Islamské mamičky II ozvite sa

safiah
14. sep 2008

assalamu aleikum

tak ak ma niekto nepredbehol tak sem sa 😝

sara2008
22. júl 2009

fajn,tak ja sa o to pokusim...takze,potrebne suroviny:take tenke ryzove listy(aspon si mzslim ze su z ryze),je to nieco ako listkove cesto vyvalkane uplne na tenulilinko,viem ze to robia aj v tunise,ma to priemer okolo 30-40 cm.ak sa ti to nepodari najst skus klasika to listkove..dalej cinske ryzove rezance,ryby podla chuti(najlepsie su morske,nejaka zmes-krevety,musle,chobotnicky..atd),mozes pridat aj file..Ryby si uvaris,nakrajas na mensie kusky,hodis na panvicu na oliv.oliji mierne oprazis spolu s pretlacenym cesnakom,nadrobno nakrajanou paradajkou,ak mas petrzlenovu vnatku,tiez nadrobno.toto podusis,podlievas vodou.ochuti sa to solou,c.korenim,korenim na ryby,palive papricky alebo harissa.toto potom zmiesas spolu s uvarenymi rezancami a surove vajicko.pripravis si pekac okruhleho tvaru,na spodok das tie listy,tak aby ti previsali okraje.naplnis to tou rybou zmesou,zalozis okraje dovnutra,potries vajickom,prikryjes dalsimi listami a potries to znova vajcom.pecie sa to v rure do zlatista...dufam je to zrozumitelne 🙂

frisbee
22. júl 2009

sara... 🙂 zrozumiteľné to je,akurát jediné,čo si vybavujem z obchodu sú také ryžové placky tenké ako papier...može to byť????Ináč ďakujem veľmi pekne 🙂

sugika
23. júl 2009

salam babenky, tak opat sa hlasim, aspon na chvilku, vidim ze nejak sa rozrastol pocet islamskych mamiciek🙂to ma tesi. Taka otazka, v KE sa da zohnat jahnacina?som rozmyslala zeby som si aj kupila, ale kdesi niekto hovoril ze to muzikovia zaobstaraju a to ja zatial nemam, hehe takze ci sa najde masko aj v obchode.

sugika
23. júl 2009

by the way, boldy, mala je chutnucka🙂skoda ze sme sa nestretli v KE. ci este pojdete?Omfahad a Pensador, tiez krasne deticky mate mashallah🙂))

omfahad
23. júl 2009

salam a. baby.....sugika, no to ja som spominala že MM chodi na maso s kamaratmi, neviem ti poradit, či sa t da zohnat aj obchodoch....podla mna určite je.....a dakujem 😅 to foto co mam v albume je uz doooost stare.....uz mi deťurence riadne vyrastli....ach ako ten čas leti... 🙂
Navrhovala so aj ja stretko v KE s BOldy, ale ona sa robi že to nezaregistrovala 😀 .....enshallah dufam že sa ešte stretneme tento rok...... 😉

sara2008
23. júl 2009

frisbee zrejme to bude to,tenke ako papier,a kde si to videla?v ktorom obchode?

frisbee
23. júl 2009

sara...boli to ryžové guľaté placky,tenučké ako papier,guľaté...myslím,že som to videla v Interspari. 🙂

sugika
23. júl 2009

No v KE spravit hocijake stretko je ako tahat zub 😀 neda sa len tak. a vacsina bab uz ma decko takze treba ich najrpv dat opatrovat tatinam. Ty byvas priamo v KE?ci kdesi inde?Lebo Boldy viem ze je vo Viedni. 🙂

jamila
23. júl 2009

čaute dievčence...tak si užívam zatiaľ leta v práci, ale predsa len sme sa s drahým rozhodli ísť na dovolenku a tak vyrážame v utorok do Tuniska....jééééj konečne zasa budeme spolu 😀
Škoda len, že sa nedajú vybaviť víza na hraniciach Tuniska do Alžírska....tak rada by som videla aj ostatných členov manželovej rodiny...

Tiež sa teším na kulinárstvo Tuniskej kuchyne aj keď Alžírska mi chutí viac 🙂
Všetky Vás pozdravujem a želám pekné a pohodové dni 🙂

monkri
23. júl 2009

jamial
želám ti šťastnú cestu a uži si to 🙂 ved potom onedlho on príde sem nie 🙂

jamila
23. júl 2009

no Mončka práve dnes mi prišiel jeho výpis z registra trestov a ten v pondelok zaveziem do Trnavy na cudzineckú políciu...a možno tak do dvoch mesiacov budeme spolu 😀

omfahad
23. júl 2009

Sugi, my sme žili s MM v KE 5rokov, MM tam studoval medicinu, potom sme sa presťahovali do Svidnika, lebo tam dostal ponuku pracovat v nemocnici a od januara sme v Snine, ja odtial pochadzam, byvame s našimi a MM tu pracuje v nemocnici 🙂 takže to som strašne rada že som so svojou rodinkou, surodenci, kamaratky....lebo enshallah v buducnosti chceme žiť inde, takže si ich všetkych ešte uživam 😅 ale kedže KE nam strašne prirastli ku srdcu, mame tam veľa kamaratov......chodime tam dosť často, skoro každy vikend 😀 ......aj naposledy čo sme boli, tak bolo stretko, konečne sme sa s Boldynkami videli, aj ostatne moslimky, alhamdllah.....takže u mna neni problem hocikedy dojst do KE, ale len cez vikend.......

monkri
23. júl 2009

jamila
to som rada že je to na dobrej ceste 🙂 ja som len na začiatku cesty čakám na odpoved s matriky ale sa ešte načakám ☹

omfahad
23. júl 2009

Jamila, aj ja prajem štastnu cestu, enshallah tie 2 mesiace rychlo zbehnu a už budete spolu....enshallah 😉

jamila
23. júl 2009

Ďakujem dievčatá....myslím, že už je na čase zasa stráviť pár dní s manželom....keď som mu oznámila, že mám dovolenku a mohli by sme teda byť spolu hneď sa tešil ako malý chalan....aj keď naozaj veríme, že za tých pár mesiacov už budeme konečne ako rodina....takže pod jednou strechou 🙂

Monča neboj ani sa nenazdáš a budeš zasa o krok ďalej 🙂

monkri
23. júl 2009

jamila
ja viem a užívaj si dovolenku 😀 ked budeš doma ozvy sa pokecame 🙂

jamila
23. júl 2009

vrátim sa za dva týždne...a určite sa ozvem 🙂

boldy
23. júl 2009

omfahah> ty ma ohovaras? vsak viem ale ta nemusis takto verejne 😀 cici moja tak ja neviem, ci ja este tohto roku do ke zavitam 😖 asi nie, pridu mi rodicia v septembri, a s malou v zime cestovat sama az do ke, nie je lahko...no ale inshallah budes vediet hned, kebyze dojdeme 🙂 no stretko dame ako pises pri kave, a prosim ta bez tvojej malej pirane, lebo mi skoro dieta zadusila s cumlikom 🙂
sugika> dakujem pekne, a dobre ze si sa aj tu ukazala... veru skoda, ze si nemohla dojst na stretko, inshallah na buduce... to jahnacie si myslim, ze sa da zohnat, ale ak chces halal tak to si myslim tazko ak nepoznas muslimov velmi
jamila> peknu dovolenku a uzi si to pri manzelovi, je to tazke takto nadialku, ja som tak tiez na zaciatku fungovala s manzelom kym som neskoncila skolu a prisla do viedne za nim

omfahad
23. júl 2009

Deny, ved ja som si to potom uvedomila, ze som tvoju malu ani nemala na rukach, koli mojej pirani(nema byt pyrana? 🙄 ) no a tak som ju chcela vystiskat a tie špeky pokusaťťťťťťť 😝 😀 no vidiš...neviem po kom to moje diiite je??? 😎 Fahad je úplne, ale úplne iny....kľudny....moje zlatičko, už je velky muž..mashallah...včera došla k nam moja segra s manželom a moj Fahadko mi kriči "maminkaaaa, daj si šatku, ide ujo števo" a zavrel ma do izby 😕 moj ochranca maly 😉 .......

sugika
23. júl 2009

Boldy, ja som aj mohla dojst, vsak som len do 23.juna bola v zahranici, ale nikto nedal vediet tak som nevedela kedy je stretko 🙄 tak co uz. mozno nabuduce. 🙂 Muslimov poznam, ale tak vies, nemam muza co by mi isiel na nejaky salas zohnat jahna 😀

emna
24. júl 2009

Ahojte zienky! sara vitaj na slovensku!Benvenuti 🙂 neviem ako u vas ale odkialje pochadzam to je NZ jsu tropicke horucavy!ja uz utorok odchadzam spat do IT tak ak budes spat mozme nnejake stretko poriesit co ty nato?co maly ako sa ma?
Sugi vitaj dlho som ta tu nevidela ako sa mas?si uz na slovensku?vidi sa mi ze si niekam daleko cestovala ale nepamatam si uz presne...
Baby tie recepty si musim zapisat zneju super mnam musim nejaky vyskusat ked pridom do IT to bude drahy cumet ze odkial som to nabrala,viete ja nie som nejaka dobra kucharka ale myslim ze to nejak zvladnem no tu pomazanku urcite to nieje tazka 🙂 aspon bude mat drahy nejak spestrenie chudacik vzdy mu robim len brik alebo salat misvaja 🙂neviem ako sa to pise 🙂ozaj zienky viete mi poradfit da sa u nas kuoit kniha s arabskymi receptami ak ano s akou knihou nalebo od akeho autora mate dobre skusenosti,rozhodla som sa totiz ze je nacase ucit sa arabske jedla tak dakujem za vsetky navrhy...
prajem vsetkm krasny den a pozdravujem vas 🙂

emna
24. júl 2009

jamila tak stastnu cestu!jaj aj ti zavidim hned by somletela do tunisu nno ale musim si este 3 mesiace pockat apotom idem aj s drahym navstivit rodinku! to je super ze budete konecne spolu ako dlho ste sa nevideli? tak prajem krasnu dovolenku a nadherne chvile s manzelom!

boldy
24. júl 2009

omfahad>veruze, si ju ani nepomojkala 🙂 neodpustim ti 🙂))
sugika> si pisala na mulitply, ze nie si az do 30.6 volna, tak preto ja som sa ti neozvala... alebo, sme sa nepochopili? no skoda ja by som ti urcite pisala,keby si to nenapisala
emna> ja som uz skusala zohnat knihu arabske recepty, ale v slovencine nic nie je, aspon ja som nenasla, tak ak budes nieco vediet daj vediet...

emna
24. júl 2009

no skusim cez internetove knihkupectvo nieco pohladat ak najdem dam vediet nevadila by mi ani v nemcine ale predsa v slovencine by to bolo najlepsie!ozaj vy tam v KE mavate nejake stretka?tak to je fajn,len ja to mam do KE pekny kus cesty a na slovensku som tak max.2 krat do roka..neviete o nijakych stretkach v okoli Nitry?ja osobne nepoznam vela moslimiek alebo sloveniek vydatych za moslima a rada by som sa zoznamila s nejakymi zienkami 🙂

sara2008
24. júl 2009

salam dievcence!emma grazie mame sa super hanbdulillah,ako na materrskej "dovolenke" 😀 ..ale vazne,mame sa dobre,drobec uz 4-nozkuje a hovori mama,hanbdulillah,a ja sa neviem docket kedy sa riadne vyspim 😝 .ktoty utorok to odchadzas?ja sa vraciam piateho insallah.... dievcata ak hladate orientalne korenia,tak to by som vam vedela poradit jednu webstranku,v cechach,a ta kniha,najskor asi to internetove knihkupectvo,ja si objednavam obcas z martinus.sk,su rychli a zatial mi vsetko prislo tak ako som si objednala........vsetkym dievcatam prajem skore zvitanie sa s manzelmi a snubencami insallah,nech vam to rychlo ubehne a hlavne malo byrokratickich problemov..

hesmaali
24. júl 2009

V Tunise sa to vola BRIK :domaci aj baleny a v CR baleny ny nemal byt problem ho zohnat....nie su to ryzove listy,ale akoby nase listkove cesto.Napln do briku:tuniak v oleji,uvareny zemiak pretlaceny,taveny syr(bambino,kiri..),struhany eidam,petrzlenova vnat,uvarene vajicko pretlacene,vsetko sa zmiesa dokopy a naplni sa tym brik vpodstate potrie a nakoniec sa rozbije jedno vajce,prelozi sa a opecie sa na oleji...ak je niekomu vajec vela,tak sa to robi bez vareneho a zltko by malo byt medium ,nakoniec sa to pokvapka citronom....Sa7alikom

emna
24. júl 2009

tak ja som skusila aj to internetove knihkuopectvo ale zial nic som nenasla ☹ sara aj ja si kupujem cez martinus vzdy ked mam prist domov 🙂 a maju tam arabsko-slovensku gram.knizku dve casti tak nad tym rozmyslam ze si to objednam a budem sa poctivo ucit 🙂 ale asi sa naucim tu tunisku to je zevraj lahka 😀 no mne to vsetko pride nejake komplikovane..zienky vy ste sa ako ucili po arabsky cez manzelov?alebo ste chodili este niekde do skoly?ja som si povedala ze nked budem tehotna tak sa na to vrhnem a drahy si robi srandu ze vtedy na arabstinu ani npomyslim a ze budem chodit len na nakuopy pre miminko tak chudacik uz teraz setri aby sme mali dost peniazkov ked ta chvila insalah pride 🙂
inak co sa tyka jedla drahy zje skoro vsetko slovensku kuchynu moc nepozna uz jedol bryndzove halusky samozrejme bez slaniny ale tie mu nechutili a ja som si robila srandu ze mu nechutia lebo tam chyba slaninka 😀 ale zato obaja zboznujetaliansku kuchynu ta je naozaj super

emna
24. júl 2009

sara cestujem v utorok a v sobotu nastupujem do prace jaj ako sa mi nechce mesiac lenosenia tak straaasne rychlo ubehol ☹ ale tesim sa na draheho a na kamosky 🙂

sara2008
24. júl 2009

ja som si tiez kupila arabcinu,ze sa akoze budem ucit,to este minuly rok,dosla som na 2.stranu 😀 ..a aj tak som zistila,ze ak chcem rozumiet manzelovym pribuznym tak s nou nemam sancu a musim sa ucit marrakešsku arabcinu..tak nejak pomaly pomalicky sa to na mna lepi,tiez som si myslela,ze sa budem ucit s drobcom,ale to nie je moc dobry napad ak chcem aby sa naucil aj slovensky.ale najviac mi pomohlo ked som bola tam,manzel ma necha "napospas" vzdy celej rodine(ma dalsich 8 surodencov) takze som v podstate nutena a poviem vam,ze to je ta naj skola...a teraz je u nas svokra tak troska s nou 😀 ....insallah sa to naucim,stve ma ked nerozumiem a nemozem odpovedat 😒 este som pocula,ze byvaju nejake kurzy v moschei(mesite)tak mozno je nieco take aj tam u taba ............hesmaali dik za spresnenie,naozaj si uz nepamatam z coho presne to je,kupujeme to len zriedka,a ako to robievate vy je typicke tuniske?

omfahad
24. júl 2009

Salam a. žienky, tak ja som arabsky bola nutena rozpravať, kedže som bola v Kuvajte 3 mesiace bez MM iba so synčekom....a to som rada že nerozpravam perfiš anglicky, pretože by som sa tam tak skoro arabščinu nenaučila, kedže tam sa použiva aj angličtina.....no pri detičkach sa da naučit najskor....ja s deťmi ropravam len slovensky, sem-tam mi unikne to arabske slovičko... 🙄 ale alhamdllah rychlo som sa naučila...jasne že skor som rozumela a presne ako emna hovori, štvalo ma že som chcela niečo povedat a nešlo to zo mna, ale enshallah časom sa naučite..my ženy sme šikulky.. 😉