • Odpovedz  • Páči sa mi to
zatial nejde o sobaš na úrade, ale len moslimsky sobáš.
Viem že nie je u nás právoplatný, ale pre neho je dôležitý aby nežil v hriechu.
a pýtam či v moslimskej komunite v Bratislave sa da uzavrieť, lebo k tomu ich sobášu treba dvoch svedkov moslimov, a ženu má zastupovať niekto ale tiež to musí byť moslim
15. okt o 21:46  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@yousef
Teba nemá zastuovat pri manželskej zmluve moslim, ale muž z tvojej rodiny. Tvoj, otec alebo brat...
U nas to bol môj bracho.
16. okt o 10:40  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@safiah dobry vecer potrebujem sa poradiť v sost vážnych veciach viete mi pomôct prosim? Dakujem
30. okt o 20:05  •  čaká bábätko, termín má v júli 2017 (7. tt)  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@jantyy dobry vecer chochmesu sa opýtať ak je môj priateľ zenaty v moslimskej krajine je povolené urobit další sobáš na sk ? A este otazka nieje povolené otehotnieť pred nikachom?
30. okt o 20:09  •  čaká bábätko, termín má v júli 2017 (7. tt)  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@yousef preco sa neopytas priamo v islamskej komunite?
30. okt o 20:12  • Odpovedz  • Páči sa mi to
A to je kde? Neviem prave preto hľadám pomoc tu
30. okt o 20:15  •  čaká bábätko, termín má v júli 2017 (7. tt)  • Odpovedz  • Páči sa mi to
V Kosiciach asi taká nieje
30. okt o 20:17  •  čaká bábätko, termín má v júli 2017 (7. tt)  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@ikem vari sa chceš vydávať za ženatého?
30. okt o 20:29  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
na SK nie je povolena bigamia. muz moze mat len jednu zenu.
31. okt o 08:36  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok