Islamské mamičky II ozvite sa

safiah
14. sep 2008

assalamu aleikum

tak ak ma niekto nepredbehol tak sem sa 😝

jamila
3. apr 2009

Safinka....no dúfam, že čoskoro budete úplne v pohode....a detičky tie musia byť zlaté 😉

Suzi....papiere ešte nemáme...počítame, že začiatkom mája budú....drahý mi pošle papiere
koncom tohto mesiaca a zasa začne vybavovanie okolo papierov....ale ja tak sa na to teším 🙂

a to korčuľovanie zreferujem...bude to zaujímavé 😀

safiah
autor
3. apr 2009

no nemohla som ja prelomit kradnete mi tu stranky fnuuuuk
no uz su velke , prejavuju sa uz tusim uz zacinam vychovavat ci co.

safiah
autor
3. apr 2009

no teda pekne som to skomolila ale sedim na pol stolicke idem pokracovat v praciiiiii nerusit jo?

jamila
3. apr 2009

zdar žehleniu !!!! ...a iným domácim prácam....aj by som ti poslala niečo na žehlenie, ale práve som
odložila žehličku 🙂 a už ju nechcem vidieť aspoň týždeň 😅

jamila
3. apr 2009

a s tou stránkou som ťa predbehla.... 😀 😀 😀

safiah
autor
3. apr 2009

jamila prosim ta nic neposielaj lebo stara detska postielka kt mi sluzi len na odkladanie nezehleneho pradla ja kopcom aj sa z neho sype.ked som ju s tym pradlom premiestnila do obyvacky ze a ide sa na to...sa chudera kopletne rozpadla .konecne he

jamila
3. apr 2009

ja žehlím len pre seba....a popravde si toho tiež niekedy nechám kopcom....ale to len preto,
že som lenivá 😅 ...a až tu bude drahý skúsim urobiť nevinný ksixtík, že či sa nechytí....
a možno bude žehliť on 😀

safiah
autor
3. apr 2009

moj zehli ked mu pripravim pekne na kopku🙂 ale teraz uz vela veci nezehlim to by som nestihala cez nemozne a vecer unavena

weronyka.najwa
3. apr 2009

sem s tym dievcata, ja zehlim rada 🙂 ja skor nerada umyvanie podlah & schodov 🙄

suzi4
3. apr 2009

Čaute žienky, salam!

No, najlepšie sa všetkým domácim prácam z´daleka vyhnúť... Ja žehlenie nemusím, hlavne že môj muž nosí samé košele a obleky...🙂

Safi, ako sa máte? Čo nového okrem hordy prádla? Cmuki všetkým!

Weronyka, vitaj... Príď... Na to žehlenie...🙂 Prednáška bude innsaAllah 16. apríla. Chystajte otázky...

Príjemný víkend, my sme včera boli v cirkuse, a zajtra je naprograme zoo 🙂

jamila
4. apr 2009

Pekný slnečný deň želám 😉

ja už chystám veci na to korčuľovanie 🙂

Večer mi drahý príde na internet tak len budem dúfať, že nebudem celá odretá 😀
nachystala som si aj chrániče ...no na tvár tam chýbajú 🙂

Suzi...dnes máte krásny deň na ZOO 🙂

jamila
4. apr 2009

korčuľovanie prebehlo bez vážnejších zranení.... 😉 vonku bolo nádherne
skoro ako cez leto... 🙂 počítam, že zajtra ma čaká poriadna svalovica...

inak pekný večer 🙂

weronyka.najwa
5. apr 2009

ahojte,
ale je vonku kraasne!! tiez by som sla na korcule, keby som nejake mala 😖 musim si nejake poridit & potom uz len budem nadavat, ze nemam s kym.. & tak.. 😎
suzi veeeelmi sa tesiiiim, i ked budem musiet kvoli tomu vstat o pol siestej 😅 prides ty osobne?
hava a nice day girls

jamila
6. apr 2009

Pekný deň všetkým 🙂

včera som mala poslednú prednášku a teraz už len dokončiť Bakalársku prácu 🙂
Ak by som nemala tieto povinnosti sadám na prvé lietadlo a letím za drahým...už mi veľmi chýba 😢

karolinkafe
6. apr 2009

Ahojte islamky 😀 😵
My sa mame fajn, konecne vyslo slniecko, minuly tyzden cely preprsalo 😖 tak som z toho normalne mala depku 🙄 uz aj bliziaci sa porod..., ci je vsetko pripravene, ja sa nestresujem, len mam v zaludku taky divny pocit, asi moje podvedomie mi dava najavo, ze pridu zmeny 😀 Ale tento vikend bolo krasne, boli sme v pristave na zmrzlinku, som zvladla obrovsky pohar 😅 aj mala bola rada 😀

Jamila ja zboznujem korculovanie, mozem so vsetkou skromnostou povedat, ze korculujem dobre, kedze som uz od detstva stale korculovala, aj na lade aj na kolieskach 😉 No len teraz nemozem 😅 😝 Ale korculovanie bude urcite super riesenie na stratu kil po porode, uz sa tesiiiiim 🙂

Pozdravujem vsetky ostatne babenky a prajem prijemny tyzden 😵

slnieckokati
6. apr 2009

ahojte dievcata,

posielam vam vsetkym srdecne a aj slnecne pozdravy z krasneho maroka.... 😉

jamila
7. apr 2009

Ahojte dievčence 🙂

slnieckokati ako je teraz Maroku ? ako si docestovala ? čo počasie ?....píš preháňaj....a hlavne si to poriadne uži 😉

Karolinkafe...takže už si psychicky pripravená na to zlatíčko ?...už si viem predstaviť ako veľmi sa tešíte 😅
S tým korčulovaním ma to asi chytilo viac ako by som si želala...takže mám novú závislosť 🙂

Safi ...dvojičky už sú zdravé ?
Suzi a čo ZOO ?
Csilla a ty si kde stratená ?

Pekný deň aj ostatným dievčatám ... slniečkový... 😉

pensadorcallisto
8. apr 2009

Karolinkafe, ja som ti ani nezablahozelala k tehotenstvu... Tak prajem, nech ste v poriadku a tesis sa z toho maleho uzlika radosti...Inshaallah... Ja som tiez mala plany po porode chudnut... Prve 2 tyzdne som si ani nevedela najst cas na seba, vsetko sa tocilo okolo maleho. Potom to uz ako-tak slo, ale kojim dodnes, takze ziadne moje drasticke diety sa neuskutocnili.... 😀... Pocas tehotenstva som pribrala 12 kil, dnes mam este kilo navyse, ale ja som bola ze vraj velmi vychudnuta, tak teraz ze v pohode...

Weronika, aj my tu mame krasne... Dcera korculky ma, ale uz 4. tyzden nam nechodi, ma poranenu patu, aj ked si myslim, ze trocha prehana, ale nech... Ja korculovanie zboznujem, ale korcule ostali na SVK... hahaha...

Jamila, ten pocit, ked ti drahy chyba poznam... Ja som bola naposledy na SVK len na 2 tyzdne a uz po 3 dnoch mi bolo dlho a smutnooooo...

Suzi, s tym zehlenim to mame rovnako..Ani ja sa do toho nehrniem, kosele zehlim rada, ale nohavice brrrr... Az ma striasa a moj manzel tiez nic ine len kosele a obleky... 😀 😀 😀

karolinkafe
8. apr 2009

Pensa dakujeeem 😵 No vlastne ja sa na nejake diety ani nechystam 😅 Skor dufam, ze schudnem pri kojeni a celkovo pri tom vsetkom kolotoci okolo malej, ked nebudem mat cas ani si poriadne vydychnut 😅 A potom niekedy v septembri snad vyskocim na korcule 😀 Ako vravis, tie prve dva tyzdne budu asi najtazsie, kedze nebudem mat nikoho kto by mi pomohol - okrem teda draheho, ale ten pracuje takze asi tak... Po dvoch tyzdnoch by mali dojst nasi, takze snad nam pomozu 😉
So zehlenim to mam nastastie vybavene - drahy nenosi obleky vobec, ani kosele, len tricka a rifle 😀 Tricka este prezehlim ale to je vsetko 😅 Ja inac zehlim celkom rada. Aj u nasich som casto zehlila, kedze mamka to neznasala 🙂

karolinkafe
8. apr 2009

Zdravim vsetky ostatne babenky.
Slniecko, zavidim (samozrejme v dobrom 😉 ) tu dovolenku v maroku, poriadne si to uzi 🙂

jamila
10. apr 2009

Pekný sviatočný deň želám 🙂

ja si užívam voľných dní...do práce idem až v utorok 🙂 Včera som si zasadila kvetinky
na balkón tak sa vytešujem ešte dnes aké to tam mám pekné 🙂

weronyka.najwa
10. apr 2009

pomoooooooc.. ja som to citala uz davno.. dva roky je muslimka.. no ja sa vsak nedokazem stotznit s jej nazorom 😒

bubba
10. apr 2009

a s cim sa priamo nemozes stotoznit lebo ja ako nemuslimka to neviem posudit...

bubba
10. apr 2009

a neni to nahodou teta maryam ktora sem chodi/la sem tam?

pensadorcallisto
10. apr 2009

Ani ja sa celkom nedokazem stotoznit s jej nazorom... 😀
Hlavne v tom, ze celkovo je viera dolezitou sucastou celeho nasho zivota... Clovek si nemoze vybrat: toto ano a toto nie...
Proste ak je raz nieco zakazane, tak by sa to nemalo brat na lahku vahu. Nevravim, ak je nieco neodporucane, ale ak je to zakzane, tak pozor...

Jamila, ja tento sviatocny den pocitujem havne v tom,ze ked som dnes volala na slov. ambasadu, tak mali zatvorene kvoli sviatkom... A to som fakt ani len netusila, ze Velka Noc uz zacala... 🙂

weronyka.najwa
10. apr 2009

suhlasim s tebou pensa.
napriklad vyjadrenie ako "No povedala si, že žije na Slovensku, nie na Arabskom polostrove. A ani sa tam nechystá presťahovať." je pre mna uplne neprijatelne. islam neplati len na arabskom polostrove. doslova ma vytaca, ked sa niekto vyjadri: "tu ma Allah nevidi" alebo "ked sa vratim do rodnej zeme, tak.." alebo "po hajj budem lepsi.."
nou koment 😒 proste je to smutne ☹

bubba
10. apr 2009

hmmm ale to robia aj arabky videla som milion videi ako si zakladaju satku len na modlenie.podla mna aj oni chcu byt moderne a pekne tak to preto.ta satka je skor tradicia tak ako u nas bolo 70 sukni a spodnicka a to sa uz tiez nenosi len koli tomu ze je to tradicia..na takychto malichernostiach by sa ludia nemali posudzovat...mali by sa posudzovat podla cinov a tozvie ci to vobec ona povedala a ako to bolo napisane...sak o novinaroch vieme teiz svoje 😅

erikasadek
10. apr 2009

bubba ahoj, prepac klikla som kvoli tebe, zmylila som si temu..

ja mam otazku na vas .. baby nechybaju val vianoce a velka noc ako ste boli nato zvyknute...
blba otazka, ja viem ale rada by som to vediet....

weronyka.najwa
10. apr 2009

je fakt, ze tradicie hybu arabskym svetom, a smutnou strankou je, ze mozu zatienovat islam.. ale satka medzi tradicie nepatri, je sucastou povinnosti muslimky 🙂 osobne neposudzujem muslimku podla toho, ci nosi alebo nenosi satku. vlastne ja si netrufam niekoho odsudit. akokolvek, mat vsak priatela & este to aj verejne prehlasit je dost odvazne.

mne osobne vianoce & velka noc nechybaju. moji rodicia su ateisti, takze tieto sviatky som nikdy nevnimala s nejakou hlbkou. & my predsa mame 2 krasne sviatky Eid 🙂