Islamské mamičky II ozvite sa

safiah
14. sep 2008

assalamu aleikum

tak ak ma niekto nepredbehol tak sem sa 😝

monkri
30. aug 2009

zayed poslala som ti odpoved v pošte 🙂

emna
30. aug 2009

zizuza prajem vela stastia nech ti to zajtra vyde vlastne uz dnes 🙂 uvidis prie robota a budes mat ine starosti...je to fakt hrozne byt bez prace ze?prve 2 tyzdne je to v pohode ale potom pride nuda poznam to lebo robim sezonny ale to asi aj ty kedze si v irsku 🙂 aj moja sestra je teraz tam len neviem kde presne nejaka trala sa to vola 😀 drzim palce nech ti to vyde 🙂
ostatne zienky ako sa mame? ja som dnes sama doma drahy spi v praci chudacik je taky usilovny 😀 ale nie je mi smutno bez neho ale v utorok sa vidime to sa tesim navarim mu nieco fajnovucke 🙂
monkri,zayed,jamila mate to tazke to odlucenie ale urcite to stoji za tie nervy a vybavovacky...ja mam to stastie ze zijeme v it a papiere mal uz aj predtym tak nemusime nic riesit.neviem si ani predstavit ake to musi byt taky vztah na dialku tazke ale urcite sa vsetky dockate svojich milacikou 🙂 ..zayed a kedy ides ku nemu?
sarrraaa hallooooo!kde si saaa stratila? 🙂
zienky idem spat dobru nocku vsetkym ozaj uz ste obedovali? 😀 ja si idem dat druhu veceru 😀

zayed
31. aug 2009

emna
ahojky, tak vztah na dialku je teda tazky, cim dlhsie sme od seba tym vyraznejsie sa o tom presviedcam, uz ma ide porazit... mala by som ist za nim ak vsetko dobre dopadne zhruba o 3 tyzdne... tak uz spolu kazdy den odratavame kolko dni nam zostava 🙂
A ako sa Vam zije v it? A drahy poslucha? 🙂

pensadorcallisto
31. aug 2009

Zayed, to poznam...
Ja som noc pred cestou ani nemohla zaspat... Stale som na to myslela, ze konecne budeme spolu. 😀
A cestou sem som si predstavovala ako ho vystiiiiskam

emna
31. aug 2009

Zayed drahy poslucha musi 😀 ale nie teraz vazne je to laska mojho zivota inteligentny.zabavny a k tomu aj pekny 🙂co viac mozem chciet? 🙂 este ze nevie co pisem by spysnel z tolkej chvaly 😀 ked tu boli moji rodicia boli nim uneseny otec zozaciatku bol proti ale uz si uvedomil ze po 3 rokoch to nie je ziadny moj vrtoch a zmieril sa s tym 🙂 skoda len ze si z rodicmi moc nepokeca ale chce sa ucit po slovensky...zayed tak ti drzim palce a nech ti to rychlo ubehne aby ste boli cim skor spolu to cakanie urcite stoji za to 🙂 🙂

pensadorcallisto
1. sep 2009

Citali ste??? SkyEurope skoncil. Ja neviem ako sa dostanem na SVK z Istanbulu do BA.
Pozerala som letenky inej spol., ale ta ma vyjde na nejakych 800 eu.
Zda sa mi to dost vela. A s malym sa nechcem trepat po x letiskach.

zayed
1. sep 2009

ano citali, dalo sa to cakat...myslim, ze tak lacne letenky uz nikto neponuka a tych 800 eur je teda poriadna suma ☹ a neskusala si smart wings alebo click4sky nahodou?

zayed
1. sep 2009

emna
to je moc pekne pocut o stastnych vztahoch 🙂
dakujem, dufam, ze to naozaj ubehne rychlo, este nam zostava 21 dni 🙂

zizuza
1. sep 2009

pensadorcallisto
no ja to moc nechapem preco skoncili lebo vsak vela ludi vyuzivalo skyeurope. oni najpr prestali litat z irska na slovensko co ma dost nastvalo.

monkri
1. sep 2009

pensadorcallisto asi ti ostáva len Viedeň bohužial 😉

pensadorcallisto
1. sep 2009

Tak sa utesujem, ze este do decembra sa toho moze zmenit vela... inak urcite nepoletim... tie prestupy.. to je brutal

monkri
1. sep 2009

to je pravda do decembra sa toho môže dosť zmeniť ale prestali uplne lietať ☹

suzi4
1. sep 2009

Salam žienky!

Ako sa darí? Ako prežívate Ramadán?

Ja sem hádžem jednu (ešte) neoficiálnu infošku: budeme organizovať Babinec, tak sa chcem opýtať, z tých čo ste na Slovensku, kto by mal chuť sa podobnej akcie zúčastniť... Budú to soboty v októbri...

Pozdravujem,
S.

zizuza
1. sep 2009

ahojky
no ja dnes neviem co sa mo porobila. tento rok je moj prvy ramadan ale dnes ani neviem preco ptve ked som vstala som sa sla najest 😒

monkri
1. sep 2009

zizuza robila si to automatický no čo nič sa nestalo 🙂

habiba
2. sep 2009

Ahojte zienky,
Takze mame sa vramci moznosti fajn.Skusala som sa nakontaktovat na tu medzinarodnu organizaciu na vymahanie vyzivneho v Brne,ale i na SVK,no vsade mi povedali,ze co sa tyka Egypta,je to marne,lebo SVK a Egypt nemaju podpisanu zmluvu.Moj manzel ma informoval o tom,ze od vcera som rozvedena a na maleho bude prispievat,ako on uzna za vhodne.Na otazku kedy,mi odpovedal,ze ked si zariadi svoj vlastny zivot.A cely cas pocas nasej konverzacie sa na maleho ani neopytal.A co sa tyka mojej svokry,o ktorej som bola presvedcena,ze je na mojej strane,rsp. nestranna, tak mi bolo povedane,ze ked budem s malym v Kahire,ze ju mozem prist na chvilu pozriet,no nie u nej spat,lebo uz nepatrim do rodiny.Som len exmanzelka.Ked som sa je opytala ci je HALAL,nechat exmanzelku a syna bez strechy nad hlavou a financii,tak mi odvetila,ze to halal nie je,ale mam brat ohlad na to,ze jej syn potrebuje zacat od zaciatku a ja mam predsa matersku /mimochodom 150eur/a rodicov,kt. mi iste pomozu.A nezabudla podotknut,aby som syna vychovavala v laske ku otcovi a jeho egyptskej rodine,pretoze je to jedina rodina ktoru ma.Tak neviem,co si mam o tom mysliet. Som z toho trochu sklamana,zaskocena,smutna........lebo so svokrou a s celou rodinou som mala pred tym viac,ako dobre vstahy a teraz ma vsetci odpalili.Asi som bola naivna,ked som si myslela,ze sa medzi nami nic nezmeni.Ako mam vychovavat svojho syna, co mu poviem?

zizuza
2. sep 2009

habiba
moja moc ma mrzi tvoj pribeh :( dost ma aj sokuje. pretoze ohladom rozvodu s moslimom som mala inu predstavu. ja viem ze ked moslim zo svojou manzelkou zacnu mat problemi medzi sebou tak sa nemaju hned rozvadzat ale maju byt na cas od seba oddeleny a potom sa k sebe vratit a skusit to znova tak ma dost prekvapuje pre mna sa zda dost lahostajny pristup od neho a jeho rodiny

zayed
2. sep 2009

habiba
ja Ta obdivujem, musis byt silna zena.
Svojho syna urcite vychovas dobre, a jedneho dna budes stastna.

monkri
2. sep 2009

habiba máš moc smutný príbeh ale malí ti to časom vynahradí a ked bude veľký dosť aby to pochopil vtedy mu povedz pravdu ,si silná žena a dúfam že jedneho dna to bude len zlá spomienka a budeš znova štastná

sabah
3. sep 2009

Habiba,vychovaj ho ako dobreho slovaka,nemotaj mu hlavu jeho egyptskym povodom a islamom lebo tak z neho vychovas cudzinca na Slovensku a bude sa citit divne ako by nepatril nikam,pretoze slovaci tvoju islamsku vychovu syna neocenia a do Egypta by urcite ist zit nechcel,nakolko tam je zivot velmi tazky.Vychovaj ho tak aby co najlepsie zapadol do slovenskeho prostredia.Niektore zeny v takomto pripade aj zmenia mena deti na slovenske aby im co najmenej komplikovali zivot na Slovensku.

pensadorcallisto
3. sep 2009

Habiba, viem ako sa citis. Cakala si nieco viac a hlavne pozitivne.
Aj mna dost zaskocilo, ze s rozvodom je to tam take jednoduche. Akoze manzel ti len oznamil, ze si rozvedena. Tak to je sila.To tam nie su ziadne sudy, na ktore sa musis dostavit aj ty????
To so svokrou ma mrzi, kedze ste mali dobre vztahy. To je teda fakt cudne ako sa ludia zo dna na den zmenia.
Inak, ta materska je dobra vec, ale len ak to mas na prilepsenie, nie na zivot.... 😠

sabah
3. sep 2009

ano da sa rozviest tak ze zena nemusi byt na sude pritomna a nieje ani potrebny jej suhlas k rozvodu,muz jej dodatocne oznami ze je rozvedena,bezne sa to takto robi

pensadorcallisto
3. sep 2009

Wow.... to som fakt prekvapena...
Napriklad tu to tak nefunguje. Normalne musis prist na sud. Akurat rozvodove papiere su uz na tebe, ci si ich prevezmes alebo nie. Ale na sud sa dostavit musis. Fakt zavisi len od krajiny.
Inak, co sa tyka moslimskeho zakona, tak som citala, ze staci, ak muz 3 krat povie, ze sa rozvadza a je rozvedeny.
Ak sa potom chce ozenit znova s tou istou zenou, tak nemoze. Musi sa predtym ozenit s nejakou inou. A ak mu to s tou novou neklapne, tak potom sa moze znova ozenit s tou prvou. 😀
Fakt je, ze treba si aj zistit o tej krajine, do ktorej idete co najviac.
My mame ststie v tom,ze turecko chce do EU, tak sa snazi

bubba
3. sep 2009

😀 😀 😀 to fakt? preco prave 3x? 😀

sabah
3. sep 2009

ano arabsky moslim napriklad 3 krat zopakuje TALAQ a si rozvedena,da sa to aj cez sms vybavit.Je pravda aj to co pisala pensador s tym postupom medzi zenami ale da sa rozvod aj zrusit do urciteho kratkeho casu ze pride na sud a povie rozmyslel som si to chcem ju naspat.Preco prave 3 krat?No tak hadam aby si bol on 2 krat isty a treti krat je to pre sudcu 🙂

pensadorcallisto
3. sep 2009

hahaha... sabah.. 2 krat isty a triti krat pre sudcu... ty si teda cislo... 😀 😀 😀
Inak, to aj v Egypte sa da takto lahko? Myslim, oni tam nemaju nejaku ustavu? Nechcem vyzerat naivne, ale asi sa tomu neubranim, fakt to neviem. 😀

Habiba, ja len nechapem, ako moze svojho vlastneho syna len tak vyskrtnut zo zivota. Ved je to jeho krv.
Ale zavisi od povahy a ani naboznestvo niekedy cloveka nedokaze moralne ovplyvnit. 😠

To s medzinarodnou ochranou ma fakt mrzi, ze nic nemozu urobit.
Ja som si este pred manzelstvom zistovala info o organizacii pre medzinarodnu ochranu deti a SVK a Turecko ma podpisanu zmluvu. Tak som bola kludnejsia, malemu som este vybavila slov. rodny list.
Len niekedy ani to ti nepomoze

sara2008
3. sep 2009

sala alaikum dievcence! vidim,ze je tu pomerne rusno,asi 3 hodiny som len citala co sa tu popisalo,a zatial mi moj syncek narobil taky bordel,ze mam co robit aby som to dala do poriadku 😀 -a to ma teraz len skoro 10 mesiacov!!pensador tvoj je asi o mesiac mladsi od mojho ze?aj ten moj je hyper hyper aktivny,ale hanbdulillah aspon sa nenudim 😀 ak neohryzie vsetko naokolo tak ohryzie mna 😀 a to doslovne,dnes rano ma tak dafol do nosa...a este sa potom usmiea akoze velka sranda..manzelovi pre istotu vytaha ucho a postupa po hlave(on este spi) ale som rada zee je taky aky je,obcas nervaci ked je unaveny alebo hladny,to je potom kriku mama ham...emma-mali sme mensi problem s pc,a vcera ho dal konecne mangel do poriadku,tak som uz tu 😉 ako som si vas citala tak ma napadalo strasne vela odpovedi a nazorov,ale ked tak nad tym premyslam,naozaj hadat sa tu nema vyznam,zivot je o niecom inom,treba ist dopredu a uprimne niekedy mi to tak pride,ze tie dievcata co sem pisu na inu temu ako je,nie je to nahodou ticha zavist,ze niektorym nam to manzelstvo funguje ci sme alebo nie muslimky?!naozaj nechapem preco ked sa bavime o receptoch alebo detoch alebo aj uplne normalnych problemoch,sem niekto prispeje s temou ako mu vadi manzel,no neviem....a hlavne dievcence,ak nechcete aby sa to zvrtlo na zhavejsiu diskusiu,tak neodpoviem,jednym uchom dnu druhym von,ten druhy si uvedomi aj sam ked je naozaj problem....

sara2008
3. sep 2009

zayed,habiba,monkri -drzim vam vsetkym palce ech sa vam to vyriesi,hlavne aby ste zostali slne a nestratili hlavu,insallah vam v tom Allah pomoze

sara2008
3. sep 2009

sugika-podla mna mas pravdu,aj ked nie si este mamina,si muslimka a vela veci sa mozme od teba ucit,nie si sama ktora tu pise a mamina nie je...pensador-nie je povedane,ze zajtra sa tymi maminami stat nemozu,co nie je moze byt,tak ako aj karolinka,stale sa mame jedna od druhej co ucit,a vymienat nazory a skusenosti inac moje motto je zi a nechaj zit

sara2008
3. sep 2009

Suzi-ani som ti nepopriela prijemnu dovolenku,mala som to na mysli ale potom nam vypadol pocitac...ako bolo?prepokladam ze super 😉 taka by bodla aj mne 😎