Islamské mamičky II ozvite sa

safiah
14. sep 2008

assalamu aleikum

tak ak ma niekto nepredbehol tak sem sa 😝

emna
2. feb 2011

Ahojte 🙂 asma vitaj v klube 🙂 gratulujem k babetku 🙂 suzi ako prebieha tehu?
ako sa mate zienky?ja som v poslednom case dost zaneprazdnena sme sa cez vikend stahovali tak si to viete asi predstavit..
monkri prajem prijemnu cestu aj ked sme mali nezhody prajem ti nech si stastna a nech ti to vyde podla predstav 🙂 ja idem za dva tyzdne na slovensko vybrat si konecne svadobne saty 🙂 sa tesim,treba dojednat posledne veci a nejake detailly ale to ma vsetko hotel na starosti a moze byt svadba 🙂
amilat drzim palce nech to dobre dopadne a aby vsetko co najrychlejsie skoncilo!
zienky prajem vam krasny vecer 🙂 majte sa

monkri
2. feb 2011

🙂 tak už sa teším ale aj mám strach neviem a baliť sa budem až utorok 🙂 ešte mám pár papierov čo musím stihnúť vybaviť tak že som ulietaná momentálne 🙂 ale štvrtok ráno hurá na letisko a už ma nieje 😉

layla06
3. feb 2011

Ahojte baby🙂
suzi4 chcem sa opytat je uz hotovy Koran v slovencine?dakujem
nawal no vela som toho teda nekupila pri malom, lebo mama chcem toto , hento a mama mala uz nervicky🙂

No a hor sa nieco dobre uvarit, plus piskotovu tortu niake tie ocka s cesnakovo pomazankou a mandarinkou, nieco slane, trochen vyzdoba a mozu sa zacat oslavovat moje dnesne narodeninky🙂

Krasny den...

emna
3. feb 2011

Layla vsetko najlepsie k narodeninam 🙂 ja mam koran v slovencine kupila som ho minuli rok v BA v Panta rei su to dva zvazky lebo je tam vela vysvetlovaneho,nemam ho este precitany ale myslim ze je to konecne spravny preklad,prekladal ho nejaky arab na mena si nespominam 🙂
pekny den vsetkym

layla06
3. feb 2011

@emna, ahoj, ano uz ho mas. bo ja som si kupila pred 2 rokmi v BA priamo u SUZI4 ale v cestine a spominala mi ze sa pracuje na slovenskom preklade.Takze musim sa ponom pokukat🙂.
Dakujem za prianie....a Ty si hlavne vyber tie najkrajsie saty aby si bola nezabudnutelna krasna nevesta🙂

seldabi
3. feb 2011

@layla06 k narodeninám sa všeličo želá, dobré, pekné, ba i veľa. No ja Ti chcem zo srdca k dnešným tvojim narodeninám priať, aby si sa mohola vždy v živote smiať. Zdravie, štastie, lásku a vždy usmiatu tvar, to je ten najkrajší dar čo ti môžem priať 🙂 😉

layla06
3. feb 2011

@seldabi dakujem Ti krasne za pekny versik...Veru ten kto ma pozna vie, ze ja sa musim skerit kazdy den...Milujem smiech a dobrych ludi...este raz dakujem

suzi4
4. feb 2011

Slm žienky!

Ako sa máte? Tu v noci opäť snežilo, ale našťastie sa to vyvážilo slniečkom počas dňa 🙂

Slovenský preklad je dostupný online na http://www.islam-sk.sk/. Inak naša nadácia od minulého roka pravidelne vydáva časopis, myslím si, že s celkom zaujímavým obsahom, takže ak by mal niekto záujem, dá sa objednať...

Pozdravujem do šíreho sveta, príjemný víkend!

eva8
5. feb 2011

suzi4, mala by som záujem o ten casopis, najprv len na "ukázku" a potom by som ho mozno i odoberala

terrs
5. feb 2011

Zas vam sem leziem 😀 Dakujem za odpovede na otazku ohladom satky 🙂
A este mam dalsiu.. Citali ste knizky od Emire Khidayer? Vas nazor? Mozem sa na informacie od nej spoliehat?

seldabi
5. feb 2011

@suzi aj ja by som si rada objednala ten časpis. Len napíš, akým spôsobom podať objednávku, a ešte ako často vychádza? Ďakujem 🙂
@terrs aj napriek tomu, že sem tam som si niečo o Emire Khidayer prečítala, ale jej knižky som nečítala 😉

jamila
5. feb 2011

Ahojte dievčence
konečne som sem zasa po dlhej dobe nakukla a som sa potešila, že koľko ste tu toho popísali 🙂

Suzi4 ..... preveliká Gratulácia a teším sa s tebou tak veľmi som sa potešila takej krásnej novinke...posielam aspoň virtuálne objatie 🙂)))
Monkri ....šťastnú cestu želám a pozdravuj Alžírsko

My sa máme inak dobre, ja už som zdravá...myslela som si, že sa mi konečne zapalujú lýtka a ona to bola ľadvina....ale už je dobre a tak som zasa v pracovnom nasadení a užívam si denný kolooč.
Manžel sa mi práve motá v kuchyni a vraj že až ma bude potrebovať zavolá...rozhodol sa, že dnes máme chuť na langoše xixixixi ...tak sa celkom teším ako mi bude ťažko 🙂)))

Slniečkokati ..... Jasmínka je krásna ... až budem veľká tak presne také dievčatko si želám 🙂))

Všetky Vás pozdravujem a nové dievčence vítam v klube týchto úžasných žien.....želám krásny slniečkový deň

asma
5. feb 2011

@jamila ahooooj ja som tu nová, píšem sem iba chviločku ale velmi sa mi to tu paci...
Aj môj manžel niekedy varííííí a to ma velmi tesi, este som neni taka zbehla v ich kuchyni tak ma velmi
potesi ked nejake lahôdky navari..

@suzi4 ahoooj aj časopis sa dá objednať na tej stranke?? a tiež by ma zaujimalo ci nie je k dispozícii aj kalendar? viem ze niekde taky maju a su tam vyznacene presne niektore veci..
som uplný začiatočník tak sa dopredu ospravedlnujem ak sa budem pitat ako babatko...

všetkým prajem pekny vecer...

suzi4
6. feb 2011

@eva8
@seldabi
@asma

Babule, pošlite mi prosím mail na môj súkromný: zuzanah4@hotmail.com a obratom vám pošlem všetky info a aj ukážkové číslo... Áno, ďakujem za pripomenutie, je k dispozícií aj nástenný kalendár islamsko-gregoriánsky, spolu s modlitebnými časmi na celý rok... Takže pokojne sa ozvite, ešte máme niekoľko kusov...

Prajem krásnu nedeľu! Včera sme boli s babami na káve a pokec, škoda, že ste tak ďaleko... Ale pripravujem opäť veľký BaBinec, a to by ste mohli prísť... Termín je apríl/máj. Ešte doložím info o presnom dátume a programe...

seldabi
6. feb 2011

@suzi4 poslala som ti správu, ale neviem či si ju dostala, lebo nejako som mail nemohla na tvoju mailovú adresu odoslať 😉 ,

layla06
7. feb 2011

@terrs Ahoj, citala som knizky a ja som bola celkom spokojna.. Mala som aj potvrdene info od zien, ktore ziju v arabskom svete ze skoro cele je pravda.Takze ked vide niaka nova knizka uz aj ju kupujem🙂

lina10
7. feb 2011

Ahojte! Dlho som sa neozvala, bojovala som so všetkými vírusmi, čo si teraz lietajú vo vzduchu, bohu vďaka, že to mám za sebou.

Seldabi 😉 Pozdravujem ťa, ako sa máš? Teba nechytil žiaden vírus?
Slniečkokati 🙂 Gratulujem k babätku - Jasmínke, prajem veľa zdravia, pohody a radosti z dieťatka.
Asma 😵 Želám ti aby ti ten čas k narodeniu dieťatka rýchlo v zdraví plynul.
Layla 🙂 Blahoželám k narodeninám, ktoré si dúfam krásne oslávila a dodatočne prajem veľa zdravíčka, šťastíčka a všetkého dostatok.
Suzi4 😉 Tiež gratulujem k požehnanému stavu. V rodine máme tiež dvojičky chlapca a dievča a viem, že je to dosť náročné ale pritom veľmi krásne. Neviem, či som neprehliadla, už vieš, čo to bude?

seldabi
7. feb 2011

@lina10 mám sa dobre, vďaka Bohu. Vírusy ma zatiaľ obchádzajú, asi majú strach, nakoľko ja proti nim bojujem. Každé ráno si dám pohár teplej vody s lyžicou medu, a proti takej zbrani nemajú šancu 😀 😀 😀 😀
@monkri tak ty to už nepočítaš na dni, ale pomaly na hodiny. Dúfam, že sa nám tu ešte do odletu ukážeš.Ale pokiaľ nie, tak ti prajem len to najlepšie a šťastlivý let, aby ti ten rok rýchle ubehol a aby ti všetko dopadlo k tvojej spokojnosti 🙂

monkri
7. feb 2011

@seldabi som tu ale len na chvíľku dnes som behala a vybavovala ešte papiere na ambasáde vo Viedni ale už mám všetko zajtra idem do blavy pre kontaktné šošovky a potom rýchlo sa balím lebo už stretu večer odchádzam do Devínskej k strýkovi odtiaľ to mám bližšie lebo už štvrtok ráno o 3 idem na letisko do Viedne a potom hurá za manželom 🙂

asma
7. feb 2011

@monkri Tak ti prajem šťastnú cestu.

suzi4
8. feb 2011

Moni, príjemné balenie (na nič nezabudni), pokojný let a šťastný život v Tunise po boku manžela!
Občas sa potom ozvi 🙂

seldabi
8. feb 2011

@suzi4 ..... šťastný život po boku manžela v Alžirsku 😉 😀

suzi4
8. feb 2011

Hmmm, ešte že tak 🙂 Ďakujem Irenka za upozornenie... Akosi sa strácam v priestore i v čase 🙂
Srdečne pozdravujem!

monkri
8. feb 2011

babi dakujem vám 🙂

asma
8. feb 2011

@suzi4 suzi aj ty cestujes??

asma
8. feb 2011

Dievčata môzem taku hlupu otazku?? S manželom sme spolu neni dlho, zatial som nevycestovala do jeho krajiny a tu aj ked mame znamych tak hovorime slovensky.. Ich jazyk mi pride sialene tazky ako ste to zvladli?? Su nejake kurzy alebo nieco take kde by som sa co to priucila a manzela prekvapila?

seldabi
10. feb 2011

@asma z kadiaľ pochádza tvoj manžel? Prepáč, možno si to niekde písala, ale ja som to akosi nepostrehla 😉 .
Všetkým prajem pekný deň. U nás dnes svieti slniečko a je tak krásne 😀 😀 😀

asma
10. feb 2011

@seldabi Ahoj pochadza z Afganistanu,...
vsetkych zdravim...

seldabi
10. feb 2011

@asma tak tvoj manžel je z Afganistanu. Ja som videla pár fotiek z tejto krajiny zmietanej vojnou. Boli to fotky krásne,by som povedala nádherné, ale veľmi smutné ☹. Kde si sa zoznamila s manželom? Neviem, kde by si sa mohla naučiť ich jazyk, asi najskôr ti lekcie paštčiny alebo afganskej perzštiny (daríjčiny ) bude musieť dávať tvoj manžel 😀 . Ale v Afganistane sa celkový počet jazykov odhaduje asi na 50. Akým jazykom hovorí tvoj manžel?
Ja by som sa bala vycestovať do Afganistanu. 😉

aliza
10. feb 2011

@asma ahoj. prepacte, ze sa vam sem miesam, ale nedalo mi nezareagovat. Nechcem klast neprijemne otazky, v ziadnom pripade ta nechcem vystrasit, ale mam bohatu skusenost s Afgancami na Sk, k tomu bol Afganistan predmet mojej diplomovej prace, takze vela toho o nom viem a mam aj teraz tychto ludi okolo seba a zial, nemam pozitivne skusenosti. Ako dlho je tvoj manzel na Sk? Ma trvaly pobyt alebo? Pytam sa preto lebo ak si Afganec berie europanku, tak je to len kvoli pobytu-obcianstvu. Ich kultura to neschvaluje a malokto sa odvazi vzopriet rodine a tradiciam. Ak si aj zoberu Europanku, doma musia mat aj svoju manzelku. A v ziadnom pripade by som do Afganistanu nesla a najma nie s dcerou. Poznam x pripadov, kedy to neskoncilo dobre a nepoznam ani jeden, kedy to dobre skoncilo. Viem, si tehotna, nemala by som ti tu pisat taketo veci a zbytocne ta rozrusovat, ale musela som ti to napisat....naivita a dobrosrdecnost Sloveniek je znama, takze bud opatrna a vypytuj sa co najviac na rodinu, pytaj fotky rodiny...maj usi a oci otvorene. Viem, o com pisem, ver mi. Prajem vsetko dobre a este raz prepac, chcela som len pomoct. Mna tiez volakedysi varovali a ja som len mavla rukou, ze ten moj taky urcite nie je....a mylila som sa. Vela stastia!
Inak, afgansku perzstinu vyucovala volakedysi Sahra, ta Afganka-herecka, co zila-zije? so Stanom Parnickym, ale to bolo asi 6 rokov dozadu, ja som k nej chodila. Ine neviem poradit.