Islamské mamičky II ozvite sa

safiah
14. sep 2008

assalamu aleikum

tak ak ma niekto nepredbehol tak sem sa 😝

naama
2. dec 2010

ahoj suzi193, potrebujes len rodny list za ucelom uzavretia sobasa v cudzine, ktory ti vystavia na matrike a tak ako ostatne doklady prelozeny a opeciatkovany na vsetkych potrebnych miestach. nezabudni na cestne prehlasenie ze si krestanka, teda ak si neprestupila na moslim.vieru, aj to opatrene ako ostatne papiere.

monika1905
5. dec 2010

Shalom aleichem!

@naama Blahozelam k vztahu s egyptskym krestanom. Je zname, ze egyptski krestania su doma prenasledovani, a preto aj Ty na seba davaj osobitne pozor. Pri nadvazovani s islamskymi znamostami musis ratat aj s tzv. taqiyyou (http://www.islam-watch.org/Warner/Taqiyya-Islam...).

@katatonia1 Vsimaj si, aky doraz kladie Tvoj priatel na islam ako taky. Ci obhajuje pravo Sharia, prechovava posvatnu uctu voci Koranu, Hadithu, atd., ci je jeho vzorom prorok Mohamed. Pri nadvazovani s islamskymi znamostami musis aj Ty ratat aj s tzv. taqiyyou (http://www.islam-watch.org/Warner/Taqiyya-Islam...), tzn., ze svoju oddanost Islamu nemusi prejavit hned, resp. hodne dlhu dobu, podla toho, ako sa mu to hodi. Ak mas o Islame pochybnosti, porovnaj si zivot a osobu Jezisa Krista a proroka Mohameda.

monika1905
5. dec 2010

@monikasophia

Domnievam sa, ze trpis hlavne preto, ze nemozes dat svojmu dietatku to, co Tebe dali rodicia.. Nauku nekonecnej lasky k bliznemu. Davaj na seba obrovsky pozor, udrz si svoju ludsku dostojnost a svoju vieru. Nenechaj sa zahnat do kuta. Si zena - clovek kreativny, inteligentny, duchovne orientovany. Snaz sa byt sebestacna a financne nezavisla. Ak to okolnosti dovoluju (ak Ta to neohrozuje), odovzdaj svoju krestansku vieru aj svojim detickam, je to to najcennejsie, co im mozes dat. Osobu Krista nenahradi nikto. On, nevinny baranok, zomrel, aby nas oslobodil od otroctva hriechu, len on nas naucil ako si odpustat a zit vo vzajomnej laske. Prajem Ti vnutorny pokoj a Stastne Vianoce - Narodeniny Jeziska!

suzi4
6. dec 2010

Čaute babule!

Pozdravujem z bielej BA...

Monika1905 smiem sa spýtať kto si?

emna
7. dec 2010

Ahojte 🙂 no fuuu tu sa toho ale popisalo!!!veeelmi dlho som tu nebola mala som vzdy nejake povinnosti,praca atd..ved to poznate 🙂len pred tyzdnom som sa vratila z tunisu a hned zazila klimaticky sok 🙂 vitam aj nove zienky stare ma uz poznaju tak neviem ci sa treba znova predstavit..
ahoj suzi dakujeme za pozdrav 🙂aj u nas je sneh zima hrozna brr nemam rada toto rocne obdobie len na vianoce by som brala tyzden sneh a hotovo 😀no ale nenavyberam si.. pozdravujem a vsetkym prajem pekny vecer 🙂

erikasadek
8. dec 2010

@naama ahoj , ja osm vydata tiez za egyptskeho krestana, ale smola som v parizi ..; raz ta mozno pridem epozriet.. 😉

monkri
8. dec 2010

ahojte babi ako sa máte čo porábate ? 🙂

pensadorcallisto
13. dec 2010

Monika 1905
Dost ma zarazila tvoja veta:
;Domnievam sa, ze trpis hlavne preto, ze nemozes dat svojmu dietatku to, co Tebe dali rodicia.. Nauku nekonecnej lasky k bliznemu.;
Nauka nekonecnej lasky k bliznemu podciarkujem. Ty si si troska posurfovala na nete, aby si nasla encyklopedicke vedomosti o islame a mala cim prispiet? Niekedy je lepsie neprispiet vobec ako pisat vyznamovo prazdne vety.
Ja som moslimka, moj manzel je moslim a aj nase deti su moslimovia. ELHAMDULİALLAH.
Nekonecnu lasku k bliznemu preukazujem kazdy den tym, ze sa staram o nase deti a manzela, venujem im vsetok svoj volny cas, co neprehanam. Som so svojimi bliznymi 24 hodin denne v laske, chodia k nam deti od susedov, pripravujem jedlo, ovocie atd aj pre nich. A je to rovnake aj z ich stran. A robime to RADİ.
Moja 60 rocna svokra kazdu stredu pripravuje pre neznamych chudobnych ludi jedlo, s ktorym je dost velka babracka a robi to RADA.

Osobu Jezisa Krista (mier a pokoj s nim) nikto nenahradi. Tak ako nikto nenahradi dietatu jeho vlastneho rodica. Tak ako ked ti zomrie dieta -Allah ochranuje pred niecim takym- a to ti uz ani dalsie deti nenahradia...
Prorok Mohammed (mier a pokoj s nim) nie je nahradnikom Jezisa Krista (mier a pokoj s nim) a ani nim nikdy nechcel byt. je to dalsi a posledny prorok po Jezisovi (mier a pokoj s nim).

A porovnavat ich?
Ty si uz niekedy porovnavala proroka Davida (mier a pokoj s nim) s prorokom Abrahamom???
Alebo zjednoduchsene: HRUSKY S JABLKAMİ ????

Tvoje vyjadrenia
Snaz sa byt sebestacna a financne nezavisla. .....
Prajem Ti vnutorny pokoj a Stastne Vianoce - Narodeniny Jeziska!

Nepotrebuju komentar. Takto dnesny svet chape Vianoce. Cele narodenie proroka Jezisa Krista (mier a pokoj s nim).

pensadorcallisto
13. dec 2010

monikasophia...

Vies, preco si nestatsna? Pretoze nevies, co chces.
Skus sa oslobodit o predsudkov a necakaj viac ako ti kto moze dat.
😉

eva8
15. dec 2010

ja si naopak myslim, ze nestastie vyplyva z toho, ze manzelia nevedia co chcu, su so vsetkym vecne nespokojni a vinu kladu vo VSETKOM manzelke...
zena v cudzine sa skor PRISPOSOBI, vyjasni si svoje priority a moze byt stastna a tym obstastnovat i druhych... moj manzel sa pred jeho rodinou u nich doma neopovazil na mna utocit, stalo sa to raz (len slovne a velmi mierne) a jeho matka sa postavila na moju stranu, mozno i preto, ze otca uz nemaju. Prisposobila som sa ich sposobu zivota, boli ku mne mili... tu na sk bol a je so vsetkym nespokojny a ZIADNY kompromis u neho neexistuje co sa tyka manzelskeho zivota. Tiez som bola DOSLOVA 24 h denne s detmi a skakala som kolo manzela, on len rozhadzoval, rozbijal, krical, nicil, vyhrazal sa, bil... a ja som pocas 5tich rokov bola ta chapajuca manzelka obvinovana z absurdit...

annnika
27. dec 2010

Ahojte.
Veľmi ma zaujíma islam, no informácie čo mám z médií a internetu sa mi zdajú častokrát byť neúplné alebo skreslené. Mali by ste nejaké linky na webstránky (slovensky, anglicky, česky) alebo návrhy na knihy, z ktorých sa dozviem viac?
Ďakujem.

seldabi
27. dec 2010

pozri si stránku : www.islamweb.sk/, alebo http://www.islamweb.cz/

suzi4
29. dec 2010

Čaute baby, ako sa máte vo svete?

Monika1905 smiem sa spýtať kto si?

Medzi nami dievčatami, ten článok na uvedenom linku je "o ničom" ktorých je na nete neúrekom... Každý máme svoj vlastný um a svedomie, preto je dôležité selektovať info, predovšetkým ak je zdrojom neznámy autor alebo nejaké diskusné fóra... Budem rada, ak pridáte aj vlastné názory či postrehy k publikovaným "senzáciechtivým" príspevkom.

Prajem príjemný deň!

monika1905
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bubba
29. dec 2010

Keby človek bol človekom a nie zvieraťom, nech je akejkoľvek viery vyznania, náboženstva, sekty, neublíži druhým. Máme sa učiť rešpektovať sa navzájom , nie si dokazovať kto je lepší, ktorá viera je tá pravá - načo. Aj tak je Boh len jeden! Načo vyhľadávať články a videá, ktoré dokazujú aký je Islam zlý? Presne na opačnej strane stojí milión článkov, ktoré tvrdia opak. Rešpekt je to, čo ľuďom chýba a závisť a egoizmus - to čo prebýva. V prvom rade sa zamyslime nad sebou než začneme súdiť inde!

emna
29. dec 2010

Bubba krasne si to napisala plne s tebou suhlasim!!nemienim reagovat na dotycnu damu lebo to nema ziaden zmysel kto chyby hlada najde!!!nebudem tu opisovat ze som stastna s moslimom lebo tie damy tomu aj tak neuveria aja nemam za potreby tu niekoho presviedcat kazdy nech si zije podla svojho...prajem pekny vecer ja musim letiet do prace

suzi4
29. dec 2010

Monika1905, my máme radi toto fórum a hoci občas, avšak rady sem nakúkam, myslím, že budú baby súhlasiť...

Mimochodom, slušnosť káže, keď niekam prídem ako nová - tak sa predstavím... Ja som sa aj pýtala na to kto si, ale zrejme si to v tej "nenávisti" nestihla zaregistrovať... To je však jedno, prosím Ťa iba o jedno, pokiaľ sa chceš navážať do iných, tak prosím, ale niekde inde...

Bubba ako sa darí? Už si skončila školu?

naama
30. dec 2010

Erikasadek, budem velmi rada ak sa niekedy tu v sharme uvidime. vcera nam tu krasne naprsalo, vsade plno vody, o hoteloch ani nehovorim, vyzaraju ako po zemetraseni, vsetky stropy dole, vrchne izby neobyvatelne a to sa zacala silvestrovska invazia. dufajme, zajtra uz bude pocasie ok, vsak je silvester 😅

amilat
31. dec 2010

Slm Baby,
ja si myslim ze niektori ludia v nasej perfektnej spolocnosti chcu,hladaju a drzia sa len toho negativneho a vsetko pozitivne o Islame nepripustia ani z dialky, je to tak a my to nezmenime, takze ja sa na taketo debaty ani nedavam, ale toto je naozaj to nespravne forum na taketo clanky a prispevky, ako uz povedala suzi4, chod sa odregovat niekde inde.
Dnes sa nam pokazilo auto, ADAC nam ho odtiahlo do servisu a samozrejme ze do pondelka je tam zatvorene, my sme ale uz v pondelok chceli ist naspat, este ze sme poisteni, tak tu sedime v nasej dedinke odrezani od sveta, deti sa nudia my tiez, ale stavaju sa aj horsie veci, je to len plech.
Prajem pekny vecer.

monika1905
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
slnieckokati
2. jan 2011

@monika1905 tato diskusia ma nazov islamske mamicky. si islamska mamicka, alebo budes?
ak mas alebo chces nieco povedat o islame, je tema na to vyhradena: http://www.mojasvadba.sk/forum/tema/skusenost-s...

seldabi
2. jan 2011

@slnieckokati tvoj príspevok je jasný, krátky, zrozumiteľný a výstižný. Nie je nutné k nemu už nič viac dodávať. Dúfam ,že aj monika1905 mu porozumela . 🙂
@monika1905 dúfam, že si si príspevok od slnieckokati prečítala a pochopila, tak sa maj pekne a šup do inej témy 😀

amilat
2. jan 2011

@slnieckokati aj ja sa pridavam a dufam ze slecna monika si najde iny konicek ako provokovat a podrivat do inych

monkri
2. jan 2011

@slnieckokati musím len súhlasiť 🙂
ináč ako sa máš čo nového u teba ?

lina10
4. jan 2011

Ahojte. Ja som nová. Páči sa mi vaše fórum a ak môžem tak si s vami niekedy pokecám. Ja som kresťanka ale moj priateľ je moslim a musím súhlasiť so slniečkokati aj so suzi4.

monika1905
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dalal
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
seldabi
5. jan 2011

@monikasophia ,nakoľko som od teba o hodne staršia, tak niektorým veciam v tvojom príspevku nerozumiem. napr.
"som so svojim manzelom len kratko zoznamili sme sa a velmi richlo som otehotnela no nevedela som co je to muslim. " Ako mám tomu rozumieť krátko, to je koľko?. Lebo u každého je to ináč. U niekoho spoznať človeka je málo aj 3 roky, u niekoho stačí týždeň a niekoho treba spoznávať celý život.
"Teraz niesom spokojna so svojim zivotom mame 5 mesacnu dcerku, ja som krestanka a verym svojej viere naopak neverim islamskej viere. vsetky malickosti co muslimovia robia mi vadi nejedia meso z beznych obchodov nekrstia deti atd." To keď si sa zoznamila so svojím manželom a išla si sa zaňho vydávať. to si o ňom nič nevedela? Bravčovinu nejedia nielen muslimovia, ale aj židia a taktiež aj mnoho kresťanov. A že nekrstia deti? Ale veď ty si kresťanka, a pokiaľ žiješ tu, tak ty aj tak dáš so svojou mamkou pokrstiť svoje dieťa, už či sa to tvojmu manželovi páči, alebo nie. Píšem to preto, lebo presne takýto prípad osobne poznám.
"No napriek vsetkemu sa lubime, len ja niesom stastna." No a tomu už nerozumiem vôbec. Ako sa dá ľúbiť , mať zdravé dieťa a nebiť šťastnou? V auguste bude 25 rokov ako som sa zoznámila so svojím manželom. A 1.októbra inschaAlláh bude 23 rokov ako sme manželia. A po 18 rokoch manželstva sa z kresťanky stala muslimka alhamdulillah.monikasofia ja som šťastná , mám manžela s ktorým sme začínali od nuly a teraz máme dobre zabehnutú prevádzku, manžela na ktorého sa vždy teším, ktorý mi utrie slzy keď plačem , a ktorý ma vypočuje, keď ma niečo trápi. Monikasofia, ja ti môžem len jedno poradiť, nepočúvaj kde koho, nečítaj kde čo kto napíše. Ale modlí sa k jedinému Bohu a ďakuj mu za svoju dcérku a za všetko, čo je okolo teba a pros ho nech ti dá jasnú myseľ, správne rozhodnutia a nech ťa vedie tou správnou cestou. Prajem ti ,aby si dobre spoznala svojho manžela, pochopila jeho náboženstvo a aby ste tvorili jeden šťasný mladý pár. 🙂

monkri
5. jan 2011

@seldabi 25 rokov to je krásné 🙂
ja som len pomaličky 2 roky vydatá ale som dva roky štastná aj napriek problémov čo máme ale onedlho problémy máme za sebou a dúfame že bude len lepšie ,napriek problémov naša láska len zosilnela a je pevnejšia a som rada že sa môžem o neho oprieť 🙂