Islamské mamičky II ozvite sa

safiah
14. sep 2008

assalamu aleikum

tak ak ma niekto nepredbehol tak sem sa 😝

bubba
10. okt 2008

to fakt?aj v cokolade?v masle?to som nevedela vysvetli pojmy pls... 😉

leishmania
10. okt 2008

v masle??? to idem kuknut 😀

leishmania
10. okt 2008

no nase maslo je je "ciste" 😀

nawal
10. okt 2008

na 100% je v rame a tu som nasla vo flore.

nawal
10. okt 2008

myslim ze to je rama jemna alebo tak neak, svokra to kupuje tak preto som si ista.

nawal
10. okt 2008

bubba myslis haram a makruh?
haram je uplne zakazane a makruh je neodporucane

leishmania
10. okt 2008

no ramu floru a take nekupujeme, ja to neznasam...len kalsicke kravske maslo

bubba
10. okt 2008

ja tiez kravske maslo + veto fit je relativne jeditelne 😀 😀 a zdravsie ako maslo origos 😀

bubba
10. okt 2008

jaj a dik za vysvetlenie 😀

safiah
autor
10. okt 2008

v korane je napisane

A jsou vám zakázány zdechliny, krev, vepřové maso a to, co bylo zasvěceno jinému než Bohu, dále zvířata zardoušená či zabitá úderem, pádem či bodnutím rohu nebo zakousnutá divokou zvěří - kromě těch, jež jste očistili - a dále to, co bylo podřezáno na kamenech vztyčených. Je vám též zakázáno losování pomocí šípů, a to je hanebnost! A dnes jsou ti, kdož neuvěřili, zoufalí z náboženství vašeho, proto se jich nebojte, nýbrž bojte se Mne! Dnešního dne jsem pro vás dovršil vaše náboženství a naplnil nad vámi Své dobrodiní a zlíbilo se mi dát vám islám jako náboženství. A kdo je donucen to pojídat během hladomoru, nemaje úmyslu hřešit . . . vždyť Bůh je odpouštějící, slitovný.

z toho ze su nam zakazane znamena su haram Allah vie najlepsie

idem ulozit deti do sedaciek a hojdat nech uz spiaaaaaaaaaa joj inshaallah zaspia lebo chcem este odskusat parny mop jupi

safiah
autor
10. okt 2008

inak v rame bonzur ci ako sato pise je tiez bravcove 😖

leishmania
10. okt 2008

fuha tak to sme mali akurat nedavno....no co uz,to ma fakt nenapadlo natierkove maska kontrolovat...

safiah
autor
10. okt 2008

leish neviem ci vo vsetkych druhoch no schvalne ak budes najblizsie v obchode tak kukni ale som si ista ze raz som kupila a len tak som si pred otvorenim precitala zlozenie chudak maslo skoncilo v kosi. 😖

csilla76
11. okt 2008

pekny dnicek 🙂 posuvam temicku,bo uz stala na vypadnutie 🙂 ale uz aj bezim do kuchyni,dusi sa mi kapusta hehehe 😀

karolinkafe
11. okt 2008

Ahojte babenky
Vidim, ze ste rozoberali zlozenie masla 😅 Tak vam poviem, ze bravcovy tuk, alebo zelatina sa nachadza aj v cukrikoch a gumenych medvedikoch 😔 😕 Co to este ma clovek kontrolovat 😅
My tu halal masko a vyrobky nastastie mame, co ma az prekvapuje, ze v takom malom meste mame az styri masiarne 😉 ale to asi bude tym, ze je tu velke zastupenie arabskej mensiny. 🙂

bubba
11. okt 2008

ved na tom je zalozeny cely princip vyroby tych cukrikov...dokonca su ,vraj alebo boli kedysi ,velmi zdrave(nechty,vlasy)preetoze boli vyrobene z aspiku, teraz je to uz len odpad...pamatate na "Haribo"smejdy co sa reklamoviali asi 10 rokov ako naj naj naj a potom sa zistilo ze v nich bola nejaka rakovinotvorna zozka 😠

ivka19
11. okt 2008

joooj babulky,tak s tou zelatinou,my to ani nespominajte,je vsade,ale ja kupujem haribo halal 😉 alebo s hovadziou zelatinou,alebo rastlinnou a jogurty vsetko pre vegetarianov 😉

ivka19
11. okt 2008

opravujem "mi " to nespominajte 😅

bubba
11. okt 2008

ivka,lenze kde zijes ty a kde my 😀 😀 😀 v GB s dda zohnat vsetkoooooooooooo aj salt and vinegar crisps,minule sme sa s kamosmi potesili ze konecne ich na SVK dostali opat v Lidli(inac oni su zo zapadneho svka ja zo stredu)a ked som ich otvoril,cely pakel som na posedenie zjedla 😝 mnaaaaaaaaaam.ale este teraz si necitim jazyk.kedysi ich tu mali v tescu ale potom to stiahli z obehu a tot je tiez vraj len nejaka special edition tak dopredaju a koncia 😠 😠 prosimpekne ten moj par znamych si kupilo 10sackov 😀 😀 do zasob

karolinkafe
11. okt 2008

Ivka no mas pravdu, ked kupujes tu vegetariansku stravu, tak je to predsa bezpecnejsie 😅 My cukriky nepapame, tak mame pokoj 😀 a maslo tiez len 100%, tie ostatne margariny neznasam bleeee 😝

ivka19
11. okt 2008

bubi,ma s rada vinegu 😅 brrrr 😀 oni ju pouzivaju do vsetkeho,tak ako my ocot 😉 este aj na hranolky 😖 tak budes musiet dobehnut k nam a nakupit 🙂 co sa tyka tych vyrobkov,je tu skoro vsetko,len problem bol,ze sme netusili,teda ani moj manzel a dalsich 99% nasich priatelov,co su kurdi a moslimovia,nemali sajnu o bravcovej zelatine v produktoch 😅 tak vsade kam ideme na navstevu,to dam do povedomia 😀

ivka19
11. okt 2008

my sme tada predtym papkali tie hariba a teraz ich papka nasa raniya,lepsie povedane hlta,kedze ich nevie rozkusnut ,tak za 2 minuty pohlta taky maly balicek 😀 😀

karolinkafe
11. okt 2008

No najde sa urcite vela ludi , ktorych by ani nenapadlo pozerat sa na balenie masla, alebo cukrikov, ci tam nie je bravcove 😅 A kedze o tom nevedeli, tak to pre nich nie je hriech, lebo to zjedli nevedome 😵

ivka19
11. okt 2008

karo nevedome,lebo ked to niekde zahlasim,tak letia pozerat obaly s cukrikov 😀 😀 a si zober,ze su tu len par rokov a doma to jedavali normalne,vsak na tych trhoch to maju vo vozikoch 😉 a ani ja som to nevedela tak 3 roky spat 😅 a hriech je to asi len vtedy ak to jes vedome 😒 to my musi objasnit safi 🙂

ivka19
11. okt 2008

karo,ja som len oci otvarala na sr,ze v com vsetkom 😕 od milacika,myslim,ze teraz sa to vola nejak pribinacik,puding,jogurt ☹ takze sme mali co zhanat pre raniyu,take veci zboznuje 😝

karolinkafe
11. okt 2008

Ivka no je to tak, ze ked to zjes nevedome, tak to nie je hriech 😉 som sa ohladom toho raz informovala. Presne ako vravis, je to hriech len ak to robis s plnym vedomim.
Mna by tiez vobec nenapadlo, ze mam hladat bravcovinu v cukrikoch 😅 tak sa ani necudujem, ze ludia si to vobec neuvedomia. A ako vravis, tak u nich doma s tym nemali problem, lebo tam take vyrobky jednoducho neboli 😉 ... aj ked..... myslim, ze tie haribo cukriky predavali aj v maroku, kym sa prislo na to, ze to obsahovalo bravcove 😒

karolinkafe
11. okt 2008

A podobne s tym hriechom je aj to, ze ked mas napr na nejakom obale napisane ze halal a halal to v skutocnosti nie je, tak to nie je tvoja chyba. Ty si to zjedla s vedomim, ze to halal bolo. Myslim, ze raz to tu uz baby rozoberali, sa mi zda ze to Suzi vysvetlovala. Inak s tym halal je neskutocny biznis, a ake su tie vyrobky predrazene, hrozne ako vedia obchodnici vyuzivat ludi 😖

ivka19
11. okt 2008

ale vies co je sranda,ze aj na tych haribo to v angl.bolo napisane len zelanita,teda gelatin,lenze ked si pozries cesky preklad ,tak tam je to uz o inom vepsova zelatina 😒 a aj na sr nenapisu bravcova zelatina len jedla zelatina a kto ma vediet co je jedla zelatina,moze byt aj hovadzia 😒 a mozeno tie v maroku haribo su halal,lebo aj tu je haribo s velkym napisom na sacku halal 😉

ivka19
11. okt 2008

tu s tymi cenami halalu je to ok,maso kupujem ovela lacenjsie ako v marketoch 😉 kedze nakupujem vsetko ja,tak travim v obchodoch vecnost citanim obsahov 😝 a stalo sa mi,ze uz aj vo velkosklade co by malo byt vsetko halal,som nasla polsek vyrobky,samozrejme nehalal este aj s alkoholom o ktorych majitelia nemali sajnu 😅

karolinkafe
11. okt 2008

Ved o to ide, ze na sacok ti obrovskymi pismenami napisu ze halal a mozno tam aj bravcova zelatina je 🙄 Aj ja som si vsimla, ze ingrediencie su inak popisane v roznych jazykoch. Clovek ani sam nevie. Ved aj minule som videla v telke, ze ak mas niekde napisane, ze prirodna vanilkova aroma, tak to neznamena, ze je tam prava vanilka. Vanilkovu aromu sa da ziskat napr aj z repy 😕 😅