Islamské mamičky II ozvite sa

safiah
14. sep 2008

assalamu aleikum

tak ak ma niekto nepredbehol tak sem sa 😝

safiah
autor
2. júl 2009

tak dufam ze to nase deticky rychlo prejde a ak nie nevadi asi to tak ma byt urcite to patri k vyvoju a u kazdeho je to individualne.
krasny den vsetkym 😲 a vsetkym detickam bosteky

csilla76
2. júl 2009

Ahojte tak aj ja kuknem na vas ze ako sa mávate a co nové,ja momentalne velmi zaneprazdnená zienka takze niet velmi casu na netovanie ale zdravim vsetkych a posielam cmuk kazdemu a hlavne detickám 🙂

zelám dobru nocku a pekné snicky 🙂

emna
9. júl 2009

ahojte zienky! ako sa mate?deticky posluchaju?
ja som na slovensku dovolenkujem konecne,pocasie je krasne len moj drahy mi tu chyba snazi sa dostat dovolenku tak dufam ze ju dostane...
prajem krasny dnik vsetkym!! 🙂

jamila
9. júl 2009

Ahojte dievčatá...

ja síce dovolenku ešte nemám, ale zato oddychujem od školy a teším sa z toľkého voľna čo mi zostáva po práci.
Dokonca sa už neviem dočkať kedy príde manžel na SR...aj keď nám ešte stále zostáva čakať 2 a pol mesiaca 🙂

leiluska
10. júl 2009

Ahojte, viete mi poradit, ako riesit nasledujuci problem:
Manzel je moslim a baby (dvojicky) maju nabozenstvo po nom. Konecne sme dostali miesta v skolke problemom je, ze do statnej skolky nemozem nosit vlastnu stravu a na jedalnom listku je dost casto bravcove mäso. Stretol sa niekto s niecim podobnym? Ako ste to riesili? Dakujem.

safiah
autor
10. júl 2009

ahoj leila he ja mam tiez dvojicky este som sa s tym nestretla ale mozem poradit len tolko resp zo skusenosti inych mamiciek ze problemy nemali pani ucitelky boli velmi mile a ustretove a jednoducho nedavali papat bravcove masko a tiez respektovali papanie pravou ruckou.
ja sa do skolky nechystam dat deti od 3 rokov no ak sa rozhodnem uprednostnim islamsku ak budu mat nejaky system inak nevylucujem aj normalnu.
ale ak by mali ist do normalnej tak by som sa snazila hladat taku ktora vyhovie ja v tom totiz nevidim problem.

suzi4
10. júl 2009

Slm žienky!

Hlásim sa! Dlho som nemala čas, ale teraz som vás dočítala...dobehla...tak som v obraze... 😉 A bola tu jedna moja kamoška s dvojmesačným miminkom, tak som úplne unesená, a kade chodím, tade o ňom rozprávam... Dala som mu cucať z fľašky a čo hádzal grimasy...a nakoniec normálne pri tom zaspal..🙂 Aj ja chcem také... Požičať nechceli...☹

Safi, registrovala si našu novinku? A ako Dvojíčkovo? Pošli nové foto...

Leiluska, nebývate náhodou v Sv. Júri? My máme za sebou MŠ, a bolo to v pohode...Hani nejedol v škôlke mäso vôbec, okrem ryby... Veď do škôlky chodia aj deti vegetariánov, vegánov, s celiakou... A marí sa mi, že je novela zákona, že je možné do MŠ, ZŠ nosiť domácu stravu... Ale to nie som si istá... Vychádzam z faktu, že Hani má spolužiačku s celiakou, a mamička jej nosí obed z domu... Každopádne držím palce, a cmuk dievčatám...

Karolin, Jamila - držím palce, nech čas letí...a ostatné pozdravujem tiež...

safiah
autor
10. júl 2009

as.a suzi ano prave dnes a este som v uzase mashallah
a jasne mas pravdu tiez som pocula o tych programoch papacich napr pre deticky ktore musia byt na diete urcite take skolky su.
ja mam skusenosti len z nemocnice ked som bola v porodnici a aj potom na ISke objednavala som si vegetariansku stravu. a v porodnici som sa s nimi krasne dohodla a tiez ked bola ryba som ju dostala a ostatne dni veget.

suzi ani nemam nove fotky dlho osm uz nefotila musim napravit 😉

omfahad
11. júl 2009

Slm. a babmulky, všetky vas pozdravujem.........
Leiluška, ja mam 2 skusenosti.......Prvu skusenosť mam so skolkou v Kosiciach..Začiatkom kazdeho tyzdna v pondelok sa vystavoval novy jedalny listok na cely tyzden, takze som mala prehlad co bude nasledujuci den, ked malo byt bravcove, tak po dohode s riaditelkou som mu doniesla jedlo z domu..pondelky boli stale nemasove dni..chodili tam deticky aj inych moslimov a viem ze tym jedlo rodicia nenosili...kucharky im dali len prilohu, ryzu, zemiačky(viem ze im to polievali omačkou) vieš ucitelky tomu nevenuju taku pozornost, myslia si ze nemozeme len bravcove masko..takze treba na to davat pozor...Druhu skusenost mam s inou skolkou v inom meste, tiez bola statna ako ta v kosiciach a tam boli kucharky strasne mile a ustretove, ked mali deticky bravcove, tak ony mu nechavali z predosleho dna hovadzie, alebo neake ine jedlo...vsetko zavisi od dohody s riaditelkou a kucharkami....

omfahad
11. júl 2009

S manzelom sme sa snazili uz od mala viest synceka k islamu, urcite ako kazda z nas svoje deticky....vysvetlovali sme preco nepapame prasiatko.......nic v zlom, ziadne strasenie....normalka...raz sa mi stalo ze som nechavala maleho s mojou maminkou a bol s nou na navsteve...nukali mu obed( bravcove masko).... maly sa opytal ake to je masko svojej babičky..."pretože ja som moslim a ja nepapam prasiatko" 😅 😅 😅 vtedy bol malinky, mozno 3,5 roka mashallah. Jaaaj prepacte ze som tu taka rozcitlivena, ale vtedy som bola taka hrda na svojho synčeka.... 😅

safiah
autor
11. júl 2009

mashallah juj to by som aj ja bola 😉 deticky su mashallah mudre a ak maju za dobry vzor nas inshaallah sa nemusime bat
krasny dnik

nawal
11. júl 2009

ahojte, nas este len v sep. caka prvy krat skolka tu. Ale urcite by nemal byt problem sa dohodnut s ucitelkou.
na sk mam kamaratku a jej dcerke v skolke nedavali bravc. masko, ale len prilohu.

jamila
12. júl 2009

Ahojte dievčence 🙂

keď sa tu tak rozoberá strava pre deti mňa by celkom zaujímalo ako je to s domácou stravou. Vôbec vlastne nemám predstavu ako je to s halal mäsom. Dá sa vôbec také mäso kúpiť v obchode ? Bývam v menšom meste na západnom Slovensku a vôbec som o niečom takom ani nepočula no a je najvyšší čas zistiť čo najviac. Veď ani sa nenazdám a manžel bude tu so mnou a ja ani nemám potuchy kde také niečo kúpim.
Prinajhoršom vybavím rybársky lístok 🙂 a bude jesť len to čo si chytí 🙂 ale nie žartujem 🙂 No rada sa dozviem niečo aj o tejto téme.

Karolinkafe a čo maličká ako sa máte ? Pozdravujem aj dvojíčkovo, suzi, nawal, csillu, bubba a samozrejme aj všetky ostatné dievčence 😉

omfahad
13. júl 2009

Ahoj Jamila, no skus ten rybarsky listok 😀 ......my nakupujeme halal kurcata tusim v kauflande..no to neviem isto(nakupuje MM 😅 ) ale ja som ich videla v Bille.........no a tiež mame baraninku, ale to MM chodi s kamaratmi niekde na salaš a tam si to pekne sam ako to mam povedať "podreže" 😝 a mne domov donesie krasne naporcovane masko, len si to poukladam do mrazaku.....

csilla76
13. júl 2009

Ahojte,tak vas zdravim vsetkych,zelám krasne leto 🙂

tak ja som mala super vikendik,v piatok poobede som odcestovala do KE tam sme mali konikovské stretko 🙂 bolo super v piatok sme sa zisli v Aide piati,v sobotu bolo dalsie stretko poobede pre tych co v piatok nemohli 😵 v Aide maju super zmrzku,som ich dost vychutnala 🙂 proste som sa citila fajne. 🙂

teraz som uz doma,ako zienka domáca 😀 vcera vecer som obrala za vedro uhoriek tak idem zakladat,uz onedlho bude tekvicka aj fazulka tak budem davat do mraziaku 🙂 min.tyzden nam doniesli plno hribikov,tak aj tie som dala susit a aj do mraziaku,bude fajn hocikedy vybrat na obedik a je to raz-dva hotové 😀

tak vas vsetkych pozdravujem,uzite si leta.posielam pusu. 🙂

sara2008
16. júl 2009

salam zienky!ako sa mate?emma ako na dovolenke?este si na sk? ja cestujem na sk buduci tyzden na dva tyzdne..nechysta sa nejake stretko?????????? 😉 babenky,zaujimalo by ma ako ste to vyriesili s rodicmi ked ste konvertovali na islam,teda tie ktorer konvertovali?ako to zobrali?a este som sa chcela opytat na hala masko na sk,ja som ho totizto hladala v kauflande aj v hypernove ale nenasla som ☹ kde ho kupujete??dnes som bola akurat u pediatricky,a nastastie uz mozem davat malemu aj ryby,tak aspon na tych par dni kym budem na sk je problem vyrieseny.Inac tu v it mame dost halal masiarni,najblizsie 2 su asi tak 15 km od nas..byva niektora z vas v okoli rk?dufam ze nebude tak horuco ako je teraz tu insallah 😎 csilla aj ja do tuha zavaram a robim dzemy,svagrina mi doniesla asi 10 debniciek ovocia a zeleniny,tak teraz mi zostava uz len ta zelenina 😉 😝 ....ozaj zienky tie ktore uz mate vacsich drobcov aj vam sa zobudzali v noci s placom?u nas je to zhruba 5 krat za noc a trva to uz asi mesiac..tesim sa na vase rady a odpovede insallah 🙂 pozdravujem vsetky maminy aj nemaminy a posielame pusinky

sara2008
16. júl 2009

a este som zabudla predsa jednu otazocku-ako ste riesili ramadam ked ste boli tehotne alebo kojacie 🙂 ????? bslama

emna
17. júl 2009

Ahojte zienky! sara ja este dovolenkujem do konca jula a potom musim ist do prace ale taaak straaasne sa mi nechce! s tym masom ti neviem poradit ja jem vsetko okrem bravcoveho...moj drahy kupuje halal a ako hovoris v it je ich dost len v merane a to je fakt male mestecko su asi 4 obchodu...co sa tyka slovensko to netusim drahemu budem musiet ryby nakupit alebo ako jamila spominala ten rybarsky listok 🙂
ostatne zienky ako sa mate?Karolinka co malicka kedy budu fotecky?
no dobre zienky tak ja vypinam pocitac a ide sa na kupko je poriadne horuco vcera som sa tak spalila tak dnes to vidim pod slnecnikom 🙂
pekny dnik vsetkym

sara2008
18. júl 2009

salam zienky,tak ja uz mam dozavarane 😝 bola to riadna nahanacka...esteze mi dosli flase 😀 inac by som sa motala este v kuchyni.....ale su poriadne burky ze?podla najnovsich info je vraj take fuj pocasie aj na sk....

boldy
19. júl 2009

salam alaikom,
zdravim vsetky sisiters, najma omfahad, ze sa tu aj ukazala 🙂
nuz halal maso na slovensku, len tie kurata v kauflande, inac bieda... ja som nejedla 3 roky sunku, a ked som dosla do viedne, tak som sa jej nevedela dojest, muz sa len smial 🙂 alhamdulillah tu s tym nie je problem... ked chodim na sk, tak si nosim odtial... idem vas docitat, dlho som tu tiez neoxidovala 🙂

frisbee
19. júl 2009

ahojte kočky,nie som islámska mamička,ale chcela som sa vás iba opýtať,keď sa bavíte o varení,ako by ste riešili to mäso,keby ste na tom boli ako ja...kura nemožem cítiť a z baraniny mi je strašne zle,ked sa varí...normálne som párkrát musela utiecť z domu,keď to moj bývalý varil...chápete,ako to myslím,či máte niekoho,kto by vám pomohol s týmto problémom,alebo či to manžel pochopí a pomože s varením.

safiah
autor
19. júl 2009

u nas je to podelene kedze manzel vari rad ochotne 😀 mu prenechavam priestor na realizaciu on vie arabske jedna ukuchtit lepsie ako ja a ja som lepsie v slovenskej kuchyni a ono sa to krasne da zladit.
baranina mi tiez nevonia no v jemene som ju dokonca aj jedla neviem ako to varia ale vobec nesmrdela tusim som tam citila citron.
takze ja neriesim nic to co nemozem urobi manzel a maso mi porciruje vzdy on to nemusim od tehotenstva.

inak pozdravujem vas

boldy
19. júl 2009

frisbee> aj u nas je to podelene, ja baraninu nevarim, len muz ak je, co nebyva casto, lebo ja ju nemam velmi rada... taktiez ryby robi muz, vie to lepsie vykostit a nakorenit... hovadzie a kuracie robievam ja... takze u nas nie je problem, ze by som bola nutena robit, co nechcem a nemam rada 🙂

frisbee
19. júl 2009

ďakujem za odpoveď 🙂 mňa to napadlo keď som krájala hovädzie a musela som toho nechať,ucítila som taký ten kyslastý smrad,tak to musel muž dokrájať a potom som si spomemula na tú baraninu,že mi niekto hovoril,že to smrdí,keď sa neodkrojí dobre to masné 😉 Ja mám problém aj s kozím syrom.Ryby mi nevadia,dokonca som zistila v Taliansku,že čerstvým sa nič nevyrovná,ani neboli tou rybinou cítiť,to ma miestni poučili,že u nás máme iba tie mrazené,a že to je tým.A ešte som vás chcela poprosiť,či niektorá z vás nemá recept na baklavu.Ste milé,že ste mi napísali. 🙂

safiah
autor
19. júl 2009

frisbee ja nemam recept ale skusila som to vygooglit tak je toho aj na nete vela skus sa pozriet
noo a takuto by som si dala mnam http://www.varim.sk/2007/10/baklava.html

frisbee
19. júl 2009

safiah,ďakujem...ešte som ju nejedla,ale videla som nejaký program v televízii o Turecku,a vyzeralo to veľmi chutne,fakt ďakujem,pokúsim sa a napíšem potom,ako to dopadlo 🙂 🙂 🙂 🙂

safiah
autor
19. júl 2009

dobre a ak sa ti to podari tak sa do toho pustim aj ja ja som to uy jedla ale pre mna neodolatelna mooooc sladka mnamka

tak hor sa dopecenia pekny dnik 😝

frisbee
19. júl 2009

🙂 🙂 🙂

boldy
19. júl 2009

frisbee: moj muz by z teba teda radost nemal 😀 mne maso vadilo, len ked som bola tehotna, inac nemam problem... tak snad si najdes kuchara, a mas vybavene 😉 ... veru ta baklava je teda dost sladka mnamka... ja len, ze to strudlove cesto to myslia tym listkove?

frisbee
19. júl 2009

boldy:ja varím perfektne,akurát mám psychický problém z kuraťom..ja som si ako dieťa vychovala kuriatka a vycvičila a naši ich vždy zabili a potom ma to nútili jesť,zamkli ma v kuchyni a tak ☹ ...no a tá baranina ma fakt vyhnala z domu,ale to aj prevarené mlieko,jé,jak mne sa z neho obracia žalúdok.Baklavu som práve ešte nejedla,ale v tom filme o Turecku to vyzeralo tak lákavo,oni robili pistáciovú...preto som aj napísala do tejto témy,ja mám rada recepty priamo z tej ktorej krajiny...v Taliansku máme rodinu a známych,to znamená,že sa snažím variť doma talianske jedlá tak,ako ich robia Taliani a nie,ako si to predstavujú kuchári u nás.Moj muž kedysi pracoval rok a pol v Sýrii v Homse,takže má tiež spomienky na tamojšie jedlá.Tá baklava ma láka,čo čítam články,každý o nej básni 🙂 .A inak doma je to tak,že cez týždeň som sama,manžel pracuje v zahraničí,tiež mäso moc nemusí,takže varím akurát cez víkend kvoli nemu.
To štrúdľové cesto ma tiež zarazilo,potom som našla na google recept priamo na to cesto na baklavu a potom som našla pár receptov,že to robili z lístkového...skúsim to i to a uvidím,čo bude lepšie. 🙂 🙂 🙂