Islamské mamičky II ozvite sa

safiah
14. sep 2008

assalamu aleikum

tak ak ma niekto nepredbehol tak sem sa 😝

safiah
autor
22. okt 2008

dufam ze som to napisala zrozumitelne ponahlam idem k detom papa

bubba
22. okt 2008

safi ja to milujem so zemiakmi a syrom...mnaaaaaaaaaaaaaaaaaam

safiah
autor
22. okt 2008

no teraz sme dopapali aj so zemakmi mnam syr som neskusala ale moze byt dobreeeee lebo syr lubim na jedle

bubba
22. okt 2008

a ako do toho krajas zemiaciky?lebo ja ich uvarim v supe a potom ich pokrajam na kocky tym krajadlom ked sa robi salat zemiakovy(sa mi osvedcilo viac ako na koleicka je to chutnejsie)a ten syr navrchu.....mnaaaaaaaaaam...ludia hneducky,chrumkavucky....a vrstva pod nim musia byt zemiaky lebo v kombinacii s nimi 😝 😝 😝 😝 je ten syr pripeceny uplne mnaaaaam

safiah
autor
22. okt 2008

pockaj tak napis presne postup my sme to doma robievali zvlast karfiol a zemiaky sa urovili klasicky ako priloha

bubba
22. okt 2008

no das si uvart zemaky v osolenej vode a supke na takych 80percent(nemusia byt uplne hotove.)potres jasnku misu trosku oleja aby to nepripieklo a cez to sitko co som spominala pretlacis na sklo vrstvu zemiakov(kociek)popritlacas rukou aby to urobilo celistvu vrstvu,potom das vrstvu karfiol,zasa zemiaky a zasa karfiol,kolko chces vrstiev...ja som si to trochu zrenovovala a davam tam aj inu zeleninu napr.hrasok,brokolicu sem tam robim aj so spekackou alebo klobaskou(no to u vas asi nehrozi ked to nejete),potom si rozbijem vajcia a dam do nich korenie sol a mlieko alebo kyslu smotanu ,rozmiesam a ked sa masa uz pecie tak to tam pomaly prilievam aby to bolo celistve a aby vajce nesieklo len na dno nadoby...peciem to cca 40 minut a asi v 25 minute davam navrch nastruhany syr a doepciem dohneda.....dobru chut 😉

safiah
autor
22. okt 2008

to znie mooooooooooooooooooooooooooooooooooc chutne zapisujem urobime inshaallah ale az o tyzden inshaallah dakujem bubuuuus hrasok mem od csilusky vyuzijem 😉
bruu nocku padam uz pinkat

bubba
22. okt 2008

dobru nocku 😉

safiah
autor
22. okt 2008

cccccccccccccccccc ty aky rychlik

safiah
autor
22. okt 2008

uz tu nie som 😉

safiah
autor
22. okt 2008

bubba nepis uz chcem mat posledne slovo haha akoze vtipkujem heeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej postaci mi ranne prvenstvo 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

csilla76
23. okt 2008

dobre ranko tetusky 😀

ja uz buntosim,idem do prace takze sa idem pripravit a obliect.....musim prist k sebe bo sa mi vyzivuje.... 😉

ake dobroty kuchtite....mnamky..aj ja take robievam 😀

uz bezim zatial páááááááááá

csilla76
23. okt 2008

safinka sorry 😉

csilla76
23. okt 2008

akoze koli prvenstvu 😉

csilla76
23. okt 2008

no dobre pride nasa lamacka safinkááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá 🙂

jamila
23. okt 2008

Pekný deň.....

ja som buntošila v noci, ale teraz už pracujem na palacinkách 😀
takú chuť som dostala...už aby boli hotové....zoberem aj pre kolegov do práce... 😀

safiah
autor
23. okt 2008

jamila dobry napad hehe co budes robit zajtra lebo palacinky inshaallah urobim aj dnes mam od vcera otvorene mlieko

jamila
23. okt 2008

Safinka...zajtra mám v pláne ryžu a kuraciu pečienku s pórkom, tak aby mi zostalo na sobotu....lebo idem do školy a tak nebude čas v sobotu variť....
teraz si už pochutnávam na palacinkách...podarili sa mi....mňáááááám 😀 😀

safiah
autor
23. okt 2008

rob chute ja varim detom a zehlim teda dozehlila som ahmed je uz hore pomoc.
a co no ze som si dala poslat ten tovar ups a oni to vratili spat lebo vraj ma nemohli najst teda a ani nevolali.

bubba
23. okt 2008

ja som robila dnes na obec cesnacku 😅 😅 😅 malej hrozne chutila zjedla za plne dve zufane 😎 😎 a este tam mam hovadzinku na stave z mraznicky som vcera vytiahla uz urobenu a ryzu som spravila..ale take palacinkyyyyyyyyyyyy jamila posli 😀

safiah
autor
23. okt 2008

bubba ako robis cesnacku dala b ysom si mnam napis recept ja som uz davno pradavno nerobila tak uz neviem ☹

csilla76
23. okt 2008

vdim ze sa vyvara ostosest 😉 aj ja varim fazulkovy privarok a prazenou cibulkou a mozno dam klobasku ale to nemusim a s kyslou kapustou mnam uz som to strasne davno jedla ta reku si spravim,mam na to chut.
robim to zriedka bo muzik to nemusi 🤐

safiah
autor
23. okt 2008

dnes sme mali malu nehodu auu ahmedko rozbil neonku taku malicku mala som ju schovanu a v skrini ktora sa dala tazko otvorit no podarilo sa no a tou neonkou marwu porezal na celo pomoc krv tiekla prudom najskor som ani nevedela z toho soku co mam robit no po chvilocke sme sli do kupelne pekne som si dieta umyla uz som bola pokojna a nasla som malu ranku cca 1 cm dala som jej na o dettol a zalepila slepym stehom uz to ma alhamdulillah pekne ani si tu maslicku na cele neuvedomuje 🙂

safiah
autor
23. okt 2008

suziiiiiiiiiiiiiiii nemaluj tolkooooooooooooooooooooooooo alebo dojdi aj k nam na kvp

safiah
autor
23. okt 2008

a ivka je kde nasa halllo ivka dojdi kuk ako sa ma mala ranya 😲

karolinkafe
23. okt 2008

juuuuuuj safinkaaaaa 😲 😲 Tak si to vsetko hrdinsky zvladla 😵 Ja tiez neviem co by som v tom momente robila, ze vidim dietatko dokrvavene 😕 Ale hlavne, ze je vsetko v poriadku mashallah. Posielam Marwinke pusinku a tiez aj Ahmedkovi nezbednikovi 😅
Csilla no aj ja pozeram, ze kazdy tu len vyvara. Ja dnes robim fazulovy privarok (nie fazulkovy 😅 ) ale nie taky klasicky slovensky, ale marocky s paradajkovou omackou a maskom 😉

csilla76
23. okt 2008

juj safinka teda ahmedko je riadne sidielko,no ja som to videla 😉 cmuky marwenke nech sa jej to cim skor zahoji 🙂
karolinka no aj to moze byt mnaamky s paradajkovou omackou....ako sa to robi?hm?juj som zvedoska... 😀

leishmania
23. okt 2008

safi, ja len dnes sme hovorili v skole o ockovaniach, tak ze ci si sa o tom uz bavila so svojou dr, my sme tam amli taky ockovaci "kalendar" ze do ktorych krajin ktore ockovanie, a pre jemen tam bolo hlavne proti zltej zimnici, tyfusu, hepatitide A, tetanus ak ti uz vyprasalo 10rokov od posledneho, a chemoprofylaxia proti malarii, tak sa s nou porad, som si kvoli tebe jemen vypisala hehe

karolinkafe
23. okt 2008

No normalne das dusit masko (ja davam hovadzie na male kocky pokrajane) na cibulke, potom do toho pridam paradajkove pyre alebo paradajky v konzerve posekane a necham udusit do polomakka, potom pridam fazulu den predtym namocenu a dovarim, kym je vsetko makke 😉

leishmania
23. okt 2008

nepisala som ockovania ktore si mala byt akomala zaockovana...predpokladam ze ta mamina dala zaockovat co bolo povinne 🙂