Islamské mamičky II ozvite sa

safiah
14. sep 2008

assalamu aleikum

tak ak ma niekto nepredbehol tak sem sa 😝

safiah
autor
23. okt 2008

leishinka dakujem pekne bola som v dr no odporucala hlavne hepatitidu ta malaria v zimnych mesiacoch nie je taka vazna inshaallah ja som sa dala zaockovat uz v lete na hepatitidu A aj B a deti mali v povinnom ockovani tusim B neviem no dali sme aj tu druhu minuly tyzdnen aj na tetanus boli ockovani aj ja teraz v lete po desiatich rokoch ma preockovali inshaAllah som urobila co som mohla jedi maju len rok a dva mesiace a tych ockovani je uz dost a to nas caka este na osypky pred odchodom na jemenu a ked sa vratime pneumokoky a inshaallah uz staciiiiiiiiiiiiiiiii joj

safiah
autor
23. okt 2008

jasne leishinka ze da aj ako som napisala v lete som bola preockovana plus ta hep.A a B

safiah
autor
23. okt 2008

radila som sa aj ss mojou DR aj s pediatrom inshaallah bude dobre snazila som sa k tomu pristupit zodpovedne ved tam ideme na dlho

safiah
autor
23. okt 2008

ale si mila dakujem ti este raz ze si si na nas spomenula

safiah
autor
23. okt 2008

karolinka ten receptik zni chutne a s cim papate s ryzou alebo chlebom

leishmania
23. okt 2008

ja len pre istotu 🙂 a na zltu zimnicu a tyfus ti nic nehovorila, myslim ako zaockovat teba?

safiah
autor
23. okt 2008

ja som uz par dni zufala neviem co varit ani nam ani detom asi preto ze varim kazdy den uz ma to unavuje dlho som nenavarila na viac dni a uz mi z toho sisi

leishmania
23. okt 2008

a hej pre deti je teraz uz hepB povinna

safiah
autor
23. okt 2008

nie leish ona si to stiahla z netu uz neviem aka to bola stranka ale neodporucala to ze to nutne treba .
mozno pre tu oblast kde ideme to nie je priznacne tie ochorenia

safiah
autor
23. okt 2008

len teraz neviem ci ta kombinacia co sa pichala obsahovala A alebo B to je jedno tak tu chybajucu dosatali teraz ale len jednu davku a potom ked sa vratime aj mne ostala jedna davka no tiez ked sa vratime inshaallah lebo tie su po pol roku

karolinkafe
23. okt 2008

Safi no ja uz tiez nemam napady na varenie 😒 a tiez varim kazdy den, takze jeme to iste na veceru a na druhy den na obed a tak dookola, v ten isty den nejeme to iste na obed a veceru. A napady sa mi uz vytracaju, moj drahy mi stale povie, ze nevie, ze jemu chuti vsetko 😕 😅
Inak proti tetanu by sa mal po 10 rokoch dat preockovat kazdy, bez ohladu na krajinu 😉

leishmania
23. okt 2008

hej zalezi aj kam tam idete 🙂 tak hadam uz dvojky budu mat rychlo tie vsetky pichance za sebou....jasom nasich tiez dala celu family pre istotu zaockovat proti hepatitide ked sme isli do Il, istota je istota 🙂 lepsie ako ist domov so zltym suvenirom 😀

leishmania
23. okt 2008

ved som pisala ze proti tetanu nech nezabudne ked neni nahodou preockovana

safiah
autor
23. okt 2008

noooo len som si neni ista ci som bola pred desiatimi rokmi nepamatam si len teraz ma na to sestricka upozornila tak som sla juuuuj ako ma bolela ruka a po hepatitide nic

safiah
autor
23. okt 2008

hehe no ale aj tak si budem davat pozor hlavne na vodu a hygienu a moc nepapat von v restikach a tak no inshaallah nas Allah ochrani

leishmania
23. okt 2008

safiah urcite 🙂 a TM iste vie co hej co nie hehe

karolinkafe
23. okt 2008

leish to vravim pre vsetkych nie len pre safi, kazdy by si mal po desiatich rokoch obnovit ockovanie, ci uz zije na slovensku, v nemecku alebo francuzku

leishmania
23. okt 2008

no jasne 😉

safiah
autor
23. okt 2008

hehe moj muz sa na to nepozera tak on to berie lahsie ale len co sa jeho tyka on tam tiez nezije aj som ho posielala nech sa ide dat zaockovat ale nesiel.inak tie vakciny su moooc drahe

karolinkafe
23. okt 2008

Moj drahy sa stale smial, ked sme sli do maroka, ze on je tam na tie ich bakterie zvyknuty 😀 pre mna kupoval stale mineralnu vodu vo flasiach, na vsetko sme davali pozor a aj tak mi bolo par dni zle 😅

karolinkafe
23. okt 2008

Safinka a tvoj manzel tam uz ako dlho nebol? 🙂

safiah
autor
23. okt 2008

nedavno sla zit jedna nasa sestricka do jemenu atiez ochorela s manzelom no dietati nic nebolo ...inshaallah deti su odolnesie

leishmania
23. okt 2008

hej to su, ale on kedze uz vysiel z toho prostredia tolko rokov tiez by sa radsej mal dat lebo uz sa mu asi stratila ta imunita co mal tam, kedze uz roky nebol v styku s tymi antigenmi...

karolinkafe
23. okt 2008

Verim, ze vam nic nebude a Allah vas vsetkych ochrani 😉

safiah
autor
23. okt 2008

no moj manzel chodieval kazdy rok na taky mesiac dva nood kedy sa ozenil nebol a vraj stale ochorie ked pride domov mava tam problem dostane zapal dutin nosnych musi aj antibiotika brat

safiah
autor
23. okt 2008

he leish on nad tym ani neuvazuje a ja ho nedonutim

karolinkafe
23. okt 2008

Juuuuj tak nech si dava pozor, lebo to nebude super dovolenka, ked vam ocinko pochorie 😒 On stale ked tam ide tak uz vie co ho caka 😅 Neda sa tomu nejako zabranit? Aby neochorel ? 😉

karolinkafe
23. okt 2008

Ach ti chlapi, maju tvrde hlavicky 😀 😀

safiah
autor
23. okt 2008

ach jaj neviem inshaallah nic nebude ja sa budem hlasit dobreee planujem si zobrat celu lekaren so sebou a este musim zajst za zenskou , alergologickou, a do lekarne pre bezne veci od teploty atd plus pre deti neviem ak osa odvleciem lebo planujem brat na zaciatok tot u mne mesiac a pol minimalne plienky , mlieko , kase , piskoty na kolace pre decka, este neviem co ma napadne kym odideme

karolinkafe
23. okt 2008

Safi tak to pocestujete riadne nabaleni 😅