Islamské mamičky II ozvite sa

safiah
14. sep 2008

assalamu aleikum

tak ak ma niekto nepredbehol tak sem sa 😝

depeche7
26. máj 2010

karolinkafe, vďaka za odpoveď. Potešila si ma.Takže žijete na Slovensku. A manžel má uplatnenie tu? V ktorom meste na Slovensku ste? Veľa šťastia a maličká nech rýchlo rastie🙂))

karolinkafe
27. máj 2010

Nie my nezijeme na slovensku,ale vo francuzku 😉 Inak ma teraz dost vytocil ten novy zakon co nasa blba vlada pripravila.... ☹ nasa mala pride o obcianstvo.... 😒 som znechutena

bubba
27. máj 2010

čo?aký zákon?ja o ničom neviem 😅 😅 😅

hanca82
27. máj 2010

Karolinkafe: ak myslis ten o dvojitom obcianstve, ja som to pochopila tak, ze sa to nevztahuje na obcanov co nadobudli dvojite obcianstvo narodenim a uzavretim manzelstva... takze deti by sa to nemalo tykat...

habibim
28. máj 2010

ahojte žienky...ako sa máme? ja už tesne pred svadbou 😵 stresy a stresy 😉
Inak, až teraz som sa poriadne dozvedela,že čo to dvojité občianstvo - čo u nás chcú zaviesť ten zákon.... pekný odrb.....takže ako som čítala článok od hanca82, to znamená, že keď ja robím v štátnej službe a požiadam o cudzie občianstvo, tak automaticky strácam zamestnanie? či ako? 😒
a platí to aj v prípade,že sa vydávam za cudzinca? lebo, čo je napísané v bode 3. tak tam sa netýka strata občianstva,keď chcem ho uzatvoriť s cudzincom...
Tak teraz neviem....buď ja som taká blbá,že tomu nerozumiem, alebo je to hlúposť 😒

hanca82
28. máj 2010

😀 podobne. aj ja rozmyslam ci som pribrzdena ja, alebo ako to myslia... ten bod 3 ale hovori jasne. Takze ak sa vydas, ziskas obcianstvo tvojho manzela, a mozes si ponechat slovenske, slovenske stracas iba ak poziadas o cudzie obcianstvo z inych dovodov ako svadba a narodenie... je to blbe ale napr. pre nas, co mame manzela cudzinca, ale zijeme v tretom state, o kt. obcianstvo by sme mali zaujem... A uz ho aj odsuhlasili, alebo je to iba navrh?

hanca82
28. máj 2010

plus este zakon nieje retroaktivny, takze ak tvoja mala uz ma dvojite obcianstvo nestraca ho

habibim
28. máj 2010

no, takže ak tomu správne rozumiem, tým, že sa vydávam za cudzinca, môžem prijať jeho občianstvo,ale nestrácam to svoje, čiže ani nestratím zamestnanie v št.službe.... 😕 no, na to sa budem musieť pozrieť v robote.... 😠
a platnosť by to malo nadobudnúť od toho 17.júla??

zanulienka
28. máj 2010

my zijeme v zahranici vyse dvoch rokov.ja by som chcela,aby detom zruzili slovenske obcianstvo a mali len espana.ale asi pre deti zrusenia obcianstva neplati

slnieckokati
30. máj 2010

zanulienka, ty chces po 2 rokoch v zahranici zrusit svojim detom slovenske obcianstvo? ty si teda vlastenec... 😀 😀 😀
depeche, hned ti idem pisat na azet. posledne dni akosi trpim nespavostou... ☹

zanulienka
31. máj 2010

slniecko-nam tu slovenske papiere prd platia,ale odtialto ked zobereme na svk respektuju ale naopak nie

karolinkafe
1. jún 2010

@hanca82 no my sme presne v tom pripade, ze mame obaja ine obcianstva a zijeme v tretej krajine, cize mala keby ziskala FR obcianstvo, tak pride o slovenske, kedze to nebude na zaklade "narodenia"... ale az po nejakej dobe, kedze ma pravo o neho poziadat v nejakych 12 rokoch, lebo sa narodila na francuzkej pode 😉 Je to hrozne pomotane, uvidime, co sa z toho vykluje 😉

hanca82
1. jún 2010

my sme na tom takisto, zijeme v Taliansku, a tiez v tom mam chaos. Taliansky zakon takisto da obcianstvo az po istej dobe. Takze tvoja mala ma teraz vlastne ake, slovenske? A takisto pre nas, kedze nie sme vydate za Taliana/Francuza ak poziadame o tal/fr obcianstvo zrusia nam slovenske? 😀 Ja sa nechcem vzdat mojho slovenskeho obcianstva, budem ja slovenka mm egyptan a moje deti taliani 😕 . alebo ako...

habibim
1. jún 2010

žienky, a sa chcem ešte opýtať - to, že sa zrušenie slovenského občianstva nevzťahuje pri uzatvorení manželstva...to mám ako chápať? lebo mi to nejde do hlavy... vydám sa za Bosniaka, ale tak aj tak musíš požiadať o jeho občianstvo, nie? 😕 a vlastnou žiadosťou to svoje slovenské strácaš 😒 joj, na nervy čo vymýšľajú!!! 😠

slnieckokati
1. jún 2010

habibim, slovenske obcianstvo nestracas, ked ziskas obcianstvo svojho manzela. Stratit by si ho mohla v tom pripade, keby si poziadala o ine obcansto, nez je obcianstvo tvojho manzela. Tak ako Kajus, keby poziadala o FR obcianstvo, ale jej muz je Marocan, alebo hanca o talianske, ale jej muz je Egyptan by prisli o to slovenske. Toto je m i zatial jasne. Co mi nie je jasne je, ci moje deti v buducnosti stratia slovenske obcianstvo, kedze by som chcela rodit tna SVK inschallah, teda neziskaju ine obcianstvo narodenim v inej krajine... 😖 😠

habibim
1. jún 2010

slniečko, a keď sa mi bábo narodí dajme tomu v Rakúsku??? tak budú Rakušania a môžu mať aj to slovenské? či ako? toto tiež nechápem 😒 no a ako získam to manželovo??? to len sobášom? to neverím - šak tiež musíš podpísať nejaké papiere, alebo o to požiadať...či to automaticky dostaneš to jeho??? 😕 😅 no, troška som mimo z toho...

slnieckokati
1. jún 2010

neviem sice, ako je to s Rakuskom, ale pochybujem, ze ked sa dieta narodi v rakusku, ziska ich obcianstvo, ale to je o inom. Presne tak som to ja pochopila, keby som napr. rodila tu v maroku, tak su deti marocania, maju marocky rodny list a marocke obcianstvo, tym padom by som mohla poziadat o slovenske obcianstvo pre moje deti, pretoze som slovenka. No neviem, ci to funguje naopak, teda ked budu deti rodeni slovaci, ci mozu poziadat o marocke obcianstvo, kedze otec je marocan... 😖
habi, ty si podarena. sobasom neziskas automaticky manzelove obcianstvo. ja som tiez nadalej len slovenka. No ak to spravne chapem, kedze som vydata za marocana, mozem poziadat o marocke obcianstvo a zaroven nestratim to slovenske.

habibim
1. jún 2010

slniečko....nooooo, toto som presne chcela vedieť 😉 lebo viem,že len keď sa vydám,tak to nestačí na to, aby som dostala aj to jeho občianstvo 😀 No a to s tými deťmi - tak toto by mňa najviac zaujímalo, lebo ja chcem rodiť tu na SVK 😒

karolinkafe
1. jún 2010

Baby ja si myslim, ze aj ked chcete rodit na SK, vase deticky budu moct mat dvojite, kedze ziskaju tatove obcianstvo "narodenim" 😉 tak ako sa napr moja mala narodila vo FR, ale obcianstvo ziskala po mne slovenske a po tatovi marocke 😉

slnieckokati
1. jún 2010

tak aspon nieco sme si vysvetlili... 😉 len tie deticky nam chybaju...no uz by sme rodili, inschallah.

slnieckokati
1. jún 2010

ty si sa tu kde nabrala Kajus? este nespite? no dufam, ze je to tak ako hovoris. potom ma napada, ze kedze Jamal poziadal o FR obcianstvo a ziska ho, tak by mala mohla mat teoreticky po nom obe obcianstva ci?

karolinkafe
1. jún 2010

hehe Kati no ved prave to, ze ked bude mat obe po otcovi a este aj slovenske po mne... to sa asi neda nie? 😅 😀 😀 😀

slnieckokati
1. jún 2010

😀 😀 😀 neviem, ci je aj zakonom obmedzeny pocet obcianstiev. Hakim sa mi prave smeje, ze co riesime. Malej mas vybavit francuzske a bude to mat nejlepsie.

karolinkafe
2. jún 2010

no ved hej, ale tak kazdy jej chceme nechat to nase, hlavne kvoli "korenom" 😅 ona vlastne to marocke este ani nema (kedze nie sme zobrati, tak ti marocania stale nieco vymyslaju) ale tak vybavuje jej ho, aj ked vie, ze jej to bude uuuuplne na nic 😅 slovenske som jej vybavit musela, ved nebude chudinka bez obcianstva do nejakych 12 rokov 😀

habibim
2. jún 2010

no ženy, tak teraz ste ma upokojili 😀 aspoň, že deti sú vybavené 😅 len ako slniečko vraví - nám dvom ešte nejaké to bábo chýba 😉

kvetkabeta
2. jún 2010

ahoj discovery8080, ako čítam, zvládla si túm strašnú administratívu, mňa to eštelen čaká. Mám priateľa z Alexandrie a chceli by sme sa zobrať v októbri, on by radšej v Egypte, ja ešte stále váham, aj kaď dávam mu za pravdu v tom, že ja sa jednoduchšie dostanem do egypta ako on na slovensko a aj našim by som doma ušetrila fúru starostí. Chcela by som sa ťa opýtať, čo mi môžeš poradiť okolo papierovačiek, hlavne čo požadujú a ako staré doklady akceptujú (30 dní, 90 dní?). Čo mi Ahmed povedal, to sa mi zdá príliš jednoduché, radšej si zháňam informácie od kompetentnejších.Trošku ma prekvapilo, že si sa vydávala tehotná, niekde som čítala, že sa dá až po pôrode, ale možno sa to týkalo len rozvedených. S tým naším veľvyslanectvom je to fakt 😠 na maily vôbec nereagujú.

kvetkabeta
2. jún 2010

ešte raz pre discovery: čo sa týka víz a podobne, ja zatial len študujem "teóriu", skús si pozrieť zákony 48/2001, 24/451 a 594/2009 kde sa píše o pobyte cudzincov,
stránku ministerstva zahraničných vecí www.mzv.sk/sk/uvod a preklikaj sa na konzulárne informácie a pobyt cudzincov,
alebo
stránku migračného informačného centra http://mic.iom.sk/sk/pobyt/zlucenie-rodiny.html...

Dúfam, že už ti niekto medzitým poradil aj z praktickej skúsenosti , ale snáď sa to tu niekomu zíde.

hanca82
3. jún 2010

Ako hovori karolinka deti urcite maju pravo na obidve obcianstva po rodicoch, bez ohladu kde sa narodili. bez tohto noveho zakonu by boli mozne aj tri obcianstva, zalezi to od noriem jednotlivych statov. ale ved ktovie kym nase deti vyrastu kolkokrat sa este zmeni zakon...
@karolinkafe mate vo FR nejaky rozdiel v pravach deti obcanov FR a cudzincov 😕 ?

karolinkafe
3. jún 2010

@hanca82 no nie je tam rozdiel ohladom prace, osetrenia atd, ale tak napr ked tu bude zit a vyrastat a nebude mat fr obcianstvo nebude moct napr. volit.... no naco bude volit na slovensku, ked tam nikdy nezila... 😅