Islamské mamičky II ozvite sa

safiah
14. sep 2008

assalamu aleikum

tak ak ma niekto nepredbehol tak sem sa 😝

emna
24. apr 2009

caute zienky huraaaa konecne vikend jaj ako sa tesim lze si oddychnem ale je mi aj smutno lebo drahy je v tunise!!! ☹
sara to mas pravdu nie sme od seba az tak daleko asi taku hodinku a pol autom dnes som prave drahemu hovorila ze by sme mohli behnut do lago di garda lebo za 3 roky co som tu som tam este nebola!!ale zevraj je to tam krasne!!!tak sa tesim dam dopredu vediet mohli by sme dat stretko vsetky islamskych mamiciek aj nemamiciek z talianska!! 🙂 co sa tyka tych slovakou tak tu je ich az moc 🙂 mame tu slovensky bar slovenske disky aj koncerty takze som tu ako doma 🙂 prajem ti krasny pobyt domka uzi si to!a manzel nemohol ist s tebou? ty by si mi vedela poradit potrebuje tvoj manzel na svk nejake viza ak ste zobraty?
suzi tak piknik sa ti blizi neviem ako na svk je to s pocasim ale tu je typicke aprilove tak ja vam prajem nech vam krasne slniecko svieti 🙂

emna
24. apr 2009

no ako vidim nikoho tu nieje tak si idem pozriet telku majte sa holky a pekny vecer prajem 🙂

sara2008
24. apr 2009

emma myslim,ze ak tvoj drahy ma povolenie na pobyt(permesso soggiorno alebo carta soggiorno)co predpokladam ze asi ma ak je z tunisu a robi v it,tak potom mu uz ziadne ine veci netreba.. svk je predsa uz clenom eu,aj kontrolu na hraniciach zrusili,nemal by byt ziadny problem....inac co si ja pamatam,ked bol moj drahy so mnou na svk,to bolo pred 2 rokmi,a to este aj kontrolovali doklady,musel sa preukazat povolenim a pasom,to povolenie mal talianske..inac nic ine...a ako to funguje ked su dvaja zobrati to neviem.zrejme by si musel vybavovat nieco specialne ale to by nesmel mat ziadne povolenie na pobyt...inac moj mangel uz pracuje,sezona mu zacala uz v polke marca,hned ako sme sa vratili z maroka. ☹ ...bolo by to super keby sme sa stretli,daj potom vediet 🙂 moznoze aj ja sa preveziem do merana aj s drobcom...inac ja som robila dlho vo val gardene,tam je tiez slovakov a slovakov..vsade 🙂

emna
24. apr 2009

hej poznam val gardenu ale len tak z pocutia!! tak to by bolo super keby sme sa stretli moj muzik tiez pracuje ale jemu sezonna zacina az v polke maja a koncila nu az koncom marca tak si urobil taku velku dovolenku domov a mne je za nim veeeelmi smutno!este predtym ako odisiel tu bol jeho brat s rodinkou na navsteve ziju v berline a maju 5 deti tak to bolo u nas veselo 🙂 mi zatial deti nemame ale uz sa veeelmi tesim na take mamickovske povinnosti 🙂 inschallah a co sa tyka toho permassa tak to ma tak to ju super ze nic ine nepotrebuje bala som sa ze co vsetko ma caka vybavit ale som rada tak nam uz nic nebrani ist na svk 🙂

slnieckokati
24. apr 2009

assalamu alaikum islamky,

po dlhsej dobe som sa tu opat ukazala. Po prichode z Maroka som bola taka chora, ze som ledva chodila do prace a k tomu som mala 2 skusky Sice som 1 nezvladnla, ale neberiem to tragicky. V Maroku bolo vyborne, tesila som sa, ze som po 3 mesiacoch opat s mojim drahym a samozrejme aj s jeho rodinkou, sestrami... Dostala som krasny prstienok, ktory sa mi pacil uz decembri, ale priatel sa tvaril, ze je vemi drahy... 😒 o to vacsie prekvapenie bolo, ked mi ho teraz daroval. no zlaty nie? 🙂 🙂
dnes som mala mensi vylet do viedne, bola som si zhanat knihy do skoly a teraz sledujem hokej... 😒
suzi, ten piknik znie vyborne, skoda ale, ze ja mam zajtra o 9 prednasky z nemeckej lexikologie... 😔 😔 😔
vitam aj nase nove clenky, islamky z talianska. sara, okolie lago di garda - gardasse je uzasne. sice som tam este nebola, ale velmi ma laka severne taliansko. docitala som sa aj, ze tvoj manzel je z maroka? tak nam tu pomaly prbudaju marocanky, tusim nas tu je najviac 😀 😀 😀

prajem Vam vsetkym krasny vecer. papa

suzi4
24. apr 2009

Kati, vitaj doma! Jasne, presun a zmena počasia dajú zabrať... Počúvaj, ten piknik je v nedeľu, tak sa ukáž, budem rada! MObil na mňa: 0903 621 604.

Ozvi sa, bude babský pokec..🙂

jamila
25. apr 2009

Ahojte dievčence 🙂

no Suzi celkom by som aj išla na taký babský pokec...škoda len, že je to tak ďaleko...teda skôr škoda, že nemám deti....niet nad taký parádny pohodový piknik 🙂

Ja som konečne dopísala bakalársku prácu a teraz sa už budem chystať len na štátnice....bola som dnes troška na čerstvom vzduchu posadiť na zahrádke kvetinky...niečo som si nechala aj doma na balkón a teraz ma akurát honí mlsná...musím niečo uloviť v chladničke a možno aj upečiem koláčik.... 😅

Stále ešte nemáme ten sobášny list, ale verím, že už čoskoro to bude.....neviem sa dočkať 😉

Pozdravujem aj ostatné islamské mamičky aj nemamičky
a vtierky tiež ....xixi 😀 ...sama som jedna z nich 😅

sara2008
25. apr 2009

assalamuhalaikum!krasne pocasie dnes,ze?tak ja som to vyuzila a bola som s drobcom cely(skoro cely)den von...aj na garde je uzasne,naozaj prekrasne,hlavne na dovolenke.ked sa aj pracuje,tak to troska menej 🙂 treba vidiet,odporucam!!!!moj muzik je priamo z marrakechu,a ten tvoj Kati?my sme boli dole naposledy vo februari,ja som ochorela rovno tam,aby mi luto nebolo 🙂 ,boli riadne vykyvy teplot.... Ako si prezila dnesne volno Emma?Je uz teplejsie alebo este stale prsi?aspon moj drahy spominal,ze na garde je stale hnusne pocasie..robis tam v nejakom hoteli? teraz neviem ci vam vsetkym uz zapriat pekny zvysok vecera alebo sa este niektora z vas ozve???????? 😒

jamila
25. apr 2009

ja práve očakávam, že sa mi drahý príhlási na internet...nech spolu preperieme udalosti posledného týždňa 🙂
Mala som perný týždeň, ale už je lepšie a tak len dnes oddychujem a nič nerobím 🙂

sara2008
25. apr 2009

videla som tvoje fotky jamila,aj teba vyobliekali ako princeznu?ked sme mali oslavu my s drahym musela som vymenit dvojo!!!!siat....co vlastne este nie je nic(jeho sestra vymenila ak si dobre pamatam asi 6-7) ale na to ake bolo teplo a vlhko to bolo az privela 😀 ....vy ste alzircania?

jamila
25. apr 2009

Veru my sme Alžírčania...xixi...a vyobliekali si ma ako princeznú...len sme mali svadbu v júli a to naozaj bolo super horúco 🙂 v ten deň bolo vonku 47 stupňov a ja som sa potila pod ťažkými šatami ako bláznivá....ale nikdy na ten deň nezabudnem.... 😅 ...júúúúúúúj ako mi je len smutno dnes ☹

emna
26. apr 2009

ahojte vsetky zenusky! sara to pocasie je tu fakt aprilove je tak nijak ani slnko ani zima a to som chcela ist dnes na zmrzku no ale este moze sa slniecko ukazat 🙂 a tu zmrzku si dam aj keby sekery padali! 🙂 sara vy ste mali svadbu v maroku?ako to tam prebiehalo?my chceme mat aj v tunise v mesite pred bohom bez toho zeby sme nieco podpisovali ale este presne nevieme ze kedy nam to casovo vyde najprv sa chceme vziat na svk a to jeho rodina prist nemoze co sa tyk vsetkych vybavovaciek ohladne viz a to nehovorim ze ma 4 surodencov a asi 10 neteri 🙂 bolo by to aj financne nemozne tak sme to vyriesili tak aby boli vsetci spokojni 🙂 drobec sa ma ako?
ja nepracujem v hoteli robim v jednej v kaviarni v centre mesta ale 3 roky som pracovala v hotely no nebolo to bohvieco rano aj vecer do prace a takto si odrobim do 4 a idem pekne krasne domokou 🙂
pozdravujem ostatne dievcence asi budu vsetki na pikniku u suzi 🙂

sara2008
27. apr 2009

assalamuhalaikum!tak ako sta prezili vcerajsi den?ako dopadol picnic v juznej casti sk🙂 ? u nas na severe bolo krasne,slniecko,obcas studeny vetrik..vietor..vetrisko... ☹ proste pohoda.... emma u nas to bolo tak,ze kedze som bola u jeho rodiny prvy krat,a bolo to len na kratko(nieco vyse 2 tyzdnov)tak sa spojilo vsetko dokopy-ja som prijala islam a v ten den bola aj "mala"oslava(hovorim mala,lebo trvala len jeden den a bola pozvana len fakt ta najblizsia rodina asi 30 osob),v jednej miestnosti boli muzi a v druhej my zeny,mne kreslili aj tou henou,ale len nohy,ruky nie to som nechcela,musela som totiz hned do roboty...rano sme boli u imam-advokata,ale len kvoli mne,kvolli konvertovaniu.svadbu tam na uradoch sme nemali..inac potom sme boli aj v mesite,imam si nas vyźiadal(moj drahy tiez o tom moc nevedel ako co bude prebiehat,zenil sa prvy krat 😀 )...no a v mesite sme boli oddeleni,ako to normalne byva,zeny na poschodi a muzi dole....aha,keby sme sa chceli zobrat tam uradne,bolo okolo toho vela vybavovaciek,vyzadovali lekarsku,gynekologicku!,a ine prehliadky a kopec tlaciv...tak sme to nechali tak...no a uradne sme sa zobrali az nedavno,po narodeni maleho v it..drobec sa ma fajn,hanbdulallah...inac,naozaj si neviem predstavit ako by dopadlo stretnutie moslimsko-krestanske 😨 ???!!!!tvoji rodicia su v tomto smere v pohode?

sara2008
27. apr 2009

jamila neviem ako ty,ale ako som tam tak sedela,unavena ako kon z celeho dna,bolo krasne horuco a sparno(koniec juna)...skoro som zaspala 😀 doslovne!...ale urcite to bolo zaujimave!inac ja uprednostnujem radsej oslavy tych druhych ako moje vlastne,tak si to lepsie vychutnam

emna
27. apr 2009

caute zienky!no u nas vcera vecer cely den prsalo a ja som dostala taku migrenu ze som musela ist na pohotovost a tam mi dali infuziu a potom bole dobre hanbdulallah tak to vam to slniecko tam na vychode aj zavidim sara!a co sa tyka mojich rodicou tak sa s tym zmieruju nic ine im ani nezostava oni su dost nabozne zalozeny kazdu nedelu do kostola a tak...ja som tiez katolicka ale medzi nami s drahym v tom nie je ziadny problem do nicoho ma nenuti ani mi nezakazuje chodit do kostola asi tak...a ty sara ako to brali tvoji rodicia svadbu a to ze si prestupila na islam? to by sa moji asi zblaznil keby som prijala islam oni o islame nic nevedia nemaju predstavu v co moslimovia veria!ja osobne sa dost zaujimam o islam aj arabstinu by som sa chcela naucit ale ked to je tak strasne tazka rec!
a kde su ostatne zienky?suzi ako dopadol piknik?dufam ze vam neprsalo!

emna
27. apr 2009

taj to som tomu dala ze na vychode ked ty si na severe 🙂 nejak mam problemy v tej geogriafii alebo to bude este tou infuziou 🙂

suzi4
28. apr 2009

Salam žienky!

Díky, všetko dopadlo fajn, len slniečko malo slabú intenzitu a tiež fúkalo... Tak sme boli iba do 18h., ale myslím, že aj tak bolo dobre, decká sa vyšantlili, my sme si užili "skúpe" slnečné lúče... a vzájomnú prítomnosť dievčat... Dlhšie sme sa nevideli, tak to bolo super, a ani mlstné jazýčky nezostali bez ničoho... Sladkostí bolo neúrekom...🙂 Kati, škoda, že si sa neukázala... Snáď nabudúce...

Bola tu téma, kresťania vs. muslimovia, a myslím si, že je to úplne v pohode. My robievame aj také podujatia, na priblíženie islamu a života muslimov slov. majoritnej spoločnosti, a dopadne to vždy výborne... Ľudia majú skreslené info cez médiá, knihy alebo nejaké srdcervúce story, ale v živote nemali možnosť priameho kontaktu s muslimom / muslimkou. A keď sa tak stane, bariéry a predsudky sa rúcajú... Tiež moja osobná skúsenosť je pozitívna... Ľudia sú prirodzene zvedaví, a keď sa dozvedia viac o náboženstve či z bežného života, tak sú ústretovejší, otovrenejší pre vzájomný dialóg...

Emna, pokiaľ sa úprimne zaujímaš o islam, odporúčam stránku IslamWeb.sk, kde je množstvo článkov pre ďalšie pátranie seba samej... Držím palce!

Všetkým prajem slniečkový deň!

sara2008
28. apr 2009

assalamuhalaikum,tak to stretko muselo byt super...moct sa porozpravat uplne otvorene o viere ktora nie je krestanstvo a bez rusneho konca...moje najblizsie kamosky su samozrejme zvedave ako to vsetko naozaj je,pretoze Suzi mas pravdu o tych skreslenych info(a to hodne skreslenych),takze s nimi problem nemam,ale ti ostatni ludia ☹ ...predsudky,ohovaranie... ☹ na druhej strane nemozno ocakavat,ze krestanstvo bude ospev ovat napr.islam...no,dálo by sa popisat..hlavne z vlastnych skusenosti Emma..tie migreny to ti nezavidim..brrrrr..chudatko malicke..az mam z toho husiu kozu...ja som mala naposledy taku poriadne silnu na zaciatku tehotenstva,fuj..mam na to nastastie nejake lieky co zaberaju dobre,len musim vediet odhadnut,ked sa to blizi..teraz je to lepsie hanbdulallah.To s tym vychodom,ved v podstate si sa az tak moc nesekla 🙂 ....a co na to moji rodicia? tvrdy oriesok 😒

csilla76
28. apr 2009

Ahojte krasky 🙂 po dlhsom case som vás prisla kuknut ako sa máte,co nové s vami 🙂 deticky dufam ze sa maju ok a teraz uz je pekné pocasko a mozete ostosest kocikovat,vonkovat a uzivat slnecné luce 😵

suzi iste fajn stretko bolo,raz by som aj ja rada isla,skoda ze som tak daleko 😉 no ale clovek nikdy nevie, 🙂

safi,sisu,dávno sme nekecali co máte nové? 🙂

vitám nové clenky,ktore sa pridali 🙂

posielam vrúcné pozdravy a detickám pusinky 😲

emna
28. apr 2009

suzi tu stranku poznam uz ju studujem dost dlho je to zaujimava stranka hlavne ma vzdy zaujima ako a co viedlo tych ludi k islamu...a mas pravdu vela ludi ma skreslene predstavy o islame a niektorym sa to ani neda vysvetlit no mne je to jedno ja som stasta s drahym a co si myslia druhy ludia je mi jedno naucila som sa uz nad tym tak nerozculovat aj drahy povedal ze mam potom z toho len migreny...
dobru nocku vsetkym!!!

emna
30. apr 2009

ahojte!kde ste vsetky?nikoho tu nieje! ☹

jamila
1. máj 2009

zdravím Vás islamské mamičky aj nemamičky 🙂

Konečne mám úžasnú správu....včera mi prišiel sobášny list 🙂 takže sa s drahým vytešujeme 😅
Zasa môžme ísť o krok ďalej....aj keď to bude ešte veľa mesiacov trvať.

no Csilluška teba som nevidela už niekoľko mesiacov.... 😉 ako sa ti darí ?
A čo naša nastávajúca maminka Karolinkafe ?...
Pozdravujem Vás všetky samozrejme 🙂

emna
1. máj 2009

ahoj jamila! tak to gratulujem k tomu sobasnemu listu!! dlho to trvalo ze?vy ste sa kde brali u neho doma? planuje svadbu aj na svk?
prajem vsetkym pekny dnik!!

sara2008
1. máj 2009

Salam islamky aj neislamky!ako badam vsetky ste zaneprazdnene,zeby to slniecko?ja sa sice tiez snazim co najviac vyuzit toto pekne pocasie a tak za pocitac sadam az neskoro v noci..ale myslim,ze sa to zmeni po prichode domov ☹ upratovanie,varenie..atd vsak to poznate.. emma musime naplanovat dake to stretko,co ty na to? poznas este nejake slovenky-islamky,ktore ziju v merane alebo okoli?

sara2008
1. máj 2009

pozeram,ze mam zmenit fofo...posnazim sa,ale az ked pridem domov do it..

csilla76
2. máj 2009

Ahojte -salam dievcatá 🙂 prisla som vás kuknut ako sa mi máte?co nové?ako travite dlhy vikendik? 🙂

my sme vcera boli u susedov na grill party,bolo fajne,sme si pokecali aj napapkali 😀 😝

dnes je uz dost pochmurne,fuka vetrisko,no nie je prijemne vonku,neviem co to pocasie chce. 😕

jamila gratulujem k sobasnému listu,pomaly ale isto vsetko vybavite 😵 sa tesim s tebou 🙂

pozdravujem vás vsetky 🙂

emna
3. máj 2009

ahojte zienky! ako sa mate?
sara to stretko by bolo super a kedy sa vracias do it.?ja som mala teraz 3 dni volno a tak som si vcera s kamoskou urobila vylet do lago di garda!myslela som na teba 🙂 je tam nadherne bolo aj krasne teplucko!chceli sme tam aj prespat ale nic sme nenasli vsetko plne!ja zial ziadne islamky nepoznam okrem mojej svagrinej ale ona je nemka a zije v berline. urcite su tu nejake ale kde?netusim...ohladne toho stretka dohodneme to cez IP
tesim sa 🙂
a ostatne islamky aky ste mali vikend?aj dnes to tu vyzera na pekny den tak si ho pojdem uzit od zajtra makam az do soboty ☹ ale uz o tyzden mi prileti drahy uz sa neviem dockat!
prajem vsetkym pekny dnik!!

sara2008
3. máj 2009

assalamalaikum!do it cestujem v piatok,s tym tepluckom tam emma si ma potesila,drahy spominal,ze je chladnejsie,ale to asi preto,ze prsalo..tesim sa domov,na manglika 🙂 a na leto,chcela by som chodit na plavaren s malym,na tie kurzy pre babetka..ale zaroven sa mi nechce,tu na sk je predsa len cela moja rodina... ☹ som rada,ze sa ti pacilo "u nas",je tam naozaj nadherne,uz sa tesim na prechadzky 🙂 a kde ste boli?v ktorrom mestecku?..aj ja sa uz velmi tesim domov na mojho muzicka,predsa len mi nejako chyba 🙂 ozaj baby kde ste vsetky?!?!?.. 😠 ..

karolinkafe
3. máj 2009

Ahojte zenusky 😵 😵
Tak sa hlasim, ze sme este stale 2v1 😀 Malicka pekne rastie, ja poctivo natieram brusko kremom, nech velmi nepopraska 😅 Ani nejako velmi unavena nie som, aj ked obcas to na mna dopadne, tak si spravim siestu 😉 Posledny tyzden bol dost narocny, lebo som mala draheho 4 dni v nemocnici a bola som tu sama samucka
☹ Isiel do nemocnice s bolestami v bruchu a nechali si ho na operaciu slepeho creva 😒 Teraz je uz v pohode, doma, prisla k nam jeho sestra s manzelom a dcerkou z nemecka. Robi nam to velku radost, ze hned prileteli, ale na druhej strane je to aj viac starosti... Ja v osmom mesiaci, on po operacii a este sa nam treba aj stahovat... ale ten tyzden nejako prezijeme nie? 😅
Jamila som veeelmi rada, ze uz mate sobasny list, len tak dalej drzim palce vo vybavovani.
Vsetky dievcata pozdravujem 😉

emna
4. máj 2009

jeej ahoj karo 🙂tak to ti nezavidim teraz take stresy!! ja som si iz myslela ze mala je na ceste ked si sa tu tak dlho neukazala a to mal tvoj muzicek operaciu!tak prajem skore uzdravenie a bezproblemove stahovanie 🙂
sara mi sme bolo v torri del benaco tak nejak sa to vola! 🙂dnes nam tu v merane prsalo nevyzera to bohvieako ☹ aj moja kamoska chodi na plavanie s malou a velmi sa jej to paci tak vyskusaj mozno sa to drobcovi bude pacit 🙂 dnes som chcela ist este nakupit ale som taka unavena po 3 dnoch volna ze to necham az na zajtra aj tak nemam pre koho varit drahy pride az o tyzden ☹
pekny vecer vsetkym zienkam!! 🙂