Islamské mamičky II ozvite sa

safiah
14. sep 2008

assalamu aleikum

tak ak ma niekto nepredbehol tak sem sa 😝

slnieckokati
12. feb 2009

ahojte dievcata,
aj ja sa pripajam. je to strasne, najhorsie je, ked mi kazdy uradnik povie nieco ine. to ma vie potesit najviac. ja teraz tiez vybavujem. my by sme chceli vybavit priamo trvaly pobyt, aby tu mohol aj pracovat. toto forum je pre mna velkym prinosom. napriklad som nevedela, ze vsetky papiere z arabstiny musia byt prelozene u nas...ale vlastne je to logicke.
leish, je to skutocne 100 tis. sk? dobre, ze si to tu napisala, ja som myslela, ze staci nejakych 2500 Eur. 😖
jamila, hlavu hore. zvladnete to lavou zadnou a ani sa nenazdas a budete spolu na slovensku.... 😉 to si tak ja stale hovorim, aby som potesila samu seba. drzim vam palce. ozaj, chcela som sa ta spytat, ci si konvertovala na islam?
prajem prijemny den. bslama

jamila
12. feb 2009

Ahote dievčence 🙂

leishmania...to myslíš vážne ?....100.000,- skk ??? kde by som ich zobrala ?...veď z môjho platu platím všetko okolo bytu, školu...a kopec ďalších výdavkov pre život 😒 ...na šetrenie mi toho veľa nezostáva.

Drahý chce tiež priamo vybavovať trvalý pobyt cez ambasádu...viacmenej má obavu z toho, že by sme to za tých 90 dní nestihli. Ja by som bola radšej keby prišiel sem a skúsili to vybaviť tu...na SR. Veď aj tak ešte musíme čakať na osobitnú matriku ...na sobášny list. Takže teraz musíme len čakať.

slnieckokati...ja som na islam nekonvertovala...a zatiaľ túto tému ani neriešime...čo sa má stať stane sa 🙂

Karolin a ty ako tehulkuješ ?
Csilla a ty ako ?

slnieckokati
12. feb 2009

no teda a ako dlho uz mas papiere na osobitnej matrike. par tyzdnov nie? teda mne sa to zda dost dlho. je asi lepsie vybavovat vizum priamo cez ambasadu, teda podla nas. takto aspon doma moze este pracovat a nieco zarobit. nevieme, ako to bude s pracou tu, ale pozrite, co som objavila:
http://www.profesia.sk/praca/aujob-personalna-a...

jamila
12. feb 2009

Ja mám papiere na matrike naozaj asi len týždeň...ale mne sa to zdá večnosť...xixixixi 😀
S prácou tu si to zatiaľ ani neviem predstaviť....nepopieram, že som sa nad tým nezamýšľala, ale naozaj ma nič nenapadlo....aj tak asi bude musieť najskôr prejsť kurzom slovenského jazyka...bez jazykovej znalosti ho asi ťažko niekto zamestná ☹

slnieckokati
12. feb 2009

ja dufam, ze ano. to najkomplikovaniejsie, co vie moj drahy po slovensky je: 'co si povedala?' 🙂 ale leisch mi pisala, ze jej manzel tiez nevedel hned po slovenky. su firmy, v ktorych slovencina nie je podmienkou na prijatie do pracovneho pomeru, aj ked sa nachadzaju na slovensku.
hlavu hore, ved urcite hovori po francuzsky, alebo po anglicky...ak nie aj oboje 😉

jamila
12. feb 2009

teraz si ma potešila ty...drahý čo to po slovensky vie....no skôr vie česky a ja ho slovenčinou len pletiem 😀

no teraz už utekám do práce....

Pozdravujem všetky ostatné dievčatá a želám pekný dnes dokonca slnečný deň 😉

suzi4
12. feb 2009

Ahojte žienky,

každá sme si touto tortúrou prešli... Treba optimizums a natrafiť na správnych ľudí... Lebo žiaľ ešte stále pretrváva byrokracia a na úradoch zväčša platí "úradník je veľký pán, a občan ho iba otravuje..." Hoci práve oni by mali slúžiť verejnosti ochotne a obetavo... Avšak zatiaľ len snívajte snami...🙂

Určite sa všetko dá zvládnúť, a aj pri práci je to podobné... Na Slovensku pôsobia nadnárodné spoločnosti, kde si s AJ vystačí, a aj slušne zarobí... ALebo sa tiež osvedčilo zamestnávanie krajanmi... A tu platí staré dobré: kto chce pracovať, prácu si nájde... Ja poznám kopec cudzincov, ledva prišli na Slovensko, už mali prácu... DRžím palce, a uvidíte všetko bude fajn!

Kurzy slov. jazyka robí Akadémia vzdelávania. Jamila, vy ste v ktorom meste?

leishmania
12. feb 2009

aj mm ked dosiel na sr uz mal pracu vybavenu len dosiel v juni, a zacal pracovat az 1.novembra, kym sme dostali trvaly pobyt, lebo nam povedali ze cez prazdniny nech necakame ze to pojde rychlo....aj sa to vlieklo, a necakajte ze na cudzineckej policciii niekto bude vediet anglicky! a hej, musel mat na ucte 100tis skk aby akoze dokazal ze tu nebude nikomu na pritaz....nieco take...

suzanna1
12. feb 2009

ahojte vsetky. chcela by som vas poprosit o radu. vy vsetky ste tu velmi rozumne dievcata vydate alebo zasnubene s moslimom a budem vam vdacna ak vyjadrite svoj nazor na moj problem. uz nejaku dobu mam za priatela moslima z Egypta ale teraz si robi kurzy v nemecku a ja si dokoncujem skolu na Slovensku ale uz len statnice a chceli sme sa vziat. celu dobu co sa pozname sme mali na plane zostat spolu v Nemecku a zalozit si tam rodinku. no posledne dni sa uplne vsetko zmenilo a on sa rozhodol ze nam bude lepsie v Egypte a nech sa rozhodnem akokolvek tak myslim ze on tam pojde. velmi ho milujem a znamena pre mna vsetko ale tymto ma pravdupovediac uplne sokoval. neviem ci dokazem zit v Egypte, myslim si ze je to uplne iny svet aj ked drahy mi hovori ze nie. vraj si mozem vybrat kde by som chcela byvat...v Kahire, Alexandrii, Hurgade alebo v Sharm.
a ked som mu povedala ze mam strach tak to berie tak ze ho dost nemilujem a keby ano tak by mi bolo jedno kde budeme zit hlavne ze sme spolu. on ma v Kahire lekaren a ta nas vraj uzivi. je tu aj viacero problemov s ktorymi vas nebudem zatazovat a jeden dost velky ale ten by sa vyriesil ak by som isla s nim do Egypta tak ten nebudem rozoberat. poradte mi co mam urobit lebo ak tam nepojdem tak ho stratim. ako som povedala velmi sa milujeme ale este mi zostala stipka rozumu aby som sa spravne rozhodla. aj ked citam ze vacsina z vas si priviedla draheho na Slovensko ale aj tak by som sa vas chcela spytat ci by ste boli schopne zit v moslimskej krajine, resp. v Egypte. dakujem. kazdu radu si budem vazit 🙂

ivka19
12. feb 2009

ahojte babulky
vidim,ze vybavujete o 106,drzim palce 😉 s tymi peniazmi na ucte ma leish pravdu,lebo pri ziadani o viza na svk na den a osobu musis mat na ucte £41,co je skoro to iste v eurach a viza su na 90dni 😔

bubba
12. feb 2009

suzanna no neviem ci moj nazor zavazi ale ja urcite nie ja im neverim podla mna su ti ludia uplne inej natury ako my europania a preto pre mna je ich spravanie velmi nekompatibilne s mojim.ja nie som muslimka ale paci sa mi koran,teda vela veci z neho a mam rada tuto particku.

suzi4
12. feb 2009

Čafte!

Nálada na bode mrazu, tak skúste nejakú veselú tému nadhodiť prosím...🙂 To počasie nás "zabíja", pomaly avšak isto..🙂 Ešte že zajtra majú karneval v škole...

Suzanna, vitaj u nás! No uvažuješ triezvo a reálne. Práve včera som si písala s jednou babou, asi mesiac je v Alex. a nie si zvyknúť... Na druhej strane poznám dievčatá, ktoré tam žijú roky a sú tam ako doma... Je to individuálne, a je veľmi dôležité, aby si vedela do akých podmienok pôješ... Tu by som použila "keď vtáčka lapajú, pekne mu spievajú..." Ak si tam bola, vieš lepšie posúdiť, a ak nie, určite by som tam išla na niekoľko týždnov - ešte pred samotným sobášom - a zvážila, resp. navrhla možno neutrálnu krajinu v EU. Faktom je, že v dôsledku fin. krízy sa mnohí vracajú do svojej vlasti... Držím palce, nech všetko dobre dopadne!

Jamila, inak si presne zisti, okrem hotovosti v banke zvyčajne vyžadujú aj čestné prehlásenie, že má kde bývať... A bude treba mu vybaviť aj zdr. poistenie...

Pekný večer!

sugika
12. feb 2009

zdravim, ja len kuk, ze ako sa mate. Tu snezi, az sa divim. som sa tesila ze uz mame jar ale nieeee 😖

jamila
12. feb 2009

Ahojtéééééééééé 😀

konečne doma z práce...a pekne vymrznutá .-)

Suzanna1...ťažko sa k tomuto vyjadriť...sama som sa pokúsila vžiť do tvojej situácie a popravde ak by môj manžel chcel po mne, aby som išla žiť do jeho krajiny vôbec neviem čo by som urobila. Skôr by som ale volila neutrálnu pôdu...možno Francúzsko....ale ako hovorím to by som skúsila ja. V alžírsku je krásne, ale neviem si predstaviť, že by som tam žila....je to iná mentalita a na druhej strane ja som papučka...doma sa cítim najlepšie. Toto rozhodnutie zostane len na tebe, ale buď aj tak veľmi opatrná a nechaj si zadné vrátka pokiaľ sa rozhodneš ísť žiť do Egypta...to len ako pre istotu, že by sa ti tam nepáčilo...Držím palce, aby si sa rozhodla správne 🙂

Suzi....každopádne chcú po mne predložiť nájomnú zmluvu...no a potom určite aj to zdravotné poistenie...ale to až bude mať trvalý pobyt 🙂

Ivka....nejako to budem musieť poriešiť...s tými korunkami 🙂

Nawal a ty kde si sa podela ?

Pekný večer želám a poniektorým aj dobrú noc 😉

nawal
13. feb 2009

Dobre ranko, Jamila tu som 😀

jamila
13. feb 2009

pekný deň ... 😉

dnes som nejaká zamotkaná 😀 ... ale ešte dnes do práce a jupíííí budem mať voľnú sobotu 😀

ivka19
14. feb 2009

ahojte,ja som sa sem cez den nedostala,chystala som na vecer,mali sme navstevu,tak som vyvarala vypekala 😝

jamila,vsak bol piatok 13-teho,tak sa necuduj 😀 😀

krasneho valentina vsetkym 😵 a pekny vikend 🙂

jamila
14. feb 2009

pekný deň 😀

Suzi ja som z Holíča okres Skalica....myslíš, že aj tu na okolí by sa dal nájsť kurz Slov. jazyka ?

no dnes mám voľno a tak som sa dala upratovať 😅

suzanna1
14. feb 2009

vsetkym babulkam tu prajem krasny valentinsky den. a tym ktore sa vyjadrili k mojmu problemu velmi pekne dakujem. vidim ze tu mate vsetky podobny nazor ako ja, tak ste ma aspon utvrdili v tom, co som si myslela. 🙂

ivka19
16. feb 2009

ahoj babulky,tak kde ste sa vytratili ☹

suzanna,tak ako si sa rozhodla?urcite je to tazke,ale maj triezvu hlavu teraz a stanovte si pravidla este pred tym,aj ked clovek nikdy nevie,co zivot prinesie,ale predsa,ja by som tiez asi nedokazala zit v manzelovej krajine,aj ked na dovolnke tam bolo krasne a dobre,boli sme tam skoro 2 mesiace,ale uz ma tahalo domov do uk 😔 a ako pise suzi,je to individualne,niekto sa prisposobi a je ako doma a niekto nie a nie.

jamila
16. feb 2009

ahojtéééééééé 😀

kde ste sa všetky podeli 😅 ...že by ste sa išli sánkovať ?... 😉

ivka19
16. feb 2009

jamila,tak my by sme sa aj isli,len nemame sneh 😀 ☹ a co papierovacky,ako pokracujete 😉

csilluska kde si, uz si sa nam tu davno neukazala ☹ dufam,ze ste ok

jamila
16. feb 2009

ivka...no nám tu sneh poletuje od rána 🙂

...no ja som sa zababušila doma....od rána len kýcham 🙂

v papierovačkách sme teraz vo fáze čakania...a drahý sa rozhodol, že príde na turistické víza a potom tu budeme vybavovať trvalý pobyt.... 🙂 počítam, že cez leto by mohol prísť 🙂

ivka19
16. feb 2009

jamila,to az tak neskoro,teda,ze az v lete,ja som myslela,ze tie turisticke dostane rychlo 😒

jamila
16. feb 2009

to hej, ale musíme mať v ruke sobášny list na vybavovanie trvalého pobytu a ten budeme mať až za tri mesiace a potom treba ešte povybavovať ostatné papiere....tak sme sa zatiaľ dohovorili, že cez leto by už mohlo byť všetko nachystané...len sa troška obávame, že na úradoch budú mať dovolenky a mohlo by sa to všetko pretiahnuť....musím ešte zistiť, že ak dostane turistické víza na 90 dní a keď mu vypršia či by mohol dostať nejaké povolenie zostať tu....ak by sme nestihli vybaviť ten trvalý pobyt.... 😉

ivka19
16. feb 2009

drzim palce,nech ste spolu cim skor 🙂

jamila
16. feb 2009

veľmi pekne ďakujem....

už si hovorím, že za tie 3 roky sme k tomu práve teraz najbližšie a tak už tých pár mesiacov vydržíme 🙂

sugika
16. feb 2009

Babbbyyyyyyyyyyyyyy COKO je spat 😀 tazko sa to da uverit ale este zije a nezabudol na mna, a stale sexy ako predtym....waaaaaaaaaaaaaaaaaa 😝

nawal
16. feb 2009

😝 😝 😝 Dufam, ze pokracujete tam kde ste skoncili 😎 😎 😎 😎 😎
Inak ahojte, u nas sa tie dni straaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasne vlecu. Este 13 dni a ideme 😀

suzi4
16. feb 2009

Nawal, slm... Kufre pobalené?

Jamila, upratovať môžeš prísť aj kum mne... spravím kávu i koláč... a aspoň pokecáme... Neviem, Holíč je dosť veľké mesto...

Sugi, to je super! Veď to si chcela, nie?

Ivka, Suzanna1 aj Zuzka, Leish... srdečne pozdravujem...