Islamské mamičky II ozvite sa

safiah
14. sep 2008

assalamu aleikum

tak ak ma niekto nepredbehol tak sem sa 😝

seldabi
6. jan 2011

@monkri to ti verím, aj my sme mali problémy s vybavovaním kde akých potvrdení. Niekedy muselo byť aj potvrdenie mesta, že súhlasia s prisťahovaním cudzina. Lebo ako sa vyjadril vtedajší predseda MsNV, že on si nemôže dovoliť, aby kde kto sa usadil v našom meste.Takže aj keď sme boli už zosobášený, tak museli sme čakať ešte 6 mesiacov za týmto súhlasným stanoviskom.A ešte k tomu každý mi predpovedal len tri roky manželstva. Vraj si zo mňa urobí odrazový mostík, ide mu len o to aby si tu vybavil trvalý pobyt, nechá má , atď, atď. Keď sme začali podnikať, súrne som potrebovala 8 000,- Sk. Nikto z majích známych a ani z celej rodiny mi nechcel požičiať,dokonca aj keď som sa rozhodla osloviť banku, tak mi nikto nechcel ísť ani za ručiteľa, Dôvod bol prostý, báli sa, že mám muža cudzinca a že zmizne a peniaze nevráti.Ale vďaka Bohu a s Božou pomocou sme to zvládli. Alhamdulilláh. Nikdy som neoľutovala ani jednú minútu. Vždy sme sa s manželom rozhodovali spoločne a vždy sme ťahali za jeden koniec. 🙂

adamala
6. jan 2011

@seldabi wow pekne roky spolu : ) krasne,gratulujem!

Ja len chcem dodat ze s tebou suhlasim, ja som krestanka ( asi len papierovo ,priznavam,oslavujem vianoce a velku noc) krstena ,a maleho idem krstit tiez a moj mu mi v tom nebrani,hned ako sme spolu chodili sme si ujasnili veci,kladla som mu otazky ze ak by som otehotnela ako by sme vychovavali deti atd atd...zda sa mi nezodpovedne nevediet o viere nic a potom lutovat. Ak by bol striktny muslim,tak od toho vycuvam .
Som stastna aj ked problemy sme mali, lahko sa to zvali vsetko na vieru,ale nie je tym,vychova je dolezita ako bol vychovany a aki su rodicia to zanecha stopy na ludoch v dospelosti, my sme skor mali problem so svokrou,ale s nou nekomunikujem a je dobre 🙂
paci sa mi na araboch,ze miluju deti , je to ich zivotna priorita,podporuju rodinu,a vzdy som sa citila bezpecne pri mojom muzovi, viem ,ze by mi nikdy nezahol a neodisiel od nas, kazd hadka na posilnila a verim ze mame dobru buducnost pred sebou ako ty prezivas ,dlhe roky stastia.

kazde manzelstvo je o kompromisoch a problemy su vsade vzdy ci uz o slovakom alebo arabom, nie kazdy je tolerantny a ak laska vyprcha ta je to uz na nic.

monikasophia snad ti naozaj tak velm nevadi to ze nejedia bravcove 🙂 ved to je smiesne, a dieta si pokrsti ak si krestanka a ak ti na tom tak zalezi,ak nebudete kompromisovat na vychove dietata tak to fungovat nebude,mysli na to ze je pol z teba a pol z muza,mali by ste si najst strednu cestu vo vychove a nabozenstve ,ak ty ci muz nezmeni vieru na rovnaku.
moj muz je naozaj nie striktny muslim ale ono sa ukazuje ani nie ze ta viera v spravani ale skor to ze je z ine krajiny a ina vychova, stale sa ucim a prekvapuje ma obcas ale je to o tolerancii ,pre neho su tvoje veci mozno tiez divne. Drzim palce .

monkri
6. jan 2011

@seldabi tak aj vtedy aj teraz je hlavný dôvod byrokracia bohužiaľ ale je to vlastne aj skúška lebo aspoň my sme pochopili že patríme k sebe a že nič viacej než žiť spolu nechceme
a čo sa týka detí ak boh dá a budeme mať tiež sme to ešte pred svadbou vyriešili a aj jeho a aj moji rodičia to akceptovali ked sa ludia rozprávajú kompromis sa vždy nájde a je to dobré ujasniť dopredu aby nebol s toho problém

seldabi
7. jan 2011

@adamala ja neviem či môj manžel je striktný muslim, ale 5 x denne sa modlil vždy, teraz sa už modlíme spolu,
ramadán je pre nás obidvoch najkrajší mesiac, dávame almužnu, čítame Korán, ja čítam v češtine, manžel arabsky. Vykonal púť do Mekky. Aj keď musím pripomenúť, že môj manžel nie je aráb. Nepoznám mentalitu arábov, ale poznám svojho muža a jeho rodinu a ďakujem Bohu,že naše cesty sa stretli a skrz svojho manžela som spoznala Islam. 🙂 a našla tu pravú vieru. alhamdulilláh. 🙂
@monkri držím palce a prajem ti, aby ste boli čím skôr spolu. Pekne si to napísala, manželia sa musia rozprávať. Lebo vieš ako sa hovorí: Nemému dieťaťu, ani vlastná mať nerozumie" A netreba pri tom zvyšovať hlas, lebo s milým slovom a úsmevom u muža dosiahneš to , čo chceš. 😀 😀 😉

monkri
7. jan 2011

@seldabi musím len súhlasiť môj problém je že my trvá kým poviem čo ma trápí ale môj manžel chce hned o všetkom rozprávať a hned si to klude povedať a už to pomaličky prešlo aj namna klude pekne pomaličky si povieme všetko a na konci sa vždy dohodneme 🙂 🙂 🙂 🙂

seldabi
8. jan 2011

@monkri a môj problém bol v tom, že ja som všetko robila sama a nechcela som požiadať manžela o pomoc.Môj otec mojej mame pomáhal stále, či to bolo pranie, vysávanie, umývanie riadu a pod. Nakoľko ja som v sebe mala zakodované, že manžel má pomahať žene, lebo tak som to videla doma, tak to som isté očakávala aj od svojho muža.Lenže môj muž doma nebol vedený k domácim prácam, bol obsluhovaný a obskakovaný, tak očakával to aj v manželstve.No a už tu bol problém. On sedel a čučal na televízor a ja som behala s vysváčom z izby do izby. On sa neponúkol pomôcť a ja som sa radšej odúla a o pomoc nepožiadala. A stačilo tak málo, len ho poprosiť o pomoc.Trvalo mi to viac rokov, až som prišla na to, ako mu šupnuť vysávač do ruky 😀 .Ale čo je jeho kladná stránka, veľmi rád chodí po obchodoch a nakupuje a ešte veľmi rád varí. Čo mne veľmi vyhovuje 🙂

amilat
8. jan 2011

@seldabi aj moj, aj moj rad vari ,co znasobilo este moju lasku 😀 pretoze ja az nie tak rada, neze by som nevedela, ale som leniva

monkri
8. jan 2011

@seldabi to opisuješ môjho manžela presne ale ja som si dupla hned na začiatku že ja nie som otrok a má dve ruky tak bude pomáhať a ver vysávačom behá častejšie než ja a aj riad umyje ked nestíham aj pomáha pri varení ale doma u mami len sedí a rozkazuje ale aj tam som mu to už povedala že mama nieje otrok má ruky tak nech ide a spraví si sám 🙂 🙂 a aj môj veľmi rád nakupuje radšej než ja 🙂

seldabi
9. jan 2011

@amilat , tak predsa je na tom kus pravdy, že láska ide cez žalúdok 😀 😀 😀

seldabi
9. jan 2011

@monkri asi chlapi sú si všetci rovnaký, nájdu sa aj výnimky, ale tí len potvrdzujú pravidlo. Ja keď som niekdy vedela hovoriť, toto neurobiš, hento neurobiš, nevieš ani klinec pribiť a on sa len smial a stále mi povedal, že hlavná vec, že má ma rád a vie ako halal zarobiť peniaze alhamdulilláh.

amilat
9. jan 2011

@seldabi hlavne cez ten moj 😀 😀 😀

monkri
10. jan 2011

@seldabi to poznám tiež ale hlavná vec že ma miluje a on chodí do práce 🙂 🙂 🙂 aký je taký je ako sa hovorí ale ho milujem moc 🙂 🙂 🙂

seldabi
10. jan 2011

@amilat aj ja rada papkám. Môj muž zo začiatku každé jedlo, ktoré varil dosť veľa solil. Keď som mu to vyčítala, tak mi stále povedal, že to má byť také nasolené. Ale keď mu párkrát ostal plný hrniec aj na druhý deň, tak začal so soľou šetriť 😀 😀 😀 . Ináč pri varení sa striedame. Naše jedlá varím ja a on vari tie ich. Ale keď varí on , tak ja sa nemôžem doupratovať 😉
@monkri pekne si to napísala a od srdca. Lenže zapamätaj si , že ľudia vedia všetko odpústiť, len keď si šťastná, tak to nie. Takže sa nájde mnoho neprajníkov, ktorí sa snažia dobré vzťahy medzi manželmi pokaziť.
Ale muži chcú, aby im manželka hovorila, že ich má rada, lebo manžel je ako oheň v krbe. Keď si ho nevšímate zhasne a vzplanie inde. 😉 Kdesy som to čítala a veľmi sa mi to páčilo.
A ešte:
- S nejedným mužom sa dá výborne porozumieť pred manželstvom i po ňom - len medzitým to neklape . 😀 😀 😀

amilat
10. jan 2011

@seldabi a ty byvas na SVK, a odkial mas manzela?

suzi4
10. jan 2011

@seldabi
Selamu alajkum na koniec sveta 🙂 Dúfam, že sa nemýlim a tipujem správne kto si... Písali sme si cez CzechSisters... MasaAllah krásne výročie, ešte tu pripíš babám počet detí a vnúčeniec... Máme v Tebe krásny vzor šťastného a harmonického manželstva... Nech vám Alláh žehná!

@monkri
Pozdravujem! Ešte si tu, alebo už s manželom? Pevne dúfam, že všetko bude ok po toľkých nepríjemnostiach... Ako zdravie? Inak sa inšpiruj prosím: ja som už tehu... Tak čakám na Teba, yella yella 🙂

@amilat
Vitaj medzi nami, my sa asi nepoznáme!

Prajem všetkým pohodový večer!

amilat
10. jan 2011

@suzi4 Akoze sa nepozname??? ved tu pisem uz od Novembra, aj som sa pekne predstavila 😀 aj si ma pekne privitala 😀

amilat
10. jan 2011

@suzi4 a blahozelam, inshaallah k bezstarostnemu tehu 🙂

seldabi
10. jan 2011

@suzi4 Wa aleikum salám, nemýliš a tipuješ správne 😉 Alhamdulilláh,to je krásna správa. Nech Vás Alláh opatruje. Hani sa určite teší na súrodenca inshaAlláh 🙂

seldabi
10. jan 2011

@amilat pošlem ti IP

monkri
10. jan 2011

@seldabi bohužial máš pravdu už som to zistila aj ja že ľudom vadí že som šťastná najme tým čo som verila a až teraz som zistila kto je naozaj kamarátka a kto nie ale to už tak asi živote chodí ale nenechám si manželstvo kvôli nim pokaziť 🙂
@suzi4 gratulujem 🙂 ešte som na sk ale už naozaj len troška už strihám meter ako sa vraví 🙂

seldabi
12. jan 2011

@monkri vieš ono je to tak. Ja si myslím, že každá žena niekedy je nahnevaná na svojho partnera, a keď aj nie je to nič také závažne a dôležité, ale keď sa jej v tom momente ozve jej najlepšia "priateľka" , tak jej to rýchlo vyklopí. Ale o pár dní, alebo hneď ten večer sa všetko urovná, žená už zabudne na to , čo bolo, ale "priateľka" nezabudne na to čo počula a keď to najmenej očakávaš, ona ti to všetko pripomenie. Lebo poniektoré priateľky, radšie počúvajú, keď sa sťažuješ, aby ti mohli radiť a rozoberať tvoju nezavideniahodnú situáciu ☹ Ale pokiaľ je všetko OK, tak už to nie je nič pre nich zaujímave 😲 😉 Z toho plynie poučenie, že nie každá priateľka je skutočnou priateľkou 😀 😀 😀

monkri
12. jan 2011

@seldabi musím len súhlasiť bohužial je to tak ale mám pár naozaj kamarátky a na tie sa môžem spoľahnúť síce sú len dve ale dakujem im že pri mne stoja dobrom aj v zlom ,odkedy som si zobrala za manžela moslima ver veľa sa ich otočilo a zrazu ma už ani nepoznajú ako keby som neexistovala až na tieto dve 🙂 sú super .

bubba
12. jan 2011

@suzi4 gratulujeeeeeeeeeeeeeem 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

layla06
13. jan 2011

Ahojte sestry, chcela by som s vami nadviazat konktak a budem rada ak ma prijmete🙂 AK by nahodou niektora z Vas zila vo Viedni budem rada ak sa ozvete🙂 pekny vecer

lina10
14. jan 2011

@seldabi Napísala si to krásne. Je úžasné ako si to zvládla. Možem ti len v dobrom závidieť a veľa sa z toho poučiť do budúcnosti. Ja mám ešte len krátko vzťah s moslimom a ak môžem tak by som bola rada ak by som sa mohla v budúcnosti na teba s radou obrátiť.

suzi4
14. jan 2011

Čaute babenky!

Ďakujeme za všetky gratulácie! Pridávam infošku: oni budú dve 🙂

@seldabi: Ako sa máte, ako rodina? Dlho som o vás nič nepočula... Gratulujem "Hadždžimu"
@amilat: Tiež vďaka, ja som si Ťa pomýlila s inou... Prepáč... To vieš, tie roky 🙂
@monkri: Kedy letíš?

Ostatné srdečne pozdravujem!

emna
14. jan 2011

Ahojte 🙂 wau tu sa to ale rozpisalo tesim sa ze tu vladne taka super atmosfera 🙂 🙂 suzi gratulujem mabrouk 🙂 a dve??tak to je uuuzasne 🙂 tesim sa s tebou,ako sa mas?ako prebieha tehulkovanie?jaj dufam ze aj ja budem coskoro,no najprv urobime svadbu konecne mame termin 🙂
vitam vsetky nove clenky vidno ze sa tu zisla sympaticka skupinka 🙂 seldabi gratulujem k takemu krasnemu vyrociu a prajem dalsich stastnych minimalne 25 rokov 🙂 ja som s mojim len kratko vyse 4 roky ale tak dufajme ze sa nam podari tiez 25 🙂 amilat ja mam tiez tunisana,ja tunisko milujem len ma teraz trapi ta situacia tam drahy je vecne na fb ale na telke a pozera spravy je to smutne ale dufajme ze sa to upokoji! ty nmas dvoch chlapcov?gratulujem 🙂
zienky prajem vam krasny vikend 🙂

seldabi
14. jan 2011

@suzi4 waw gratulujem. Nech Vám Alláh žehná. Manželovi som gratuláciu odovzdala, ďakuje, a praje aby každý moslim vykonal hadždž inschaAlláh.
My sa máme dobre alhamdulilláh, len v rodine máme veľmi vážny zdravotný problém, tak to ma veľmi trápi.
@layla06 vitaj medzi nami. Ja cez Rakusko som len prechádzala, aj to iba raz 😀 😀 . Ale práve včera som si prezerala na fb fotky, ktoré tam pridala moja známa z Rakuska. Fotené bolo v lete. Pri pohľade na tie zákutia, parky, vodopád, tečúcu rieku, hneď som zabudla, že vonku padá sneh s dážďom a predstavila som si , že sedím na kamení a je mi dobre 😀 😀
@lina10 vzťah je jedná vec, ale dobrý vzťah ten si treba budovať a treba na to dvoch 😀 😀 . Len nech sa do toho nemieša tretí, štvrtý ... 😉 Budem rada, keď sa ozveš.
@monkri ako sa máš, čo máš nové?

seldabi
14. jan 2011

@emna viem pochopiť tvojho manžela, lebo môj manžel nie je z Tunisu, ale celý deň to sleduje a veľmi ho to trápi, že vláda neplní to , čo sľubila a národ musel ísť do ulíc. Ale dúfajme , že sa to skoro vyrieší a situácia sa ukľudní inshaAlláh. Nech Vás Alláh opatruje 🙂

kuwait
15. jan 2011

Teda baby ked vas tu tak citam tak tomu ani nemozem verit ze ste rodene slovenky.Same Ishallah,Mashallah,bism allah a to vsetky zijete v Europe.Ja zijem v Kuwaite ale moslimkou by som sa nikdy nestala,prave preto ze zijem v moslimskej krajine a vidim islam v praxi .Mne tak pripada ze vy sa tu hrate na nieco co ani dobre nepoznzate.Neviem neviem ako rychlo by vas entuziazmus opadol keby ste museli natrvalo zit v Takej Saudskej Arabii alebo podobne.Ved tu same moslimky rodene su uplne mimo z diskriminacie ktoru na nich islam uvaluje,zavidia nam europankam slobodu rozhodovania,volnost,demokraciu,ony su tu chuderi uplne skrtene zakonmi vychadzajucimi z islamu,rozhoduju za ne ich otcovia,synovia,strykovia,manzelia vo veciach do ktorych by sa v europe zene nikto miesat nemohol.Smutny zivot tie zeny tu ziju a za blbosti su trestane bitkou aj smrtou,zabitie pre cest je tu velmi caste,prakticky za blbost brat sestru zabije