Islamské mamičky II ozvite sa

safiah
14. sep 2008

assalamu aleikum

tak ak ma niekto nepredbehol tak sem sa 😝

vevesh
22. nov 2013

@hameeda nieeee ja som mieromilovna kludna osobka - jedine zeby ma uz s mojho spoluzitia s manzelom ta moslimska agresivita ovplyvnila a zdemagovala 😀 😀 😀 😀 😀 😝

hameeda
22. nov 2013

@vevesh : noooooooooooooo,,,,skús si tak v takej dobrej nálade za niejaký čas po sebe prečítať svoje príspevky,,,,,,,,,,,,,,,,,veľa kľudu tam nevidím nech kukám akokoľvek 😵 , skôr agresivitu tá hej, tá je tam určite 😀

vevesh
22. nov 2013

@hameeda ja mam vzdy dobru naladu, niektori mi ju tu dokonca pravidelne vylepsuju... 😀 😀 😀 mne ide skor o vyvratenie polopravd a nemam rada ked niekto zavadza a siri nenavist... 😎

hameeda
22. nov 2013

@vevesh : aaaaaaaaaaaaaa? ako čo sa tým zmení??????????? 😝

vevesh
22. nov 2013

@hameeda ked chces nieco zmenit, musis sa snazit...ak sa nesnazis, nemas ani len nadej na zmenu 😎
resp. snazim sa akceptovat to, co nemozem zmenit a snazim sa zmenit to, co nemozem akceptovat 😉

alice107
22. nov 2013

@vevesh ty prave nachapes ,ze islam nie su len tradicie,ale sposob zivota.a ten je nam europanom cudzi,preto ho v eu nechceme.to je ta politicka cast,co nechcu asi pochopit moslimske matky.
a o to tu ide.
ide o to, ze ak by moslimocia svoje zvyky ci ideologiu/pokial neodporuje eu zakonom,cize bitie zien a ich nerovnoprvnost/ dodrzovali v ramci domova/cize satky ,cador ci nihab apod/,tak to nevadi nikomu z obyvatelov eu.ale oni svoj sposob zivota/napriklad to zabijanie zvirerat,bitie ci zabijanie zen a deti , priprvene sobase s bratrancami ,zahalovanie apod/ prenasaju za dvere domov a porusuju tak zakony nasich krajina a moralnych zasad .a su nasilni nielen v ramci ich komunity tym ,ze nielen pachaju krminalitu v duchu islamskych zyvakov,ale nas nutia menit zakony v duchu ich sposobu zivota.
uz si videla,zeby ueuropania toto robili vich moslimskych krajinach? co myslis,co by sa stymi europanmi stalo ?
vidim,ze ty nechces pochopit a preto myslim ,ze debata je bytocna medzi nami o tom. nic v zlom,ale skutocne .
som presvedcena,ze ty vies o com ja pisem.ale kedze mas moslima ,tak to nemozes a nechces priznat. to je cele.
lebo by si musela priznat,ze ideologia muza ,za ktoreho si vydata porusuje ludske prava,slobody ohrozuje zaklady demokracie.
no co sa tyka tej slovenky,to ze ona pracuje v nejakej americkej spolocnosti neznamena,ze jej spolocenske postavenie je dobre. .. stale asi nechapes,co to znamena.....
ak chcela pravnika.slovaka a ona by mala dobry post v tej spolcnosti,tak to nebude pre peniaze toho pravnika slovaka ... lebo to nie je ani u advokatov vela na sk. cize z fin hladiska to nie je ziadne terno v porovnani prvnikom v usa.. takze by ho chela len pre to postvenie,co ma v sk spolcnosti.alekby onba sama ajje rodina mala dobre postavenie,naco by to robila? nezlepsila by si ani financne,alni spolocenksy... iba ak by ten pravnik a jeho rodina patrili k spolocenskej a majetkovej spicke na sk anona nie ...... to by sa dlao pochopit z hladiska jej uvazovania,ako si to nacrtla........ takze stale sme na zaciatku --ake ona ma spolocenske postavenie na sk ci v usa? 😉 man dojem ,ze ty nechapes,o com ja pisem. ci?

hameeda
22. nov 2013

@vevesh : aha, takže tu na modrom koníkovy sa snažiš zmeniť svet, no dobre, tak sa snaž, a hlavne sa nehádajte a už nie o tom čo ste na vlasnté oči nezažili, nevideli,,,,,,,,,,, 😎

hameeda
22. nov 2013

@alice107 : vieš čo ja na tvojom mieste skúsim petíciu za vysťahovanie všetkých moslimov preč z EU, a ešte k nim pre istotu pridaj aj židov, pretože tí tiež zatvárajú svoje ženy doma, žena u nich tiež nemá takmer žiadne práva, a tiež zabíjajú zvieratká, chúďatka, a tiež sa ženia rodiny medzi sebou,,,za pokus to stojí, ja ti pridám svoj podpis 😉

alice107
22. nov 2013

@hameeda to je dobry napad... preco nie peticiu v ramci eu? dakujem za typ. 😉

alice107
22. nov 2013

@hameeda nechapem, tvoj prispevok.jedina,co tu vnucujes niekomu myslienku na konfromtaciu si ty.

hameeda
22. nov 2013

@alice107 : no normálne by som to napísala vo všetkých jazykoch vrámci EU, veď google prekladač to zvládne, a rozposlala, a po zozbieraní to predložila EU parlamentu,veď čo keď nikto nič tu s tým nerobí tak by si mohla začať, tu na koníkovy to nezmeníš, ale takou petíciou to by sa snáď dalo 😎

hameeda
22. nov 2013

@alice107 : ja nikomu nič nevnucujem, ja som len chcela poradiť, a to normálne som myslela skutočne vážne, ja by som ti podpis okamžite pridala, aj môj manžel by sa pridal, normálne si vieš predstaviť že by všetkých moslimov a židov vysťahovali naspäť do ich krajín, to by bolo super

vevesh
22. nov 2013

@alice107 ja chapem o com ty pises, len ty nedokazes pochopit uvazovanie inych (nie mna). nie kazdy rozmysla a kona tak ako ty(resp. by si chcela aby tak konal)....to tvoje postavenie a triedenie a od toho sa odvijajuce roviny je dolezite pre teba + 0,00001 percenta obyvatelstva planety - cize relevantne len pre teba...
a tu politicku cast si uplne nepochopila, ja som sa o tom, co si ty vyssie napisala vobec nebavila, ale to nic...nebudem ti vyvraciat urcite predstavy a idealy 😉
ja tu neobhajujem ze islam je naj nabozenstvo, ideal a hrrr sa do toho, ale zase sa nestaviam do polohy poloboha, ze som viac a ja viem, co je pre druhych to najlepsie a budem im to urcovat...to nech si rozhodne kazdy sam...
a bdw. demokracia je vlada ludu- a kazdy lud ma ine predstavy o riadeni rodiny, statu a zakonoch - cize aj oni maju urcitu demokraciu, ktora sa vsak nestotoznuje so "zapadnymi" predstavami....to, co postavila zapadna civilizacia nie je alfa a omega, a vsetci musia ako baranky nasledovat, kazdy narod ma ine predstavy o uplatnovani demokracie.... 😉 ale ako jeden slavny autor povedal demokracia nie je idealny nastroj na riadenie, ma plno chyb, ale je to to najlepsie, co sa zatial vymyslelo... 😎

vevesh
22. nov 2013

@hameeda ale ja som videla aj zazila... 😉 a teda viem urcite o com pisem 😉

alice107
22. nov 2013

@hameeda v eu nie su problemom zidia . ti su uplne asimilovani a nepachaju kriminalitu. ale s moslimami mame velke problemy.
ty kde zijes v ramci eu,ked mas dojem ,ze treba postupovat voci zidom tiez razantne?

hameeda
22. nov 2013

@vevesh : aha tak potom som nevedela že si žila v sýrii, keď sa tu vyjadruješ o tom čo sa tam deje,,no tak ok, tak prepáč

vevesh
22. nov 2013

@hameeda

v syrii nie...len par km odtial 🙂 a nemyslim tym nemecko...my to mame na striedacku 😉

demo
22. nov 2013

@hameeda no dnes je cudny den. nejaka divna atmosfera. je nas zrejme viac na pokraji nervoveho zrutenia.

hameeda
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hameeda
22. nov 2013

@demo : no to neviem ale snáď by sa niekto nerútil pre niečo čo sa píše na koníkovy,,alebo??????????? 😀

hameeda
22. nov 2013

@vevesh : ha ha ha no pár km, to asi urobilo iný dojem, pretože ja som bola v sýrií keď sa začali problémi a bola som tam pár rokov pred tým a pár rokov s problémami a mám na vec iný názor ako to,,,no asi to bude vec názoru 😀

alice107
22. nov 2013

@vevesh mylis sa v tom,ze demokracia je vlada ludu. demokrcia je vlada väcsiny. to je velky rozdiel. takze ta väcsina urcuje,ake normy a zakony budu v state. ato sa dodsahuje volbami. takze ppredstavy mozu byt rozne,ale väcsina rozhodne.inak by sme mali anarchiu.

a ta väcsina v eu je stale ta,co nechce islam a jeho vplyv v eu.
a o to ide.a tomu sa musia ti moslimovia podriadit.
ale mimochodom,vyhla si sa odpovedi na to,aky postoj ako moslim zaujima tvoj manzel k tej ideologii.ale chapem,preco si sa tomu vyhla a nechces odpovedat priamo.
a poslednu tvoju vetu mozem len odsuhlasit len skoda,ze moslimovia nie su tej mienky.
.

vevesh
22. nov 2013

@hameeda no severny irak nemal az take problemy, to je pravda...ale to je tiez o inom...ono je ina vec nazor, ine ,ked si to live odzijes, ina co sa snazi politika ti do hlavy vsugerovat a uplne ina ake su pozadne zamery urc. politckej spicky 😎 a vsetko je od seba diametralne na mile vzdialene 😎 a oficialne ma kazdy pravdu 😀 😀

hameeda
22. nov 2013

@vevesh : tak tak, no naj brutál je to live,,, no aj tak dobrá skusenosť, aspoň keby niečo, napr. taká 3.svetová tak to už nás neprekvapí 😀

vevesh
22. nov 2013

@alice107 ja s nemam problem s tym ako sa stavia moj muz k islamu...oficialne je moslim, veri v allaha, urcite veci veri a urcite zamieta...asi tak ako vacsina ludi naokolo a v ktoromkolvek nabozenstve, nikto neoddrzuje "svatu" knihu od slova do slova..teda okrem extremistov.... 😉

vevesh
22. nov 2013

@hameeda jo jo ..moj muz si zazil 4 vojny a halbju live.... 😒 ja to take live nemam - ja som uz len imunna voci tankom a samopalom, ktore su tu na kazdom kroku (len ked nimi budu strielat, to bude ina zabava 😖 )

hameeda
22. nov 2013

@vevesh : no ty aspoň si imunná u nás keď prišli prvý krát tak sme imunny neboli lebo sme to dovtedy nepoznali, ale po roku už sme boli až veľmi imunnž lebo strieľajúce tanky a samopaly to je nič, oproti stíhačkam a raketám 😀 , no teraz už sme imunny na všetko, my tiež zvažujeme Irak alebo Jordánsko,,,ešte uvidíme, možno budeme susedy 😀

vevesh
22. nov 2013

@hameeda mozno 😀 len ked sa chces vyhnut dalsej vojne, tak irak asi nie...tam to vybuchne...kedy je vo hviezdach...ale v sucasnosti je tam uzasny zivot...hlavne v severnom iraku-kurdistane.. 😉 a ako si povedala, na tie tanky ste uz imunni, takze to nebude problem pri vstupe na hraniciach 😀 😀 😀 oni maju tanky ako stalice uz od saddama (len teraz su v novom prevedeni made in czech republic 😀 😀 😀 )

demo
22. nov 2013

@hameeda nie nie, iba sa mi zda, ze dnes je namahavy a emocne vypaty den. a konkretne ty stracas podu pod nohami 🙂

hameeda
22. nov 2013

@vevesh : no vzpuknúť to môže všade aj v Jordánku, neviem zatiaľ zvažujeme, no skôr ja zvažujem lebo mužovi to je jedno, povedal že kam chcem ja tam pôjde aj on 😀 , pre mňa je v Iraku viac pracovných príležitosti, Libanon sa mi nepáči takže ten som už vylúčila, no volajú nás aj do Kataru ale tam sa zasa bojím že im nebudem rozumieť ten ich dialekt a zasa na pár mesiacou vypadnem z pracovného a kulturneho života lebo sa budem musieť učiť nové vyrazy 😝