Islamské mamičky II ozvite sa

safiah
14. sep 2008

assalamu aleikum

tak ak ma niekto nepredbehol tak sem sa 😝

cucoriedka0412
25. aug 2016

ahojte po akom case ste si vzali svoje alzirske polovicky?

miapia_vesela
31. aug 2016

Ahojte chcem sa opytat ci je tu nejaka mamka ktora mala partnera moslima a ma s nim dieta? Ale uz starsie ako 3 roky, mala by som par otazok do IPcky, dufam ze nejaku najdem zatim pekny den prajem 🙂

bufy25
5. sep 2016

@miapia_vesela ahoj ja mam muza moslima a nasa dcerka ma 4 roky. Ak chces tak sa kludne ozvi

yousef
15. okt 2016

Ahojte, ja sa chcem spýtať, kde sa teda dá uzavrieť na Slovensku manželstvo s moslimom, môj je z Jordánska , ak príde na Slovensko v decembri.
Kto by mam mal zastupovať, nepoznám žiadnych moslimov.

eva8
15. okt 2016

@yousef Ahoj, co myslis pod "Kto by mam mal zastupovať"? Nerozumiem kvoli preklepu. Manzelstvo na Slovensku sa uzatvara podla slovenskych predpisov, mozte na urade - snubenci a dvaja svedkovia. V kostole pravdepodobne mat sobas nebudete, moslimske sobase sa oficialne nekonaju. Nikto nikoho nemusi zastupovat, ty zastupujes samu seba. Aj ked nasa poslankyna uzavrela manzelstvo bez pritomnosti zenicha, lebo bol este v Nemecku a cakal na povolenie prichodu na Slovensko. Ale vas pripad je iny, budete pritomni obaja, teda bez problemov. Zisti si ake doklady k uzavretiu sobasu potrebujete. Myslim, ze rodne listy a potvrdenie, ze nastavajuci je slobodny. S kazdou krajinou ma Slovensko uzavrete zmluvy a od toho sa odvijaju poziadavky na uzavretie sobasa. Opytaj sa na matrike

toto som nasla na internete
https://www.humenne.sk/Obcan/Ako-vybavit/Matrik...

Žiadosť o uzavretie manželstva – jeden zo snúbencov je cudzinec

Čo potrebujeme
snúbenci predložia najmenej 14 dní pred uzavretím manželstva:
vypísanú žiadosť
občan SR predloží:
občiansky preukaz a rodný list
cudzinec predloží:
cestovný pas a rodný list
potvrdenie o pobyte
potvrdenie o osobnom stave (dátum vystavenia dokladu nesmie byť starší ako 6 mesiacov)
u rozvedených alebo vdovcov právoplatné rozhodnutie o rozvode alebo úmrtný list, opatrené vyššími overeniami, ak medzinárodná zmluva neustanovuje inak /preložené do slovenského jazyka súdnym prekladateľom/

Súvisiace predpisy
zákon č. 154/1994 Z.z. o matrikách v znení neskorších predpisov
vyhláška Ministerstva vnútra SR č. 302/1994 v znení vyhlášky č. 159/2006
zákon č. 145/1995 Z.z. o správnych poplatkoch

Poplatky
66 €

Lehota na vybavenie
na počkanie

Opravný prostriedok
nepodáva sa

eva8
15. okt 2016

@yousef preco potrebujes moslimov k uzavretiu manzalstva? Teba nik nemusi zastupovat, ziadny moslim

eva8
15. okt 2016

@yousef pred manzelstvom sa dobre spoznajte. Spoznavanie az pocas manzelstva sa neoplati....

yousef
15. okt 2016

zatial nejde o sobaš na úrade, ale len moslimsky sobáš.
Viem že nie je u nás právoplatný, ale pre neho je dôležitý aby nežil v hriechu.
a pýtam či v moslimskej komunite v Bratislave sa da uzavrieť, lebo k tomu ich sobášu treba dvoch svedkov moslimov, a ženu má zastupovať niekto ale tiež to musí byť moslim

yousef
15. okt 2016

zatial nejde o sobaš na úrade, ale len moslimsky sobáš.
Viem že nie je u nás právoplatný, ale pre neho je dôležitý aby nežil v hriechu.
a pýtam či v moslimskej komunite v Bratislave sa da uzavrieť, lebo k tomu ich sobášu treba dvoch svedkov moslimov, a ženu má zastupovať niekto ale tiež to musí byť moslim

jantyy
16. okt 2016

@yousef
Teba nemá zastuovat pri manželskej zmluve moslim, ale muž z tvojej rodiny. Tvoj, otec alebo brat...
U nas to bol môj bracho.

ikem
30. okt 2016

@safiah dobry vecer potrebujem sa poradiť v sost vážnych veciach viete mi pomôct prosim? Dakujem

ikem
30. okt 2016

@jantyy dobry vecer chochmesu sa opýtať ak je môj priateľ zenaty v moslimskej krajine je povolené urobit další sobáš na sk ? A este otazka nieje povolené otehotnieť pred nikachom?

stardust
30. okt 2016

@yousef preco sa neopytas priamo v islamskej komunite?

ikem
30. okt 2016

A to je kde? Neviem prave preto hľadám pomoc tu

ikem
30. okt 2016

V Kosiciach asi taká nieje

eva8
30. okt 2016

@ikem vari sa chceš vydávať za ženatého?

cucoriedka0412
31. okt 2016

na SK nie je povolena bigamia. muz moze mat len jednu zenu.

denushqa_pd
4. jan 2017

Selam, najdem tu nejaku zienku, na kamaratstvo? TN kraj alebo mi viete poradit nejake forum, skupinu? Dakujem 🙂

ali08
11. jan 2017

Ikem moslimská komunita je v Martine. A viem ze sa nemôžem zosobasit už zo ženatým moslimom. Na Slovensku budú od neho chcieť doklad že v jeho krajine je slobodný ten mu vystavia na jeho ambasáde
To isté sme podstúpili aj my.

ikem
7. jún 2017

Dskujem Vsm vsetkym za rady je koniec všetkému takze uz nieje co riešiť prajem Vam pekny zivot

michaelajankovivien
1. aug 2017

Ahojte Maminky potrebovala by som radu kludne aj IP je toho viac dufam ze tu najdem odpoved lebo uz mam s toho gulas. Moj priatel je moslim s egyptu, ideme sa brat do tohto bodu to este zvladam vybavit problem je skor ten. Ako ho dostat na Slovensko co vsetko k tomu potrebujem a kolko sa tu moze zdrzat. Zatial som chodila iba ja do Egyptu. Druha vec chceli by sme ostat zit na Slovenku nakolko mam dve deti a do egyptu ma s nimi nepustia {maju ineho otca ktory mi neda povolenie... Prosim vas bol tu niekto v takej situacii a ako ste to riesili .. Dakujem za kazdu radu...

yanaart
1. aug 2017

To vazne,takato uvaha v dnesnej dobe? Ak ano,tak najlepsie deti dat do vychovy otcovi,a vy hajde do Egypta.

michaelajankovivien
1. aug 2017

@yanaart nedala by som svoje deti nikdy nikomu. To je teda uvaha. My chceme spolu zit a hladame riesenia neviem co je na tom nepochopitelne. Fakt deti dat k otcovi a odist do egypta je smiesne.

yanaart
2. aug 2017

Suhajko sa chce dostat do Europy.... v drvivej vacsine to dopadne zle...budte opatrna, vsetko dobre prajem.

eva8
2. aug 2017

@michaelajankovivien smer- cudziunecká polícia. Tam vám dajú korektné info. Kde sa budete svadba? V Egypte neodporúčam

cecilia68
2. aug 2017

@ikem Čomu všetkému je koniec? Rozišli ste sa?

michaelajankovivien
3. aug 2017

@yanaart zo suhajkom sa pozname niekolko rokov ;) naco ste vlastne v takejto skupine asi mate sakramensky dodrbany zivot, nakolko ani jedna odpoved nie je vhodna humpacieho konika...

@eva8 nebude svadba v Egypte ;)

eva8
3. aug 2017

@michaelajankovivien ak bude svadba na Slovensku - smer
matrika a cudzinecka policia. Mozno pomoze, ze ste s nim tehotna. Dufam, ze to dieta nebola len jeho poistka. Nestresujte sa a teste sa z babatka. Z mojich skusenosti - na potvrdenia v tychto moslimskych krajinach sa caka hodne dlho. Mozno sa to zmenilo.

eva8
3. aug 2017

@michaelajankovivien ospravedlnujem sa, nie ste s nim tehotna. To bolo v r. 2015. Nie je lepsie sa pomerit s otcom deti? Co znamena, ze sa so suhajkom poznate niekolko rokov? Na dialku sa nerata. Ake velke mate deti? Neriskujte. Mozno bude prikladnym manzelom a otcom. Ja by som neriskovala, uz ste zodpovedna aj za deti.

michaelajankovivien
3. aug 2017

Myslim si ze nemam co k tomu povedat. Zadubene slovensko :D ano viem ze moslimovia su drsne povahy ale netreba to hadzat do jedneho vreca. Tato skupina vobec nesplna ucel. No to uz nie je moja vec. Preto maminka ktora je v podobnej situacii nech sa ozve ;) kazda informacia pomoze. Majte sa dievcata