Islamské mamičky II ozvite sa

safiah
14. sep 2008

assalamu aleikum

tak ak ma niekto nepredbehol tak sem sa 😝

sara2008
9. sep 2009

ja mam jeden ktory mi vyhovuje,takze potrebujeme 6 zltkov,6 lyzic cukru(moze byt aj praskovy),500 g mascarpone,500 ml slahacka to je tak na jeden plech.potom piskoty albo piskot.plat,kava-podla chuti.vymiesas zltka s cukrom do peny,pridas vyslahanu slahacku a potom mascarpone(na sk somto raz robila so syrokremom bambino) vsetko primiesavas a premiesavas pekne pomaly.na plech si poukladas piiskoty omocene v kave(stranu ktoru namocis obrat smerom hore),na to hod krem,znova piskoty,krem....a navrch kakao-mozes aj tesne pred podavanim...dobru chut!ak spravis daj vediet ci ti chutilo 😉

nawal
9. sep 2009

Sara dakujem za recept, inshalah nabuduci tyzden spravim 😉

sara2008
9. sep 2009

rado sa stalo,dufam vam bude chuti tinsallah,da sa spravit aj jahodove alebo pomarancove,ake len chces,aj take je fajne
😉

frisbee
9. sep 2009

dievčatá,v pondelok som sa vrátila z Talianska,mala som oslavu v marockej reštaurácii a majiteľ mi uvaril špagety s nejakou bielou omáčkou a tají recept 🙂 ,bola ako syrová,alebo carbonara,ale marocká a strašne dobrá,netušíte,čo by to mohlo byť? 🙂

zizuza
9. sep 2009

dakujem aj ja za recept. dakedy skusim. ja mam dnes daku maniu varenia. cely den som za sporakom. neskoro vecer pride aj navsteva. tak som priptravila ako predjedlo vyprazanu tekvicu, hlavne achar ghosh curry a ako dezert skoricove palacinky 😀 tak snad bude chutit. este daky salatik spravim a je to

monkri
9. sep 2009

sara2008 dakujem za recept vyskúšám možná sobotu 🙂 🙂 🙂

pensadorcallisto
9. sep 2009

Zizuza, tak ty sa nejako velmi snazis... 😀 😀 😀
Sekas dobrotu? Ale nie, nechcem zabrrrrdat.. hahahaha...

Dnes sme boli s kamaratkou aj detmi na iftar-veceru-vonku. bolo tam 100 moslimiek. Potom sme mali program, ale to uz maly bol taky unaveny, ze sme odisli skor. Prisli sme k nam. Nasi manzelia zatial sledovali futbal, urobili sme si kavu, caj, vypili sodu, pokecali. A v piatok nasi drahi manzelia idu na pracovnu veceru a potom si zahrat futbal, tak ma kamaratka pozvala aj s detmi zasa k nim.
Ja Ramazan hrozne milujem. Ako vravim, je to tazky mesiac, ale zaroven nadherny. Ked pozriem v noci z okna a vidim, ze vsade sa svieti a kazdy je, normalne mam taky pocit stastia. 😀

zizuza
9. sep 2009

pensadorcallisto
len chcem zaposobit na manzelovich kamaratov aka som uzasna manzelka 😀

sara2008
10. sep 2009

slm dievcata!ked sa to tak to vezme tak ramadam je pre nas teraz take nieco ako kedysi vianoce,nie?aj vtedy je vsetko vysvietene a kazdy sa napchava(a pribera 😀 ),celkova ta atmosfera je taka fajn,ukludnujuca...len to musi byt ine slavit ramadam priamo v muslimskej krajine ako napr tu v taliansku ci na sk,nie? insallah raz sa podari aj mne prezit ramadam v manzelovej krajine 🙂 urcite to na cloveka viac dolieha,ja sa napr uz teraz tesim na zaver na posledne ranajky,je to take slavnostne,zideme sa cela rodina(teda manzelova 😀 ) a bude sa vyvarat a klebetit.ako robime to aj teraz ale nie je to ono,tu sa pozries z okna a vidis do susedovej zhrady a vsade je tma lebo maju vsetci pozatvarane okenice(pozn.typicky taliansky styl) 😀 😠
zizuza a to co je prosim ta to achar ghosh curry(to currychapem 😀 )?
fresbee podla mojich skromnych poznatkov marocania moc cestoviny nevaria,tak neviem ci to bola omacka od nich.ale opytam sa a dam vediet,zaujalo ma to 😉

sara2008
10. sep 2009

no fan,ja idem poriadit spust po mojom synovi aby mal zasa z coho ten bordel narobit 🙂

frisbee
10. sep 2009

sari,to bola biela omáčicka jemnej chuti a on nechcel dať recept,že výrobné tajomnstvo,ale podniká v Taliansku,možno si niečo miestneho upravil podľa seba,pretože moj kamarát Talian sa ho na to schválne pýtal,čo to bolo za omáčku...takže Talian to nepoznal..jemná biela,boli to špagety s krevetami. 😉

sara2008
10. sep 2009

frisbee,ja teda neviem,a nebola to len nejaka smotana s vajickom alebo velmi lahky besamel,ked robia cestoviny s rybami malo sa pouziva syr

frisbee
10. sep 2009

sari,mohol to byť bešamel,bolo to veľmi jemné

sara2008
10. sep 2009

mam dobry recept na polievku s jacmenom(krupkami) a krevetami

frisbee
10. sep 2009

sem s ním 🙂

sara2008
10. sep 2009

cibulku nakrajame,osmazime,pridame jacmen alebo ryzu,zalejeme vodou a nechame povarit.potom pridame cicer(ak je tvrdy varime od zaciatku),krevety.zmiesame 1 vajicko s trochou smotany(2-3 lyzice),pridame do polievky.osolime a nakoniec ochutime matou(susenou alebo cerstvou nadrobno pokrajanou).mata sa da nahradit aj petrzlenovou vnatkou

sara2008
10. sep 2009

jednoducha ale dobra

frisbee
10. sep 2009

no zajtra idem do Brna,doveziem si suroviny a vyskúšam,mňam,vyzerá to dobre 🙂 ,ďakujem

sara2008
10. sep 2009

nemas zac,nech ti padne na uzitok

frisbee
10. sep 2009

ale mám,ďakujem 🙂

sara2008
10. sep 2009

moja zabudla som,do tej smotany pridaj aj lyzicu muky alebo majzeny,na zahustenie.a tie krevety som myslela uz uvarene,nie surove

frisbee
10. sep 2009

to ma napadlo a smotanu sladkú?

frisbee
10. sep 2009

pýtam sa preto,že žijem na Morave,a tu je smetana sladká,smetana na vaření,smetana ke šlehání a smetana kysaná 😉

sara2008
11. sep 2009

smetana na vareni! 😉 ...

sara2008
11. sep 2009

frisbee napadlo ma,a nemohlo to byt s tvarohom?vcera som totiz robila na veceru halusky s tvarohom,a tu dostat len taky velmi velmmi jemny,ako krem,a ma to aj jemnu chut,nie ako nas klasika tvaroh... 😉

monkri
12. sep 2009

Ahojte je tu niekto ? 🙂

sara2008
12. sep 2009

slm monkri,tak vyskusala si ten recept? 😉

monkri
13. sep 2009

sara2008 ešte zatial nie robyla som iný ale vskúšám potom napíšem že ako to dopadlo 😀

sara2008
13. sep 2009

😖 dievcence,dnes mam taky mokry den,je lepsie uz ked sa nicoho nechytim..synacik mi rozlial plne vedro vody rovno v kuchyni a samozrejme sa cely namocil,ja som na to zabudla zavriet kohutik v bide,chcela som preplachnut vedro,,tak vsetko tieklo na zem v kupelni... 🙂 no parada....

habiba
13. sep 2009

Ahojte a salam fesandy

sara-dufam,ze ste uz uschli.

Dlho som tu nebola a rada by som sa vyjadrit k teme plavecky.Zila som v Egypte a aj pracovala.Videla som muslimky,kt. sa kupali v norm.plaveckach ako europanky-to boli prostitutky alebo fesule z Maroka alebo zo Saudskej Arabie,kt. si prisli vyrazit a potom nasledne na plasticku chirurgiu nechat sa urobit pannou.Druha skupina sa kupala v tych klas.muslimskych plavkach aj so satkou na normalnej hotelovej alebo sukromnej tiez zmiesanej plazi.A tretia skupina boli zeny,kt.sa kupali v normal.satach alebo v galabajach,tiez na zmiesanych plazach a to uz bolo podla mna nechutne.Ako sa im to vsetko lepilo na telo a clovek ich v tom istom stretol aj vecer v meste.Tolko moj komentar k plaveckam
A inak uz som aj ja pribrala hin az kilo pocas Ramadanu.No syn ho zo mna vytrasie 😀