Islamské mamičky II ozvite sa

safiah
14. sep 2008

assalamu aleikum

tak ak ma niekto nepredbehol tak sem sa 😝

omfahad
20. júl 2009

Salam a. žienky......mam za sebou super vikendik....boli sme na chalupe u našich a tam je tak krasne... 😅 hlavne tichučko, pokoj, krasna priroda,,,,no nadhera 😉
Boldy!!! no salaaaaaam, ako sa maš? pozerala som aj na FB malinku, mashallah aka je velka, to všetky detičky tak rychlo rastu, ja mam taky pocit že moja Aisha mi strašne rychlo vyrastla a už si aj rozkazuje.....mashallah nadherne su tie detičky..a MM je uplne mimo z malej, tak si ho obkrutila, nie len okolo prsta, ale celeeeho 😀 😀 😀
čtam že ste sa tu už rozvarili....no baklawa je aj mne moc sladka...ale taka baraninka....mnaaam!!! ja ked varim baraninu, tak davam tam rozne koreniny, jasne že to citit, tiež ked varim jeleninu...ale v pohode, viem to zniesť a aj zjesť 😎 ja robim s baraninou taku jogurtovu omačku....prvykrat som to jedla v Kwt. od svokry som vypytala recept, teraz to varim doma.......ja mam ten problem, že MM je dost vyberavy, naše slovenske jedla mu velmi nechutia, takže kedže ho tak lubim 😅 normalne som si založila receptar a ked som v KWT všetky recepty si zapisujem, ale bolo by treba aj neaku DVD prilohu, kedže recepty mam, aj popis, ale ako to jedlo vypada v konečnom dosledku...... 😀 n ale po 6rokoch už mam prax, takže nabuduce vas pozyvam na niečo fajne...........že Boldynka moja 😉

frisbee
20. júl 2009

omfahad...máš nejaké recepty na grilovanú zeleninu?Baklažán atď?? 🙂

omfahad
20. júl 2009

frisbee, mam recept na baklažanovu pomazanku..... 🙂

frisbee
20. júl 2009

prosím,prosím 🙂 🙂 🙂

omfahad
20. júl 2009

😀 ok tak: suroviny: 2 baklažany,2 citron( 1baklažan=1citorn), Biely jogurt, cesnak, sol, "thiny"(sezamova omačka). Postup: umyte baklažany si poprepichujeme nožom( aby nam prii pečeni nepraskli), možeš ich hodiť do ruly, ale ja to robim normlane na povrchu plynaka, na platničke, nech sa pekne poopekaju z každej strany....Po upečeni( musi byť opečeny z každej strany, daj si na najmenši stupen, aby sa ti to rychlo nepripieklo z vrchu a vnutro by bolo surove), tak po opečeninechaj vychladnuť cca 10 minut.čistime ho tak, že tu čiernu šupku si pomaly zoškrabuj nožom dole.No začni tym, že si vrch baklažanu odrežeš a ten zbytok krasne nasekaš nožom na krajaciej doske, uplne na taku riedšiu hmotu.Cele to daj do misky, pridaj soľ a pretlač to spolu tak, akokeby si pretlačala zemiaky na zemiakovu kašu...Pridaj 2 pretlačene cesnaky, potom biely jogurt(tak 3PL lyžice), potom odšťavene citrony a nakoniec tu sezamovu omačku...všetko to premiešaj a daj do chladničky...Podavaj to s arabskym chlebom a zeleninovym šalatom, alebo ked grilujem masko, tak ja viem tou pomazankou natireť žemlu+grilovane masko+zeleninovy šalat....mnaaaam 😝

frisbee
20. júl 2009

omfahad...ďakujem pekne...chvíľu som tu nebola,naháňala som autom balíkovú službu,prišiel mi luster a minuli sme sa 😀 😀 ...no tá pomazánka vyzerá úžasne...akurát musím zohnať tú sezamovú omáčku,bývame na dedine a všetky zahraničné dochucovadlá si musím voziť z Brna.No ale hneď ,ako ju zoženiem,idem na to,má mi priletieť dcéra a ona tie miluje takéto špecialitky...arabský chlieb si tiež kupujeme 🙂 🙂 🙂

shaden
20. júl 2009

frisbee, mozes vyskusat aj bez sezamovej omacky, do opecenych baklazanov pridaj citr.stavu, trocha olivoveho oleja (al. iny za studena lisovany) sol - mne to aj takto chuti, ak nejdes medzi ludi tak pridaj aj pretlaceny cesnak

alebo este do tej zmesi pridaj este nakrajane uhorky a paradajky

frisbee
20. júl 2009

shaden,ďakujem 🙂 🙂 🙂 ...doma máme iba olivový olej,iný nepoužívam a cesnak milujeme celá rodina...letím nakupovať,natrénujem si to,keďže som sama doma a potom budem cez víkend machrovať,aká som šikovná.Kľudne mi píšte jedlá,čo vám chutia,máme radi aj pálivé....nech máme zmenu v jedálnom lístku,človek už fakt nevie,čo by stále dokola vymýšlal.Ešte raz vďaka,idem na nákup a hneď sa do toho pustím,dnes som ešte nič nejedla,ako som naháňala ten balík 🙂 🙂 🙂

frisbee
21. júl 2009

dievčatá...tak som urobila tú pomazánku s arabským chlebom,práve sa napchávam...je to vynikajúce,ďakujem 🙂

omfahad
21. júl 2009

fris... rado sa stalo, aj nabuduuuuce 😉 Dobru chut 🙂

frisbee
21. júl 2009

😀 😀 😀 😀 mňam,už som zjedla tri a smrdím cesnakom ako starý chlap 😀 😀 😀

boldy
21. júl 2009
frisbee
21. júl 2009

boldy...úplne super,ešte to preštudujem podrobne,kuskus i cizrnu mám doma,takže budem skúšať postupne jeden recept za druhým,vďaka 🙂

pensadorcallisto
21. júl 2009

boldy, super stranka... ten libanonsky syr ma celkom uputal... Clovek ani envie z coho vsetkeho sa co da robit... Hahaha....A co je cizrna?

frisbee
21. júl 2009

vyzerá to ako žltý hrášok...v Taliansku som to kupovala kedysi,a tam sa to volalo ceci 😉

boldy
21. júl 2009

nemate zaco....cizrna je slovensky cicer da sa kupit v konzerve alebo suseny, ktory sa strasne dlho vari 🙂

omfahad
21. júl 2009

Boldy, tak ty ina kucharka si 😀 😀 😀 nabuduce ty pozyvas.....ako sa mate? Z mi pisala z Kwt. maju sa fajn, su na dovolenke pri mori na "šale"....
ja robim "homos" z toho ciceru....my sme ho kupovali v tescu, ale sušeny, takže lepšie je ked ho namočite den vopred do vody, no a na druhy den ho variš...netrva to tak dlho...
Boldy kedy davame dalšie stretko v "KE"??? ale ja už dojdem bez Aishinky, lebo to tak sa neda ani pokecať, ani nič..ved si videla 🙄 alebo dame stretko na byte...u Z...na ešte o tom nevie, ale nebude proti a mali by sme to stihnut ešte v auguste, lebo potom enshallah už asi nebudem na SK... 😎

ellise
21. júl 2009

frisbee, tahini mají ve zdravé výživě, ve Znojmě na Horní České

frisbee
21. júl 2009

ellise...jé,no až tam pojdem,nakúpim zásobu,díky moc 🙂 🙂 🙂

omfahad
22. júl 2009

Nedavno sa mi prihodilo: Išla som na nakup, mala som červeny hijab, prechadzali okolo mna detičky zo školky aj s pani učitelkou, ktoru poznam, tak som sa pri nej zastavila, pokecali sme a taky malinky chlapček sa pristavil pri mne, očiska vyvalene na mne, pusinka otvorena a vravi ""pani učitelka pozri červena čiapočka"" 😅 😅 😅 Toto bol určite najkrajši kompliment pre mna odkedy nosim hijab......mile však???? 🙂

omfahad
22. júl 2009

No a tiež sme boli raz s MM vo fotošope, čakali sme na foto, ked tu zrazu vošiel do miestnosti starček, ja som stala na boku s MM, bola som oblečena v bielom, len šatku som mala fialkovu....ten deduško si predomna normalne kľakol a prežehnal sa....vtedy to bolo tiež mile.....v mestečku odkial pochadzam niesu žiadni moslimovia, žiadne moslimky, ktore nosia hijab.....takže asi tak...... 🙂

bubba
22. júl 2009

ohmahad 😀 😀 😀 😀 😀 😀 to bolo dobreeeeeeeeeeeeee

bubba
22. júl 2009

a to ceci ci cizrna nie je nahodou nas slovensky cicer?sak to su tiez take zlte gulky...
ianc vas vsetky pozdravujem 😉

omfahad
22. júl 2009

buba asi to je to iste....take žlte gulky...cicer 😉

frisbee
22. júl 2009

dievčatá 🙂 🙂 🙂 ...ja už žijem 25 rokov v Čechách,a nemohla som si spomenúť na to slovo....cícer...cizrna viem,a hneď mi to naskočí v taliančine,že tam to jedávame u rodiny,ďakujem za pripomenutie 🙂 🙂 🙂

omfahad
22. júl 2009

frisbee....aj ja chcem vediet taliansky 😅 😅 ako si sa naučila taliansky ty????

omfahad
22. júl 2009

ja chcem vediet aj francuzsky......ala asi by som mala začat od angličtiny, lebo anglicky viem len tak "samoučne" 😀 v škole som sa učila nemčinu a ruščinu 😎 , no a so svokrovcami arabsky......ale ta taliančina a francuzščina.... 🙄

frisbee
22. júl 2009

ruštinu sme mali v škole,angličtinu tiež,ale že sa to za totality nedalo nikde precvičiť,tak rozumiem,ale už neodpoviem,na nemčinu chodím furt a stále to nie je ono 😀 a taliansky sa učím sama,teraz som mala ťažkých 10 mesiacov,tak som som to učenie zanedbala...dohovorím sa,ale je to také školácke...moja neter žije 2 roky v Taliansku,keď tam prišla,vedela pár slov a do dvoch mesiacov mlela jak keby bola miestna...to človeka donúti,keď tam nemá krajanov 🙂 ...jé,a francúzština je nádherná,ale ťažká,to by som tiež chcela.Niektorá z vás písala,že je v Alžírsku....videla som dokument,nádherná krajina,Stredomorie,dúfam,že sa tam za čas bude dať jazdiť ako turista na dovolenku...krásne pobrežie...no a tam myslím hovoria francúzsky,že???Aj arabčina je krásna,keď hovoria ženy je to úžasná reč 🙂

sara2008
22. júl 2009

salam dievcata,tak ja sa uz hlasim zo slovenska,uspesne sa nam podarilo priletiet,zvladli sme to obaja 😀 .... frisbee:francuzstinu maju ako druhy jazyk aj v maroku,kedze to bola kedysi fr.kolonia..pripajam sa k mnam receptom,vynikajuce jedlo je aj pastila,robi sa s kuracim masom nasladko alebo aj s rybami,je to fajne aj pikantne 😉 presny presny postup neviem,pamatam si zhruba ako sme to varili,ak mas zaujem napisem ti co si pamatam 🙂 ....prajem vsetkym pekny vecer beslama

frisbee
22. júl 2009

sara...,mne prosím s rybami,ja nejem kura,si milá,ďakujem 😉