Islamské mamičky II ozvite sa

safiah
14. sep 2008

assalamu aleikum

tak ak ma niekto nepredbehol tak sem sa 😝

sugika
4. mar 2009

Ahojte baby, diky za podporu, tak ale co uz dalo sa to cakat ze sa ozeni, ved som sa ho furt vypytovala a stalo sa to. Je to tak lepsie, lebo asi by som nikdy nebola s nim stastna ani s nikim kto je podobna povaha.
Nawal, ma tesi ze ste dobre dorazili, normalne mi chybate 😀 Vsak ti hovorim ze mas super dieta, myslim Iman, ak jej nic nerobi problem ani cudzi ludia v skolke. 😉 A Lili ako?
Inak ako babenky?Co noveho mate?vidim tu niektore tehulky maju chute 😀 Karolinka Jamalovi radsej nepovedz o tlacenke, hehe.....

karolinkafe
4. mar 2009

Aaaaaale Sugi moj muzicek je najsamlepsi na svete, jemu ani to neprekaza 😀 Ved tu tlacenku aj tak nezozeniem takze mam smolu 😕 😅

sugika
4. mar 2009

No hej, mas stastie 😝

islam
5. mar 2009

ja by som chcela vediet co sa stane ked krestan vyslovi muslimske meno boha??

ivka19
5. mar 2009

islam,ja sa sice do toho az tak moc nerozumiem,ale akoze co by sa malo stat? vsak to nie je nieco co nemozes vyslovit,ak to nevyslovis pri posmechoch alebo vtipoch atd. a boh je len jeden,ci ho my krestania volame boh,alebo moslimovia allah. ale pockame radsej na odoborny vyklad niektorej zienky moslimky 😵

inak ahojky babulky,aj som sa pozabudla,pekny dnik vsetkym 🙂

emna
5. mar 2009

caute baby na fore manzel je moslim je nejak ticho tak som zavitala sem!ako sa mate? muzickovia posluchaju? to islam suhlasim s ivkou nestane sa nic ako ked vyslovis boh tak isto allah nikto na to nezomrel!
co mate nove babenky?ja sa teraz stresujem ohladne svadby takze asi tak v maji sa chystame na slovensko to nejako zorganizovat inak pisala som na teme manzel je moslim no mozno mi budete vediet aj vy poradit ak sa chceme brat v kostole musi podpisat ze deti budu vychovavane v katolickej viere? budem rada za kazdy nazor tak sa majte krasne zatial papa

suzi4
6. mar 2009

Čaute babule!

Ako sa máte? U nás výdatne prší... a nevyzerá, že by chcelo ustať...☹

Sugi, verím že už je lepšie...a optimistickejšie..🙂

Karolinka, som rada, že toto krásne obdobie prežívaš v pohode... Až zavidím (v dobrom)... Aj ja chce....ééémmm...

Emna, vitaj medzi nami. Nerozumiem asi celkom tomu, moslim a súhlasí so sobášom v kostole? A ani cirkev s tým nemá problém? Každopádne držím palce.

snezienocka
6. mar 2009

islam- slovenske slovo ,,boh'' znamena v arabstine allah. len v arabstine to slovo nema ziadny rod.

karolinkafe
6. mar 2009

Emna no ked si rimokatolicka, tak musi podpisat ten papier, ze deti budu krestania, cize pokrstene atd. A tiez musite myslim chodit na tu predmanzelsku pripravku 😒 Mna toto odradilo, ze musi podpisovat a do niecoho ho nutia. A len tak medzi nami 😅 viem o moslimoch co to podpisali, len aby spravili manzelkam radost, aby mali peknu svadbu v kostole, je to pokrytecke, ale aj tak sa da..... 😕 Ja by som do toho mojho draheho nenutila 😉

bubba
6. mar 2009

ja s tym nikdy nemozem suhlasit,ze ak sa niekto koli niekomu koho lubi berie v kostole alebo vzda svojej viery je pokrytecke....ved to je jedno v ktoreho boha sa modlime aj tak je len jeden a ten kaze lasku a ked niekoho milujeme tak dokazeme sa mu prisposobit...zeby je laska slinejsia ako viera?ved to je jedno a to iste 😉 😵

emna
6. mar 2009

caute baby! mne je to jedno v akom kostole to bude nemusi byt rimskokatolicky ide cisto o to ze to chceme urobit pred bohom v kostole! jeho brat mal tiez svadbu v kostole tak viem ze sa to da len len vela zavisi aj od knaza my sa zoberieme aj na urade ale chceme aj v kostole tak uvidim drzte nam palce v maji ideme na svk tak sa popytam nasich knazou!!
to karo suhlasim s tebou aj mne to pripada pokrytecke podpisovat nieco co obaja vieme ze tak nebude nikdy fungovat!! dost sme sa s riadhom o tom bavili a chceme aby deti poznali obe viery aj ked budu moslimovia a inak vianoce budeme tiez slavit ja si neviem predstavit neslavit vianoce...tak zatial babenky...

ivka19
6. mar 2009

bubi,myslim,ze karolinka myslela pokrytecke to,ze nieco podpises len pre drahu osobu,ale aj tak vies ,ze to tak nebude,lebo nepoznam nikoho,kto si zobral moslima,ze deti by boli krestania.

urcite by som s tym nedokazal zit,ze podpisem a slubim nieco pred bohom a potom to bude uplne inak,tak to radsej sa vzdam tej svadby v kostole,ale to je zas len moj nazor

emna, drzim palce 😉

karolinkafe
6. mar 2009

Ivka dobre si to za mna vysvetlila 😉 Bubbi nemyslis si, ze je to pokrytecke podpisat ten papier, aj ked dotycny clovek vie, ze na krestastvo neprestupi a deti sa mozno aj tak budu vychovavat inak a to vsetko len preto, aby spravil radost svojej milovanej? 😕 Je to ine ked sa clovek vzda svojej viery, lebo to tak chce a nie len preto, aby spravil radost 😉

emna
6. mar 2009

ivka dakujem dufam ze to nejako uz len vyriesime dam potom urcite vediet!ja tiez nechcem mojho do nicoho nutit nemala by som z toho dobry pocit pripada mi to akoby sme chceli oklamat boha co je nemozne! ivka aj ty mas priatela moslima?sorry necitala som to vsetko tak v tom nemam az taky prehlad!

bubba
6. mar 2009

karolinka jasne ze chapem co hovoris a velmi dobre ale na druhej strane....nie je horsie tvrdohlavo ist proti muru,nicit si vztah a snazit sa stale nieco dokazat,podla mna vzdy jeden musi ustupit obzvlast v takomto pripade(rozne viery) ...verim tomu ze aj tvoj manzo by sa kludne s tebou ozenil v kostole keby si na tom nastojila 😉 😉 pretoze mu zalezi na tebe a tvojom stasti 😵

karolinkafe
6. mar 2009

No to hej, ale fakt by ten papier podpisal len pre moju radost aj keby s tym, co je v nom napisane, nesuhlasil 😅 To akokeby ze ja prestupim pre jeho radost na islam, ale len tak "naoko" a dalej si budem papkat bravcovinku a oslavovat vianoce 😅 A take naoko veci - hlavne co sa tyka viery, su podla mna dost pokrytecke. Mne pride logicke neziadat ho o sobas v kostole tak ako on odo mna neziada aby som prestupila na islam (teda ak to nie je z mojej vlastnej iniciativy a presvedcenia) - to je zaklad vztahu, vzajomny respekt 🙂

islam
6. mar 2009

Prosim vie niekto TURECKY?????prosim napiste mi rada by som sa ucila TURECKY ☹ ak by mohol niekto aspon trochu na ucit ja viem turecky ale to je macedosnka nieje to cist turectina tak prosim velmi mi na tom zalezi vediet lepsie turecky dakujemm ak niekto bude vediet pomoct 🙂

karolinkafe
6. mar 2009

Islam s tym ti nepomozem, ale viem ze v teme Manzel je moslim na MS bolo dost dievcat ktore mali za manzelov turkov, tak tie by ti snad mohli pomoct 😉

sugika
7. mar 2009

zdravim, no vidim tema sa zas rozprudila. 🙂 No ja neviem, ale musi to by riadne liberalny moslim co sa ide zenit do kostola. 🙂 A este aj podpisat papier ze budu vychovavane v katolickom duchu. hmmm. 😕 U nich otec dava vieru, ci uz manzelka chce alebo nechce, takze babo bude muslim, teda podla mojich vedomosti, kedze nemaju krst, a nic sa nemeni, nie ako v krestanstve, ze hned s hriechom zaciname 🙄 osobne sa mi to extra nepaci, ze cely svoj zivot clovek musi sa citit za vsetko vinny a musis behat za fararom aby ti povedal dobre, mas odpustene, pomodli toto alebo hento a budes zas ok. Ja by som bola radsej ak je tam iba Boha a ja. Ozaj je este take nabozenstvo, kde mas medzi Boho a tebou este nejaku osobu?

bubba
7. mar 2009

karolinka to je presne ono!!nikdy neziadat partnera o nieco co by bolo proti zasadam a pravidlam jeho vlastnej moralky alebo viery..cize ano,toto by sa dalo povazovat za pokrytecke,nie to,ze z lasky urobi cokolvek 😉

bubba
7. mar 2009

snezienocka milacik,nie si ty nahodou zakladatelkou IM c .1???ahoj kde si bola cely ten cas??? 😕

snezienocka
7. mar 2009

bubba; ano som to ja. ale akosi nestiham. obcas si vas precitam ale to je asi cele. 😉

bubba
7. mar 2009

jeeej to je super este maryam chyba a kompletna zostava je spat 😉 a ona tu uz tiez bola raz 😀

snezienocka
7. mar 2009

bubba ja som tu skoro stale len ma nevidite. 😀

bubba
7. mar 2009

a co ta tak dostalo ked si sa nam ukazala 😀 😀 ?

karolinkafe
7. mar 2009

Bubbi presne ja som sa na to chcela pytat snezienocky. Ci je to vazne nasa zakladatelka 😵 😵 ale tak si ma predbehla 😅
Snezienocka som rada, ze si sa medzi nami opat ukazala 😉 ako sa mavate?

lilly...
7. mar 2009

Ahojte baby, sugika citala som o tom co sa ti stalo a je mi to dost luto, ale vies co ja verim tomu, ze vsetko zle je na nieco dobre.......naozaj zatial sa mi to stale potvrdilo, aj ked to zo zaciatku dost boli, drziim palce...a co ja? stale to riesim s mojou svadbou, ale napadla ma aj taka vec ak sa vlastne rohodneme, ze sa vezmeme tak to nemusi byt "zajtra"proste sa mozme vziat az po urcitom case.....nieco ako katolicke zasnubenie, teda obdobie odkedy sa rozhodneme, ze sa vezmeme az kym sa tak naozaj stane...nie je to v islame nijako ohranicene...Alebo sa mylim? Pretoze ja chcem najprv dokoncit skolu a tak si zariadit zivot....proste chce to urcitu postupnost a hlavne aby som mala urcite etapy uzatvorene.....inac peeekny dniiik aj ked trosku uprsany 😉

snezienocka
7. mar 2009

ani neviem ako si si ma tu vsimla. ja by som aj castejsie pokecala ale ani neviem ako sa pridat. mame sa celkom ok alhamdulilah.
potesili ste ma ze si ma este aj pamatate. 🙂

bubba
7. mar 2009

snezienocka aspon vidis ze sme poctivo precitali diskusiu a pridaj sa akokolvek..napr ako asfinka,ta vzdy dala taky krasny kusok z koranu ze sato nedalo necitat 😉 chyba mi to

karolinkafe
7. mar 2009

snezienocka jasne ze sa pridaj, ved aj my tu preberame vselico 😉 obcas len piseme, aky sme mali den atd 😉 Urcite vsetky potesis ak sa castejsie pridas 😵 😵