Islamské mamičky II ozvite sa

safiah
14. sep 2008

assalamu aleikum

tak ak ma niekto nepredbehol tak sem sa 😝

zuzkaanicka
26. dec 2013

@lenucha_ucha lenze Ty tiez nevies, ci ma iba tu jednu, ktoru Ti priznal 😝 ... das za neho ruku do ohna? 😉

vevesh
26. dec 2013

@lenucha_ucha fuuu.teda ak sa budete brat, uz teraz tam budete mat tolko papierovaciek... 😒 ale k jadru problemu...tvrdo by som sa bila za to, ze moze mat iba jednu zenu...ked sa nemoze rozhodnut, tak nech nema ziadnu...takymto stylom si pretrpis zivot, a viem o com hovorim, mam dost znamych "dvojzenatych" - prva zena, pretoze tatinek chcel a druha z lasky... 🙄 a najviac si to odtrpia vase deti, ak vam boh pozehna... ☹

kuwait
26. dec 2013

@lenucha_ucha ak nevies tak nevies mas pokoj v dusi ak vies tak to je istota 😀 ja by som radsej nevedela ako by som musela s nejakou este aj zit alebo o nej pocuvat.Btw.On musi vsetko delit medzi zeny teda sa tebe ujde menej ked ma dalsiu ako keby mal len teba.To nieje ze je fer ale ze mu to robi dobre jeho egu ze ma 2 zeny a tej slabsej vyklada a tyra ju tym co robi s tou druhou.Nech to povie aj tej druhej tej bohatej.Navyse chlap sa chce dostat do EU a toto robi?Ak mu na to urady pridu zavru ho a deportuju

demo
26. dec 2013

@lenucha_ucha tak vzdy lepsie byt podvadzana slovakom, ako byt ovladana islamom 🙂

lenucha_ucha
26. dec 2013

@vevesh uvidím, skúsim sa otočiť o 180 stupňov a hrať tvrdú, i keď viem, že ma to bude mrzieť... a potom uvidím, či mu ozaj tojím za to
@zuzkaanicka no neviem, ale myslím, že áno, lebo ďalšie nemá kedy inokedy stíhať, keď sa tam stále my dve stiredame - teda ona o dosť viac 🙄

vevesh
26. dec 2013

@kuwait deportuju ho iba ked sa ozeni...pokial namotava, tak je jednoducho suknickar.... 😀 😀 😀

lenucha_ucha
26. dec 2013

ženy trošku dosť ste mi otvorili oči a zmenili môj pohľad... no uvidím, čo všetko sa z toho vykľuje ozaj. Skúsim byť tou rozhodnou ja a uvidím, kam to dospeje

kuwait
26. dec 2013

@vevesh na SK je to ine aj v Kuwaite tam ta predmanzelska zmluva ma hlavne platnost pre miestne pary a zena cudzinka by v pripade rozvodu este aj o trvaly pobyt prisla,vobec nieje smerodatne co si dala zapisat do sobasnej zmluvy,zakony su ine.A sobas u imama je v Kuwaite neplatny bez toho aby bol uradne zaregistrovany v justicnom palaci.

kuwait
26. dec 2013

@vevesh no ved ked sa ozeni o to mu ide ,ak sa ozeni s 2 a bude zit v EU tak zle dopadne

vevesh
26. dec 2013

@kuwait to o com hovorim ja upravuje zivot v manzelstve a podmienky rozvodu...ako napr. kolko zlata ti musi dat manzel pred svadbou, pocas manzelstva atd., co v pripade ak nie je muzsky potomok, moznost/suhlas k druhej az x-tej manzelke ak ano za akych okolnosti atd. v pripade porusenia, moznost rozvodu...ak podas rozvod na zaklade porusenia tejto "predsvadobnej zmluvy" (nemylit si z klasickou sobasnou zmluvou-ta je o inom) tak ta rozvedu hned a bez namietok...inak sa rozvody tahaju a tahaju...
a je potrebne povedat, ze nepoznam vela parov, ktore to maju...zvacsa na to kaslu resp.nemyslia, pretoze ich muz urcite taky nie je, k druhej manzelke urcite nedojde...no a zalubeni su slepi...takze asi tak.. 😎

lenucha_ucha
26. dec 2013

@vevesh tým posledným dodatkom si to úplne vystihla bohužiaľ 😢

kuwait
26. dec 2013

@vevesh mozno u vas ale v Kuwaite je to cudzinke na nic ta podlieha inym zakonom v pripade rozvodu a mahr -veno co on musi dat to sa pise ak maju prvu svadbu v moslimskej krajine ak ju mali najprv v EU a ona mahr dostala tam to uz sa neuvadza.Tiez o dalsich manzelkach cudzinka v Kuwaite ci inde v GCC si nemoze diktovat nic take,to tam uradnik ani nezapise.Imam mozno ano ten popise za co mu zaplatia len ci taka zmluva potom ma vahu na uradoch?V Kuwaite ani len ten sobas nieje platny od imama.
Rozvod je jednoduchy zena ani o tom nemusi vediet muz zajde na urad rozvedie sa a zenu vyrozumi dokladom takze ziadne rozvody sa tu netahaju.Mozno u vas v Kurdistane je to ine .

vevesh
26. dec 2013

@kuwait uz som to tu neraz hovorila..ale este raz....IMAM ZASNUBUJE, je to urcita "dohoda" o tom, ze sa v buducnosti zoberiete..v tomto stadiu moze aj nevesta aj zenich bez akychkolvek namietok este zo sobasa ustupit, ak sa zaregistruje sobas na urade, manzelstvo je platne...v dobe medzi imamom a registr. na urade moze par stretavat sa, ist sam do restiky ci obchodu atd, ale nesmu spolu spavat..to mozu az po registr. kedy je sobas pravoplatny....
ak sa uzatvara moslimsky sobas(zasnubenie imamom, nasledna registracia a je jednokde tak nastalo), ta dohoda od imama je platna, pokial si ides stazovat na jej porusenie resp. podavas rozvod, a to je jedno cia si a odkial si...(samozrejme ked ma tvoj muz peniaze a konexie tak si asi zvacsa pretlaci svoje...) ale pri normalnych paroch to normalne plati...urady a uradnici s tou zmluvou nemaju nic spolocne... 😉 oni tu zmluvu, pokial sa na nu odvolavas, beru ako smerodatnu pri rozvode a daju ti za pravdu, pokial bola porusena..

kuwait
26. dec 2013

@vevesh nie tu,tu sa ide rovno na urad a imam s tym nema nic,imam sobasi do mysiar a urfi teda do manzelstiev ktore niesu pravoplatne,na urade sa neda robit urfi ani mysiar sobas.(V Egypte myslim urfi robia aj na urade).Btw.imam sobasi iba moslimskych snubencov,ak jeden z nich nieje moslim imam ich nesobasi.Ty opisujes situaciu ako je v Kurdistane ale toto neplati v statoch GCC

kuwait
26. dec 2013

Tu je to tak ze rodicia vyberu spomedzi pribuznych par,ti idu na urad zaregistrovat sobas ale svadobna party moze prebehnut aj za par rokov a par dotial spolu nezije aj ked su podla papierov oficialne manzelia.Ziadne zasnuby,ziadny imam.90 % sobasov je tu medzi pribuznymi

vevesh
26. dec 2013

@kuwait bud si necitala co som napisala alebo nepochopila...to je jedno..viac menej si napisala to iste 🙂

.to co som opisala sa deje konkr. v krajinach ako nemecko, dansko ,svedsko, norsko.britania, turecko, irak, iran, libanon, syria, egypt, alzirsko. to mam z prvej ruky...imam nesobasi, ide o uzatvorenie dohody ze sa v buducnosti zosobasia cize defacto to nie je uradne, je to iba medzi rodinami...az ked sa ide sobas na urad zaregistrovat, vtedy je platny a oficialny...ta registracia moze prebehnut hned v ten den, o tyzden aj o 5 rokov...svadobna hostina prebieha uplne nezavisle na tychto veciach(a intimny zivot zacina az po registracii alebo svadbe, zalezi od rodin, pretoze niektore rodiny nemaju svadobnu hostinu..)

imam nemusi sobasit iba moslimskych snubencov, mozu byt aj inej "odnoze" ale musia byt veriaci, nezosobasi jedine moslima z ateistom. ak ten partner je inej odnoze, musia byt pri sobasi bud rodicia alebo pravoplatne zastupujuce osoby, ktore udelia na takyto sobas suhlas...ak sa bude robit tento obrad imanom po uradnom sobasi, suhlas rodicov nie je potrebny, staci nezavisly svedok...

ja nehovorim, ze to v kuwaite tak nie je, ale vo vacsine je to tak ako som popisala... 😉

kuwait
26. dec 2013

@vevesh nuz tu je to uplne inak a naco sa v EU sobasia s imamom??? To nemozu ist Rovno na urad ked uz tam ziju?Ja poznam par sloveniek co sa takto vydali s imamom vo Viedni a v Kosiciach a neskor zistili ze ten sobas nieje platny nikde ani na SK ani v Kuwaite 😀 Dokonca poznam taku ktora ma sobasnu zmluvu z kuwaitskeho justicneho palaca a na SK jej povedali ze je to neplatne a nemusi si s tym robit tazku hlavu(kedze od neho usla)

vevesh
26. dec 2013

@kuwait no preto, preco som to pisala, ze u imama je iba dohoda o buducom manzelstve... 😀 a udava sa kolko zlata, manzeliek a co. co bude v manzelstve...tak preto to robia....(a niektore slovenky su nevzdelane a nevedia, ze to nie je oficialny sobas 🙄oni to totizto beru akoze farar, pritom katolicky sobas je tiez uznavany iba v par krajinach,a prirovnavaju sobase na Sk k druhym krajinam 🙄)

a po druhe..imam dava urcite pozehnanie do manzelstva, a niektori veria, ze ked imam pozehnanie neda, ze bud par nebude mat deti, alebo budu postihnute alebo budu zle (myslim zvrhnute, sociopati, na drogach a tak...) a ked som sa pytala, ze co ak sa to stane i napriek tomu, ze imam pozehna, ze dieta bude debil(sorry za vyrok), tak odpoved bola, ze po pozehnani imamom je mensia sanca 😀
ale vsak kazdy veri na nieco ine... 😎

kuwait
26. dec 2013

Dost by ma zaujimalo ako si bude nevesta uplatnovat sobasnu zmluvu spisanu u imama o tom ze muz si nevezme dalsiu zenu alebo ine veci niekde na sude v Nemecku ci Dansku 😀 Ak by tam totiz okrem nej mal dalsiu zenu vsak ho zavru za mnohozenstvo,tieto zmluvy su uplne zbytocne pre tych co ziju v EU a ked ziju v moslimskej krajine aj tam sa da zakon obist ak je nevesta cudzinka,viem o slovenkach co mali pravoplatny sobas asj sobasnu zmluvu a tu na urade sa im vysmiali!!!Vraj nieste obciankou tejto krajiny na vas platia ine parametre.(tu zena neziskava automaticky obcianstvo muzovej krajiny tak ako v egypte,alzirsku)v pripade rozvodu jej deti vezmu a musi opustit krajinu ak si nezmeni vcas rodinnu iqama na pracovnu(zamestna sa tam a ma pobyt na zaklade prace a nie manzelstva)

vevesh
26. dec 2013

@kuwait a este nieco ak si ty obciansto A a partner obcianstvo B a zijete v krajine C, a napr. B nemoze ist kvoli vizam do A a opacne... tak mate smolu so sobasom...musite hladat kto kde a za akych podmienok vas zosobasi... 😉

kuwait
26. dec 2013

@vevesh imam v Kuwaite je skoro kazdy terorista alebo pervert asi preto na jeho pozehnanie nikto necaka,dokonca imama nevolaju ani na svadobne party pokial ta rodina nieje clenom nejakej skupiny 😀

kuwait
26. dec 2013

@vevesh a naco sa vobec brat za takych okolnosti?No vo Viedni oni vydavali sobasne zmluvy ti imamovia lenze to tu neplati ziadne cirkevne sobase,oni chcu mat o tom prehlad na uradoch a hocaky emigrant co sa tam pasuje do pozicie imama nema opravnenie vydavat sobasne zmluvy,preto im to neuznali a SK strana neuznava sobase z moslimskych krajin vseobecne a to preto ze pre SK stranu je podstatne ci muz v case svadby bol slobodny.

vevesh
26. dec 2013

@kuwait pleties eu pravo s moslimskym.. 🙂 ta zmluva je ti dobra na to, ze ked nechces aby mal viacero manzeliek, das to do zmluvy..ak si on nejaku zoberie, tak ked si v EU ho udas za bigamiu, a ked si v mosl. statoch podavas rozvod, kt. vyhras(a pritom aj deti-lebo on porusil zmluvu) pretoze to mas v zmluve....ber to ako akysi natlak na chlapov, aby nerobili h.vadiny 😀
sobasna zmluva a ta moslimska od imama su dve rozdielne veci..ta prva je vasa osobna dohoda(teba a muza co v pripade rozvodu), kdezto ta druha je dohoda rodin, vas a uznana nabozenskym cinitelom (o tom co a ako v manzelstve, a z porusenia tejto dohody mas narok na rozvod bez okolkov, rodiny takto zaistuju postavenie zeny-manzelky ohladom prav, pokial sa z chlapa vykluje neco nekale...)..nieze si chlap povie ja sa nerozvediem a zena pod papucou,na klucik, vankusik na mlatenie atd... 😎 😉

vevesh
26. dec 2013

@kuwait vsade plati uradna svadba, dokonca aj u nich musis ist na urad na uznanie..cize pekne oficialne uradne podpisat papiere o sobasi a potom svadobna hostina, ak nejaka je...to len nejake sk, cz, polsko a pod. uznavaju cirkevne sobase... 🙄

kuwait
26. dec 2013

@vevesh skus v Kuwaite vyhrat rozvod ako cudzinka,dobre sa na tebe nasmeju tie ich sobasne zmluvy platia len pre nich ,cudzinka deti neziska NIKDY len keby ich muz nechcel a sobasna dohoda na tom nic nezmeni,ty tomu prilis doverujes ze co si napises do dohody to bude.Prax je uplne ina aj medzi miestnymi nieto este ked si cudzinka.Kazda zena by si napisala co by sa jej pacilo to by nebolo potom Tolko problemov ak by sa plnili tie sluby.Btw.zena nemoze podat ziadost o rozvod to by totiz automaticky vsetko stratila deti,allowance v tom je ten trik.Ak muz nesuhlasi z rozvodom zenu nerozvedu a ak tak o vsetko pride v prd je jej platna sobasna zmluva.Zena nemoze ani len podat navrh na rozvod ak nechce stratit vsetko a muz ak sa rozvadza s nou povie ze bola neverna preto rozvod a tiez zena vsetko strati.Sobasna zmluva??Srandicky pre naivne takto ich moslimovia oblbuju a ony si myslia ze su chranene.Zdrap papiera!

vevesh
26. dec 2013

@kuwait ako mozno u teba to tak je...ja sa nehadam ako je v kuwaite (momentalne ako to vypisujes mi pride velmi specificky) , ale viem ako vacsina ludi okolo mna zije..a za cely ten cas som zazila len 2 pary, co chlapi si nechali deti, vsetci ostatni ponechali potomstvo zenam..(1 pred 25 rokmi, a 1 nedavno), samozrejme stretavky existuju...
to ze si cudzinka je nevyhoda, pretoze nemas rodinu, ktora by sa o teba "bila", pretoze v pripade rozvodu riesi vsetko rodina ci uz z muzovej alebo zeninej strany...

mariuskaa
26. dec 2013

@lenucha_ucha
Ty vies o tej druhej len to, co ti hovori on.. a comu vsetkemu ty veris.
Z kade je tvoj priatel? A z kade je ta druha, zaujimave, ze uz konvertovala. To chce sa mu viac zapacit? Zaujimave, ze ona o tebe nevie ale ty vies vsetko.. Toto by som brala ako negativum, a nie pozitivum, lebo ak vsetko je pravda, potom preco to jej nepovedal? Co za tym je? Ze ona by to "neprekuskla" ze ona mu mozno dala nejake podmienky? Ze ona by na to nepristala? a ze sa boji, ze ju strati? A ona ho poziadala o ruku? Takze ona je bohata (asi by mal dostat "veno" od nej, cize mu ide o peniaze?) a ju chce ako "prvu" manzelku... a teba druhu?
"Prva" maznelka je ta, ktora je oficialne vydata, vsetky ostatne su neoficialne ... a prva ,ma vsetky prava ako manzelka. Druha manzelka nema ziadne prava, potom by nemal ani on prava na viza,obcianstvo na SK, dedenie, kupenie domu..... Takze s cestovanim na SK by bol problem , lebo ty by si nebola oficialna manzelka. (a deti by neboli oficialne takisto ;o( )
Nie je to tak nahodou (ako u mormonov), ze prva manzelka vybera/alebo musi suhlasit s ostatnymi zenami?
Co sa tyka tvojich rodicov, .. ako to ze s tym suhlasia a maju ho radi, napriek tomu? Oni by mali triezvejsie rozmyslat, lebo zivot v trojke, alebo 4, nebude nikdy stastny. Hovorim aj z vlastnej skusenosti (slovak -katolik velmi chcel zivot s dvomi frajerkami, len mu to nevyslo. ;o) a tato tema ma dost zaujima a uzko sledujem - ako to robia mormoni v USA. Tie zeny 2,3,4,5 ziju v jednom dome, a vacsina tychto zien su velmi nestastne, neustala ziarlivost, delenie o manzela (o cas, o pozornost voci manzelkam, o pozornost voci zenam)... porovnavanie medzi sebou, kto je krajsi, kto je chudsi, manzel by sa mal chovat rovnako ku vsetkym, ale nie, ma svoju oblubenu manzelku a aj keby sa neviem ako choval da sa to vsimnut, a ta bolest neviem, ci stoji za to. Zeny na oko kamaratky vacsinou sa toleruju, ale neznasaju. skriepky... delenie kuchyne....

toto si napisala "on nám vždy spravil nádhernú dovolenku (myslím ako rodine keď som prišla aj s ňou)" nechapem... Ked si prisla "aj s nou?" s kym? s tou druhou sa nepoznate, ci?

vevesh
27. dec 2013

@mariuskaa @lenucha_ucha
pri moslimskych paroch prva zena je ta, ktora sa prva sobasila, s oficialnym uznanim sobasa to nema nic spolocne...takze napr. ked si prvu zoberie tam a druhu v eu, oficialne je mu zvacsa uznana ta druha, ale to nemeni nic na tom, ze tu prvu mal ako prvu v poradi - takze ta ma hlavne slovo v rodine a rozhoduje co a ako, oblubenost manzelky je zvacsa nepodstatna pri "rodinnych" rozhodovaniach, iba co ta "oblubenkyna" narobi vacsi svar v rodine, pretoze samozrejme s prvou zenou suhlasit nebude...ale nic nie je nikdy na 100% 😎

mariuskaa
28. dec 2013

@vevesh ja nemam skusenost s Mosli, takze neviem, viem to ako to maju Mornomi v USA, lebo som sa trosku o to zaujimala., maju reality shows plus vela dokumentov ... uz dve taketo rodiny.. a dost ma zaujimalo, ako tie zeny medzi sebou su... ci ziarlia..uz som to tu daval;a,
prvy link, celkom dobre im to ide, druhy link, tiez zeny su nestastne.

https://www.youtube.com/watch?v=9_gbVqpBzEc


https://www.youtube.com/watch?v=vcH3XyobtBw
monika15
28. dec 2013

@mariuskaa a Kody Brown si videla heheh 🙂 aj oni su super 🙂