Islamské mamičky II ozvite sa

safiah
14. sep 2008

assalamu aleikum

tak ak ma niekto nepredbehol tak sem sa 😝

safiah
autor
23. sep 2008

aj ja cem 3 len este neviem kto mi to tretie odrodi ale jednu by som poznala sisuuuuuuuuuuuuuu nechces 😅

karolinkafe
23. sep 2008

Suzi no niekto ma manie v nakupovani topanok alebo tasiek, ty nakupujes satky 😉 tak aspon mas na kazdu prilezitost a na kazdy den v roku inu 😅

sisulik
23. sep 2008

vraj pravdepodobne eid padne na stredu..ale to budeme vediet az den predtym 😀

suzi.komu chces kupit darcek?

sisulik
23. sep 2008

safi...tretie s radostou..ale nie pre seba..skor pre teba...

to nakupovanie satiek je asi mania kazdej moslimky ktora ma pobliz obchody so satkami 😀

safiah
autor
23. sep 2008

inshaallah si aj safi konecne nieco nakupi v jemene a inshaallah vykupim cely jemen haha ale nie skromnost
babuse ja idem het este mam povinnosti ale ta nemila riad umyty alhamdulillah aj som pozmyvala sampon z dlazky ahmedko sa pri kupani cinil a zabudla som na to mala som umyvadlo plne peny hihi
bruuuuuu nocku maniacky

nawal
24. sep 2008

Salam zenusky, ja mam dnes navarene zo vcera paprikas takze mam alhamdulah na dnes polo free den 😎

csilla76
24. sep 2008

Salam dievcatka ako sa mate 🙂 dnes je tu nejak tisko..neva hadam vecer dobehnete 😀 suzi ta ty taka zberatelka satiek ejha,to mas potom aspon na kazdy den inu no nie 😉 safi ta ten huncutko ahmedko 🙂 ti poumyval dlazku samponom..no sikovny 😀 asi chcel smyklavku 😀 sisu moja co nove u vas? 😉 aishinke sa ako paci v skolke,rada chodi?a aboodik ten je uz velky fesak urcite 😀 cmuk aj ostatnym babenkam 😲
ja som mala dnes dost nabity program,rano sme boli na nakupoch v madarsku,potom v praci a ked som dosla z praci tak sme zo svokrusou obrali este slivky,poumyvali,vykostkovali a zajtra budeme robit slivkovy lekvarik...no mnaaamky do buchticiek 😀 😝 😀

jamila
24. sep 2008

Salam alikoum....Aj ja som konečne doma z práce....

Suzi...pracujem v jednom strojárskom podniku ako majstrová výroby a viacmenej mám babský kolektív.... 😀
ale ja sa nesťažujem...mám úžasnú zmenu a baby sú super....len niekedy ma ubíjajú nekonečné porady a tak z rannej chodím dosť neskoro domov a už o pol deviatej padám únavou....

Idem variť niečo pod zub a dostala som chuť na šošovicovú polievku.....chcela som robiť aj tie syrové rožky, ale zabudla som kúpiť droždie. Budem to musieť odložiť na zajtra....aj keď slinky sa mi zbehli už teraz....

A čo detičky ako sa majú ?.... 😉

suzi4
24. sep 2008

Čaute babule...

Safi, pokojne pošli...bude tu o "mrakodrap" viac...ja periem každý deň...a manžel nosí samé obleky a košele...na nervy..🙂

Jamila, veď sa príď ukázať do BA po Ramadáne...Budem rada!

Inak dnes sme mali prvé rodičko v škole, normálne zážitok... Všetko fajn, škola fičí a my s ňou... dnes sme už pri písmenku a...

Príjemný večer.

nawal
24. sep 2008

Suzi a chodil Hani do skolky?
My sme sa dnes rozpravali s manzelom a on moc nechce aby chodila do skolky (az v marci bude mat 3 roky), chce aby bola doma az do 4rokov, vtedy sa uz ide do skoly. Nechce aby jej v skolke rozpravali, ze boh nie je......

karolinkafe
24. sep 2008

Ahojte mamicky aj nemamicky 🙂
Vecer to tu trosku ozilo? 😵
My sme boli dnes celucicky den v meste, mali sme kopec vybavovaciek, tak sme dosli domov az o pol siestej 😅 Potom som uz len vsetko popripravovala na iftar a bolo 😅 Den zbehol neskutocne rychlo 🙂
Nawal myslite, ze v skolke jej toto budu rozpravat 😅 neviem ako to chodi u vas, ale tu je vela veriacich rodin a deticky chodia do skolky bez problemov. Nejake vymyvanie mozgov sa tu nekona a deticky su dalej veriace ako ich k tomu vedu rodicia 😉 aj maju ine menu na obed aby respektovali nabozenstvo atd 😵 😵

suzi4
24. sep 2008

Pomaly budem závislá na MK...

Hani je prvák, od 3,5r. chodil aj do škôlky... Aj my sme mali dilemu, dať či nedať dieťa do škôlky, ale nakoniec sme boli radi... Našiel si nových kamošov, mnohému sa naučil... Bez problémov nám vyšli v ústrety so stravou aj čo sa týka náboženských symbolov... Na Vianoce nechodil, a postupne sa mu dalo pekne vysvetliť rozdiel: kresťania vs. moslimovia. Teraz vie, že sú mierne odlišnosti, ale treba sa tolerovať a ctiť vzájomne... Preto si myslím, že pokiaľ máme žiť v EU, je dôležité, aby si toto dieťa osvojilo... A vieš sama, ani SY už nie je ako voľakedy... My sme pôvodne zamýšlali, že možno tam by chodilo do školy... ale teraz keď poznám dôverne systém a podmienky, nie... Určite tu v Európe je to pre nás rodičov ťažšie, ale myslím, že pre deti je to lepší odrazoví mostík do budúcnsoti... NAjmä ak dostane pevné zásady a hodnoty, a naučí sa žiť v symbióze s inými náboženstvami...

nawal
24. sep 2008

karolin. ja som myslela, ze deti jej budu take veci rozpravat. My byvame v sev. irsku a tu bola a doteraz je (ale uz len taka bez zbrani) vojna medzi protestantmi a katolikmi, takze oni tu moc tolerantny ohladom nabozenstva nie su. A deti hovoria len to co pocuju doma
Nam sa este nestalo, ze by ma niekto napadol a ani krivo na mna nepozrel. Len mame taky mensi strach, ze my ju tu doma ucime modlit a ide v nasich prikladoch a pride medzi deti a ked uvidi, ze oni sa nemodlia, tak sa bude chciet opicit po nich.
sice aj ja som vyrastala na sk, kde nebolo vtedy muslima siroko daleko a alhamdulah som nedopadla najhorsie 😀 😀 😀 😀

karolinkafe
24. sep 2008

No vidis, ze aj napriek tomu, ze si zila na slovensku tak si dostala dobru vychovu a udrzala si si vieru. A aj ked v tych casoch (ved doteraz sa to az tak vyrazne nezmenilo 😅 aj ked predsa trochu) na slovensku moslimovia takmer neboli a aj tak sa tvojim rodicom podarilo vsetpit ti islam 😉 A pritom na slovensku sa vsetky sviatky tocia len okolo krestanstva, tak ma az milo prekvapuje, ako sa to vasim podarilo 😉

jamila
25. sep 2008

Salam a pekné dobré ránko.... 😉

suzi ak sa v Bratislave nestratím kľudne sa môžem niekedy zastaviť....aj keď teraz už bude času čím ďalej tým menej...v nedeľu mi už začína aj škola....a tak bude o zábavu postarané.....teraz však už letím do práce a želám pekný deň... 🙂

karolinkafe
25. sep 2008

Jamila ty chodis uz o piatej do prace 😒 no teda. Potom si aspon skor doma nie? 😉 A popri praci aj studujes, to je super. 🙂
Ja idem dnes trochu poupratovat a hlavne triedit oblecenie, lebo moje skrine to uz nezvladaju 😀 😀

nawal
25. sep 2008

Ajojte, ja som bola od rana v meste s detmi a ani som nemala ist, teraz ma boli hlava a budem pocitat minuty do iftar.

bubba
25. sep 2008

ahojte dievky!ako sa mavate?dufam ze deticky vsetky ok 😉 uz vam konci ramadan??alebo uz skoncil?ako vyzera koniec ramadanu?

bubba
25. sep 2008

jaj uz viem..potom pride rozdavanie dacekov som si to hodila do google
"
Íd al-Fitr, je trojdňová oslava úspešného naplnenia pôstneho mesiaca. Počas nej navštevujú rodinu, dávajú deťom darčeky, opekajú mäso. Významným prvkom tohto sviatku je charita a zvyk podeliť sa s chudobnými a zabezpečiť aj im pekné sviatky."

jamila
25. sep 2008

Salam....pekný a pohodový večer 😉

no síce chodím už o piatej do práce, ale málokedy sa vymotám pred treťou hodinou....
dnes som bola v banke a na pošte reklamovať balík čo som posielala drahému ešte v marci
a v auguste mi ho vrátili domov...takže ho nedoručili....no mám s tým len starosti navyše....aby mi aspoň vrátili poštovné. Potom som išla na nákup a zastavila som sa za maminou na zahrádke....tak mi nabalila jabĺčka a nejakú zeleninku.....

Safi...dnes som robila tie syrové rožky...teda ?....to je ale mňamka... 😀 ..škoda len, že sa im nedá odolať
a samozrejme som pár zjedla ešte teplých....ale bruško odoláva a celkom je spokojné... 😀

Baby ako je to s tým koncom ramadánu....Moha mi hovoril, že bude dávať "zakat" za nás dvoch...ako a podľa čoho sa určuje výška toho zakatu ?...ak som to zle napísala predom sa ospravedlňujem 😅

safiah
autor
25. sep 2008

w.s. ako sa mate ja idem pomaly spinkat dnes som toho mala vela.same lietacky.
narychlo k tomu zakatu vyska zakatu je 2.5 percenta z penazeneho majetku , tato hodnota je len minimum muslim moze dat aj viac vo forme sadaqa teda almuzny ktora by sa mala davat bez vedomia inych no a je to dobrovolna almuzna.sadaqa moze byt aj usmev ktory darujeme pri stretnuti , dobrocinnost je povinnost kazdeho moslima.kazdy da z toho co ma.ak nemame fin.prost.sadaqa moze byt aj obycajna pomoc ludom ktori to potrebuju. 😉

jamila
25. sep 2008

Aj ja už idem do hajan...tiež som mala celkom perný deň...

Safi...ďakujem za vysvetlenie....a pekné sny......Dobrúúúúúúú

suzi4
25. sep 2008

Čafte...STV 2...teraz..téma na večer: Islamizácia Európy...

suzi4
25. sep 2008

Jamila...

zakát je ako napísala SAfi, a platí sa aj zakát al-Fitr... Ak chceš info, napíš mi do IP email...

sugika
26. sep 2008

Dobre ranko, ako sa mame?vidim ze tu dnes fici.Inak som chora. sa mi podarilo po 4rokov. 😖 ale co uz..Ale naladu mam akurat ok 😀 malo spanko, viac dobrej nalady. co dnes varite?

sugika
26. sep 2008

tak kde ste baby??sa tu nudim cely den, pomaly uz ani hovorit neviem, ale nevadi..aspon ze pri pisani nepotrebujem hlas. Mimochodom som robila smotanovo-karamelovy puding, taze kto chce nech sa hlasi. ok?

mexx
26. sep 2008

No caute babule, ved ja som vas v tejto islamkovskej teme este ani nebola pozdravit, odkedy som vydata...hiii, budem vyzerat namyslena... 😅 😀 Tak teda ahojte, vas pozdravujem. 😎 😉

Sugi, ty si varila smotanovo-karamelovy? Ja som varila vcera, ale sa vobec nejedol, tak je na dnes...a tiez som uvazovala nad takym...ale nakoniec je klasika cokoladovy... 😝

sugika
26. sep 2008

No hej, som robila.ale neviem aky pozitok z toho budem mat, ked ledva dycham a mam upchaty nos. Na intraku stale nekuria, tak je slava, ked mas mokre vlasy a izbu ako v chladnicke. takze asi tak. ale povodne som chcela kokosovy puding len som nenasla...

mexx
26. sep 2008

Taky som tusim este ani nemala. V pudingoch mam rada klasiku...najlepsie BB-puding... 😉 Ale obcas si spomeniem aj na niektore internatne excesy a nase bananove a jahodove a rozne ine pudingy... 🙂

To mate taku kosu na intraku? 😕 Ja som tiez dnes uplne zmrznuta, akurat nie som na intraku, ale doma a mame tu dost teplo...tak ani neviem, z coho mi tak sibe. Asi na mna nejaka bacilovka lezie... 😔

sugika
26. sep 2008

No mame. vsak vobec nekuria, fakt som nebola chora posledne roky, a teraz som ochorela hned na 1.tyzden.
Otazka na vas babenky, teda moslimky konkretne, len tak ma napadlo. Ked ste konvertovali, museli ste sa rozhodnut ku ktoremu smeru sa pridate?myslim ci siiti alebo sunniti. neviem ci sa to tak vola presne, ale hadam viete co myslim.