Islamské mamičky II ozvite sa

safiah
14. sep 2008

assalamu aleikum

tak ak ma niekto nepredbehol tak sem sa 😝

aliza
5. júl 2011

@turkija mna to tiez dost zaskocilo, to akoze ak nie som moslimka, tak sa vyzyvavo obliekam, provokujem muzov a urazam vlastneho manzela pred druhymi? na to, aby som bola slusna zena a dobra manzelka, nemusim byt predsa moslimka a byt zahalena od hlavy po paty alebo? netreba robit jednych lepsich ako druhych, o tom by nabozenstvo nemalo byt. Zijem medzi moslimami a este som sa nestretla s takymto nazorom a to poznam moslimky, co nosia normalne oblecenie, aj letne tricka s vystrihom (ale nie vyzyvave a odhalujuce poprsie) a poznam aj take, co nosia satky a sa zahaluju, ale nikdy sa nevyvysuju nad ostatnych, nikdy zo seba nerobili lepsich, slusnejsich, moralnejsich, atd. praveze velmi dobre poznaju nedostatky svojej viery, resp. kultury a same maju namietky voci vela veciam, ktore Islam v praxi prinasa a to su tie zeny z krajin ako Pakistan, Iran, Sudan, Palestina...cize rozne kultury. Ano, v islamskej spolocnosti ma byt zena rovnocenna s muzom, ale nie je, to je realita.

monkri
6. júl 2011

@bubba ahoj dlho si sa tu neukázala ja sa mám moc dobre manželom sme moc šťastný a najme teraz ked nás bude o jedného viacej 🙂 suzi pridávam aj ja gratuláciu 🙂

bubba
6. júl 2011

@monkri jéj monkri gratulujeeeeem!!! kedy máš termín?

asma
6. júl 2011

@monkri ahooooooooooooj velka gratulacia, tesim sa s Vami...... 😀 😀 😀 😀 😀 a nejake info nahod, kedy termin, co to bude xi to je asi skoro este...

suzi pripajam sa k ostatnym a gratulujem prajem hlavne vela zdravia a bozieho pozehnania..

amilat
6. júl 2011

@monkri Jeej Monkri aj ja sa pripajam a prajem Vam vsetko naj aby si mala pekne tehotenstvo 🙂

A Suzi uz porodila? 🙂 Tak sa pripajam ku gratulacii 🙂

asma
6. júl 2011

@monkri jeeee krasne to už je 18tt.. veľmi sa tesim..

hameeda
8. júl 2011

dievcata chcem sa opytat robite tu niektora z vas doma fette?

kuwait
9. júl 2011

turkija,ja nechodim v minisukniach,nemam uz na to vek,ludia nas tu napadaju cisto pre fakt ze sme bieli s blond vlasmi,nase poznavacie znamenie a nie ze by nas napadali kvoli obleceniu ale proste kvoli tomu ze tu vobec sme a to stylom ze nam pred ocami gestikuluju tak ze by nam krk podrezali alebo do nas strelili alebo sa nam ustne vyhrazaju fyzickou likvidaciou,aj sme to hlasili na miestnej policii,ale ti s tym nerobia nic dokonca ani ked je cudzinec fyzicky napadnuty a zraneny.Vraj sme spinavy kufir a mozme byt radi ze nam moslimovia dali pravo u nich zit.Ako by to bolo med lizat zit medzi zaostalymi lenivym ludmi a este im robit zdravotnu osvetu.Naozaj si niekedy myslim,ze si nasu pomoc nezasluzia.Nech im Allah pomoze,no ten sa velmi k cinu nema.

turkija
9. júl 2011

@kuwait pokiaľ máš takúto skúsenosť, tak sa vôbec nedivím tvojmu postoju k moslimom, aj keď určite aj tam nie sú všetci rovnakí.Snáď sa sem tam nájdu aj slušní a pracovití 😉 .Ja si myslím, že medzi európskymi moslimami a moslimami žijúcimi v arabských štátoch je asi veľký rozdiel.Niektorí moslimovia veria v Alláha, ale nedodržujú jeho príkazy, čítajú Korán, len nie všetci sa riadia podľa neho ☹ . Tak potom to tak vyzerá.
Prajem Ti všetko dobre 🙂

slnieckokati
10. júl 2011

ahojte, zuzi, uz som pisala na FB, ale prajem este raz vsetko dobre, vela zdravia a sily. tesim sa na fotky, urcite su uzasni, babuliatka male a ty si sikovna, ako pekne si to zvladla.
@monkri Moni, to je super sprava, som rada, ze ti to doktorka potvrdila, po tych stesoch a marnom cakani, viem uplne, co to je...zatial negratulujem, len si davaj pozor. kedy letite na slovensko? aky mate teraz plan, ked si tehu?

kuwait, je mi luto, ze si sa s niecim takymto stretla. ja zijem v Maroku a niekedy musim s tvojimi prispevkami suhlasit, aj ked nie uplne so vsetkym. az taky extrem ako vyhrazky, to urcite nie. ale castokrat zdielam podobne pocity. ja som krestanka, ludia tu s tym az taky problem nemaju, mozno aj preto, ze Maroko je predsa len trosku miernejsie, co sa islamu tyka, nez kuwajt a aj urcite preto, ze nie som praktizujuca krestanka. tvoja posledna veta: "Ako by to bolo med lizat zit medzi zaostalymi lenivym ludmi a este im robit zdravotnu osvetu." uplne suhlasim. Vsetko tu nekonecne trva, milion tristo ludi ma okolo toho "robotu" a nakoniec mizerny vysledok. uffff...a takychto veci je neurekom, by som vam to mohla vypisovat do rana.

inak vsetky pozdravujem a vitam nove baby

turkija
10. júl 2011

@kuwait "Ako by to bolo med lizat zit medzi zaostalymi lenivym ludmi a este im robit zdravotnu osvetu. To si tam za trest? ☹

slnieckokati
10. júl 2011

boozinku turkija, vsak ona uz pisala, ze jej manzel tam ma pracu... a momentalne je jednoducho taka doba, ze kde ta dobre platia, tam si nie? aj ja by som radsej zila v europe a do Maroka chodila len na dovolenku. pre mna to tu bolo tiez vsetko super, fantasticke, krasne kym som sem chodila len na 2-3 tyzdne, ale kazdodenna realita je nieco ine...

turkija
11. júl 2011

@slnieckokati aha , 😀 😀 😀 . Mas pravdu, vsade je dobre, kde nas neni 😉 😝

monkri
11. júl 2011

@slnieckokati moja presne tak som aj ja dovolenky tu super ale ostať tu žiť nie hoci rodina super manžel tiež ale tento život my nevyhovuje ja hovorím že som zavretá v zlatej klietke

chtoura_ba
11. júl 2011

Ale sak to tak proste je v tychto krajinach,ved ste to vedeli, nie? preto som si ja hladala muza na SK a odmietam s nim ist zit do arabie lebo mi moze kto chce co chce rozpravat, ten zivot tam nieje pre nas slovenky. Maximalne tak na navstevu rodiny tam pojdem. A ak tam zit pojdeme, tak az ked budem stara 🙂 Vzdy ked stretnem dalsiu holku co ma ruzove okuliare a je zamilovana po usi a ochotna ist s muzom do jeho rodnej krajiny, tak sa jej snazim povedat vsetky rizika a zmeny sposobu zivota, na ktore si bude musiet zvyknut...POznam takych bab dost a vacsina z tych, co ziju v arabii, ostali oci pre plac. Ale samozrejme su aj vynimky. Casto to zalezi aj od muza a jeho rodiny, ci su vzdelani, ake postavenie maju zeny v rodine a tak, to vsetko si treba vsimat a vediet o tom pred svadbou.

monkri
11. júl 2011

@chtoura_ba no moja ako sa to vezme žiť na sk ale čo máš urobiť ked manžel nedostane povolenie na pobyt na sk nemáš potom na výber ak chcete byť spolu len ísť bývať k nemu ,ver manžel robí všetko preto aby som bola šťastná ale nedokážem tu byť až tak moc šťastná ale nemám na výber bud sama na sk alebo spolu a tu vybrala som si spolu ,bohužial to nezáležalo na nás kde žiť chceli sme na sk ale naša polícia rozhodla inak a manžela by som za žiadneho slováka nemenila ani ked musím žiť tu

asma
11. júl 2011

@monkri Zlatko ako to ze nedostal povolenie co je to za birokraciu???? ti poviem mi sme vybavovali ako besny a chvalabohu sa podarilo aspon tak aj ked sme cakali viac ako pol roka.. ved to mu musia dat ked ste zobraty????????? 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

chtoura_ba
11. júl 2011

@monkri ahoj monkri. No je zvlastne ze ste nedostali pobyt na SK, nepoznam nikoho kto by ho nedostal ak je zenaty so slovenkou. Snad sa vam to podari na druhy krat aj ked vyhrate nebudete mat kedze druha vec je praca...Moj muz si vsetko vybavoval sam, a vsetko dostal ale to je tym je tu studoval a ma tu pracu. Ja by som nechcela muza ktory bude mat problemy s pobytom, nechcela som mat pocit ze papiere su dovod preco je so mnou. Ale to som ja 😀 moc pohodlna

monkri
11. júl 2011

@asma no bohužial nie sme jediný ktorím zamietli jednoducho už to nieje záruka ak ste manželia že môže ostať na sk to už sa zrušilo ,závisí to od policajta či vám to dá alebo nie ,všetko že je poriadku ale povolenie nedal

@chtoura_ba nikdy by som sa za neho nevydala keby to bolo za papiere tomu ver ,on nemá problém dostať vízum na návštevu na sk ale pobyt nám zamietli

bellavista
12. júl 2011

Dobrý deň,

s tým prechodným, resp. trvalým pobytom cudzinca v SK to potrvrdzujem z vlastnej skúsenosti. Prvý krát, že všetko je OK, návštevy cudzineckej polície doma, otázky ..... a zamietli aj tak, vysvetlenie : že oni nie sú povinní vysvetľovať prečo nie, resp. áno. Druhý krát som to zazichrovala založením s.r.o. a ani to nepomohlo. Tak som sa na to vykašľala 🙂 zatiaľ.
môj osobný názor : Slovensko nie je "otvorenou" krajinou pre rozdielne alebo povedzme INÉ národnosti, vierovyznania ....atď 🙂

asma
12. júl 2011

@monkri
@bellavista joj babulky a to som sa ja jedovala ked nas natahovali všelijakymi potvrdeniami,,, ja som si myslela ze to automaticky dostanu ak sa oženia..
Inak ked mna uz tak riadne vytočili tak ja som poslala mm na políciu s malej rodným listom ci ako chcu aby mala tu žila bez otca alebo ju budu živiť kedže bez dokumentou sa nevedel zamestnat... 😠

monkri
12. júl 2011

@asma no správne si spravila 🙂 no ved aj ja by som bola na sk najradšej ale ešte raz to skúsíme ked sa malé narodí a uvidíme 🙂

habibim
13. júl 2011

pekný deň žienky 🙂
len na margo tých pobytov - ja pracujem v štátnej službe, mm je z Bosny, bola som sa na cudzineckej informovať o prvý trvalý pobyt...dostala som sa k jednej kolegyni, ktorá to vybavuje... predo mnou tam bola jedna Ruska, a asi ju veľmi napálila, lebo bola dosť nepríjemná.... prvé čo sa ma opýtala bolo: "A ty si myslíš, že ti toto manželstvo vydrží? A ako dlho?" - do mňa sto diablov vošlo a hneď som sa jej na to opýtala: "A ty si rozvedená???" (vedela som, že je) - pozrela na mňa a hneď poznačila, že čo si to dovoľujem sa jej pýtať také osobné veci. Na to som jej povedala, že čo si to ona dovoľuje také hlúposti sa pýtať mňa, a že či takéto správanie má vo svojej náplni práce. Ďalej som jej povedala, že sa nedivím, že ľudia neznášajú policajtov a ja sa môžem aj potrhať, aby si to o nás nemysleli...tak vidím, že na zmar ide moja robota, keď sa medzi nami nájdu aj takí chudáci.... A to som oproti nej stála v tej istej uniforme ako ona a prvý krát som mala pocit hanby za svoju prácu... Podotýkam, išla som si iba pre informáciu.... Som zvedavá, čo bude robiť, keď tam pôjdeme už s papierami...
Takže ženy, len sa nevzdávajte a treba sa aj sťažovať na takýto prístup.... čo je na papieri to je sväté....

aliza
13. júl 2011

@monkri ked sa male narodi, uz by nemal byt problem s pobytom. Len manzelstvo uz pobyt nezaruci, kedze to vela cudzincov zneuzivalo a malo 'papierove' manzelstva, ale ak sa narodi dieta, pobyt priznavaju.

aliza
13. júl 2011

a necudujte sa tym reakciam, to, ze vasi manzelia si vas zobrali len z lasky, je fakt skor vynimkou, vacsina cudzincov sa zeni pre pobyt, policajti o tom dobre vedia, preto tak reaguju. A samozrejme, ze to ziaden cudzinec dopredu zene nepovie, ze si ju berie len pre pobyt, vacsinou tlaci kaleraby a hra sa na princa z 1000 a jednej noci. Tych nestastnych, oklamanych zien je podstatne viac, ako tych stastnych, zial.

habibim
13. júl 2011

@aliza keby som nepracovala v tej "brandži"... ale robím tam, a viem, ako to tam chodí...a už keď sa ku kolegyni správajú takto, tak potom čo majú hovoriť tie ostatné ženy.... našťastie som troška iná situácia, mm má trvalý pobyt v EU, ale musí ťa naštvať, keď ťa rozvedená zatrpknutá žena ide poučovať o manželskom živote....(nič proti rozvedeným, ale zhodou okolností ju presne poznám)... tak na jej mieste by som už len z princípu ústa neotvárala...

bellavista
13. júl 2011

že taký malý fakt : ja mám dve deti a POBYT NEPRIZNALI. Ja bych povedala, že čo si "nevybavíš" rôznymi inými cestami, tak pobyt nedostane. 🙂 Nie sme tu ani jedna včerajšia a vieme ako to na Slovensku chodí. 🙂 a nápad s tým pobytom bol môj, nie manželov 🙂 ten sem nechce ani za svet, nič v zlom ale pozná slovenskú náturu 🙂 🙂 🙂 je spokojný vo svojej krajine.

habibim
13. júl 2011

@bellavista úplne súhlasím....

wardiinka
13. júl 2011

@bellavista - Súhlasím s tebou tiež, presne ako môj tiež tu nechce ostať, vie ako to tu je 🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz