Islamské mamičky II ozvite sa

safiah
14. sep 2008

assalamu aleikum

tak ak ma niekto nepredbehol tak sem sa 😝

safiah
autor
23. okt 2008

oblecenie len tiez nutne par kusov tam kupime inshaallah.no spolieham sa na mamku ze si urobi nejake to miesto naviac ale mlieko pre deti urcite je prvorade no na celu dobu pobytu to asi nebude mozne tak tam budeme musiet prejst na ine kvalitne dojcenske mlieko velmi rada nie som ale...

safiah
autor
23. okt 2008

no toho sa bojim keby som fakt mala vziat vsetko co chcem tak beriem aj cestovne postielky pre deti paploniky atd no to by si uz o mne nieco mysleli ☹

safiah
autor
23. okt 2008

ficim uz k rodinke dam detom nieco male pod zub 😝

karolinkafe
23. okt 2008

No co by si mysleli, nech si myslia 😉 ale predsa treba potriedit, co je skutocne dolezite, ako mliecko a lieky a co bez coho tam prezijete, napr cestovne postielky 🙂
Len utekaj nakrmit hladoskov paaaa 😵

bubba
23. okt 2008

safiah,vy sa stahujete?? 😀 😀 😀
cesnacka trosku renovovana koli malej :
dam varit zemiaky na drobnucko pokrajane v osolenej vode+trosku vegety bez glutamanu,roztlacim trosku menej struzikov cesnaku ako obvykle aby malu nepalilo brusko a kusok mrkvy som pokrajala na drobucko.pockala kym sa to uvari(15-20min)trosku som to roztlacila roztlacatkom na zemiaky(na kasu co sa robi)aby to malo taku trosinku "zamucenu"konzistenciu a potom som tam pridala za hrst rezancov(nase oblubene tie okruhle modre z jednoty v modrom obale,take su fajnove)a rozmrvila v dlani cca na 1-2cmkusky..ale to som dala len preto,aby sa jej to lahsie papalo 😉
safi,cestovne postielky ani paplony podla mna neber,urcite vam tam nieco daju alebo si zober len deky to vam postaci 😀 my ked sme cestovali s malou a brala som viacej mlieka v krabici tak som si to popresypala do skatul plastovych hned toho bolo menej 😀 😀 teda myslim objemovo..
kedy to odchadzate?

safiah
autor
23. okt 2008

ale ved neberiem postielky he to len bz som prijala svoje...bubba je toho este dost co treba vybavit doklady a tak muz musi ukoncit studentov takze najprv dame veci doporiadku a potom pojdeme rezervovat letenky nestanovili sme si ziaden datum nasa priorita hlavne vsetko vklude kvoli detom....ziadne stresy

safiah
autor
23. okt 2008

ja mam tiez rada kalerabovu polievku uplne prostu narezem na male kockz kalerab uvarim vo vegetivej vode tiez bez glut. a potom polovicku kalerabu rozmixujem cim sa to zahusti a zvzsok tam vsypem spat mnam
juj a dlho som nerobila bryndzovu no taku este detom nedam.
bubba a robis melj nieco zapraskove teda ci jej davas takto zahustene jedlo

karolinkafe
23. okt 2008

Safinka mate pravdu, len sa neplasit, ved ked mate cas a nemate nejaku presne stanovenu dovolenku, tak nie je preco 😉

csilla76
23. okt 2008

jupiiiiiiiiiiiiiiii 😀 no vy ste teda tomu dali tolko popisat kym som kuchtila 😀

safi jasne vsetko pomaly porobite,vybavite a potom rezervujete letenky 🙂 este bud.tyzden mozem dojst na navstevu? 😀 hehe

diddlinqa_1
23. okt 2008

Ahojte dievcata,
nie som jedna z Vas, ale mam priatela moslima, konkretne turka.
Chcela by som sa Vas spytat ci by ste mi vedeli povedat, ako je to s vierovyznanim dietata, ked sa narodi krestanke a moslimovi a narodi sa v Turecku.
Viem, ze podla koranu je kazde dieta moslima automaticky moslim, lebo dedi vieru po otcovi, ale zaujimalo by ma aka je prax.
Pretoze viem o jednej slovenke zijucej v Turecku, ktora ma dceru s moslimom a pisala mi ze ju ma pokrstenu a ze manzel proti tomu nic nemal...existuje nejaka dohoda manzelov alebo ako to je? a nemozem sa jej spytat uz dlhsiu dobu ako to je lebo nebola dlho online, tak som sa rozhodla napisat sem Vam 🙂
Zelam pekny vecer 🙂

csilla76
23. okt 2008

vitaj diddlinga 🙂 ja tiez nie som moslimka tak ti neporadim ale su tu skusene maminky islamky oni urcite poradia.tak nakukni castejsie urcite sa dozvies odpoved.mate deticky?alebo planujete?
pekny vecer aj tebe 😵

suzi4
23. okt 2008

Slm baby!

Vidím, že sa tu debatí odušu...🙂 Skvelé receptíky, mne sa až sliny zbiehajú - nakoľko nevarím, odkedy maľujem..🙂 Safi, kedy cestujete? Neboj, všetko bude fajn. Mne po prvé roky bývalo hrozne, vždy som mala tri dni - že som myslela, že už umriem..🙂 A teraz v pohode, tiež som imúnna voči všetkým nástrahám, bacilom a všetkému inému...🙂

Karolinka, MODDOM je veľtrh nábytku a všetkého okolo bývaní... AKo ma má polovička? Čo jeho noha?

CSillu, mi ujság? Nálunk miden oki, Hani alszik, hála Istenek!

Milá Diddlinqa! Vitaj... Neviem koľko toho vieš o isláme, ale my ako moslimovia veríme, že každé dieťatko sa rodí v čistote - bez prvotného hriechu a ako moslim/ -ka. Čo znamená "podriadený, odovzdaný Bohu". Nie je to o tom, že dedí vieru po otcovi... A samozrejme veľa záleží na výchove, a neskôr aj na samotnom jednotlivcovi... Čo sa týka Tvojej kamošky, áno stáva sa aj to... Napr. veľa Sloveniek si ponecháva svoju vieru po celý život, ja poznám viaceré - prežili väčšinu časť života v moslimskej krajine po boku moslima - a pritom praktikujú svoju vieru. A deti? Niektoré viedli deti v kresťanskom duchu, iné podľa islamu... Je to o vzájomnej dohode medzi manželmi, a záleží aj na tom nakoľko je Tvoj nastávajúci silne veriaci a praktizujúci moslim... Turecko je sekulárna krajina, ale má skvelé školy a bohatú históriu, ako aj mnohé tradície... Držím palce.

diddlinqa_1
23. okt 2008

ahoj csilla 🙂
nemame este, este len planujeme spolocnu domacnost od buduceho roku, ale tak sa snazim rozmyslat aj do buducnosti... s nim som sa zatial na tuto temu bavila len velmi malicko, pytala som sa ho ci musia byt nase deti moslimovia a on mi na to povedal, ze ked budem chciet ze mozu byt.. ja som mu aj vysvetlila ze sa nexystam konvertovat (ale ako sa hovori never say never, mozno raz zmenim nazor)..
Inak on je velmi utretovy,tolerantny, sme sa dost o viere bavili, nateraz sa ani nejavi ako moslim, pozname sa uz 1.5 roka, uvidime co prinesie spolocna domacnost ;)

diddlinqa_1
23. okt 2008

suzi14,

velmi pekne ti dakujem za objasnenie, si mi do toho vniesla celkom viac svetla 🙂
ja si moc nepotrpim na vieru, ale tak smaos=zrejme xcela by som aby tieta poznalo obe kultury a nejake zvyky, ked uz bude poxadzat zo smiesaneho manzelstva, tak dufam ze moj drahy na mna nehra nejake divadlo 🙂))
si s nim hned na buduci tyzden viac pohovorim na tuto temu 🙂

leishmania
23. okt 2008

suzivy veritezekazde dieta sa rodi akomoslim? nie len kto ma otca moslima,cize aj nase teoreticky sa narodi ako moslm? 😀

suzi4
23. okt 2008

Leish,

teoreticky... Každé dieťatko sa rodí v prirodzenej viere v Jedného Jediného Boha a zmysel pre dobro. Islam - znamená odovzdanie sa do Božej vôle, preto sa to vžahuje na všetkých ľudí... Neskôr, vplyvom rodiny a okolia sa človek stáva moslimom, kresťanom či ateistom... Islam nie je len náboženstvo, ale každodennný život...

Diddi, kde bývate v Turecku? Páči sa Ti?

csilla76
23. okt 2008

no Suzi nálunk is minden oki,esett az eső ma,nem szeretem az ilyen időt.szép estét kivánok és jóéjszakát!!!! 😵

diddlinqa tak ti zelám vela stastia ,pohovorte si o tejto teme a rozhodnite resp.dohodnite spravne aby vam to vyhovovalo a by ste mali krasny manzelsky zivot s detickami.planujete zit v turecku alebo je to este skoro sa pytat na taketo?

idem ja spinkat..uz ledva vidim ...zajtra mam volno tak sa stavim 😀

pekny vecer a dobru noc 🙂

leishmania
23. okt 2008

ved viacero nabozenstiev je v podstate zivotnym stylom, ak sa berie vazne...v tu cistotu dietata pri narodeni veria aj zidia..

suzi4
23. okt 2008

Leish,

áno... veď pochádzajú od rovnakého Boha...🙂 Preto sa tu kamošíme, nie? Ako sa inak máte?

diddlinqa_1
23. okt 2008

dakujem ti csilla 🙂 aj ja ti zelam vsetko dobre 🙂

suzi
ja som este na svk, akurat teraz si idem po papiere potrebne k vizam no a po novom roku ak sa mi to vsetko podari vybavit by som sa xcela odstahovat do Turecka a vyskusame to ako nam to bude fungovat.
Zvazovala som kde by bolo lepsie zit, ci na svk alebo v turecku, no a povedala som si ze to vyskusam najskor tam, pretoze vidim aka je u nas este stale diskriminacia a ake je slovensko konzervativne a iste bude mat viac moznosti lepsie on zabezpecit rodinu tam ako tu ...
No a zatial co sme sa tak bavili, tak by sme chceli zit najpravdepodobnejsie v Alanyi, pretoze on tam ma aj niektorych clenov z rodiny, je tam dost vela pracovnyx prilezitosti, pociasie je tam krasne no a dycha tam Europa, co zas vyhovuje mne, urcite by som tam z toho "zapadu" nexcela ist prec ... Priatel sice pochadza z Tokatu, ale 11 rokov uz zije v Alanyi.

leishmania
23. okt 2008

dik suzi 🙂 fajn,tak studentsky,obaja sa ucime, plus MM aj robi,tak vela casu spolu ani nemame, co mi aj chyba...slubil mi ze po skuske cize po 10.novembri pojdeme spolu von hehe...takze asi tak...inak fajn...november bude trosku kludnejsi...vy ako? hani je uz skolak?

bubba
23. okt 2008

ahojte 😀 😀
vitam ta didd prosimta ako si prisla na taky napadity nick 😀 😀 ?

suzi4
23. okt 2008

Leish, veru prvák... Celkom mu to ide, a začína ho to aj baviť...na našu rodičovskú radosť 🙂 To sa učíte skoro... ešte nezačalo skúškové...haha...no aj mne prihára...už sa musím na to tiež vrhnúť... V ktorom si ročníku?

Diddi, jasne, treba si to vyskúšať...a najmä spolu hovoriť o všetkom...dobrá prevencia problémov do budúcnosti... Držím palce, veĎ sa nám tu občas ozvi...🙂

leishmania
23. okt 2008

no MM ma uplne iny system studia on studuje na izraerskej univerzite dialkovoa skusky robi na ambasade, a my mame teraz blokove skusky, tie su tento semester 3, taky system ze tyzden si na nejakomoddeleni a potom na dalsi tyzden je z toho skuska...teraz som 5tacka...ty co studujes? teraz si 2hacka?

leishmania
23. okt 2008

a potom este mame skusky cez skuskove,to aby sa vsetko postihalo

safiah
autor
23. okt 2008

hallllo tak prave som uloyila maleho pomoh stihla som aj pozehlovat a pozmyvat a ficim spat.bruuu nocku
suzi assalamu aleikum
diddi vitaj
leish tak super motivaciu po skuskas pojdes von jej 😉 menila bz som zopar skusok dojdi ku mne a ja prevezmes tvoje studium 😎

leishmania
23. okt 2008

hmm az po jeho skuske 😀 ja mam buduci tyzden uz poslednu 3tiu blokovu....ja by som sem tam vysla von sa prevetrat, ale jeho dostat von je uz tazsie...mozno keby sme mali prirodu naokolo...
safi mam chvilkoe materinske pudy ze by som ti dosla vypomoct keby som blizsie 😀 aj v jedle by sme sa dohodli, malych by som ti parkom nenakrmila 😀

bubba
23. okt 2008

jej leish ja ti poslem moju na utlmenie materinskych pudov 😀 😀 😀

csilla76
24. okt 2008

dobre ranko 🙂 ja mam dnes volno,tak som si dala taky upratovaci-zehliaci dnik 😅

jamila
24. okt 2008

Salam alikoum.... 🙂

jééééjda tu sa toho popísalo...Safi...máš doma určite veselo s detičkami 😀

ja idem do mesta povybavovať to čo treba a potom už budem len vegetiť pred prácou
dnes som unavená a smutná a ani neviem z čoho...už mi chýba aj drahý...celý týždeň sme sa spolu
nevideli....možno preto sa takto cítim ☹