Islamské mamičky II ozvite sa

safiah
14. sep 2008

assalamu aleikum

tak ak ma niekto nepredbehol tak sem sa 😝

csilla76
24. feb 2009

Ahooojte kocky 🙂

tak sa hlasim opat,2 dni som mala nefunkcny pc takze som bola mimo,chcem vas poprosit ktore som vas mala na skype tak mi hodte do ip svoje nicky-ak chcete samozrejme-lebo vsetko sa mi vymazalo z pc,nanovo mam instalovany takze musim vsetko odznovu nastavit.

nawal gratulujem tiez k vyrociu,este vela krasnych rokov spolu zelam 😵

no ale ja uz idem spinkat,zelam dobru nocku a pekne snicky 🙂 este dnes urcite nakuknem ze co nove. 🙂

csilla76
25. feb 2009

Dobry den sa zelá,dnes je tu nejak moc tisko 😉

takze baby nasla som stary skyp a nastastie nic netreba menit,akurat som si stiahla novu verziu takze v pohode 🙂 vraj som stratila vsetko z pc al predsa to tak nie je ked som to nasla 😀

ja taky antitalent k pc..no 🤐

posielam vam srdecny pozdrav do vsetkych kutov sveta 😵

zharah
25. feb 2009

ahojte baby ako sa mate ja sa dnes dako nudim nic ma nebavi len bi som sedela a divala na telku daka som leniva dnes asi to je tim pocasim ☹

zharah
25. feb 2009

kde vseci usli dako ticho tu je 😨

csilla76
25. feb 2009

zharah no neviem kde su babenky,ale urcite dojdu 🙂

ty si odkial?neviem ci si pisala nieco o sebe,som nepozerala spatne 😉

to pocasie je na figu,a ten sneh to uz ani radsej nespominam ☹

zharah
25. feb 2009

ja som z uk mi us tu nemame snech konecne lebo to bola katastrofa vsecko bolo pozavierane prosimta nevsimaj si to ako pisem lebo ja neviem plinulo pisat slovenski a sa neviem poriadne vijadrit slovenski ja uz zijem v uk 12 rokov us tento rok bude trinasti tak ja som len zila na slovensku devet rokov tak us som toho moc zabudla tak si toho prosimta nevsimaj
🙂

csilla76
25. feb 2009

jaaj nevadi moja ze ako pises,hlavne ze si rozumieme 🙂 ved to nic chapem ta 🙂

tak si si uz zvykla v uk?paci sa ti tam?a tu na sr chodis casto? 🙂

na dnes sa rozlucim,zelám pekny vcer a dobru ncinku 🙂

zharah
25. feb 2009

no ako doma uz si ani neviem predstavit zit na slovensku asi bi som sa zblaznila a na slovensko chodim tak raz za rok v lete ked cela rodina ide tak sme potom vseci doma na raz cela rodinka 🙂 a tebe prajem dobru noc

csilla76
26. feb 2009

Ahooojte,pekny dnik zelám babiky 🙂
zharah tak potom ok,ked si si zvykla,bodaj by nie ked si uz tam tolke roky. 🙂
a tu na sr ti kde zije rodinka? 🙂
ostatné zienkz ako sa mavate,co nove? 🙂 noze prezradte. 😉

bubba
26. feb 2009

ahoj csillus ty uz vsetko v poriadku?my okey,zdravi zasa snezi vnoku .....insallah sa nam uz aj safinka skoro vrati 😀 😀 juchuuuuuuuuuu a ty co?

lilly...
26. feb 2009

Ahojte islamske mamicky 😉 bola som v teme manzel je moslim no tam mi nevedeli poradit a odporucili ma na Vas 🙂 tak by som sa chcela nieco opytat pretoze mi to nie je jasne.... moj partner moslim ma poziadal, ja som katolik, aby som s nim predstupila v mesite pred hodzu aj s dvoma svedkami proste nazval to moslimskou religioznou svadbou a ide mu hlavne o to, aby sme spolu nezili ( sex apod.) len tak ako sa povie naostro, pretoze sam mi povedal, ze chce byt so mnou pretoze sa mame naozaj radi, ale nechce urobit ani nic proti svojej viere. A tak ma poziadal, aby som si ho touto formou vzala, no a mne ide len o to ci by ma to k niecomu zavazovalo(nemyslim tym nas ako partnerov...tam mi je zavazok jasny 🙂 )...ci proste ide o oficialnu svadbu, pretoze on mi povedal ze to je cisto religiozne a je to o tom, ze pred Allahom potvrdime, ze sme partneri a patrime k sebe...no mne ide o to, ci ja budem aj nieco podpisovat, ci keby sa nedaj boze nieco stalo a rozisli by sme sa ci by to malo nejake nasledky...napr: keby sme sa rozisli teda neslo by o rozvod...? Pretoze my sme spolu relativne kratko, nieco cez pol roka ale mame sa naozaj radi a ja som povedala, ze s tym problem nemam, no len v tom pripade ak ma to ako sa povie z pravnej stranky nezavazuje....veeeeeeeelmi pekne vopred dakujem za pomoc a dufam, ze mi buduete vediet poradit & inac peknyyyy den prajeeeem 😉

sugika
26. feb 2009

Lilly, daj mailovu adresu a poslem ti jednu knizku o islamskej svadbe vo worde a tam si mozes precitat nejake veci. Ako som na mojej svadbe povedala nie je to len lazo plazo svadba, mas tam normalne zavazky a ked sa idete rozviest ak dobre viem ide to podla islamskeho prava, a on od teba mohol rozvadzat ak 3x povie ze to fakt chce.cize je to ine nez ta svadba na urade. 🙂 A nemal ta vnucovat do tej svadby, mam priatelov a viem ze ten parik tiez nebol spolu ako v klasickom zmysle ale on ju poziadal o ruku, normalne ako zasnuby a svadba bude najmenej o rok, kedze ide o to aby sa dobre spoznali pred svadbou, takze nie je to len ze sup sup aby parik mohol sexovat 😀 Ved to bude zavazok na cely zivot a aj pred Allahom, takze daj si pozor na to. Pre nas je to normal ze zijeme spolu s partnerom bez svadby, ale ma to stve ak muslim s europankou chce spravit svadbu rychlo rychlo, a mozno s muslimkou by vyckal tu dlhsiu dobu. Navrhni mu aby ste sa lepsie spoznali a mozete robit aj zasnuby a potom uvidite, vsak nemusite byvat spolu nie? 😒 Nech pocka trosku....

csilla76
26. feb 2009

zdravim vas 🙂 vitaj lilly 😵

bubba no tak sa vidi ze pomaly sa normalizujeme a vsetko sa da do poriadku 😵 uz by bolo na case 🙂

veru-veru safinka nasa sa uz coskoro vrati na sr 🙂 u vas teraz snezi? 😕 u nas zatial nesnezi,ale ja uz nem chcem sneh,uz aby bola jar 😵

zharah
26. feb 2009

salaam lejkum baby ako sa mate csilla76 ja mam tu celu rodinu v UK tak aj preto podla mna mi to pripada ako domov viac ako v SR lilly no ja neviem mi sme spolu boli 4 roki ked sme sa zobrali a to este ktomu nebolo na plane on na to chcel ist pomalo abi som vedela do coho idem on chcel prvej abi som vedela ako oni ziju a ake zviki oni maju pred tim ako pred tim ako sa zobereme ale aj po ti 4 rokov to este nebolo na plane to na koniec jeho rodici a sa ho spitali ze ci sa nechceme racej uz zobrat ked uz sme tak dlho spolu a u nas to bolo to najhlavnejsie z jeho rodicmi ci ma aceptuju tak mi zme na tu svadmu este ani nemisleli akoze ja som chodila na navstevi ku jeho rodine abi som mohla jeho rodinu spoznat okrem jeho bratov a oca lebo unich to tak neni ze mozes sa snima rospravat pred svadbov ale uz zo zenami hej to este sa da dako ked je dobra rodina podla mna to je moc skoro abi ste sa zobrali lebo aj ja som rada ze sme sa nezobrali skorsi mozno bi sme uz ani spolu neboli lebo bi som nevedela do coho idem ze to je uplni ini zivot tak podla mna bi si mala racej pockat a viacej ho spoznat a aj jeho vieru a ako to je u nich a mozno aj rodinu trosku spoznat a aspon abi si vedela do coho ides lebo som aj mala take dievki co sa zobrali richlo stimi chlapom a pochvilke sa rozviedli lebo podla mna sest mesiacov neni dost na to abi si mohla cloveka poznat.tak si to poriadne zmisli co robis nenechajho ho abi na teba tlacil stim podla mna ak na to tlaci tak podla mna on moc nema taku velku starost o teba lebo on si neuvedomuje ze ti potom musis mat ini zivot ze to neni len tak ze clovek moze zmenit si zivot z den na den to clovek musi ist na to pomali a ti musis spoznat ako oni zuju ze ci to budes zvladat alebo nie lebo akohovoris nechces nic take spravit co potom bi ste sa museli na koniec zozviest podla mna mas este cas prvej este vsecko popoznavaj co a ako vsecko je to u nich a tak a potom sa rozhodni. 🙂

ivka19
26. feb 2009

ahoj babulky,dlho som tu nebola,nejak nestiham 😝 dufam,ze sa mate fajn a vsetko je v poriadku 🙂

vitam nove babulky 😵

csilluska ako sa mas a co dedo,uz lepsie dufam 🙂

sugi,si ma rozosmiala,ze nie len sup-sup... 😀 a co coko,ako?

lilly 1.myslim,ze ste spolu dost kratko a z tvojho prispevku citit,ze si si nie velmi ista sobasom,aj ked sa lubite.
2.nemozes rozmyslat tak,ze ta to pravne nezavazuje,to je akoby si uz aj myslela na rozvod.
3.pravne ta to sice nezavazuje v europskych statoch,ale to neznamena,ze to mozes brat na lahku vahu.
4.viem ,ze tu v uk napr."islamsku svadbu" neuznavaju za pravnu,ale keby bol jeden z partnerov vdova/vec, a chceli by sa vziat na matrike,tak musia donies umrtny list predoslych partnerov,aby svadba na
matrike bola platna,takze asi tak.
5.pre tvojho partnera tento sobas je ako pre teba sobas v kostole,znamena pre neho uzavretie manzelstva,teda budes jeho manzelkou,nie len partnerkou,frajerkou.
6.pouvazuj nad tym,pripadne este chvilu pockajte,prediskutujte to
Je to len moj nazor.

suzi4
26. feb 2009

Slm žienky!

Tu pre zmenu prší... Je zima... Chceme jar a slniečko!

Sugi, aj ja chcem tú knižku... prepošli mi to na email prosím... Ako inak?

Csilla, helóka! No je to tu v poslednej dobe vymreté...chýba Bubba, Safi, Sisa..🙂 Teraz všetci fičia na Facebook-u, tak na nás kašlú..☹ Ako sa máte?

Lilly, teraz čítam Tvoj príspevok, ale v podstate platí, to čo si písala aj v IP, tak držím palce, nech sa rozhodneš správne...

Ostatné babenky srdečne pozdravujem, večer vás skontrolujem 🙂)

zharah
26. feb 2009

ahojte baby co mate nove ja za chvilu idem na nakup moc sa mi nechce ist 😒 asi to je tim ze som trosku neskorsie stala 😵 potom sa mi nic nechce racej stavam rano potom som neni taka leniva 😀

3558
26. feb 2009

lilly ano bude to platit ako svadba. pripadne ze sa rozidete budete sa musiet rozviest. tak si to dobre zvaz. takto nasilu nic nieje dobre. a tvoj nastavajuci muz by mal byt viac toleranty pretoze dobre vie, ze ty si katolicka. nemal by na teba teraz tak na rychlo a tvrdo tlacit. je to tvoja volba, ale rozmyslaj tak, aby si to neskor nelutovala. cas vydat sa mas kedykolvek. 😉 😉 😉

csilla76
26. feb 2009

ivka jéééj tak aj ty si sa ukázala 🙂 ako sa mavate? 🙂 dedo je uz doma,opatruju ho takze zatial v pohode,uvidime co ako bude dalej 🙂
suzikám sziaaa mizujs? 😀 veu-veru vacsinou ficia na facebooku,ja nejak tam chodim zriedka..obcas kuknem len..
zharah tak prijemny nakup,aj mi sa chystame s muzikom v sobotu na vacsi nakup 😉 vzdy ma nieco napadne tak sup napisem na listok aby som nezabudla 😉
lilly pekne ti to babenky napisali,dobre si to premysli v kazdom pripade a tak sa rozhodni 🙂

zharah
26. feb 2009

to aj ja vzdicki robim 😀 musism si vsecko napisat na papierik abi som nezabudla ja tak zabudam ze si musim vsecko pisat do kalendara inak vecinov vsecko zabudam ☹

csilla76
26. feb 2009

zharah aj ja si vsetko poznacujem,aby som ne zabudla 😀 nakup na papierik ostatne do kalendara 😀

kolko mas rokov ak mozem sa opytat? 🙂

weronyka.najwa
26. feb 2009

ahojte moje najdrahsie

weronyka.najwa
26. feb 2009

joj co sa to dnes deje.. poslala som dlhsiu spravu & odoslalo len toto 😒 cenzura, ci co? pisala som, ze mam den-blbec & skratenim mojej spravy sa to len potvrdilo 😒
chcela som lily trosku podporit & pripomenut, ze ma aj ona svoje prava, napr. mahr, takze je dolezite prebrat to s nastavajucim (nemyslim, len mahr 😵 )
vsetky moc pozdravujem!

bubba
26. feb 2009

weronika ja mam den B tiez to bude tym pocaskom ☹

jamila
26. feb 2009

pekný večer dievčence 🙂))

takže deň B ?...no našťastie sa mi dnes vyhol a tak som šťastlivo dorazila domov z práce.

Lily ako píšu dievčence...treba si to rozmyslieť...a nech už sa rozhodneš akokoľvek stoj si za svojím rozhodnutím 🙂

Ja ešte pozrem telku a pôjdem do hajan...niečo na mňa lezie a ešte zajtra musím pracovať 🙂 ale už dnes viem, že pôjdem skôr z práce.... 😅

suzi4
27. feb 2009

Veď už tu nepíšte toľko...🙂

Kde ste kto? Donedávna som nestíhala čítať...a teraz toto?!

My sme ok, Hani išiel na tréning, a tešíme sa na víkend...

zharah
27. feb 2009

salaam lejkum baby 🙂 co robkate dnes ja idem asi piec idem spravit pastrys domace csilla76 ja mam 21 rokov dost skoro nato abi som zabudala
😖

karolinkafe
28. feb 2009

Ahojte dievcata, tak vidim, ze to tu trosku mrzne 😅
U nas nic nove, tento tyzden som bola na kontrole u lekara, takze dievcatko ostalo dievcatkom 😀 😀 😀 nic nove tam nevyraslo, cize mozem seriozne zacat nakupovat. Teraz ma zastihla mania pletenia, uz som urobila 3 svetriky a jedny papucky 😅 Inak vsetko po starom. 🙂

csilla76
28. feb 2009

🙂 pekny pohodovy vikendik zelam 🙂

Ahoojte 🙂

Zharah ta ty este taka mladica jéééj no super 😵 zdravim vas vsetky ako sa mavate? 🙂

karolinka pekne rastiete 🙂 mi sme boli na nakupe a u rodicov nedavno sme dosli domov 🙂 idem cosi rychle varit a popratat trosku 🙂

vecer mi pride susedov syn kuknut pc,bo v poslednej dobe hapruje,muselo sa nanovo instalovat vsetko lebo zmrzol...nech este trosku vydrzi a v lete kupim lepsi pc alebo nb este neviem ako sa rozhodnem..

bubba
28. feb 2009

jej karolinka ja sa chystam uz mesiac ze ti napisem maila a nikdy sa k tomu nedostanem v posl.dobe som mala dost depky vlastne cely tyzdena este stale ma to nejako neopusta tak ma nic ani nebavi 😅 😅
gratulujem k dievcatku 100 potvrdenemu a uz sa tesim ked nam budes ukazovat fotky,rozpravat o problemoch s kakanim,papanim,kedy zacne chodit a pod 😵 😵 😵

csill my sa mame celkom dobre a vy?ako muzicek?ako svokrusa poslucha? 🙂