Islamské mamičky II ozvite sa

safiah
14. sep 2008

assalamu aleikum

tak ak ma niekto nepredbehol tak sem sa 😝

sugika
6. feb 2009

Dakujem, no mas pravdu. Bruuu nocku 😉

weronyka.najwa
6. feb 2009

ashhadu an la ilaha ill Allah wa ashhadu anna Muhammad rasoolullah

mashAllah suzy, povedala si to kraaasne 🙂

sugika
6. feb 2009

ty este nespis weronika?ja este pisem diplomovku, 🙄 V slovencine to znie svedcim ze niet Boha okrem Boha, a svedcim ze Muhamad je posol Bozi. Vsak?

weronyka.najwa
7. feb 2009

igen!
ja sa tu este mordujem s jednou tabulkou, nie & nie zuzit riadky 😠 ale uz idem spat, bo rano hura do kniznice 🙂

weronyka.najwa
7. feb 2009

yallah.. chod si aj ty lahnut, rano mudrejsie vecerat!!
bru noc 🙂

boldy
7. feb 2009

sabah el khair,

sugi> tak soraya je pre mna velmi pekne meno, ale muz ma hned zamietol, ze je to velmi stare meno, ktore sa uz velmi nepouziva... vyznam je najvyssie miesto, aspon tak mi to prelozil... ja som mala 6rokov, ked som na zakladke mala kamaratku sorayu, bola polo slovenka polo lybijcanka...
wero, sugi> nezavidim vam teda pisat tu diplomovku, alhamdulillah ja to mam za sebou, lebo kebyze to mam robit teraz, tak to asi nezvladnem... uplne som teho dementna, mi to nepali
suzy> mashallah to sa casto nepocuje, ze chlap konvertuje pred sestrou 🙂
s tymi detickami, ja som len tehotna a moj muz uz riesi buducnost a skracuje mi pocty deti, lebo vidi, ze to nie je teda easy 😠
tak vas zatial vsetke zdravim, som tu kym som este kinder vajicko 🙂

sugika
7. feb 2009

Dobre ranko, nedavno som sa zobudila. No tak yallah Weronika, keby sa mi aj chcelo, ale darmo yallah, ked sa mi nechce 😀 by som musela mat niekeho za chrbtom kto by ma nutil pisat. No hej, Soraya som nikdy nepocula v beznej komunikacii, ale zas keby som mala babo, nechcel by som tuctove meno. A diplomovka je vzdy blbe si myslim, lebo mne ani teraz neide 🙄

karolinkafe
7. feb 2009

Ahojte 🙂
Vidim, ze sa tu rozobera tema "Mena" 😅 tak pridavam svoj nazor. Ja som (teda podla mna) veeelmi narocna a na vyber mena mam kopec podmienok. Takze:
1. ako som uz vravela, musi meno dobre vyzniet v troch jazykoch (AR, SK, FR)
2. aby sa z neho dali spravit aj pekne zdrobneniny (napr. velmi sa mi paci meno Soraya, ale ako ju budem volat? Sorka, alebo Rajka ? 😀 😀 😀 - no a tiez Soraya je jedna restauracia v Presove, tak aj to ma odradza 😅 hrozna som nie? 😀 )
3. kedze zijeme vo FR, asi viete, ze tu je myslim najviac moslimov v europe, cize Mohammedov, Omarov, Hassanov, Samirov atd. je tu kooooopec, cize mi tie mena pridu hrozne obycajne, chcela by som nieco neobvyklejsie. Na slovensku tieto mena vyzneju "exoticky", ale tu sa kazdy druhy arab-moslim takto vola 😅 Pre dievcata je to rovnako s Fatimou, Aichou, Rachidou ci Yasminou (aj nad tymto menom som dost rozmyslala) 😉
Takze to s vyberom, pri mojej vyberavosti nemam jednoduche 😀 😀
Mam aj par favoritov, ale to sa este stokrat zmeni 😀 napr. Dalia, Aliya, Shirine, Rania, Khaira, Kamelia, Yasmina... Jedno z tychto mien zatial vyhrava, ale nepoviem ktore 😝 😝 😝

karolinkafe
7. feb 2009

Sugi, ved presne to pisem, nechcem tuctove meno 😉

nawal
7. feb 2009

dobre ranko. O 03:45 som si spomenula ze mne sa strasne paci meno Adam. Je vhodne aj pre tu aj na sk a aj do syrie.
Karolinka pekne mena ta Kamelia ma nieco do seba. Moja kamaratka nevedela ake meno dat dcerke tak som jej navrhla Daliu a maju Daliu 😀

weronyka.najwa
7. feb 2009

sabah alnoor,
tiez si pamatam ako som "pisala" bakalarku. 12 hodin za pocitacom - z toho 30 minut som venovala bakalarke & zvysok internetu 😒 tak to aj dopadlo - nedopisala som ju nacas, tak som musela statnicovat v auguste, na kvalite sa to sice neodrazilo, ale keby som statnicovala skor, tak by som mala viac moznosti co sa tyka mgr. studia.. preto ma uz teraz desi predstava diplomovky 😢 nenavidim pisanie seminariek, semestraliek & podobnych prac.. radsej nech mi daju 10 skusok navyse ako pisat nejaku pracu ☹
je dobre, ze premyslas tolko nad menom pre dietatko. myslim, ze je to aj z islamu, ze mame davat detom dobre mena. tiez by som nedala dietatu meno, ktore nesie nejaky podnik, alebo znacka auta 😕
moja kamaratku ma ranyu - krasne meno, krasne dievcatko 🙂

csilla76
7. feb 2009

Ahojte,zelám prijemny vikendik 😵

vidim ze rozoberate mena,su krasne mne sa tiez pozdava ta Kamelia,Yasmina ale aj Dalia.... 😵

boldy uz to mas za par,mozem sa opytat bude pri porode aj manzelik? 🙂

mi sme boli na nakupe v meste a cestou sme sa stavili trosku aj u nasich,mama nemala dobre spravy.jej starsieho brata odviezla sanitka,dostal porazku a vraj je dost mimo-nevie co rozprava 😢 😢

nestaci ze dedo je uz v nemocke 1,5 mesiaca,a teraz este aj toto.... ☹ odkedy mi to povedala mam akoby hrcu v hrdle tak som sa zlakla... 😢 😢

pozdravujem vas vsetky do vsetkych kutov sveta,posielam cmuk vasim detickam a vám tehulkám pohladenie bruska 😵

leishmania
7. feb 2009

karolin Aliya mam ja vybrate tiez 😀 to je aj zidovske meno

boldy
7. feb 2009

pekne mena su tu teda, karolin ta shirine je mile... mne sa paci aj ranya, ale tak volaju moju svagrinu, takze som to zamietla hned...a suhlasim s tebou, ze uz je vela tych mohammedov, mostafov,...neviem ozaj u nas keby to bol chlapec, tak sa s muzom asi tak jednoducho nedohodneme...ja tiez musim mat podmienku, kde meno sa hodi v 3 statoch (SK, Rakusko a Egypt) takze take lamave mena nehrozia
csilla> ano manzel chce a aj musi byt pri porode, lebo rodim v rakusku a moja nemcina je zatial uboha
vy ste tu teda vcera tahali nocnu baby 🙂

sugika
7. feb 2009

No mne bude total easy, vsetci budete mat babatka kym sa ja vydam, cize budem vediet ake mena su uz zadane 😀 Inak zdravim. Akoze pisem diplomovku, hej?
Csillus, mrzi ma to ze u sa u vas deju v poslednom case smutne veci, ale uvidis bude dobre.
Hehe, Karolina+Karolina / Aliya + Aliya tak to by bola paradna 😉 😀

sugika
7. feb 2009

haloooo, nespinkat!!! 🙂

jamila
7. feb 2009

halóóóóóóó.....veď ešte nespinkám 🙂

dnes som sa dala na ponocovanie....a zajtra budem dospávať...vlastne ešte dnes 🙂

Sugika tebe sa tiež nedá spať ?

slnieckokati
8. feb 2009

ahojte dievcata,
tak ja som prave dotelefonovaly s mojim drahym. kupila som si webkamerku, tak bol stastny ako blcha, ze ma vidi.
nawal, adam je uplne krasne meno a my ho uz mame ako 100pro, keby sme mali chlapca. Ked bude dievcatko, tak by som chcela Sara alebo Zahra. Priatelovi sa paci aj Schams, vraj by nase dievcatko bolo take slniecko ako ja. A to este nie sme ani zobrati a uz mame taketo plany... 😀 joj, aj vam tak trochu zavidim, ja by som uz tiez velmi chcel karolin,vybrala si si dost netradicne mena, mne by vacsinu z nich nasi neschvalili, lebo ze ich nevedia ani vyslovit. vsetky su velmi pekne, len ta dalia mi pripomina nazom cigariet a preto sa mi nepaci
boldy, nemcina je uplne v pohode, urcite sa ju naucis rychlo.a ak budes potrebovat nieco vysvetlit, tak ti rada pomozem. nie ako francustina, tu som sa ucila viac nez 8 rokov, ale radsej sa s tym velmi nechvalim. sice rozumiem, ked drahy rozprava, ale s rozpravanim to velka slava nie je 😒
jamila uz spinkas? ako papiere? manzel ti uz urcite velmi chyba, ako aj ten moj mne ☹
ozaj, dnes som sa pokusala dostat na islamweb.sk, ale len ma to hned linklo na clanky a nemohla som si tam nic ine prezerat...neviete, co sa deje? stalo sa to este niektorej z vas?
dobru noc

sugika
8. feb 2009

mne sa to stalo slniecko, tiez neviem co je. Jamila, no ja nikdy nespim, ficim ako ten duracell zajacik. 😀

karolinkafe
8. feb 2009

Slnieckokati, ktore mena by nevedeli vyslovit ? 😕 😅 Ved praveze som vybrala lahko vyslovitelne 😀 😀 Vcera sme sa zas bavili o menach a vybrali sme uplne ine 😀 takze do juna to bude sranda 😅
Ked si sa ucila 8 rokov franinu, tak to v mysli urcite mas, som si ista, ze by sa ti vsetko vratilo, pri troske cviku 😉 Leish no vela mien sa najde aj v hebrejcine, aj v arabcine, alebo ako biblicke meno takze niekedy je to taky mix 🙂

ivka19
8. feb 2009

ahoj babulky,vcera sme sa vratili zo svk,tak len na skok som vas prisla pozdravit 🙂

csilluska,tak vy taketo zle spravy,tak dufam,ze sa mu polepsi ☹

karo,tak vy ste sa uz rozbehli s menami 😉 tak u mna vyhrava Ranya 😀 😵 Shirine,znamena sladka 😵 yasmin-a tu v uk je dost rozsirene,takze nie 😀 kamelia je ako nasa kamila,takze tiez nie 😀 Khaira je krasne ,takze som ti ulahcila vyber 😀 😀 Ranya alebo Khaira 😵 😵 mne sa teraz strasne paci Savia 😎

jamila
8. feb 2009

pekný večer dievčatá 🙂

Csilluška...verím, že čoskoro bude zasa dobre.

S tými menami ste to tu teda pekne rozparádili....a všetky sú niečím zaujímavé.
Moja drahá polovička si už tiež teraz vyberá mená....xixi...no bude si musieť ešte pár rôčkov počkať 😅

bubba
9. feb 2009

caute baby teda vy ste sa rozpisali 😉

ivka19
9. feb 2009

ahojte babulky

bubi,mas nejake nove info o safi? 🙂

jamila,ako pokracujete s papierovackami pre manzela?

karolinkafe
9. feb 2009

Ivka dakujem za odborny vyklad 😀 No ja som uz pisala, ze som rozmyslala nad Yasminou, ale prave z toho dovodu, ako pises (je ich veeelmi vela) toto meno nedam. No a Kamila existuje v arabcine tiez, cize to nie je Kamelia, aj ked na slovensku by to bolo ludom jedno 😅 Khaira je krasne meno, ale vo fr to znamena nieco ako "zberba" 🙄 takze tiez to nebude... no vlastne vybrali sme zas ine 😀 tiez arabske, ale clovek by povedal, ze je to typicky slovenske meno.

ivka19
9. feb 2009

tak nam ho prezrad 😉

slnieckokati
9. feb 2009

no veru prezrad, zvedave sme.... 😅 . mne sa paci aj shrine, ale uz vopred viem, ze to by slovensku nepreslo.

suzi4
9. feb 2009

Ahoj te baby!

Ako sa máte? Nám tu opäť snežo-prší, koniec! Už sa začínam cítiť ako počas polárných nocí, stále fúka, je zima a ešte aj šero... Katastofa! 😉

IslamWeb.sk fičí, ak sa vám nezobrazuje, musíte si nastaviť niečo v nastaveniach... Ak by problém pretrvával, dajte vedieť... Inak sme boli v sobotu na dobročinnej akcii pre Gazu, vyzbieralo sa cez 1,4 milióna eur, tak mám straaaáááášne dobrý pocit! Viac v správe na IslamWeb-e, ak vás zaujímajú podrobnosti.

"čaute sa" ! Pekný deň.

hanca82
9. feb 2009

Ahojte sa pripajam, lebo chcem uhadnut meno: Hana 😉

hanca82
9. feb 2009

Ako vas tu tak spehujem ma napadlo toto meno lebo ja sa tak volam a vsetci sa ma pytaju ako som sa volala predtym nez som konvertovala 😀